Wszystkie Artykuły Publicystyka Kurioza Zdjęcia i filmy W trasie

Jak chirurg Iwan Chrienow sprawił, że potiomkinowska „pokazucha” się rypła

17 grudnia 2010, | Kategorie: Artykuły | 63 komentarze

Premier Władimir Putin ma piękny obyczaj doroczny. Co grudzień, choćby gromy biły, premier idzie wirtualnie w lud i bierze udział w telemoście. Do telewizji dzwonią obywatele Federacji Rosyjskiej, zadają pytania, a Putin odpowiada. I tak się złożyło, że tym razem zadzwonił także kardiochirurg Iwan Chrienow ze szpitala w mieście Iwanowo. I po tym, co powiedział wszystkim zrobiło się bardzo wstyd.

– Władimirze Władimirowiczu – zaczął kardiochirurg, elegancko zwracając się do premiera z imienia i otczestwa. – W zeszłym miesiącu odwiedził pan nasz szpital z roboczą wizytą. I większej „pokazuchy” w naszym mieście nie było.

Po czym pan doktor opisał, jaką to też wieś potiomkinowską odstawiło kierownictwo szpitala, które o planowanej wizycie wiedziało zawczasu i się do niej porządnie przygotowało.

Nowoczesny sprzęt medyczny, który pokazywano Władimirowi Władimirowiczowi, był wypożyczony a po wizycie natychmiast został zdemontowany i oddany właścicielom. Lekarzom przykazano przysięgać premierowi, że zarabiają o wiele więcej, niż zarabiają. A żeby te przysięgi brzmiały wiarygodnie – rozdano im fałszywe druki rozliczeniowe, na których czarno na białym było cyrylicą wypisane, że lekarze zarabiają równowartość prawie trzech tysięcy polskich złotych, a pielęgniarki – około tysiąca dwustu.
– Moje wynagrodzenie to 3650 rubli (około 350 PLN), czyli poniżej minimum egzystencji, ale ponieważ wypracowuję dwie i pół pensji, dostaję maksymalnie 14 tysięcy rubli (niecałe 1400 PLN). Pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem zarabiają maksymalnie 5000 (niecałe 500 PLN) – mówił Chrienow, a premier Putin wyglądał bardzo niewyraźnie, i żeby sprawiać profesjonalne wrażenie, notował coś z poważną miną na kartce, którą położył sobie na biurku.

Doroczny telemost Putina gromadzi przed telewizorami miliony Rosjan/AFP

Prowadząca telemost dziennikarka wyglądała, jakby miała dostać zawału serca. Zapytany przez Chrienowa „co też on na to”, Władimir Władimirowicz roześmiał się i rozłożył ręce. Widownia zaczęła klaskać.
– Nie bardzo rozumiem, czemu klaszczecie – zwrócił się premier do publiczności z miłym uśmiechem, i klaskanie natychmiast ustało.

Przez chwilę narzekał zafrasowany premier, że nie dosłyszał imienia pana kardiologa, zaklinał się, że nikogo nie uprzedzał, że się do szpitala z wizytą wybiera, przez jakiś czas opowiadał z przejęciem coś o „dwóch częściach tego szpitala – jednej wyremontowanej, a drugiej nie”, głośno zastanawiał się, jaki miałby być niby cel takiej maskarady, w końcu jednak skapitulował i przyznał, że wypadałoby przeprowadzić dochodzenie, na co też w rzeczy samej poszły pieniądze, które dostał szpital jako dofinansowanie.

Co średnio zaskakuje, młody, bo dopiero 25-letni doktor Chrienow wpadł w kłopoty. Gubernator iwanowskiej obłasti Michaił Mien – jak donosi portal „5-tv.ru” – stwierdził, że po pierwsze Chrienow jest podstawiony i pewnie nie istnieje, a po drugie jest z niego wariat i tyle. Olga Chasbułatowa, przedstawicielka lokalnych władz, ogłosiła kategorycznie, że z Chrienowa „żaden kardiolog i żaden lekarz”. Szpitalna wierchuszka twierdzi, że Chrienow ich zniesławił. Chrienow postanowił się bronić i wybrał się do prokuratury. Szefowa iwanowskiego departamentu ochrony zdrowia Irina Atroszenko twierdzi, jak podaje „Interfax”, że Chrienow nie ma co obawiać się o pracę, nikt jednak nie ma specjalnych złudzeń co do jego widoków na błyskotliwą karierę w iwanowskim szpitalu. Oby tylko tam. Sam Chrienow, jak twierdzi, boi się, że ktoś zechce rzeczowo porozmawiać z nim w którymś z ciemnych zaułków.

I tak to się toczy, jak było na początku, teraz i kto wie, czy nie zawsze na wieki wieków…

Podobny los spotkał majora Dymowskiego, który w youtube’owym przesłaniu do Putina ujawnił smutną prawdę o rosyjskiej milicji. Przeczytaj artykuł „Ratunku, milicja”


63 komentarze do “Jak chirurg Iwan Chrienow sprawił, że potiomkinowska „pokazucha” się rypła”

 1. 1 vulperus, 17 grudnia:

  wow! same geniusze w tym zeteseserze – 25letnie kardiochirurgii…. we w normalnem kraju, to dopiero kończy studia, ale nie ruski, nie nie-ten to już w wieku 8 lat zaliczał kolokwia z budowy komórki ( sąsiada, któremu przez przypadek pod.. rower)…

 2. 2 jan, 17 grudnia:

  Rosja to okropny kraj chociaż ma ładne kraiobrazy

 3. 3 Bardzostaryagent, 17 grudnia:

  Rosja to od wieków ukochany kraj naszego Komo-Ruskiego!

 4. 4 restart, 17 grudnia:

  to sie chłopak wpie….

 5. 5 Utrwalacz Kapitalizmu, 17 grudnia:

  To w końcu istniał ten Chrienow czy dzwonił z ambasady izraelskiej? Wolę mieć pewność bo oni nie taki numery tam robili, nawet Ośrodek Studiów Wschodnich organizował tam propagandę w internecie.

 6. 6 jan, 17 grudnia:

  Podobny los spotkał polskich oficerów, którzy zgłosili, że Hammery nie są zabezpieczone przed minami (wozili worki z piaskiem, by wzmocnić podłogę). Wylecieli z armii na pys…

 7. 7 Bogdan, 17 grudnia:

  Za ś.p. komuny krążył po kraju dowcip, którego puenta brzmiała:”ja jestem górnik z kopalni Halemba i sie pytom,gdzie jest mój kolega z kopalni Bytom ?”-(po przerwie w zebraniu partyjnym, na którym górnik z kopalni Bytom zadał niewygodne pytanie).
  Kto zapyta o Iwana?

 8. 8 olek, 17 grudnia:

  U nas jest to samo najpierw te lizydupki z TVN,TVN24,TVPinfo pytanka do Płemiera i Komorucha faxem pózniej czekają na odpowiedz ,gdy wszystko dograne ,jest telekonferencja”niespodziewana” i rozoczyna sie teatr ,jąkaja się dziennikarze i niby zakłopotany pytaniami delikwent,patrzeć i słuchać nie można tego dziadowskiego teatru komedi z PO,

 9. 9 ali agcza, 17 grudnia:

  Widok zwątpienia na twarzach Rosjan- bezcenne;)

 10. 10 Alosza, 17 grudnia:

  Chrienow przy następnych urodzinach Putina, będzie usiłował staranować swym rowerem ciężarówkę lub tira, dowodząc tym samym, że tylko psyhol wprawiać może w zaklopotanie ojca narodu swą niewyparzoną jadaczką.

 11. 11 Grześ, 17 grudnia:

  no to też mają propagandę sukcesu .
  nie jesteśmy sami 🙂

 12. 12 Podpis, 17 grudnia:

  …to go usuną tak jak nasz samolot w Smoleńsku…/./

 13. 13 to ja, 17 grudnia:

  Sa jeszcze w ROSJI prawdziwi Rosjanie–dumni patrioci.

 14. 14 ja, 17 grudnia:

  Ś.P Chrienow…
  Jak go nie ubili jeszcze, to ubiją. Na co on liczył?????
  Putina się nie obraża, nie tacy próbowali i nie dolecieli…

 15. 15 pyton, 17 grudnia:

  Ale jak on się na ten telemost wbił ?:)

 16. 16 Systemix, 18 grudnia:

  Jaja ! Mnie nic nie zdziwi. Rosja to teatr w którym grają zwykli ludzie. Ten lekarz jest odważny. Może kiedyś dzięki takim jak On zmieni się podejście władzy do korupcji i biedy jaka tam panuje.

 17. 17 stamp, 18 grudnia:

  …popieram słowa olka w 100%. Sam pracowałem w mediach, ale już wyleciałem za brak zgody na branie udziału w tych krętactwach medialnych. Chrienow też tak skończy…

 18. 18 Myśliciel-Obserwator, 18 grudnia:

  U nas tak samo było w kwesti tych kwitków o zarobkach lekarzy, telewizja TVN była w to zamieszana, wspierając lekarzy w protestach o wyższe zarobki. Lekarze mieli wydrukowane kwitki, że zarabiają po 1500 zł, a to wszystko były kłamstwa.

 19. 19 chezare, 18 grudnia:

  Musiał być chłopina nawalony jak ruski plecak. Na trzeźwo by tego nie zrobił.

 20. 20 saddamhusajn, 18 grudnia:

  samiec alfa, jak tylko powiedzial za czom wy klaszczecie to pol publiki mialo stan przed zawalowy. ciekawe czy bronislaw „wpadka” komorowski jest wsrod publiki,bardzo mozliwe

 21. 21 clio, 18 grudnia:

  Genialnie opisane! Gratulacje!

 22. 22 misiekk, 18 grudnia:

  a ja myślę że tam w tym szpitalu ktoś beknie
  bo to właściwie oni ośmieszyli Rosję

 23. 23 Piotr, 18 grudnia:

  Q…wa jakież to polskie…..

 24. 24 Abadaba, 18 grudnia:

  najlepiej dla niego bedzie jak nie bedzie wychodzil ze szpitala tylko poczeka tam na wpier… bo nie wiadomo czy po niego przyjedzie pogotowie 🙂

 25. 25 Piętaszek, 18 grudnia:

  W Polsce jest podobnie i w innych krajach też, tylko u nas nie boimy się represji.

 26. 26 jozek, 18 grudnia:

  ten wyzej dowcip to brzmial,,, nie upominam sie o szynke i mieso,, jeno sie pytom,gdzie jest ten gornik z kopalni bytom

 27. 27 jeremi, 18 grudnia:

  E tam Boga-Putina nie da sie zakłopotac, jakis podstawiony zdesperowany lekarzyna przebarwia wsztsko dla zrobienia skandalu zapewne….

 28. 28 Podpis, 18 grudnia:

  Zawsze jest tak, że jak ktoś mówi prawdę to przeważnie mówi się że jest wariat i nie wie co mówi. Albo ginie w jakiś niewyjaśnionych okolicznościach albo się go oczernia jakimiś fałszywymi informacjami aby pokazać że nie jest taki prawy obywatel tylko jakiś krzykacz. I to jest smutne, że nie tyle co uczy się ludzi kłamać, ale daje im się do zrozumienia że lepiej jest nigdy nie mówić prawdy bo tak żyje sie bezpieczniej.

  Pozdrawiam

 29. 29 Polka, 18 grudnia:

  Oj Chieronow, Cieronow, po prostu jesteś nornalnym człowiekiem, który żyje w nienormalnym świecie.
  Polka, która pamięta takie czasy (chociaż, może nadal w nich żyje?}

 30. 30 qwe, 18 grudnia:

  Polska niczym nie różni się od Rosji i wbijcie to dla swoich zakutych łbów.

 31. 31 marko, 18 grudnia:

  Świetny facet! Szkoda,że takich „z jajami” jest tak niewielu. Dlatego tak źle jest w Rosji,a wcale nie lepiej w Polsce.Lekarzom może akurat lepiej. Reszcie społeczeństwa niestety nie!

 32. 32 POLAK, 18 grudnia:

  Tak samo dziła nasz wspaniały plemiel Donaldinio, tylko on to robi na pokaz dla mediów i sondaży, a Putin nie żartuje. Ten kardiochirurg już nieżyje.

 33. 33 greg, 18 grudnia:

  no to Chrienow popracuje teraz na Kamczatce
  w ramach podziekowania za udzial w telemoscie

 34. 34 Seba, 18 grudnia:

  pewnie notowal w notatniku smierci ;p

 35. 35 KSS, 18 grudnia:

  Czym się tu oburzać i dziwić. Przecież w naszym kochanym kraju jest dokładnie identycznie. Takie wizyty zdarzają się w większości instytucji, a w armii jest to na porządku dziennym. Najważniejsze meldować że wszystko OK., wszyscy zadowoleni, zarabiają dużo, sprzęt nowoczesny, a ilość idealna itd. Tylko w rzeczywistości Armia upada na „Pysk” i już za parę lat przy rządach obecnego Ministra MON będziemy musieli wynajmować obce Armie do wykonania różnych zadań.

 36. 36 ER-KA, 18 grudnia:

  to tak jak u nas .Tusk też opowiada bajki o zielonej wyspie a kraj już dawno się POsypał.

 37. 37 poalicja, 18 grudnia:

  Pokaż mi swoich znajomych a oiwiem cu kim jesteś.Najlepsi znajomi Tuska i Komorowskiego to Putin i Miedwiediew.No coments.

 38. 38 toJa, 18 grudnia:

  Czy białe niedzwiedzie mają problemy z sercem i krążeniem? Jeśli nie to faktycznie ten młody człowiek może pozostać bez pracy. Proponuję dać mu azyl polityczny w Polsce. Kardiochirurg się przyda.

 39. 39 binio, 18 grudnia:

  Bzdury. moja bardzo dobra kolezanka z novosibirska majac 22 lata i zrobionego licencjata z ochrony informacji zarabia w banku 1000$ na reke. Czyli 3tys zl netto. Jadac ze mna na chorwacje pytala, czy 2000$ starczy jej na 10 dni. Za tydzien leci do wietnamu i tajlandii na wycieczke. Mnie juz niestety na to nie stac 🙂

 40. 40 hackenbusch, 18 grudnia:

  To ten sam Putin, dobry przyjaciel naszego ukochanego przywódcy?

 41. 41 ja to ja i nikt inny, chyba że ty, 18 grudnia:

  Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś. Słowem kluczem jest „bank”.
  Publiczność jak widać też stosownie dobrana. Pewnie gdyby zaczął przeklinać, albo bekać też by klaskali.

 42. 42 Podpis KGB, 18 grudnia:

  Ciekawe czy jeszcze żyje?

 43. 43 Mochowik, 18 grudnia:

  Było inaczej: na spotkaniu z Gierkiem wstał górnik i spytał „jo jestem górnik z kopalni Bytom i kiej sa pieniadze za fedrunek w wolne niedziele sie was pytom ?”, na to zarządzono przerwe, a po niej zapytał inny „jo jestem górnik z kopalni Halemba i sie was pytom, kiej jest ten górnik z kopalni Bytom ? …”

 44. 44 Jacek, 18 grudnia:

  do Mochowik

  Bogdan dokładnie to napisał, tylko odwrócił kolejność.

 45. 45 Lnhk, 18 grudnia:

  Właściwie, to p. Chrienow zawstydził nie tyle Putina, co Michaiła Miena, gubernatora swojego okręgu. Nerwowa reakcja tamtejszych władz wydaje się wskazywać, że nakręcili ten bzdet z własnej inicjatywy. Już teraz starają się zdezawuować odważnego doktorka:
  _o pierwsze Chrienow jest podstawiony i pewnie nie istnieje, a po drugie jest z niego wariat i tyle. Olga Chasbułatowa, przedstawicielka lokalnych władz, ogłosiła kategorycznie, że z Chrienowa “żaden kardiolog i żaden lekarz”._

  To, że Chrienowi nie przerwano też pozwala przypuszczać, iż Moskwa nie zaprogramowała tej wizyty. Inaczej by czuwali nad tym, aby nic takiego nie wykorbiło podczas publicznego „telemostu”.

  Malkontentom wypomnę, że wiek doktorka jest zupełnie normalny. System szkolnictwa w Rosji [1] pozwala na takie skróty:
  Matura jest zdawana w 18-19 roku nauki, po czym następuje 5 letni uniwersytet medyczny i 2 letnia specjalizacja. Może więc p. Chrienow nie jest zbyt zasłużonym chirurgiem, ale na pewno ma prawo do tego tytułu i pewnie już zaczął studia doktoranckie. Inna sprawa, że może ich nie ukończyć…
  ____________________
  [1] http://www.hanse-parlament.eu/mediabig/360A.pdf

 46. 46 Asssange democracy, 18 grudnia:

  Przekłamanie polega na tym że gdyby zadał takie pytanie Obamie lub Bushowi to skończył by jak doktor Kelly a zachodnie media bredziły by o samobójstwie.

 47. 47 judeomafia, 18 grudnia:

  Zachód organizuje w Rosji propagandę, ten Chienow na 100% był podstawiony.

 48. 48 Górnik Demokratyczny, 18 grudnia:

  Jo jezdem Górnik Demokratyczny. Gdzie mój komentarz ? :)) Putina wolno tylko krytykować , ale już bronić nie można? i to jest demokracja kapitalistyczna? :))) Oszuści.

 49. 49 Niedres, 18 grudnia:

  buhahahahah jakbym nie wiedział że rosja to wielka kupa gnoju! a srutin trzyma w niej głowę!

 50. 50 adam, 18 grudnia:

  Typowy przypadek schizofrenii bezobjawowej.

 51. 51 le-on, 18 grudnia:

  Takie rzeczy dzieją się w każdym systemie!
  Zatem nie ma powodu wydziwiać na Rosję
  i Putina. Podobnie jest w USA, a i w Polsce
  analogicznie! Dziwi tylko chorobliwa
  nienawiść do Rosji i Rosjan i wyjątkowo
  idiotyczne wyobrażenie o własnej
  wyższości Polaków.

 52. 52 Tomek, 18 grudnia:

  I co !!! Dopuścili, że taki normalny człowiek zadzwonił do tow… przepraszam, pana Putina?! Nie sprawdzili go do trzeciego pokolenia? Nie przygotowali i nie zatwierdzili pytań? Nie włączyli opóźnienia transmisji, żeby swołocz w odpowiednim momencie wyłączyć. Ktoś w KG… znowu sorki, w FSB na pewno „beknie”.

 53. 53 Menachem Begin, 18 grudnia:

  Jewrejska propaganda i tyle, nie mogą pokonać Rosji w walca to organizują propagandę

 54. 54 pantio, 18 grudnia:

  czysta ściema

 55. 55 Podpis miro, 18 grudnia:

  Rosja, to niedźwiedź bez zębów.

 56. 56 Andrei, 18 grudnia:

  Pani i Panowie, jestem z Rosji i mogę powiedzieć że tak cały kraj żyje.A ten doktor już siedzi jako upośledzony w szpitalu dla chorych psychicznie. Polska jest zajebista , nie narzekajcie na życie )))

 57. 57 bacqa, 18 grudnia:

  leon…posztradałeś chyba zmysły najlepiej zabieraj z polski tam ci bedzie lepiej skoro nie widzisz różnicy

 58. 58 rowin, 18 grudnia:

  chirurg a głupi teraz będzie operował dzwigiem w kopalni za uralem

 59. 59 Podpis, 18 grudnia:

  dlatego nasi dygnitarze wolą siedzieć na zadach

 60. 60 Podpis, 18 grudnia:

  U nas taka też je st zowie się Krzywonos a wcześniej był Siwak,Grzybowa itd…

 61. 61 obserwator, 18 grudnia:

  U nas taka też je st zowie się Krzywonos a wcześniej był Siwak,Grzybowa itd…

 62. 62 Podpis, 30 grudnia:

  Putin dba tylko o interesy swojej zorganizowanej mafi a nie Panstwa Rosyjskiego to prawdziwy dyktator z metodami Stalina .

 63. 63 lech, 1 stycznia:

  Ogladam ruskie wiadomosci TV w Australii-spotkania z Putinem i Medviedeva to farsa-oni zawsze mowia inni kiwaja glowami. Caly program to ruska propaganda.