Wszystkie Artykuły Publicystyka Kurioza Zdjęcia i filmy W trasie

Neapol udekoruje śmieci na święta

9 grudnia 2010, | Kategorie: Fotofelietony i filmy | 7 komentarzy

Premier Berlusconi obiecywał pod koniec listopada, że w dwa tygodnie uprzątnie słynne już na nie tylko całe Włochy, ale całą Europę śmieci z Neapolu. Dwa tygodnie właśnie mijają, i wygląda na to, że na święta Bożego Narodzenia władze miasta będą musiały udekorować lampkami tony śmieci.

AFP

AFP

AFP

AFP

AFP

Jednym z pomysłów Silvia Berlusconiego było rozwiezienie śmieci po wysypiskach w innych miastach. Efekt?

Miasto Taverna del Re. Mieszkańcy utworzyli na drodze kordon, by nie przepuścić śmieciarki z neapolitańskimi odpadami. Innymi słowy - Taverna del Re może i współczuje Neapolowi jego śmieciowej tragedii, ale od ich śmietniska - wara/AFP

AFP

W mieście Terzigno walka mieszkańców ze śmieciarką z Neapolu zakończyła się wspaniałym zwycięstwem: wraża ciężarówka spłonęła, nie dowiózłszy śmieci w miejsce spoczynku sama stała się śmieciem, i to sporym/AFP

Podobny problem zafundowali swoim obywatelom marsylscy śmieciarze. Empeowcy pokazali władzom i ludowi Marsylii, jak może wyglądać ich miasto, gdyby nie oni. I zastrajkowali. Efekt? W niedługim czasie miasto zaczęło wyglądać, jak dekoracje do ekranizacji „Świata bez nas” albo „Jestem legendą”.

AFP

Za sprzątanie miasta wzięli więc się policjanci/AFP

AFP


7 komentarzy do “Neapol udekoruje śmieci na święta”

 1. 1 AXIV, 9 grudnia:

  „Zajebiste”, jak kocham język polski.

 2. 2 ja, 9 grudnia:

  po prostu brudasy

 3. 3 luigi, 9 grudnia:

  niechluje

 4. 4 Podpis jr, 9 grudnia:

  Ale u nich śmieci należą do miasta, obywatele płacą „podatek śmieciowy”, a politycy rządzący miastem są odpowiedzialni za gospodarowanie tymi środkami. U nas tak będzie od przyszłego roku.

 5. 5 Polski las, 11 grudnia:

  Wlosi to moze i brudasy-nie wiem, nigdy tam nie bylem.
  Ale bylem w naszych polskich osranych, zasranych przez rodakow lasach, pelnych wszelkiego innego swinstwa. Panie na lewo, panowie na prawo i sranie na calego.

 6. 6 Sebastiano Italiano, 18 grudnia:

  za 100 000 000 EURO jestem gotowy otworzyć działalność Gospodarczą wynająć ludzi i Posprzątać cały NEAPOL

 7. 7 Zbyszek, 26 grudnia:

  Oto skutki tolerowania poczynań globalistycznych., antynarodowych oszustów i złodziei. Polacy powinni to zrozumieć. jeśli chcą przetrwać i uchronić swój kraj od zguby.