Wszystkie Artykuły Publicystyka Kurioza Zdjęcia i filmy W trasie

Najciekawsze teorie spiskowe na temat Baracka Obamy

31 sierpnia 2010, | Kategorie: Artykuły | 29 komentarzy

„Nie mogę chodzić przez cały czas ze świadectwem urodzenia przyklejonym do czoła” – irytował się Barack Obama na antenie NBC. Irytował się, bo pokazano mu wyniki sondażu, z którego czarno na białym wynikało, że 18 procent Amerykanów jest pewna, że ich prezydent jest muzułmaninem. Poczytajcie o tym i jeszcze o 21 innych mitach na temat Obamy.

AFP

O rozpowszechnianie mitu o swym rzekomym muzułmańskim wyznaniu Obama obwinił republikanów. A jest to mit na tyle w USA popularny, że parę tygodniu temu Biały Dom poinformował oficjalnie: Barack Obama codziennie modli  się do chrześcijańskiego Boga starych, dobrych Amerykanów.

Niewiele to daje. Niektórzy starzy, dobrzy Amerykanie są nadal pewni, że Obama przysięgę prezydencką złożył na Koran. Ale nie jest to jedyny mit, który w Ameryce funkcjonuje na temat Baracka Obamy. Niektóre są jeszcze ciekawsze.

Obama nie ma amerykańskiego obywatelstwa

W amerykańskość Obamy wątpi wielu, w tym – na przykład – ostoja teksaskiego republikanizmu Chuck Norris. Według nich, Obama nie jest prezydentem USA, bowiem nie wypełnia najważniejszego konstytucyjnego wymogu: nie jest obywatelem USA.

Teoria spiskowa mówi, że Obama urodził się nie na Hawajach, a w Kenii, tam, gdzie jego ojciec. W 2007 roku, podczas kampanii, Barack Obama ujawnił co prawda swoje świadectwo urodzin, według którego przyszły prezydent przyszedł na świat w hawajskiej stolicy Honolulu 4 sierpnia 1961 roku, ale zwolennicy teorii spisku natychmiast okrzyknęli certyfikat fałszerstwem.

Jakiś czas potem w Internecie pojawił się natomiast „kenijski” certyfikat urodzin Baracka Obamy wyszperany gdzieś przez jednego z tropicieli spisków. Tych, których „dokument” miał przekonać – przekonał, mimo, iż kraj, który go rzekomo wystawił (Republika Kenii) w 1961 roku jeszcze nie istniał, kenijskie miasto, w którym mały Barack miał przyjść na świat (Mombasa) należało wtedy do Zanzibaru, a wzorzec dokumentu jest identyczny z tym, którego pod koniec lat pięćdziesiątych używały urzędy australijskiego stanu Adelaide. Złośliwi okrzyknęli zwolenników spiskowej teorii związanej z miejscem urodzenia Obamy „birthersami”. Niektórzy „birthersi” nie zrazili się bynajmniej, gdy im wytłumaczono, że gdy Obama się rodził, Kenia była brytyjską kolonią.

– W takim razie jest Brytyjczykiem, a nie Amerykaninem – mówią.

"Kenijski certyfikat chrztu" Obamy

Obama chce, by Ahmadineżad wyprodukował bombę

Obama, jako radykalny islamista, talibski Hans Kloss, czy – jak kto woli – Konrad Wallenrod, wiedzie USA ku zgubie i ku całkowitemu podporządkowaniu muzułmanom. Jednym z dowodów na to miałaby być – na przykład – fotografia prezydenta w ręku z książką dziennikarza „Time’a” i „CNN” Fareeda Zakarii pt. „The Post-American World”. Dlatego Obama chce, by Iran prezydenta Ahmadineżada wyprodukował bombę atomową, i by za po mocą tej bomby podbił Amerykę i cały świat. Poza tym Obama od Osamy różni się tylko jedną literą. Przez pewien czas krążył po Ameryce łańcuszek e-mailowy, w którym informowano z przejęciem opinię publiczną o fakcie, że Obama ma na drugie imię Mohammed.

Nie jest to prawda. Prawda jest jeszcze bardziej przerażająca. Obama ma na drugie Hussein.

Obama jest czarnym rasistą

Glenn Beck, prawicowy komentator i guru prorepublikanskich „milicjantów”, zarzuca Obamie „czarny rasizm”. W wygłoszonej pod waszyngtońskim pomnikiem Lincolna tyradzie Beck zarzucił prezydentowi nienawiść do Białych. Mit ten ma oparcie w przeszłości Obamy, który swego czasu za swojego duchowego przywódcę uważał kaznodzieję Jeremiaha Wrighta, a przy Wrighcie nasi polscy religijni ekstremiści to oazy koncyliacyjności.

Wright nie tylko domagał się rekompensat za niewolnictwo, ale głosił tezę, że to właśnie biały rasizm był powodem męki Chrystusa. Wiadomo, „Jesus was black”, a źli Rzymianie, którzy go ukrzyżowali – byli biali.

Obama, jak twierdzi, dzięki kaznodziei „znalazł Jezusa”, ale w odpowiednim momencie opuścił tonący okręt pastora Wrighta i odciął się od jego kościoła. Był to dość rozsądny ruch, bowiem po zamachu 11 września pastor zaczął wyśpiewywać, żeby Bóg przeklął Amerykę i dziękować za zesłanie na Nowy Jork Mohameda Atty i kolegów, a takie towarzystwo nie zrobiłoby dobrze młodemu, obiecującemu politykowi.

Pastor Jeremiah Wright/AFP

Inna sprawa, że w pewnych środowiskach czarnoskórych Amerykanów uważa się, że trudno uznać Obamę za prawdziwego reprezentanta Afroamerykanów, bowiem a) Barack Obama jest tak samo czarny, jak biały, b) nie jest potomkiem niewolników, a Murzyna z Kenii i białej Amerykanki irlandzkiego pochodzenia.

Obama jest Antychrystem

Podczas kampanii prezydenckiej ktoś, kto musiał bardzo nie lubić kandydata Obamy, a lubić natomiast klimaty mistyczne, rozsyłał po ludziach e-mail tej treści:

„Według Apokalipsy św. Jana antychrystem jest mężczyzna po czterdziestce, muzułmańskiego pochodzenia, który zwiedzie narody przekonującym językiem i będzie miał masowe poparcie, przypominające poparcie Chrystusa… przepowiednia mówi, że ludzie będą gromadzić się przy nim, że obieca on fałszywą nadzieję (jednym z haseł Obamy było hasło „nadzieja”) i pokój na świecie, a gdy zdobędzie on władzę – wszystko zniszczy. Czy to Obama?”.

Ci, którzy znają Apokalipsę św. Jana wiedzą zapewne, że nie ma tam mowy o mężczyźnie po czterdziestce o muzułmańskim pochodzeniu. Choćby z tego powodu, że w czasie, gdy powstawała Apokalipsa islam jeszcze nie istniał.
Prawdą jest natomiast, o czym donosimy z przerażeniem, że zwycięskimi liczbami w loterii w Chicago (Obama był senatorem z Illinois) dzień po wyborach były trzy szóstki.

Pomniejsze mity na temat Obamy

AFP

Tych jest sporo i zebrał je zajmujący się tropieniem teorii spiskowych i tzw. miejskich legend portal „Snopes.com”. Podamy tylko te najciekawsze.
– Air Force One ma numer N166ER (nie ma).
– Kampania prezydencka Obamy sponsorowana była przez Hugo Chaveza (nie była)
– Istnieje fotografia, na której Barack Obama trzyma telefon do góry nogami (wg. „Snopes” nie istnieje, ale aż strach pomyśleć, co by to było, gdyby istniała).
– Barack Obama nie nosi w klapie wpinki z flagą, bo „wielu ludziom na świecie ta flaga kojarzy się z przemocą” (Obama nigdy tak nie powiedział).
– Obama nie śpiewa hymnu, bo nie podobają mu się słowa o „bombach wybuchających w powietrzu” (i tego Obama nigdy nie mówił).
– Barack Obama odwiedził szkołę i zaczął klaskać w ręce, mówiąc, że za każdym razem, gdy to robi, gdzieś w USA ginie dziecko zabite z broni palnej, na co któryś z uczniów powiedział „więc przestań klaskać, na Boga” („Snopes” uważa, że to nieprawda, a szkoda).
– Obama posiada moc cudownego uzdrawiania (jak wyżej).
– Indianie nadali Obamie imię „Chodzący Orzeł” (jak wyżej).
– Barack Obama nigdy nie wypowiedział słowa Izrael (bez żartów).
– Obama chce przesiedlić Palestyńczyków do USA (oryginalny pomysł, ale na szczęście nieprawdziwy)
– Barack Obama zalegalizuje marihuanę, jeśli milion osób zadzwoni na podany numer (cóż – nieprawda).
– Barack Obama pojechał do Pakistanu z paszportem innym, niż amerykański (nieprawda).
– Barack Obama należał do „Czarnych Panter” (nieprawda).
– Obama zmienił wystrój Gabinetu Owalnego na „bliskowschodni” (nieprawda).
– JFK powiedział w latach 60-tych, że za około 40 lat prezydentem USA zostanie Czarny (prawda).
– Podczas studiów Barack Obama opłacał mandaty za złe parkowanie ze sporą zwłoką (prawda).

Ziemowit Szczerek


29 komentarzy do “Najciekawsze teorie spiskowe na temat Baracka Obamy”

 1. 1 Kamil, 1 września:

  Hmmm, może i to spiskowe teorie ale kilka uważam za bardzo prawdopodobne. Chociażby to że Obama prowadzi USA do upadku, a chyba robi to w jakimś celu, bo nie sądzę żeby on i jego współpracownicy byli na tyle głupi żeby robić to nieświadomie

 2. 2 vienio57, 1 września:

  chyba szatan?

 3. 3 Michał, 1 września:

  Słyszałem kiedyś mit, że Obama miał program podczas wyborów!

 4. 4 swiatowit DEMOTYK, 1 września:

  ,BZDURY WYPISUJESZ,ZLE INTERPRETUJESZ ZRODLA(KTORE ZRESZTA NALEZA DO BRUKOWCOW Z BRUKOWCOW),A CERTYFIKAT KTORY DODALES NA ZDJECIU TO CERTYFIKAT Z HONOLULU A NIE JAK PODAJESZ ,Z KENII I NIE JEST TO CERTYFIKAT CHRZTU A AKT URODZIN. WIEK MATKI TEZ SIE NIE ZGADZA, Z CERTYFIKATU WYNIKA,ZE MIALA WTEDY 15 LAT…

 5. 5 Podpis, 1 września:

  jakie to przerazajace ale czy to prawda

 6. 6 PawelOZ, 1 września:

  To Adelaide jest stanem w Australii?

 7. 7 Słuchaj Zemowit, 1 września:

  1)wywiad z ABC News, gdzie Obama przyznaje się że jego religią jest islam o to link do tego fragmentu wywiadu:
  http://www.youtube.com/watch?v=XKGdkqfBICw
  2) minister MSZ Egiptu potwierdził,że B. Obama powiedział mu że jest muzułmaninem.
  3) Fox podała , ślad zanim m.in. interia, że B. Obama w przeszłości działał w lewicowej bojówce która miała wysadzić Biały Dom w latach 70. ub.wieku.
  4) Barack Obama ma brata w Kenii, o czym portale donosiły,oraz fakt że w Kenii panowało wielkie zadowolenie po wygranej Obamy
  5) Jeszcze o Kenii. Administracja Obama za pośrednictwem Ambasady że 200 mln dolarów zostało przekazane rządowi Kenii na rzecz kampanii referendalnej która ma zmienić przepisy w konstytucji by było można wprowadzić zapis o szariace i aborcji. Początkowo ambasada zaprzeczyła,ale wyniku śledztwa trzech senatorów z kongresu USA przyznano się do tego. Sąd Najwyższy ma sprawdzić czy Obama rzeczywiście urodził w Kenii. Są to na to dowody, ponoć w świecie dziennikarskim krąży plotka,że istnieje dokument potwierdzający że urodził się w Kenii i pewne osoby widziały ten dokument, tylko kwestia kiedy zostanie on zostanie odtajniony.
  6) Zgoda podpisana na budowę meczetu w pobliżu Grand Zero przez Obamę.
  7) Obama cieszy się wysokim poparcie w \śród wyznawców islamu. Sondaż Instytutu Gallupa.
  8) Odnowa meczetów poza USA, finansowana przez dep. stanu USA. 6 milionów ma tyle kosztować rozbudowa i renowacja meczetów m.in. w Europie.
  I jest to fakt ze on nie jest chrześcijaninem, tylko muzułmaninem….

 8. 8 lol, 1 września:

  LOL!

 9. 9 Na, 1 września:

  Ja słyszałam, że Komorowski miał program:)

 10. 10 Podpis, 1 września:

  Czarne na czerwonym jezdzi po zielonym; Obama na jawie jezdzi po trawie.

 11. 11 Zielony, 1 września:

  Czarne na czerwonym jezdzi po zielonym; Obama na jawie jezdzi po trawie.

 12. 12 Mike Kowalsky, 1 września:

  DO AUTORA:

  1. Skoro Pan pisze: a teraz pomniejsze mity:
  to po co przy każdym kolejnym micie, w nawiasie pisze Pan „nieprawda” przecież np. nie ma Pan żadnych dowodów na to czy ktoś powiedział coś kiedykolwiek w życiu, nie koniecznie na forum publicznym.
  2. Nie wie Pan kto sponsorował kampanię BHO, a zawsze każdy kandydat ma też tajnych „sponsorów” oczywiście oficjalnie się rozlicza bez tych pieniędzy.
  3. BHO jest kontrowersyjnym politykiem z niejasną przeszłością i poglądami, sam fakt że przebywał w otoczeniu Pastora Wrighta (taki Rydzyk tyle że 10 razy gorszy i zamiast walczyć o kraj to walczy z tym krajem) może budzić olbrzymie kontrowersje na temat zarówno wiary jak i przekonań antyamerykańskich Baracka.

 13. 13 Łukasz, 1 września:

  nie wiem nic ,nikt nie wie !! jaka jest prawda… co z tego, że ktoś znalazł dowody, przecież te „dowody” można podrobić, wszystko jest budowane na kłamstwie, a ludzie mają pomieszane w głowach i sami nie wiedzą co jest prawdą, a co fałszem….czy wierzą w Jezusa czy może Mahometa, a może to ta sama postać? tylko inaczej nazywana w różnych językach…wiesz to ? masz dowód? ehhhh

  …..idę swoją drogą, nie będę żył życiem innych ludzi….

 14. 14 byku, 1 września:

  Jezus, Mahomet, Zaratusztra, Kriszna, Budda – wielcy prorocy czy wcielenia Boga, różnie ludzie wierzą, niektórzy nie wierzą w żadnego z nich, a czynią dobrze. Nie jest ważne kto jest twoim prorokiem lecz kto jest twoim Bogiem, a Bóg jest jeden i ten sam. Ważne jest jakim jesteś człowiekiem i jak się realizujesz duchowo.

 15. 15 Lucas, 1 września:

  Zgadzam się z Łukaszem dzisiaj nic nie jest wiadome.

 16. 16 michał81, 1 września:

  a może…a może Obama jest polakiem skoro ma irlandzkie korzenie to blisko polski bo jestesmy zieloną wyspą .LUDZIE W AMERYCE NAWET JAK COS JEST BIAŁE TO ZROBIĄ BY BYŁO CZARNE A POWIEDZĄ ZE TAK NAPRAWDE JEST CZERWONE BO NIE JEST NIEBIESKIE. OGÓLNIE TO WAS POGIEŁO

 17. 17 agad, 1 września:

  Obama jak marionetka jest kierowany przez George Soros, ( prawdziwe nazwisko Schwartz György), wegierskiego zyda, biznesmena, liberalnego aktywiste..prosze poczytac wiecej na ten temat. Obama osobiscie odbiera telefony od Soros 24h/dobe

 18. 18 Rafał, 1 września:

  a gdzie byli w tedy rodzice …??? ja sie pytam

 19. 19 Karolina, 2 września:

  A to ciekawe, Agad, bo w calym artykule o George Soros na Wikipedia nie ma ani jednego slowa o Obamie. Moze przytocz skad masz takie informacje, chyba ze to jest kolejny mit wymyslony przez przeciwnikow Obamy bez zadnych PRAWDZIWYCH dowodow…..
  Soros przez wiele lat dawal Demokratom duzo pieniedzy na kampaniem wyborcza bo byl przeciwko Bushowi a nie dlatego zeby „kierowac” Obama.

 20. 20 ewa, 2 września:

  ze tez pan sie nie wstydzi takie bzdury pisac-przeciez ma pan pzred soba ludzi inteligentnych ktorzy czytjac te bzdury o prezydencie obama -jak moze byc prezydentem jak by nie mial obywatelstwa? -to jest jeden z wymogow…….zreszta z pana poziomem intelektualnym jaki tu pan reprezentuje -nawet nie ma co polemizowac bo trudno na tym poziomie o polemike.
  prosze taka strone skasowac albo …to pokazuje poziom -a wlasciwie brak poziomu -danych ktore sa przekazywane.co za bzdury,,,,,,,,,brak slow.

 21. 21 Boruta, 2 września:

  Pomijając wszystko lepiej aby nikt 11 września tego roku nie latał samolotami którejś z linii lotniczych USA dla własnego dobra i bezpieczeństwa.

 22. 22 Łuaksz, 2 września:

  Ewo.. tekst jest tekstem i tylko Twoje logiczne myślenie daje Ci szanse poznania prawdy…uwierz mi, że nie wszystko co Obama powiedział i co mówiono o nim jest prawdą ani tez nie prawdą… nie ma na ziemi polityków, ludzi którzy mają na rękach krew, którzy nie kłamią… nie ma..więc nie pisz… brak słów, brak poziomu, wykasować stronę… dasz sobie rękę uciąć, że masz racje w swojej wypowiedzi? chyba znam już odpowiedź

  pozdrawiam

  starajmy się nie oceniać innych a ich zrozumieć…najkrótsza droga ku wolności..

 23. 23 Łukasz, 2 września:

  Ewo.. tekst jest tekstem i tylko Twoje logiczne myślenie daje Ci szanse poznania prawdy…uwierz mi, że nie wszystko co Obama powiedział i co mówiono o nim jest prawdą ani tez nie prawdą… nie ma na ziemi polityków, ludzi którzy mają na rękach krew, którzy nie kłamią… nie ma..więc nie pisz… brak słów, brak poziomu, wykasować stronę… dasz sobie rękę uciąć, że masz racje w swojej wypowiedzi? chyba znam już odpowiedź

  pozdrawiam

  starajmy się nie oceniać innych a ich zrozumieć…najkrótsza droga ku wolności..

 24. 24 jjjk, 2 września:

  Miłośnicy teorii są i tutaj. Akt urodzin – majsterzstyk fanatyków. Naprawdę akt urodzenia z państwa, które nie istniało. hicior

 25. 25 Kot Tadeusz, 3 września:

  (…) „cóż – nieprawda” 😉

 26. 26 gugu, 4 września:

  RE Agad: Loda też mu robi? Napisz że tak ! Idź na całość!:P

 27. 27 A_LOTTA_FUN, 22 września:

  I jeszcze ma 666 wytatuowane na plecach
  i sine ryby na piersiach – jak babcię kocham!

 28. 28 pcpuser, 18 grudnia:

  a mnie dziwi dlaczego nie ma filmów jak obama zmienia kształt -czy to nie dziwne , być może jest tak zakamuflowany że pozbył się zdolność do przemiany w jaszczurkę:D

 29. 29 the best fat burn, 8 lutego:

  pdjm qkdck meratol ryaxjt h gv b gdg

  xsmf kjcvd [URL=http://www.pe6.us/meratol/ – weight loss and calories[/URL – npvwda j rv v ipb