Wszystkie Artykuły Publicystyka Kurioza Zdjęcia i filmy W trasie

Za mniejsze Węgry! Czyli jedyna partia, która wie, jak sprawić, by Węgry wyglądały tak, jak kiedyś

18 sierpnia 2010, | Kategorie: Artykuły | 25 komentarzy

Do poobijanej i nadwyrężonej polityki naszych naddunajskich bratanków dobijają na szczęście ożywcze fale absurdu. Oto pojawiła się partia, która w programie wyborczym oferuje Węgrom m. in. życie wieczne, niższą grawitację, pokój na świecie i dwa zachody słońca dziennie.

Partia Pies z Dwoma Ogonami. Podpis głosi: "Jest taki uroczy, że na pewno nie będzie was chciał okraść"

Partia, o pięknej nazwie „Pies z dwoma ogonami” postuluje także zniesienie chorób (i w ten sposób zlikwidowanie głównego problemu, który nęka węgierską służbę zdrowia), darmowe piwo dla każdego Madziara, sympatyczną pogodę latem: około 20-25 stopni (plus ożywcza bryza), budowę stacji kosmicznej, zamienienie ulic Budapesztu w weneckie kanały (żeby było ładniej) oraz wzniesienie sztucznej góry pośrodku Niziny Węgierskiej.

Przed zbliżającymi się wyborami lokalnymi kandydaci „Psa” deklarują m.in. że będą się częściej golić.


Barack Obama dzwoni do Psa z Dwoma Ogonami

No i, last, but not least, „Pies” postuluje utworzenie Mniejszych Węgry w miejsce Wielkich Węgier.

W którą stronę bowiem się nie odwrócisz – wszędzie w kraju Madziarów zobaczysz zarys Wielkich Węgier sprzed Traktatu z Trianon, który Węgrzy nazywają narodowym upokorzeniem. Kontur ten naklejany jest na zderzakach samochodów, widać go na plakatach, na koszulkach, funkcjonuje nawet jako podkładka pod myszkę.

Wielkie Węgry pod myszkę

Węgierski irredendyzm w społeczeństwie jest całkiem silny, a przeciwtrianońskie hasła, jak „nem, nem, soha” („nie, nie, nigdy) wznoszone były często na antyrządowych demonstracjach. Gdy bowiem krajem rządziła lewica, antyrządowe demonstracje stały się niejako ujściem wszystkich węgierskich frustracji. Nie tylko związanych z niespełnieniem przez lewicowy rząd obietnic wyborczych i „łganiem rano, po południu i wieczorem”, ale również tych historycznych. Dlatego na sztandarach protestujących pojawiał się często kontur Wielkich Węgier.

„PzDO” także używa tego konturu; co więcej – jako jedyna partia ma pomysł, jak sprawić, by kontur ten wyznaczył prawdziwe granice Węgier. Jeśli bowiem głupio cokolwiek na nowo wojować Słowację, odbijać Rumunom Transylwanię a Chorwacji – Slawonię, zawsze można przyciąć to, co pozostało z potrianońskich Węgier tak, by przypominało wyśniony kształt Wielkich Węgier. Tylko mniejszy.

"Pies", jako jedyna partia, ma praktyczny pomysł jak sprawić, by Węgry przybrały wymarzony kształt

W miejsce hasła „nem, nem, soha”, „dwuogoniasty pies” proponuje „de, de, mindig”: „ale, ale, zawsze”.

O nacjonalizm i irredendyzm już od pewnego czasu oskarżają nowy, prawicowy rząd w Budapeszcie (rządzący Fidesz uzyskał w ostatnich wyborach 61 proc. głosów) Rumuna i Słowacja: kraje, które w największym stopniu są beneficjentami traktatu w Trianon, i w których żyją bardzo duże skupiska węgierskiej ludności. Były prezydent Węgier Laszlo Solyom nie został wpuszczony do obu tych krajów (będących przecież członkami UE) na obchody węgierskich świąt narodowych, bowiem Słowacja i Rumunia najnormalniej w świecie bały się antypaństwowych odruchów swoich węgierskich obywateli. Gdy Budapeszt zaczął wydawać słowackim Madziarom węgierskie paszporty, Słowacja zjeżyła się ostro, a relacje między oboma stolicami zaczęły bardziej przypominać plebejskie obrzucanie się wyzwiskami, niż dyplomatyczne stosunki międzypaństwowe.

Pamiętajmy, że ostatnie wybory lokalne w islandzkim Reykiaviku wygrała równie poważna, jak „Pies” „Besti flokkurinn” („Najlepsza partia”), ugrupowanie prowadzone przez komika. Obiecywała m. in. darmowe baseny i ręczniki dla wszystkich obywateli oraz białego misia do stołecznego zoo. Pamiętajmy też, że Polskiej Partii Przyjaciół Piwa udało się umieścić 16 swoich posłów w Sejmie.

Więc kto wie, może i dla „Psa z Dwoma Ogonami” przyjdzie czas wypełniania obietnic wyborczych.

Ziemowit Szczerek


25 komentarzy do “Za mniejsze Węgry! Czyli jedyna partia, która wie, jak sprawić, by Węgry wyglądały tak, jak kiedyś”

 1. 1 Ojciec założyciel, 19 sierpnia:

  Sposób wydaje się jedynie skutecznym na naszych porąbanych polityków, narodową martyrologię, katolickie zakłamanie, dominację KK oraz totalne oszołomienie Narodu (głupi nie jest, tylko ciut-ciut oczadziały). Proponuję powołanie nowej partii: Normalnych Inaczej. Proponuję pracę dla wszyskich chętnych (ze czterech), dobrą płacę dla wszystkich (ze czterczieści milionów), kościoły na muzea, muzea na burdele (wstęp wolny), gazety na papier toaletowy, papier toaletowy na parówki, parówki do piwa, piwo na gorzałę, gorzałę kierowcom (wszystkim), kierowców do budowy autostrad, autostrady do sejmu, sejm do domu wariatów, wariatów do rządu i samorządu, rząd i samorządy do likwidacji. Ufff! To tyle. Zapisy do nowej partii NI na forum. Kto następny?

 2. 2 kascha2, 19 sierpnia:

  Guru nowego narodu jak cię zwać Dallej Lampo?

 3. 3 kuba, 19 sierpnia:

  Czasmi to i bez partii mam dwa lub trzy zachody słońca dziennie. To zależy tylko od tego ile browaru w lodówce

 4. 4 ja tez tak chcę, 19 sierpnia:

  Wesoły lud był to od wszechczasów. Moja ulubiona postać historyczna i to realna to skandynawski bohater narodowy EJNO LEJNO. Pozdrawiam mieszkańców Helsinek i Poorvo

 5. 5 eliza, 19 sierpnia:

  Dzięki sposobowi, który polecam, w bardzo krótkim czasie znikają złogi tłuszczu na brzuchu,pośladkach i udach. I o oto przecież chodzi. A więc wpisz w wyszukiwarce tekst: ( 8 kg w 10 dni jedząc do syta ) i dowiedz się jak to zrobić. Jestem żywym przykładem, że to możliwe. Ty też się przekonasz już od pierwszego dnia. Powodzenia.

 6. 6 Znam ten program, 19 sierpnia:

  To skopiowany program wyborczy jednej z polskich partii o bardzo podobnej nazwie. Wystarczy od nazwy partii węgierskiej odjąć literkę „e”. Dwa ogony mogą zostać…

 7. 7 Jarii, 19 sierpnia:

  Założę się że dowcipnisie którzy wymyslili program wcześniej głosowali na rządzących wcześniej post-komunistów którzy doprowadzili Węgry do katastrofy gospodarczej. Nie trudno domyślić się też ich pochodzenia, u nas są podobni cieniaski np Majewski.

 8. 8 WWW.ZIELONI.BO.PL, 19 sierpnia:

  POLITYKA ZACZYNA PRZYPOMINAĆ PROSTYTUCJĘ WE WŁOSZECH W WYBORACH STARTUJĄ GWIAZDY PORNO OBIECUJĄ „BLOWJOBS” („LODY”) ZAMIAST „JOBS” (PRACY) POLITYCY JAK PROSTYTUTKI CHCĄ SIĘ PODOBAĆ mówią to co chcą usłyszeć ludzie obiecują że będzie „dobrze”, a potem wstyd i bieda, choroby i głód 🙁 =TRZEBA SIĘ SPODOBAĆ MÓWIĆ TO CO CHCĄ USŁYSZEĆ WYBORCY

 9. 9 WWW.SLAWNI-WEGETARIANIE.REPUBLIKA.PL, 19 sierpnia:

  A JA WYBIERAM WYBÓR ZAMIAST WYBORÓW: DZIŚ DZIĘKI INTERNETOWI WSZYSTKO MOŻNA PRZEGŁOSOWAĆ BEZ POŚREDNICTWA POLITYKÓW URZĘDNIKÓW NIEKOMPETENTNYCH PRZEDSTAWICIELI W SEJMIE EUROPARLAMENCIE ITP. POLITYCY TO KLASA PRÓŻNIACZA WYMRĄ I ZANIKNĄ JAK SZLACHTA ARYSTOKRACJA ITP.

  PRAWDZIWA DEMOKRACJA GDZIE KAŻDY MOŻE ZDECYDOWAĆ O SWOICH SPRAWACH A NIE GDZIE WBREW TOBIE I CI SZKODZĄC DECYDUJĄ POLITYCY I URZĘDNICY JAK KIEDYŚ FARAON KRÓL CZY CESARZ

  „anonimowosc” wyborów sluzy ich falszowaniu= gdyby bylo wiadomo na kogo kto glosowal kazdy by sprawdzil czy nie doszlo do falszerstw

  kazdy powinien móc decydowac o swoich sprawach i ponosic za to odpowiedzialnosc sami sobie by nie zaszkodzili tak jak zbyteczni posrednicy dzialajacy w swoim a nie ich interesie

  wydaje wam sie że dokonujecie wyboru? Jak miedzy Pepsi a Coca COla? to taki sam trujacy syf

  WKRÓTCE REFERENDA INTERNETOWE ZASTĄPIĄ POLITYKÓW I CAŁY TEN CYRK Z DEMOKRACJĄ PRZEDSTAWICIELSKĄ ZASTĄPI DEMOKRACJA BEZPOŚREDNIA

  demokracja to rządy ludzi, przy ostatnich wyborach w Polsce do Europarlamentu frekwencja 25% oznacza ze rządząca PO popiera zaledwie 12%, a opozycyjne PIS 6%. czyli to dyktatura mniejszości

  BEZPOŚREDNIA DEMOKRACJA INTERNETOWA =KONIEC POLITYKÓW URZEDNIKÓW W INTERNECIE KAŻDY PROJEKT PRAWO USTAWĘ MOŻNA PRZEGŁOSOWAĆ PODDAĆ POD REFERENDUM I WYNIKI BĘDĄ LEPSZE NIZ PO PRACY BANDY SKORUMPOWANYCH IDIOTÓW W SEJMIE I EUROPARLAMENCIE

 10. 10 czytelnik, 19 sierpnia:

  Dlaczego interia cenzuruje wszystkie wypowiedzi? Czego polskie pieski reżymowe się boją?

 11. 11 graża, 19 sierpnia:

  To tylko od Ciebie zależy ile i kiedy schudniesz. Jedyną rzeczą jaką musisz zrobić to dostosować się do kilku wskazówek zawartych w witrynie. Aby ją odnaleźć wpisz w google ( o dowolnej porze dnia 8 kg w 10 dni ). Gwarantuję sukces, ja go odniosłam. Powodzenia.

 12. 12 Błędny Rybak, 19 sierpnia:

  Nareszcie!
  Bracie Węgrzy otrząsnęli się z traumy i teraz ruszą z kopyta do przodu! I dobrze by było żeby wszystkie nacje zrobiły to samo – czyli zminiaturyzowało swoje obszary ale w kształcie najbardziej pożądanym. Założę się, że i na mapie Europy i na globysie zostaną PUSTE, niczyje, miejsca… Będą to enklawy dla BEZPAŃSTWOWCÓW i BEZWYZNANIOWCÓW i hulaj tam dusza!

 13. 13 odysekgln, 19 sierpnia:

  Proponuję nazwać nowe państwo „Wągry” i uchwalić konstytucję z preambułą zaczynającą się od „Wyciśniemy z Was wszystko”.

 14. 14 Zbyszek, 19 sierpnia:

  może PiS wygonimy z Polski i tam niech się zapiszą! Będą bujać w obłokach bo nic innego nie potrafią!

 15. 15 FoX., 19 sierpnia:

  Ten pies bardziej wygląda jakby podnosił łapę, żeby się odlać, niż miał dwa ogony…

 16. 16 stop cenzurze, 19 sierpnia:

  150 irlandzkich artystów ogłosiło bojkot Izraela.
  Wszystkie ‚polskie’ media ocenzurowały tą wiadomość.

  http://www.haaretz.com/culture/150-irish-artists-announce-israel-cultural-boycott-1.307984?localLinksEnabled=false

 17. 17 damian, 19 sierpnia:

  co za bzdura znowu się pojawiły jakieś oszołomy które myślą że coś zmienią
  i przy okazji dorwią się do koryta.

 18. 18 Zibi, 19 sierpnia:

  Re do Zbyszka. Ucałuj dupę Tuskowi ty tępy baranie. PIS ci przeszkadza? Popatrz wokół siebie ilu ludzi klepie biedę. I kto jest temu winien? Ty napewno nie wiesz tępaku.

 19. 19 Ented, 19 sierpnia:

  To się nazywa mieć dystans do narodowych fobii – gratuluję. W Polsce, założyciele takiej partii z takim programem byliby wyklęci na wieki wieków amen z ekskomuniką i procesem sądowym włącznie.

 20. 20 jur, 19 sierpnia:

  A ja od lat postuluje poprawkę do ustawy Prawo łowieckie-każdy dorosły miałby prawo do 3 szt w roku kalendarzowym odstrzałów głupka,in blanco.trafiamy na głupka,identyfikujemy go,odstrzelamy,spisujemy z dowodu i karteczkę przywiązujemy do lewej nogi.Spadłaby temperatura głupoty w Sejmie,sądy nie zajmowałyby się prywatnymi zniewagami polityków a sprawami kryminalnymi a generalnie ludzie by się zaczęli szanować i żyli tak,by inni też żyć mogli.

 21. 21 mengele, 19 sierpnia:

  Założycieli takich partii należy stawiać przed pluton egzekucyjny…zresztą tak samo powinno się postępować z autorami takich artykułów…

 22. 22 all, 19 sierpnia:

  zapewne chcieliby pokój z metalowymi drzwiami z pusta kuchnia kiblemz zuczkiemw srodku i dzia lajaca spłuczka i w salnie pare telewizorów chodiz o kanały łoze okryte zielonym płótnem zeby były czary
  na dzrwiach opwych znak błyskwicy
  wiecie pokój temua ten ma
  :))
  świety spokój ;:) ogólnie to sami swieci wychodzą co nie:))
  no ale nie ma jak terrorysci pijacy wszyscy? czy tylko raz na rok

 23. 23 dogg, 20 sierpnia:

  @Zibi

  ja widze pelne parkingi samochodow przed nowymi supermarketami (nie wazne ile ich zbuduja), widze po 2,3 samochody przed domami, plaskie 50 calowe telewizory, po 5 laptopow w domu, gdzie ta bieda? Lenie moze i klepia biede. Nie wiem.

  pozdrawiam

 24. 24 dyncIdognutty, 8 lutego:

  mzcyi
  buy methadone online muu
  buy chantix online hfy
  buy levonorgestrel tablets cyp
  buy ritalin online owb
  buy ephedrine hcl gwp
  bcbgsan

 25. 25 ewka168, 13 lipca:

  u nas co program to coś podobnego można przeczytać, więc nie wiem, skąd takie oburzenie wśród niektórych.