Wszystkie Artykuły Publicystyka Kurioza Zdjęcia i filmy W trasie

Kataklizm z ludzkiej perspektywy

11 marca 2011, | Kategorie: Fotofelietony i filmy | 27 komentarzy

Nowe, wstrząsające nagranie z Japonii: Fala tsunami naciera na lotnisko. Tak wygląda kataklizm z pozycji osoby bezpośrednio przezeń zagrożonej

Z perspektywy kraju, w którym histeria (choćby polityczna) jest stałym i wręcz męczącym elementem krajobrazu, widok ludzi, którzy w obliczu śmiertelnego zagrożenia zachowują spokój, jest imponujący.

Telefonów komórkowych w Japonii jest pełno. A (prawie) każdy z nich wyposażony jest w kamerę. Zobacz, jak naprawdę wygląda trzęsienie ziemi z perspektywy zwykłego człowieka

Zaczęło się około 14.45.


27 komentarzy do “Kataklizm z ludzkiej perspektywy”

 1. 1 kszyhoo, 11 marca:

  MASAKRA! szkoda ludzi….

 2. 2 ewa, 11 marca:

  Ogromna tragedia, kataklizm wobec którego człowiek jest bezbronny

 3. 3 marko, 11 marca:

  No, widać, że są na takie ewentualności przygotowani. Jestem pełen podziwu dla nich. Bez paniki i nie wiadomo jakich ekscesów.

 4. 4 Roullette, 11 marca:

  Boję się/brzydzę panicznie pająków, ale gdybym miała wybierać … weszłabym w cale stado „zamieszkałych” pajęczyn, żeby tylko nie przeżyć koszmaru trzęsienia ziemi ! Wtedy, czekając na skutki czegoś, na co nie ma wpływu, człowiek jest zupełnie bezsilny, a to gorsze od pająków jednak … !

 5. 5 nikt, 11 marca:

  wielka tragedia ale oglądając te filmy to trzeba zauważyć jedno panie zamiast ratować swoje życie trzymają regały z towarem to jest poświęcenie dla firmy żenada co pracodawca potrafi zrobić z pracownikiem i tak jest u nas w Polsce mają w d…e ludzką tragedię nasi p………i!!!!!! biznesmeni liczy się interes ile na tym zarobi

 6. 6 Kama, 12 marca:

  Ogromna tragedia jak dalej żyć, ile jesteśmy w stanie znieść tragedia goni tragedię.

 7. 7 mirek, 12 marca:

  jestesmy jak male robaczki, a swiat tak nieprzewidywalny robi co przyroda chce.

 8. 8 Jarosław, 12 marca:

  chcieliście TUSKA to macie KATAKLIZMY !!

 9. 9 ferm13, 12 marca:

  Gdyby taki kataklizm miał miejsce w Polsce to większość wieżowców poskładałaby się jak domki z kart a ludzie stratowaliby się uciekając nie wiadomo dokąd nie patrząc na innych. Wielki podziw i szacunek dla japończyków, dla ich opanowania i spokoju.

 10. 10 Podpis, 12 marca:

  wieli podziw dla ludzi, ze w obliczu takiej sytuacji zachowują się normalnie, nie wpadają w panikę. A jeśli chodzi o trzymanie półek to czy w danej sytuacji jest miejsce bezpieczne, a może dbają o dobro narodu co w naszym społeczeństwie jest nieznane. U nas w obliczu tragedii każdy myśli o sobie. Tak napradwę jesteśmy egoistami, którzy myślą tylko o sobie.

 11. 11 ewa, 12 marca:

  wieli podziw dla ludzi, ze w obliczu takiej sytuacji zachowują się normalnie, nie wpadają w panikę. A jeśli chodzi o trzymanie półek to czy w danej sytuacji jest miejsce bezpieczne, a może dbają o dorbro narodu co w naszym społeczeństwie jest nieznane. U nas w obliczu tragedii każdy myśli o sobie. Tak napradwę jesteśmy egoistami, którzy myślą tylko o sobie.

 12. 12 do nikt, 12 marca:

  dlatego polaków trzeba trzymać ostro za ryj, to robiła komuna, i było dobrze… komuno wróć!!!

 13. 13 Podpis, 12 marca:

  „Potem usłyszycie o wojnach i wieści wojenne. Baczcie, abyście się nie trwożyli, bo musi się to stać, ale to jeszcze nie koniec. (7) Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu, i będzie głód, i mór, a miejscami trzęsienia ziemi. (8) Ale to wszystko dopiero początek boleści. (9) Wtedy wydawać was będą na udrękę i zabijać was będą, i wszystkie narody pałać będą nienawiścią do was dla imienia mego. (10) I wówczas wielu się zgorszy i nawzajem wydawać się będą, i nawzajem nienawidzić. (11) I powstanie wielu fałszywych proroków, i zwiodą wielu. (12) A ponieważ bezprawie się rozmnoży, przeto miłość wielu oziębnie. (13) A kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. (14) I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec. (15) Gdy więc ujrzycie na miejscu świętym ohydę spustoszenia, którą przepowiedział prorok Daniel – kto czyta, niech uważa – ” EWANGELIA MATEUSZA 24:6-15

  google : WOJNA POD KONIEC CZASU – DANIELA 8:1-14 ,

  Niemożliwości teorii ewolucji ,

  21.12.2012 – szatańska manipulacja

  Religia ateistyczna – opium dla bezboznego ludu ,

  Szef MFW nawołuje do utworzenia rzadu światowego

  Solafide – wiarygodnosc Biblii

  błędy doktryny rzymskiego katolicyzmu

  Youtube : MŁODY WIEK ZIEMI ,

  100 powodów dla których ewolucja jest głupia

  Nie naleze do zadnje organizacje religijnej i zadnej nie popieram
  Po wojnie nastanie czas falszywego „pokoju i bezpieczeństwa” – 1 Tesaloniczan 5:3 ,Daniela 8:25 ,- powstanie tez na krotki czas diabelskie tzw GLOBALNE ZARZĄDZANIE – ludzie popra to i jej lidera – OBJAWIENIE JANA 13:3-8 , KSIEGA DANIELA 7:23 , czytajcie Biblie , ufajcie Ewangelii i nie lekcewazcie proroctw biblijnych ktore jedynie sa prawdziwe i bezbłedne MARANA THA

 14. 14 PROROK, 12 marca:

  Czy to nie kolejny znak od Boga ? Jesli ludzie wciaz beda tak nie dobrzy to bedzie koniec swiata tak jak jest zapisane 2012.12.21 albo sie swiat zmieni albo juz szansy nie dostaniemy – Sami sobie odpowiedzmy co sie dzieje rewolucje w Afryce – Australia – Nowa Zelandia teraz Japonia. A kto nastepny ? Co nastepne ? Swiat jest nie dobry a Bog ostrzega !
  A teraz z innej beczki >>>
  Wielka tragedia naprawde wspolczuje…
  Wiem tez jedno ze w Polsce nie musi byc trzesien ziemi bo nasz rzad codziennie nam robi coraz to lepsze trzesienia portfera i doprowadza narod do nedzy !!!

 15. 15 Szymen, 12 marca:

  W Japonii co miesiąc są szkolenia co robić i jak się zachować podczas trzęsienia Ziemi. Nie spodziewali się Tsunami…

 16. 16 Podpis, 14 marca:

  A ja uważam ze takie tragedie nie powinno sie komentować a juz napewno nie powinno sie przy takich wypadkach srac w swoje gniazdo… wlasnie dlatego ze ludzie tak na swoich nagabuja dzieki wlasnie takim polska jest taka jaka jest. A o tragediach sie nie plotkuje nie poruwnuje sie tylko wspołczuje sie ludziom ktorzy to przezyli i oplakuje tych ktorym przezyc nie przyszło, tych ktorzy kogoś stracili albo cierpia gdy patrza jak bliscy cierpia.

 17. 17 MYŚLĄCA, 14 marca:

  Japończycy są zdyscyplinowani, nam się niczego nie chce czytać, podporządkować…w takiej sytuacji wszystko by się u nas zawaliło a my zginęlibyśmy w trosce tylko o…siebie. To wielka sprawa szkolenia i zorganizowanie, wtedy nie ma paniki. Oni szkolą się na co dzień. My też powinniśmy powszechnie!!!szkolić się na wypadek inwazji, kataklizmów, konieczności samoobrony i obrony oraz udzielania pomocy!!!

 18. 18 Danielo, 14 marca:

  Do gostka od komuny jak byś posiedział za komuny w pierdlu za ideały za Polskę to byś wtedy ty byś trzymał się za ryj i prosił o demokrację i wolność słowa

 19. 19 damia, 14 marca:

  Szczerze współczuję ale Oni dadzą sobie radę są bardzo dobrze przygotowani i uświadomieni co robić w takich przypadkach jak ten.

 20. 20 Podpis, 14 marca:

  mysle, ze tak naprawde te panie w sklepie nie zdaja sobie sprawy co tak naprawde sie dzieje… Brak mi slow… sami jestesmy sobie winni… musimy pamietac o tym ze to nie natura nas potrzebuje, tylko na odwrot…

 21. 21 Podpis, 14 marca:

  ludzie to nie jest żadna aura pogotowa ,tylko ostrzeżenie od PANA BOGA

 22. 22 m, 14 marca:

  Boże,daj im siłę i wytrwałość,nam też..

 23. 23 Czarek, 14 marca:

  Japonia to nie dzungla jak Haiti, Japonczycy jak ludzie a nie dzicz – imponujacy pozim cywilizacji !

 24. 24 Jan, 14 marca:

  szczęściem od Boga, Japończycy nie mają Kaczyńskiego i PiSu

 25. 25 Podpis, 14 marca:

  Boże oszczędźm Polskę!

 26. 26 troleybus, 14 marca:

  …nie, no oczywiście taka tragedia, ogrom zniszczeń, tego nie da się w głowie pomieścić.
  Ale z drugiej strony przeżyć coś takiego i spojrzeć później na to z perspektywy czasu, to jest dla człowieka rodzaj wyróżnienia. I niech nikt nie pyta, co ja plotę… trzeba znaleźć się w skrajnie ekstremalnej sytuacji, by to czuć.

 27. 27 Ubezpieczyciel, 14 marca:

  Na miejscu firm ubezpieczeniowych nie wypłaciłbym ani „złotówki” za zniszczone samochody (jak wiadomo fale tsunami wyrządziły szkody max do 3 km przy wybrzeżu wystarczyło więc tylko wyjechać ze strefy zagrożenia a czasu na to było wystarczająco dużo)