Wszystkie Artykuły Publicystyka Kurioza Zdjęcia i filmy W trasie

Kadafi Muammar, syn Minyara

6 marca 2011, | Kategorie: Fotofelietony i filmy | 13 komentarzy

Interpol wypuścił listy ogłaszające „pomarańczowy alert” wobec Muammara Kadafiego i jego najbliższych współpracowników. Alert taki ostrzega przed potencjalnym zagrożeniem ze strony osób, których dotyczy, i nakłada na nie sankcje.

AFP

Wobec Kadafiego, „przywódcy rewolucji” i „naczelnego dowódcy sił zbrojnych” zastosowano, póki co, zakaz podróżowania i zamrożenie środków finansowych w krajach członkowskich Interpolu. A liczba ich 188. Łatwiej wymienić te, które do niego nie należą, a oprócz Korei Północnej i Tajwanu (oraz kilku innych, podobnie jak Tajwan, państw będących częściowo uznanymi bądź w ogóle nieuznawanymi międzynarodowo) jest to kilka wyspiarskich państw Oceanii. Co ciekawe, do Interpolu należy też Libia.

AFP

li

AFP

AFP


13 komentarzy do “Kadafi Muammar, syn Minyara”

 1. 1 Paker, 6 marca:

  cala europa powinna zareagowac na to co sie dzieje w libi. tam gina ludzie!!!! ja tego nie rozumem!!! wolnosc dla rewolucjonistów!!!!!!!!!!

 2. 2 ja, 6 marca:

  ZBRODNICZE ZBOKI

 3. 3 Chazar, 6 marca:

  żałosna żydowska propaganda wojenna… Ci ludzie to bohaterowa walki z najeżdzca i sponsorowanyni bandytami nazywanymi przez nasze rezymowe media „powstańcami” A powinni tu wiesić Obama , Bush, Tusk i netanyahu.

 4. 4 mag, 6 marca:

  to kompromitacja interpolu. Sprawa czysto polityczna. Może nich wydacą podobne „alerty” dla przywódców Chińskich, organizatorów wojny Irackiej czy represji wobec Palestyńczyków… Ropa drodzy Państwo, ropa…

 5. 5 KUTAS, 6 marca:

  WIELKA KICHA I KUTASUWA

 6. 6 AdamK, 7 marca:

  Czegoś nie rozumiem…..
  Tak wielkim przestępstwem dla międzynarodowej finansjery jest przekroczenie 5% progu posiadania akcji banku UniCredit, że w Libii trzeba było wojnę domową sprowokować i za Kadafim listy gończe wysyłać ??
  Przecież Kadafi tych 7,5% akcji nie ukradł, tylko legalnie kupił.

 7. 7 mensa, 7 marca:

  Prawdziwia Libija wygląda inaczej jak wam usiłują to przedstawić
  Wielu z was jest przykładem na to ż e obecne pololenia nie znają historii, a przewroty dziś robi się mediami, a ręce są jedynie dodatkiem. Kadafi Libię uczynił bogatym krajem, mega bogatym. Wielu z was zabiera tu głos w sprawie nie mając pojęcia o Libii , nie mając pojęcia o co naprawdę toczy się gra w Libii.
  Kaddafi w 1970 roku zlikwidował w swoim kraju amerykańskie i brytyjskie bazy wojskowe, wydalił włoskie i żydowskie organizacje narodowe, a w 1973 dokonał nacjonalizacji przemysłu naftowego należącego do zachodnich inwestorów. Kaddafi prowadził bardzo aktywną politykę zagraniczną, wymierzoną przeciwko wpływom Stanów Zjednoczonych i Izraela oraz wspieraniem Organizacji Wyzwolenia Palestyny, przez co był oskarżany o wspieranie islamskiego terroryzmu. Wielokrotnie zabiegał o utworzenie ścisłej federacji państw północnoafrykańskich i bliskowschodnich. Proponował zawarcie unii m.in. Sudanowi, Egiptowi, Syrii oraz Malcie. W wyniku pogarszających się stosunków z Egiptem nawiązał współpracę z ZSRR, ale w zimnej wojnie pozostawał neutralny, wiążąc się z Ruchem Państw Niezaangażowanych. Od połowy lat 90. Kaddafi prowadził bardziej umiarkowaną politykę. Gdyby Kadafi na początku nie obalił starego, nieudolnego króla Libia do dziś utrzymywałaby się ze sprzedaży złomu, jako miło to miejsce przed 42 laty. Wówczas Koczownicze plemiona zbierały to co zostawiła Armia Roomla i Moontgomerego podczas II wojny światowej. To był istotny element PKB Libii jeszcze w latach 60. Wiecie jak wyglądra standard życia w Libii dziś. Otóż najniższe wynagrodzenie w tym kraju to 600 dolarów, powtarzam najniższe!!!! Libijczycy nie płaca za prąd, szkoły są bezpłątne , służba zdrowia zatrudniająca min Polaków , Włochów, Brytyjczyków tez jest bezpłatna. Litr paliwa kosztuje 40 groszy polskich. Ceny są porównywalne do cen w polsce, może nieco niższe. Mógłby tak pisac bez końca ale powiem wam jedno: wielu z was uwaza sie za eurpejczyków , podczas gdy standard życia Libijczyków jest na europejskim poziomie , moze nawet nieco wyższym, Polacy zaś żyją…. jak … Gdy do władzy w Libii dorwą się Ci , którzy dziś rękami 16 do 25 letnich prymitywnych chłopaków robią ten przewrót w Libii to w niedługim czasie i oni Libijczycy będą musieli , jak my Polacy jezdzić za chlebem na zmywaki w Europie!!!! Przeciętny Polak, nie mieszkaniec aglomeracji szcześliwy jest jak nabędzie sobei starego Opla. Libijczycy już w latach 70 i 80 zostawiali nowe auta na pewryferiach Trypolisu bo nie wiedzil ,że nalezy zmieniac olej i zajeżdzali auta na amen. Nie martwili się jednak kupowali kolejne nowe aby wozić Volvo czy Nissanem czy Datsunem swoje kozy. To nader częsty widok wówczas w Libii. Polak wówczas , za Gierka marzył o małym Fiacie. Jedno jest oczywiste Kadafi nigdy nie będzie maił za sojuszników Europy zachodniej ani Ameryki wszak to własnie dzieki temu że ich wyrzucił ze swojego kraju ten kraj jest dziś tak bogaty. Tego faktu oni mu jednak nigdu nie zapomną , tej nacionalizacji i utraty złóz ropy , jak stał się z dnia na dzień własnością libijczyków. Dziś to własnie rękami nieświadomych ludzi Ameryka I Izrael usiłują dostac się do najbardziej energetycznych złóż ropy w Afryce i przygotowac się do ostatecznego starcia o wpływy na bliskim wschodzie z Iranem.

 8. 8 Mieczysław, 7 marca:

  Sfrustrowani moi poprzednicy ale to tylko gówniarzeria. Reżim Kadafiego, jak można nazwać inaczej przez 40 lat żelazną ręką trzymać stery władzy a gdzie demokracja, wolne wybory. Takie pojęcia w większości świata muzułmańskiego nie funkcjonują z uwagi na wielokulturowość, dużą mieszaninę etniczną w obrębie jednego kraju i krajów. Tłumaczy to swoiste zachowania dyktatorskich zapędów a zarazem nieomylnością tych, przewodzących w imię prywatnych i spektakularnych interesów wybranych grup etnicznych. Mord i odwoływanie się do rebelii ludzi, którzy dążą do cywilizacji świata zachodniego z odwzorowaniem wartości demokratycznych, czy jest to coś-co możemy nazywać głupotą moich poprzedników , wypowiadających się na forach tematycznych?. Tak czy inaczej dążeniem do wolności nie usprawiedliwia reżim Kadafiego do mordu na cywilnych obywatelach swojego kraju, swoich współwyznawców w wierze .

 9. 9 dida56, 10 marca:

  drogi mieczysławie w Libii nigdy demokra –
  cji nie było przed Kadaffim też

 10. 10 Zizi, 19 marca:

  To wszystko to jest jedna wielka gra.

 11. 11 ..., 20 marca:

  „Abu Minyara” znaczy „ojciec Minyara”, „syn Minyara” to „ibn/bin Minyara”, więc błąd w liście?

 12. 12 Gienek, 21 kwietnia:

  Interpol niech wypuścić list gończy za Sarkozy i Cameronem, oni już powinni siedzieć w kolejce w Hadze.

 13. 13 eminem, 16 maja:

  powinni go złapać i zabić tak jak binladena