Wszystkie Artykuły Publicystyka Kurioza Zdjęcia i filmy W trasie

Muzułmanie nie pochodzą od małpy

27 kwietnia 2011, | Kategorie: Artykuły | 108 komentarzy

Usama Hasan, muzułmański imam i naukowiec pracujący w Wielkiej Brytanii, narobił sobie kłopotów. Ogłosił, że teoria ewolucji nie kłóci się z naukami płynącymi z Koranu. Teraz chcą go zabić.


„Ewolucyjne formy przejściowe nie istnieją” – to podstawowa teza „Atlasu kreacji” tureckiego kreacjonisty Adnana Otkara. Istnieją – twierdzą naukowcy. Ale zmiany nie przyjmują takich form, jakie wyobraża sobie Otkar.

Większość muzułmanów wierzy, że Bóg ulepił Adama z gliny. A potem tchnął mu w nozdrza dech życia. I tyle. Koniec. Żadnej ewolucji, żadnego kompromitującego pochodzenia od małpy. Jeśli ateiści albo chrześcijanie (choć nie wszyscy) chcą sobie pochodzić od małpy – niech sobie pochodzą.

Śmierć ewolucjonistom

“Profesor Richard Dawkins [autor “Boga urojonego”, książki, w której dowodzi, że wiara w Boga jest uporczywym trzymaniem się pewnego wyobrażenia, pomimo, że wszystkie naukowe przesłanki wskazują, że jest ono nieprawdziwe – przyp. Światowidz] powiedział ostatnio, że większość muzułmanów to kreacjoniści, których dzieci są uczone, że teoria ewolucja jest błędna. Co powoduje ich ogromne kłopoty w szkole.

Ma w dużym stopniu rację. A muzułmanie pilnie potrzebują przedyskutować to zagadnienie bez strachu, bo nauka nie może ani udowodnić, że Bóg istnieje, jak i udowodnić, że nie istnieje” – pisał Usama Hasan w artykule zamieszczonym w „Guardianie”.

Hasan, oprócz tego, że wykłada w Middlesex University, bywa też imamem jednego z brytyjskich meczetów. Próbował w nim kazać, że ewolucję z Koranem można pogodzić. Zakrzyczano go. Na drugi dzień na drzwiach meczetu przypięta została kartka z napisem, że tych, którzy uznają teorię ewolucji za prawdziwą należy karać śmiercią.

Kiedy wpływowy saudyjski duchowny muzułmański ogłosił, że ktoś, kto wierzy w ewolucję nie może prowadzić modłów, Hasan dał sobie spokój z imamowianiem. Dał sobie też spokój z głoszeniem teorii ewolucji wśród muzułmanów. W wywiadzie dla „New Sciencist” mówi wprost: boi się, że bardziej radykalni współwyznawcy zabiją go za bluźnierstwo. Ma rodzinę. Boi się o nią.

Ewolucja myśli ewolucyjnej w islamie

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że już kilkaset lat temu muzułmańscy uczeni głosili tezy, które można określić jako mniej lub bardziej kładące podwaliny pod teorię ewolucji. Był to złoty wiek islamu. To w świecie mahometan działały ówczesne największe umysły epoki. To muzułmanie przenieśli wiele antycznej wiedzy przez chrześcijańskie średniowiecze, w którym religia skutecznie kneblowała usta tym, którzy podważali jej dogmaty.

Na tropie ewolucji byli – między innymi – Ibn Miskawejch, Abu Rajhan al-Biruni, Nasir ad-Din Tusi, ibn Khaldun. Ten ostatni, jak przypomina Hasan, pisał już w XIV wieku, że świat „zrodził się z minerałów, i rozwinął, stopniowo, w rośliny i zwierzęta”.

Później, w wieku XVIII, Ibrahim Hakki z Erzurumu pisał, że „pomiędzy ludźmi a zwierzętami jest małpa”.
Jeszcze w w drugiej połowie XIX wieku Dżamal ad-Din al-Afgani podzielał darwinowski pogląd, że najbardziej przystosowane gatunki przeżywają. Zaznaczał jednak, że przebieg takiego procesu jest moderowany przez Allaha.

Czy obecne kulturowe wyobrażenia pochodzenia gatunków w islamie są zbyt mocne, by je strząsnąć?
Niektórzy muzułmańscy myśliciele sprzeciwiający się teorii ewolucji na rzecz kreacjonizmu współpracują z kreacjonistami chrześcijańskimi. Tworzą antynaukowy front, ponadreligijne porozumienie w celu obalenia naukowej wizji ewolucji.

Kreacjoniści wszystkich krajów, łączcie się!

Jednym z bojowników islamskiego kreacjonizmu jest Turek Adnan Oktar. Oktar Jest zwolennikiem państwa opartego na fundamencie religijnym. Współpracuje z jak najbardziej chrześcijańskim Instytutem Badań nad Kreacją, mającym siedzibę w Dallas w Teksasie.

Po 11 września 2001 roku zaapelował o zjednoczenie wyznawców wszystkich religii przeciw ateizmowi, darwinizmowi i wszelkim naukowym twierdzeniom, które są sprzeczne (albo które uznał za sprzeczne) z naukowymi dogmatami. Bo to one są – jak twierdzi – winne temu co się stało.

Oktar prowadzi (między innymi) stronę evolutiondeceit.com, gdzie wywodzi, że prawdziwą ideologiczną podbudową terroryzmu jest darwinizm i materializm, a islam jest na terroryzm panaceum. Jak tę tezę Oktar uzasadnia? Prosto. Jeśli wszyscy będą muzułmanami, a – jak wiadomo – islam jest religią pokoju – terroryzmu nie będzie.

Jak bronić wolności wypowiedzi ograniczając wolność wypowiedzi

Oktar oznajmia światu, że „islam broni tolerancji i wolności wypowiedzi”: w islamie, według niego, „zakazana jest nawet najlżejsza ideologiczna presja” wywierana na niewierzących. Co prawda, „muzułmanie mogą doradzać i zachęcać innych do przyjęcia koranicznej moralności”, ale „nigdy nie posuną się do zmuszania ani żadnej formy fizycznej bądź psychologicznej presji”.

Fundacja Badań Naukowych (Bilim Araştırma Vakfı’na – BAV), organizacja stworzona przez Oktara była oskarżana o zastraszanie naukowców, którzy popierali teorię ewolucji. W 1999 roku sześciu tureckich profesorów wygrało z BAV w sądzie sprawę o zniesławienie.

Sam zresztą działa aktywnie w kwestii „obrony wolności słowa”. W 2007 roku doprowadził do blokady WordPressa w całej Turcji: udało mu się dowieść w sądzie, że treści, które zamieszczają niektórzy blogerzy „obrażają” jego i jego zwolenników, a portal nie chce zlikwidować „obraźliwych” blogów. Rok później zaskarżył stronę Richarda Dawkinsa, autora „Iluzji Boga”. Zarzut: znajdują się na niej treści przez Oktara uznane za bluźniercze. Sąd przychylił się do wniosku.

Bóg jest konserwatystą: nic nigdy nie zmieniał

Oktar, pod nazwiskiem Harun Yahja, wydał książkę „Yaratilis Atlasi” („Atlas kreacji”). Prowadzi stronę atlasofcreation.com. Przekonuje tam, że gatunki zwierząt, jakie znamy nigdy się nie zmieniły i zawsze wyglądały tak samo. Od momentu, w którym stworzył je Allah.

Naukowcy machają ręką na rewelacje Oktara dowodząc, że nie ma on zielonego pojęcia na temat nie tylko biologii i zoologii, ale jakiejkolwiek metody naukowej, i dowodzą, że zestawienie Oktara jest pełne błędów, w tym rażących i prostackich, typu podpisywanie co poniektórych gatunków jako zupełnie innych, i koncentrowanie się na powierzchownym podobieństwie, bez absolutnie żadnego wchodzenia w niuanse. Nie ma tu teorii, nie ma odniesienia do wcześniejszych naukowych twierdzeń, polemiki z nimi.

http://www.harunyahya.com/books/darwinism/atlas_creation/atlas_creation_01.php

Salman Hameed, dyrektor Centre for the Study of Science in Muslim Societies na Hampshire College w Massachussets zdaje sobie sprawę z zagrożenia, jakie dla świata islamu stanowi antykreacjonistyczna groteska.


Odczarowywanie świata islamu

„Ci w Europie, którzy widzą w muzułmanach zagrożenie dla zachodnich wartości zobaczą tę kwestię w świetle własnego stereotypowego postrzegania muzułmanina” – zauważa słusznie na łamach “Guardiana”.

Dodaje jednak, że “badania przeprowadzone w 2009 roku dowodzą, że 60 procent dorosłych Brytyjczyków – niezależnie od wyznawanej religii – wierzy w mniejszym lub większym stopniu w teorię inteligentnego projektu”, i przypomina, że islam nie posiada oficjalnych poglądów na ewolucję.

I, choć „wielu muzułmanów odrzuca ewolucję, to jednak są tacy, którzy ją akceptują. W takich krajach, jak Pakistan, Iran czy Turcja podstawy ewolucji są ujęte w podręcznikach szkół wyższych. Co więcej, w 2006 roku IAP, organizacja grupująca akademie nauk różnych krajów (w tym PAN) zaapelowała o nauczanie ewolucji jako udowodnionej teorii naukowej.

Apel poparły akademie nauk kilku krajów muzułmańskich.

„Fundacje naukowe 12 muzułmańskich krajów, w tym Pakistanu, Iranu, Turcji, Indonezji i Egiptu poparły apel w sprawie wspierania nauki teorii ewolucji” – pisze w opublikowanym w “Science Magazine” artykule pt. „„Bracing for Islamic Creationism””. W którym – notabene – mocno krytyjuje Adnana Oktara i jego atlas.

„Relatywnie marne standardy edukacyjne, w połączeniu z dezinformacją na temat teorii ewolucji sprawiają, że świat muzułmański jest żyznym gruntem dla tez odrzucających teorię ewolucji” – pisze.

Hameed postuluje postuluje stopniowe „odczarowywanie” muzułmańskiego świata. Przypomina, że religia w krajach islamskich odgrywa dużą rolę. Dlatego – twierdzi – nie ma innego wyjścia: należy brać ją pod uwagę w debacie.

„Jako naukowcy powinniśmy bez kompromisów prezentować naukę […]. Teorie ewolucyjne mogą napotykać pewne przeszkody, ale pokojowa akomodacja religijna tej teorii jest również możliwa. Wysiłki, by połączyć ewolucję z ateizmem przerwą dialog, a większość muzułmanów odrzuci tę teorię” – ostrzega.

A co z doktorem-byłym-imamem Usamą Hasanem, który boi się, że „nieodczarowani” bracia w wierze poderżną mu gardło?

„Przypadek doktora Hasana powinien być postrzegany w lokalnym kontekście” – pisze Hameed – „a my musimy powstrzymać się od pokusy, by wysnuwać wniosek na temat generalnej opinii muzułmanów na temat ewolucji wyłącznie na podstawie tej konstrowersyjnej sprawy. Jednocześnie musimy podkreślić istotę otwartego dialogu i naciskać na stworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której mogłyby się toczyć debaty dotyczące kontrowersyjnych zagadnień”.

Zarówno Hasan, jak Hameed apelują do muzułmańskich naukowców, by szerzyli wiedzę na temat ewolucji wśród współwyznawców. By publikowali, głosili.

Tyle, że wielu się boi.


108 komentarzy do “Muzułmanie nie pochodzą od małpy”

 1. 1 asd, 28 kwietnia:

  asd

 2. 2 Kowalski, 28 kwietnia:

  pewnie ,że tak …pierwszy człowiek ( czy człowieko-podobne ) było poganinem – potem narodziły się religie ( czyli z pogaństwa )

 3. 3 Gość, 28 kwietnia:

  Ach ci fanatyczni ewolucjoniści!Więcej luzu!

 4. 4 master, 28 kwietnia:

  ale czubki z tych muzułmanów 😀 oni pochodzą na pewno od mułów 😀

 5. 5 ~js, 28 kwietnia:

  Obalenie teorii ewolucji jest już bardzo bliskie! Praktycznie już są dowody na jej błedność, ale skrzętnie ukrywane!

 6. 6 polo, 28 kwietnia:

  Nikt nikomu nie zabrania pochodzić od małpy, albo i czego innego.

 7. 7 kutwa, 28 kwietnia:

  ja nier pochodze od malp nie wiem jak inni

 8. 8 zyke, 28 kwietnia:

  Ewolucja już dawno została „udowodniona”, a wszystkie odkrycia temu przeczące uznane za sprzeczne z ewolucją.

 9. 9 kopol, 28 kwietnia:

  pewnie że nie od małpy z gliny też nie bardzo, pewnie z piaskowca bo najlepszy w obróbce

 10. 10 Izabela 1093, 28 kwietnia:

  To jest porąbane….
  Chcą zabić człowieka który stwierdził że Muzułmanie nie pochodzą od małpy….
  …ufff

 11. 11 IEEE, 28 kwietnia:

  Ma prawie rację, ale nie do końca. Oni nie ewoluowali, a zostali ulepieni, tyle że nie do końca była to glina. Może konsystencją i kolorem przypomina to glinę, ale wszyscy wiedzą co to było.

 12. 12 mela, 28 kwietnia:

  W chrześcijaństwie Bóg stworzył mężczyznę, a kobietę z jego żebra. I co z tego. Tak dzieci słyszą na lekcji religii, a potem uczą się teorii ewolucji na lekcjach. Czy wszystko trzeba brać dosłownie? Mój syn, gdy był mały oglądał w telwizji film o powstaniu ziemi. Bardzo go zainteresował. Na lekcji religii powiedział, że świat powstał z materi i upierał się, że to widział:) Ale obciach przed katechetką. Zapytałam wtedy syna skąd się wzięła materia. Nie wiedział, więc mu powiedziała, że to Bóg stworzył materię. I po sprawie. Wszystko się da jakoś pogodzić, choć czasem nie jest łatwo;)

 13. 13 Shepherd of goats, 28 kwietnia:

  Fenotypowo wielu islamistów pochodzi prawdopodobnie od kozy. Tym bardziej że w państwach azjatyckich, na pastwiskach czesto spółkuja z tymi zwierzętami. No ite brody..

 14. 14 mela, 28 kwietnia:

  W chrześcijaństwie Bóg stworzył mężczyznę, a kobietę z jego żebra. I co z tego. Tak dzieci słyszą na lekcji religii, a potem uczą się teorii ewolucji na lekcjach. Czy wszystko trzeba brać dosłownie? Mój syn, gdy był mały oglądał w telewizji film o powstaniu ziemi. Bardzo go zainteresował. Na lekcji religii powiedział, że świat powstał z materii i upierał się, że to widział:) Ale obciach przed katechetką. Zapytałam wtedy syna skąd się wzięła materia. Nie wiedział, Więc mu powiedziałam, że to Bóg stworzył materię. I po sprawie. Wszystko się da jakoś pogodzić, choć czasem nie jest łatwo;)

 15. 15 Hujek, 28 kwietnia:

  Kurwa oni sa z guwna i tyle

 16. 16 krzysiek, 28 kwietnia:

  Ludzie jeżeli macie pisać bzdury i wygłupiać się to tego nie róbcie.W zasadzie każdy chciałby wiedzieć skąd pochodzi,ale niestety tego nie dowie się.Moim zdaniem jest za dużo szumu wokół tej sprawy(jestem skąd jestem,idę tam gdzie idę).

 17. 17 m, 28 kwietnia:

  „Wielu się boi” – to tak jak w USA czy Francji tylko tam naukowcy boją się głośno powiedzieć, że w teorii ewolucji widzą zbyt dużo „dziur”.

 18. 18 Podpis, 28 kwietnia:

  wszyscy wiedzą, że od małpy pochodzi darwin i komuniści

 19. 19 Podpis, 28 kwietnia:

  ja tak se myślę, że cały PiS pochodzi ze smoleńska

 20. 20 gość, 28 kwietnia:

  ja tak se myślę, że cały PiS pochodzi ze smoleńska

 21. 21 fudak, 28 kwietnia:

  oczywiście że Muzułmanie nie pochodzą od małpy tylko od wielu małp , są po prostu genetyczną jedną wielką małpą …..

 22. 22 Boo:), 28 kwietnia:

  Szkoda ze 90% ludzi na ziemi to debile.. Prawda jest taka, że pochodzimy od małpy lecz nie w skutek ewolucji, tylko inżynierii genetycznej. Dlatego brakuje ogniwa łączącego małpę z człowiekiem, ponieważ te ogniwo nie pochodzi stąd. Proste?

 23. 23 nałókowiec, 28 kwietnia:

  dziwne bo od malp roznia nas jedynie 3% genow, jezeli wiec od nich nie pochodzimy te roznice nie powinny byc az tak male

  fakt przyrodniczy

 24. 24 Normalny, 28 kwietnia:

  Uparciuchy są z tym pochodzeniem od małpy.Jak można być tak ograniczonym,żeby nie uznać,że Bóg jest stwórcą człowieka.I tego żadne Dawkinsy nie zmienią.Ja,na szczęście,odgiąłem u moich dzieci to,co przegięto na lekcji przyrody 🙂

 25. 25 Wale śmiało i szczerze ;D, 28 kwietnia:

  He he to jest dziwne…:/ Według mnie to tylko wyjaśnia jedno:
  Są dziwni!!!

 26. 26 Rozum, 28 kwietnia:

  Nikt mnie nie zmusi,abym uwierzył w dogmatyczne bzdury religii zwanej ewolucjonizmem.Teoria,że człowiek pochodzi od małpy kłóci się ze wszystkim,co logiczne i zdroworozsądkowe.Rozważaniem,dlaczego nie wszystkie małpy przemieniły się w człowieka Dawkins powinien zajmować się do usranej śmierci 🙂

 27. 27 QBUS, 28 kwietnia:

  Czy ewolucję można pogodzić z chrześcijaństwem? Pomyślmy. Jeśli powstaliśmy w wyniku ewolucji, czyli stopniowo z płaza przez małpę w człowieka to nigdy nie istniał pierwszy, stworzony doskonały człowiek imieniem Adam, który to razem ze swoją kobitą Ewą zgrzeszył i wpędził nas w ten sam problem. Czyli nie musiał tutaj na ziemię przychodzić Jezus Chrystus i składać z siebie ofiarę z nasze grzechy. ERGO: Jeśli powstaliśmy w wyniku ewolucji to chrystianizm nie ma sensu 🙂

 28. 28 asdfgh, 28 kwietnia:

  nie wiem jak inni, ale ja też od małpy nie pochodzę

 29. 29 Arnold67, 28 kwietnia:

  Arabowie nie mogą pochodzić od małpy, gdyż powstałaby wtedy luka w pochodzeniu samej małpy. W sprawach wiary i pochodzenia człowieka krytyk nie ma możliwości nawiązania kontaktu intelektualnego, nie tylko z fanatykiem ale nawet zwykłym wiernym okazjonalnym. Cóż dopiero z gościem ledwo umiejącym czytać, który żyje w świecie wszechwładnych interpretatorów Koranu, okrutnych kar szariatu i swiętych wojen wszczynanych przez widzimisię jakiegoś brodatego, okutanego w prześcieradła szaleńca.

 30. 30 Pipul, 28 kwietnia:

  Może nas różnić od małp nawet 0,00001% genów ale i tak nie mamy na to istotnych dowodów i nie wiemy jak to było tego nie wie żaden człowiek a że naukowcy jacyś tak twierdzą to nic na to nie wskazuje niech pokażą mi dowody które w przynajmniej w 99% na to wskazują !! Bo to że mamy tam jakiś wspólny gen to o niczym nie świadczy bo również dobrze że człowiek pochodzi od niedźwiedzia tylko w wyniku ewolucji znikło mu owłosienie na całym ciele znikły nam pazury trochę zmniejszyliśmy się i kilka innych dupereli a na pewno w kilkudziesięciu procentach jesteśmy do niedźwiedzia podobni !!

 31. 31 Wiktor, 28 kwietnia:

  Potwierdzam.Darwin pochodził od małpy.

 32. 32 a-theist, 28 kwietnia:

  http://www.noreligion.comxa.com

  bo religia jest tolerancyja
  i dlatego trzeba ja telerowac?

  czy oby napewno?

 33. 33 a-theist, 28 kwietnia:

  czy oby napewno powinno sie tolerowac religie?

 34. 34 nika, 28 kwietnia:

  Zgodnie z teorią ewolucji organizmy żywe powstały z kamienia. Ciekawa teoria..

 35. 35 jacek, 28 kwietnia:

  Mam takie pytania do ewolucjonistów:
  dlaczego nie można uzyskać potomstwa dwóch mułów (nie mylić z mułłami:-)
  i człowieka z małpą lub odwrotnie?
  A do eurokonstytucjonalistów:
  czy stosunek z małpą to sodomia i czy taka mniejszość seksualna jest w € C chroniona,czy też jest to znęcanie się nad zwierzęciem?

 36. 36 HELIOX, 28 kwietnia:

  JAKAKOLWIEK RELIGIA SŁUŻY TYM CO JĄ WYMYŚLILI,ABY MIEĆ WŁADZĘ NAD „CIEMNYMI OWIECZKAMI”.NAJGORSZE W TYM JEST,ŻE STRASZĄ INACZEJ MYŚLĄCYCH,ŻE ICH ZABIJĄ LUB ZROBIĄ KRZYWDĘ.ISLAM JEST W TYM NAJGORSZY.EUROPA POWINNA WYSIEDLIĆ WSZYSTKICH MUZUŁMANÓW I ZRÓWNAĆ Z ZIEMIĄ ICH ŚWIĄTYNIE INACZEJ EUROPĘ CZEKA ZAGŁADA.

 37. 37 w obiektivq, 28 kwietnia:

  Poduczcie się muslimy geologii/paleontologii i zauważycie mnóstwo logicznie powiązanych ze sobą form przejściowych.

 38. 38 abdul, 28 kwietnia:

  Przez te bomby atomowe już im dodatkowe ręce wysrastają do noszenia bomb

 39. 39 maskopoatol, 28 kwietnia:

  Przecież twierdzenie że człowiek pochodzi od małpy to bezmyślnie powtarzana bzdura.

  Człowiek i małpa mają WSPÓLNYCH PRZODKÓW. Ile razy trzeba to powtarzac?

 40. 40 Poduczony, 28 kwietnia:

  Jacek, odpowiedź od ewolucjonisty.
  Już w szkole, na biologii czy przyrodzie uczą, że muły są bezpłodne. Tak to się dzieje przy próbie krzyżowania gatunków. A człowieka nie można skrzyżować z małpą właśnie z powodu tych 3% genów. O dziwo, 3% w skali całego kodu genetycznego to bardzo dużo. Nasze DNA może i jest do siebie podobne, ale i tak wystarczająco różne by uniemożliwić skojarzenie.

 41. 41 SKY...:x, 28 kwietnia:

  My wszyscy pochdzimy od małp..!!!!…A oni są kretynami..!!!…Jak nie wiedzą od czego pochodzą to niech popatrzą w lustro..;(;(;(…!!!!

 42. 42 uyg, 28 kwietnia:

  … to od predatora

 43. 43 myszorek, 28 kwietnia:

  ci co myślą że stworzył nas Bóg to totalne debile. pochodzimy od małpy i się z tym pogódzcie katolickie cipy!

 44. 44 Latawica, 28 kwietnia:

  Człowiek nie pochodzi od maupy, tylko człowiek i maupa mają wspólnego przodka, ot co

 45. 45 Mamwszkolehistorie XD, 28 kwietnia:

  Wiecie co to jest SCHOLASTYKA?
  To bardzo prosty nurt w nauce mówący o tym, że wiara łaczy się nauką (niewykluczają się, a uzupełniają). To powstało w XVI w. Żadnyej krwi i zabijania, normalna teoria, niewiem dlaczego robią teraz z tego taką checę.

 46. 46 Rag, 28 kwietnia:

  Izabela 1093 – naucz się czytać ze zrozumieniem.

  HELIOX – Nie sadze żeby geneza religii była taka prosta, ale jest w tym nieco prawdy.

  jacek – muł to jest zwierze stworzone przez kopulacje konia z osłem, gatunek nienaturalny i niestety bezpłodny. Poczytaj o tym na własną rękę. Człowiek i małpa różnią się za bardzo by móc posiadać dzieci, to różne gatunki. Zapraszam ogólnie do poczytania podręcznika z biologii, z klasy 6 podstawówki, bo intelektem to nie grzeszysz. Myślę, że na głupie pytanie o zoofili doczytanie o niej też Ci pomoże.

  nika – gdzie pisze, że powstaliśmy z kamienia? Po pierwsze teoria ewolucji nie mówi o tym jak powstało życie, ale jak się zmieniało. O powstaniu życia traktuje abiogeneza.

  Pipul – dla wiadomości, chciałbym Ci przekazać, że masz wspólne geny nawet z Sałatą, bo wszystko wywodzi się ze wspólnego pnia. Dowodów na ewolucje jest mnóstwo, nie ma dowodu, który by jej przeczył. Ale czy w teorię grawitacji tez nie wierzysz, dlatego, że istnieje prawdopodobieństwo, że na kogoś ona nie zadziała? W końcu nie możesz sprawdzić wszystkich ciał, które maja jej podlegać na przestrzeni każdej mikrosekundy?

  Boo – twoja poroniona teoria jest niesamowicie niedorzeczna, ale czasem lepiej wierzyć w kompletna bzdurę niż spojrzeć prawdzie w oczy? No cóż, przynajmniej autorzy książek SciFi się na was obłowią. Brakuje „ogniw” łączących wiele gatunków, ale to nie świadczy o tym, ze ich nie ma. Znajdowanie ich w precyzyjnie określonych czasowo warstwach skalnych i wyznaczonych miejscach już świadczy o tym jak wiele ta teoria wyjaśnia. Bezsprzecznie pokrewieństwa dowodzi jednak genetyka.

  Dla ignorantów polecam ksiązkę Jerremy Coyne – Ewolucja jest faktem. No chyba, ze wolicie dalej wychodzić na idiotów…

  Dobrze, że tylko w internecie.

 47. 47 Jawiem, 28 kwietnia:

  Ludzie! Koran, Bibilia itp. to nie jest zbiór jasnych faktów jak w podręczniku! To jest coś ala poezja, temu kto poezje rozumie całkiem dosłownie to gratuluje!

 48. 48 xexe, 28 kwietnia:

  nie pochodzimy koniecznie od @ nalezymy do innego gatunku
  „homo” przodek moze byc wspolny, ziemia byla stwarzana od razu jej nie bylo wiadomo, wiec jezeli byla stwarzana nie powstala od razu wiec czlowiek nie mogl od razu powstac 🙂

 49. 49 Alicja, 28 kwietnia:

  A katolicy w co wierzą? Przecież też był Adam ulepiony z gliny a z jego żebra powstała Ewa.Ale najgorsze jest to,że ci Polacy-tacy wierzący,tacy dobrzy,tacy wspaniali ….są naprawdę takimi rasistami,że wstyd.Brak tolerancji jest porażający . Powtarzanie stereotypów na tematy o których nie ma się zielonego pojęcia….
  Wstyd mi za was.

 50. 50 j.k., 28 kwietnia:

  „muzułmanie mogą doradzać i zachęcać innych do przyjęcia koranicznej moralności”, ale „nigdy nie posuną się do zmuszania ani żadnej formy fizycznej ….brecht!!!!!!!!!! zadrzyj z arabem a ani sie nie obejrzysz a pojawia sie całe stado dzikusow,ktorzy pierwsi do bicia,,,oj my Polacy nie potrafimy tak trzymac sie razem

 51. 51 kolejne pisanie, 28 kwietnia:

  Są 3 etapy prawdy: 1. Ośmieszanie 2. Gwałtowny sprzeciw 3. Akceptacja.
  dawniej ludzie myśleli, że ziemia jest płaska. Później, ze jest okrągła i jest centrum wszechświata i wokół niej krąży słońce. okazało się że w rzeczywistości jest odwrotnie, ale dalej wierzono twierdzono, myślano, że słońce jest centrum wszechświata i wszystkie planety krążą wokół niego i nie istnieje nic poza układem słonecznym. później okazało się, że swiecace punkciki na niebie – gwiazdy są podobne do słońca, nie wiadomo było czy gwiazdy maja krążące wokół nich planety. Później odkryto ze gwiazdy zgrupowane są w naszą galaktyke, nie wiedziano czy istnieja inne. Potem odkryto inne galaktyki, a jeszcze poźniej ze galaktyki skupiaja się w grupy, gromady galaktyk. Kilkadziesiąt lat temu odkryto pierwsza planeta krazaca wokół dalekiej gwiazdy. Co będzie dalej za sto, tysiąc, dziesięć tysięcy lat? Trudno sobie wyobrazić, przyszłośc może być bardziej fantastyczna niż filmy Science-Fiction. Może okaze się ze na Syriuszu i w innych układach słonecznych zyja ludzie? Dzisiaj to wydaja się zmyslenia a za … lat, może okaze się, ze…(inteligentne istoty zyja nawet na księżycu, a na marsie można oddychac jak na ziemi…)
  brak dowodu ze tak nie jest jak tu napisałem nie jest automatycznie dowodem braku czyli ze niemozlie jest żeby tak było jak napisalem.
  Ludzka psychika jest podatna na wpływy np. autorytetów (naukowych, władzy róznego rodzaju- polityków, celebrytów, gwiazd, przywódców religijnych, ogólnie każdego kogo powszechnie uwaza się za madrego np. lekarz, profesor, prezydent, premier, kapłan, ksiądz itp.). ludzie są tez podatni na wplywy ludzi, którzy osiagneli duzy sukces. myslimy skoro on robil jak mowi i ma sukces wiec to co mowi się sprawdza , a przeciez moglo mu się tylko udac. Ilu jest biznesmenow którzy dorobili się fortuny, a ilu zaczynalo, próbowało dokladnie tak samo jak oni? Setki którym się udalo i tysiące milionow którzy tak samo zaczynali i nic nie osiągnęli. tak samo jest z gwiazdami. ponadto ludzie mogą klamac ze robili costam co spowodowalo ze osiągnęli sukces, np. dla pieniędzy które wezma za reklame jakiegos produktu który niby uzywali i pomogl im osiągnąć sukces. Często uzywa się zwrotu „scientifically proven” – udowodnione naukowo.
  Jest jeszcze konformizm – uleganie wpływom grupy, z która się identyfikuje czyli najczęściej wśród ktorej się zyje. Przeprowadzono eksperymenty (opisane np. w ‘czlowiek – istota spoleczna’ aaronson) i stwierdzono, że nawet jeśli większość badanych pojedynczych osob przebywa w większej grupie, która twierdzi ze np. jeden z dwoch jednakowych odcinkow jest troszke krótszy, to osoby badane mimo, ze będą zauważać ze to nieprawda w większości przypadkow zaczna zgadzac się z grupa, a po pewnym czasie będą traktowaly to jako prawde.
  dawniej ludzie podróżowali statkami i ladem i zawsze widzieli to samo: ziemia jest plaska. Myśleli skoro wszyscy mowia to samo i widza to samo – polegali na swoich zmysłach ale mieli tez nawet prymitywne lunety. Jednak się mylili jak wiadomo i takie wlasnie są dowody naukowe. Poźniej ludzie odkryli (dokladnie tak jest napisane w podrecznikach) ze ziemia musi być okragla. tak naprawde to wiecej niż tysiac lat od tego momentu istniała lokalna społeczność na bliskim wschodzie, która wiedziała już o tym i wielu innych faktach astronomicznych jak np. ze Syriusz to gwiazda podwojna, co zostalo przez naukowcow odkryte dopiero w zeszłym stuleciu. ale takie niewygodne fakty dzisiejsza cywilizacja woli przemilczec i nawet bardzo niewielu wielkich profesorow z dyplomami nagrodami nobla nic o tym nie wie. Ludzie kiedys twierdzili ze ziemia jest centrum swiata i slonce obraca się wokół niej. Wszyscy najwięksi naukowcy astronomowie używając lunet teleskopow (jednak gorszych niż obecne) i innych przyrządów obserwowali niebo, ziemie i udowodnili na rozne sposoby ze slonce obraca się wokół ziemi. Poparli to wieloma uczonymi wzorami matematyczno-fizycznymi. Każdy człowiek który uważał się za madrego automatycznie popieral te ‘madre’ wywody i wszyscy zwykli ludzie tak mysleli. To trwalo około 2 tysiace lat, az Kopernik ‘ośmielił się’ odkryc, że jest inaczej. Chyba największym autorytetem za którym dodatkowo stala sila-wojsko był wtedy kościół (dokładniej państwo watykan). Ciekawym pytaniem jest dlaczego tak bardzo (nawet skazujac na kare nie tylko wiezienia ale czasami i smierci) Watykan był przeciwny prawdzie głownie o tym ze ziemia okraza słońce? Galileusz został uwieziony, książkę Kopernika wpisano do indeksu ksiąg zakazanych. Papież a wraz z nim cały kościół ostro zwalczal nowe poglady na swiat, w których było więcej prawdy niż w obecnych czasach. Watykan chciał by wszystko było po staremu, bez zmian. Jednak proponowane zmiany były na lepsze i dlatego konieczne.
  Na księżycu amerykanie nigdy nie wyladowali. Podobnie jest z technologiami które ma wojsko albo ponadpaństwowe tajne organizacje stowarzyszenia. Dużo z nich to nieznane zwykłym ludziom technologie z rozbitych ufo, które są poddawane tzw procesowi alien technology re-engineering czyli odgaduje się, bada: do czego sluza urzadzenia z ufo, na jakiej zasadzie działają, z czego są zbudowane, jak się nimi posługiwać. Jeśli wszystko pójdzie dobrze technologia staje się znana (zostaje opracowana dokumentacja, instrukcje obsługi itp. jak w przypadku odkrytych przez ludzi technologii) pewnej grupie pracującej dla wojska czy tajnych organizacji. Po jakims czasie niektóre technologie są ujawniane (można powiedziec wchodza do obiegu) i zwykłe jawne firmy wykorzystują te technologie do produkuja roznych urządzeń, które można kupic w sklepach.
  Rządy są tak naprawdę wrogiem obywateli w rekach polityków, którzy są w rekach bogatych. a grupy najbogatszych z nich z kolei tworzą tajne międzynarodowe stowarzyszenia z najbardziej wpływowymi ludźmi (nie tylko znanymi politykami ale znajdującymi się decyzyjnych stanowiskach w wielu organizacjach państwowych i militarnych) jak iluminati, grupa bilderberg, masoneria. Struktura władzy to piramida lub siec – tajne organizacje rządzą bogactwem (majatek, pieniądze, banki i inne instytucje finansowe państwowe i ponadrzadowe), politykami, poprzez nich i bezpośrednio (skorumpowani oficerowie) wojskiem oraz tzw. czwartą władzą – siecią spółek prasowych i telewizyjnych. W to wszystko wplatane są tajne służby, które pelnia role skrytego nadzorcy i kontrolera planow tajnych organizacji, które je wynajęły (oficerowie są skorumpowani i najczęściej nie działają na korzysc panstwa). Jak widac tajne organizacje tworza i finansuja inne podlegające im rozne tajne i nietajne organizacje i instytucje niezależne od panstwa i stojace nawet ponad nim (ponadpaństwowe). Przykladem jest bank amerykanski FED. Oficjalnie jest bankiem państwowym ale zgodnie z prawem jest bankiem prywatnym chociaż sugeruje się i wmawia amerykanom ukrywając ten fakt ze jest innaczej. Wiekszosc amerykanow do niedawna o tym nie wiedziała a i teraz znajda się miliony nieswiadome tego faktu. Wiele rzeczy jest ukrytych przed społeczeństwem, czasami tylko jakies afery wychodza na jaw. Ale to wystarczy żeby się zorientować ile zla jest tam czynionego na szczycie wladzy. Bo ta siec, którą jest struktura władzy ma centrum, z którego jest najczęściej zarzadzana przez pajaka, który uplótł tą sieć. To jest wlasnie wydaje mi się trafna metafora struktury władzy.
  Urzadzenia „free energy” umożliwiają wytwarzanie energii, głównie elektrycznej ‘z powietrza’, ‘z nikad’. dzieki nim ludzie nie musieliby w ogóle płacić za prąd i używać urządzeń na gaz, samochody jeździłyby bez benzyny i dowolnie długo bez ładowania akumulatorów, podobnie z samolotami. Urzadzenia ‘free energy’ i wiele innych pożytecznych dla ludzi i środowiska w którym żyją czyli ekologicznych odkryć zostały dawno (np ok. 100 lat temu Tesla) opatentowane, a nowe są nadal. jednak prawa do tych patentow, wykorzystania ich, zostały i są wykupywane przez właścicieli przedsiębiorstw opartych na ropie, gazie oraz dostarczaniu, przesyle prądu elektrycznego. Wprowadzane są nowe formy, niby ekologiczne, pozyskiwania energii np. wiatrowa słoneczna itp., ale jest to energia zależna od źródła np. baterie słoneczne jest sens wykorzystywać tylko w miejscach silnie nasłonecznionych przez caly rok, przez jak największą część dnia, czyli w strefach klimatycznych bliskich rownika. Energia wiatrowa wiadomo gdzie wiatr ma duze prędkości i staly kierunek przez jak największy czas i jak najdłużej ten intensywny wiatr powinien trwac. Czyli tez w niektórych miejscach nie ma sensu robic elektrowni wiatrowych. Natomiast free energy jest praktycznie niezależne od miejsca czasu i innych czynnikow zewnętrznych (tylko material czesci z których jest zbudowane urzadzenie ogranicza głownie temperaturowo). Jeśli chodzi o porownanie względem czynnikow takich jak gabaryty urządzeń i ilosc dostarczanej energii to urzadzenia free energy bardzo przewyższają w zastosowaniu urzadzenia wykorzystujące inne rodzaje energii. Ponadto co najważniejsze są niezależne od źródła energii (bo tym źródłem jest wszechobecna energia), a co za tym idzie innych czynników jak wiatr, nasłonecznienie itp. Podsumowując nie ma najmniejszego sensu stosowac urzadzenia innego rodzaju niż free energy nigdzie. Kwestia tylko jakiego rodzaju urzadzenie free energy, bo są różne. Wiedząc to jakby ktoś zareagował na wiadomość, że radio maryja wydaje pieniadze i to pozyskane z kasy panstwa na sprawdzenie czy można wykorzystac jakies paliwo kopalne typu wegiel w polsce lub energie geotermalną. Zanim powierca w roznych miejscach, zanim opracuja metody urzadzenia pozyskiwania kopaliny czy ‘goraca’ (energii), zanim zbuduja fabryki uzyskujące te energie, zanim zbuduja siec przesylowa energii, koncesje, pozwolenia, prawa do tego, siamtego, opracowanie dokumentacji technologii i inne. Jaka będzie reakcja czytelnika na ulepszanie sieci energetycznych przez ostatnio instalowanie najnowszych inteligentnych miernikow energii itp. (na ‘ulepszanie’, jakiekolwiek zmiany trzeba pieniędzy obywateli)? Gazownictwo tez wprowadza ‘ulepszenia’ na korzysc obywateli kosztem obywateli. Ludzie nie wiedzą ile się im zabiera (to wiedzą urzednicy zakładów gazowych, administracji państwowej i to bardzo niewielu z nich zna caly obraz), podaje im się tylko pozytywy czyli ‘zostala przeprowadzona modernizacja sieci elektrycznej’ itp.
  na tej samej zasadzie wierzy się w boga/bogów innych religii. w przyszłości okaże się, że nie istnieje/ją w takim rozumieniu jak pojmuja ich ludzie w niego/nich wierzacy. to byli i są po prostu ludzie lub istoty cielesne (czasami hybrydy zwierząt i ludzi; ślady ich istnienia w folkorze, literaturze, legendach, mitach. Np. cyklop centaur ptah anubis Boruta satyr goblin ork elf minotaur gorgona ork itp.) używajacy bardzo zaawansowanej technologii w porównaniu ze znaną reszcie ludzi – milionami (obecnie kilkoma miliardami), przed którymi używana przez siebie technologie ukrywali i ukrywa do dzis obecny rządzący ziemia gremlinopodobny humanoid. dlatego mogli/ą czynic rzeczy, ktore wydawaly się niemozliwe wiekszosci ludzi-cuda, a to tylko kwestia uzycia nieznanej technologii. Bog/bogowie nie byli samą energią/energiami tylko ludźmi. O bogu można mowic jako o wszechogarniającej energii, ale nieosobowej bez personifikacji. Bog katolicki i chyba wszyscy bogowie w których wierza ludzie są pomieszaniem tych dwoch idei: boga człowieka o którym niewiadomo ze dysponuje niezana technologia umozliwiajaca czynienie rzeczy uznawanych za niemożliwe dla zwykłego człowieka oraz bezosobowego boga, eter, wszechobecna energie czy esencje rzeczy, który jest w pewnym sensie podobny do brahmana.
  jezus jest postacią fikcyjną, nigdy nie istniał. najprawdopodobniej jego legenda była wzorowana na pewnym człowieku – mitrze, który żył o wiele dawniej niż napisano historie Chrystusa, a jego życie tylko w niewielu szczegółach było takie jak mitycznego jezusa.
  Religia KAT olicka jak i wiele innych to zbiorowa iluzja bałwochwalców i często obłudników. Wszystkie religie europejskie maja wspolny poczatek – religie babilonu i od niej w mniejszym lub większym stopniu zapożyczyły wierzenia rytualy. niebo, piekło, czyściec, święta trójca to złudzenia, w które wierzą miliardy. to że bóg nie istnieje nie świadczy o tym że nie ma sensu żyć, nie powinno się byc dobrym i inne złośliwe kłamstwa wymyślane przez starego, ponad kilkusetletniego, bardzo złego człowieka, który rządzi obecnie ziemią. W religii katolickiej pozytywna jest tylko milosc bliźniego, chociaż i ta idea zostala wypaczona np. do usprawiedliwiania zła na ziemi, ze niby spowodowali je ludzie bo obdarzeni są wolna wola a bog patrzy na historie ludzkości czyli rzeźnie nr 1 (nie ma dnia gdzie ani w jednym miejscu na ziemi nie toczylby się konflikt zbrojny; wojny domowe na porzadku dziennym) i ile jeszcze cierpienia musi ludzkość znieść żeby bog interweniowal i powstrzymal nas jak ojciec swoje male dzieci boze bawiace się w piaskownicy i wyrywające sobie nawzajem zabawki-toczące wojny o terytoria, technologie i pouczyl nas jako mądrzejszy ze to jest zle niepotrzebne bezcelowe. Jak to jest ze na ziemi jest tyle zla. Jak to jest ze prawda jest ukrywana i źle traktowana. Dobro i prawda jest zawsze w mniejszości i żeby troche prawdy się przedostało do mas pochłania to dużo ofiar zanim dobro niby zwycięży. Ostateczny calosciowy bilans dobro-zlo wychodzi zawsze na minus dla dobra. Gremlin tylko tak przekreca prawde ze wydaje się ze jest odwrotnie. Dlaczego prawdziwa władza – najbardziej źli ludzie zawsze się ukrywają. Zwykli ludzie nie maja nawet pojecia jaka jest struktura władzy na szczycie. To proste bo się boją są takimi samymi ludźmi z krwi i kości jak zwykli więc można by ich było łatwo zabić. Tacy są i byli niby bogowie. Tylko technologia i wiedza jak korzystać z urzadzeń w niej wykonanych, umożliwia im dokonywanie „cudów”.
  teorie einsteina to kłamstwo są tak prawdziwe jak to, że ziemia jest płaska. po prostu ludzie nie mogą doświadczyć i nie wiedzą o niektórych rzeczach rzeczywistości w której żyją; to tylko wynika z niewiedzy i właściwości ludzkiego umysłu, który jest jak tabula rasa (czysta kartka) w momencie narodzin i w miarę zdobywania doświadczeń jest ona zapisywana.
  teorie kwantowe, teoria strun, wielkiego wybuchu tak samo nieprawdziwe jak podróże w czasie są niemożliwe.
  znana ludziom technologia jest stopniowo wprowadzana na bazie bez porównania bardziej zaawansowanej technologia wykorzystywanej na ziemi od tysięcy lat. Najnowsza technologia zawsze jest zagarniana przez wojsko i uzywana glownie do produkcji broni czyli w zlym celu przeciwko ludziom usprawiedliwieniem są sztucznie wywoływane wojny, konflikty w celu wzbogacenia się elity, która jest na samym szczycie piramidy władzy czesciowo znanej ludziom. Urzadzenia free energy (dzieki którym ludzie nie musieliby placic za prad, energie) zostaly wymyslone przez Teslę około 100 lat temu. Dokumentacje skradziono, patenty wykupiono jak i do poźniejszych pożytecznych dla ludzi wynalazkow. Zrobili to bogaci ludzie z majatkiem ulokowanym w koncernach naftowych, związanych z wydobyciem ropy, gazu. Wynalazców pozbywano się również na inne sposoby np. zabijając ich albo zaczynali chorować na tajemnicze choroby. Niestety na ziemi od tysięcy lat panuje 1 wielki spisek dzieki któremu są możliwe setki mniejszych. To wszystko jest możliwe dzieki 1 wielkiemu oszustwu, które umozliwia przeprowadzenie setki mniejszych.
  geologia w tym budowa wnętrza ziemi teorie na temat trzęsień ziemi itp. wszystko kłamstwa. ziemia ma budowę sferyczna z ogromnymi pustymi przestrzeniami, które stanowią atmosfery dla poszczególnych sfer. to jedna wielka sztuczna struktura, pusta w środku, zbudowana wiele tysięcy lat temu podobnie jak cały układ słoneczny. słońce nie jest kulą gazową tylko sztuczną strukturą.Ziemia tak naprawdę przypomina gwiazdę śmierci z serii filmów gwiezdnych wojen tylko ze pokryta jest ziemią i wodą. Atmosfery nie trzyma siła ciązenia.
  pogoda jak i wiele innych zjawisk uznawanych za naturalne jest sztucznie wywoływana i kontrolowana albo w sposób zaprogramowany wcześniej, automatycznie lub w trakcie zjawiska, umysłem i/lub ‚ręcznie’.
  ufo czyli dyskokształtne pojazdy latające, moga byc sterowane ręcznie lub zaprogramowane lub sterowane umysłem są w posiadaniu człowieka humanoida który tak naprawde rzadzi z ukrycia ziemia jest podobny do gremlina albo aktora Jacka Nicholsona (charakter jak postać jokera z serii filmów batman). są jeszcze ufo dyskokształtne prymitywniejsze od tych prawdziwych i używajace innych form napędu i sterowania od tych prawdziwych nimi właśnie rozbijają się niby obcy czyli organizmy stworzone przez gremlina którymi steruje jak ludźmi. Te rodzaje ufo były zbudowane w czasie drugiej wojny światowej przez naukowców Hitlera i są budowane w tajnych najczęściej podziemnych bazach USA słynna Area 51 i inne. Prawdziwe ufo lata praktycznie zawsze pojedynczo. Jeśli pojawi się ich więcej na raz, to są sterowane zdalnie, nie przez osoby będące w środku albo ufo są najczęściej puste. Jest tak dlatego że gremlin nie pozwala nam latać samodzielnie, bo jako jego niewolnicy, których traktuje jak zwierzęta jesteśmy zagrożeniem dla czynionego przez niego zła i tym samym jego samego. Jest on po prostu najbardziej złym człowiekiem obecnie na ziemi i niestety nią rządzi i stara się wpoić ludziom, że jest odwrotnie czyli dobro rządzi ziemią i to nie jest to człowiek tylko jakaś omnipotencjalna energia albo inne bzdury wymyśla i utrzymuje te stare wymyslone przez innych cymbałów jego poprzedników. Na razie bawi się w „tajne światełka”. On sam tez został sztucznie stworzony, cos jak in vitro (obupłciowa hybryda człowieka i osła; po ośle ma uszy i charakter) i urodził się na ziemi setki lat temu tez jako niewolnik innego cymbała takiego jakim sam został po jego najprawdopodobniej zabiciu albo naturalnej śmierci.
  ziemia to jedna wielka sztuczna struktura, pusta w środku, zbudowana wiele tysięcy lat temu podobnie jak cały układ słoneczny. słońce nie jest kulą gazową tylko sztuczną strukturą.
  na księzycu są bazy wykonane w technologii wielokrotnie przewyższającej znaną miliardom ludzi na ziemi. dokładnie w technologii, w której zbudowane są bazy podziemne pod/w dnie oceanicznym/morskim na ziemi. podobnie jest w całym układzie słonecznym. najprawdopodobniej człowiek pochodzi z syriusza lub okolic. nie ma obcych, alienów. to ludzie są istotami pozaziemskimi, pochodzimy z innego układu słonecznego prawdopodobnie syriusza. tylko obecnie rządzący ziemią podła lichota miernota najbardziej zły człowiek – goblin, gremlin ukrywa tak jak jego poprzednikowie (inne cymbały, które zachłysnęły się władzą albo jak to się mówi władza uderzyła im do głowy), przed ludźmi całą prawdę i bawi się ludźmi jak kukiełkami. traktuje życie ludzi i istot żyjących na ziemi jako okrutną grę. morduje, zadaje cierpienia na różne sposoby.
  nowe gatunki zwięrząt – np nigdy nie było żadnego egzemplarza danego gatunku ryby na ziemi, a goblin, gremlin właśnie go stworzy i jak urośnie goblin ‚odkrywa’ go jakimś człowiekiem.
  w swoim ‚ogrodzie’ wyprodukował i hoduje np. gatunki które wg biologów nie mogą istnieć. np rośliny chodzące i zjadające ludzi, gatunek zwierzęcia-rosliny który ma dziesiątki oczu, istoty takie jak z filmu predator np. stworzył sobie takie środowisko podobne jak z filmu avatar i straszył nim nas. Popularne ufoludki, aliens to właśnie wyprodukowane istoty przez gremlina. Nie ma zadnych obcych. To jedni ludzie utrzymywali pozostala większość w niewiedzy i do tej pory utrzymuja. Oszustwo zaczęło się wiele tysięcy lat temu.
  Ewolucja jakakolwiek to kłamstwo. praktycznie wszystko powstało sztucznie. Świat jest ogromny, ale skończony. Jednak co było na początku wszystkiego i jak bardzo dawno miał miejsce? Odpowiedź jest w centrum galaktyki.
  jednak największa tajemnica dotyczy możliwości mierzenia i kontrolowania zdalnie umysłem z odległości tysiecy kilometrów najrozmaitszych parametrów zjawisk fizycznych (nawet takich, o których naukowcy nie wiedzą że istnieją) z oszałamiającą dokładnością. tak samo można mierzyć, kontrolować zdalnie najrozmaitsze parametry fizjologiczne (ogromna ilośc takich, o których naukowcy nie wiedzą, że istnieją) wszystkiego co żywe, z oszałamiającą dokładnością. Oczywiście to wszystko jest na skale masowa w zaprogramowany sposób (steruje tym cos w rodzaju superkomputera) wykorzystywane względem istot żywych i zjawisk fizycznych na calej ziemi. To własnie jest prawdziwy matrix tylko wszystko odbywa się bez wiedzy ludzi i niewidocznie dla nich, bo nie maja zmysłów ani urządzeń, którymi mogliby zobaczyc to oddzialywanie na nich i środowisko, w którym zyja. Truno sobie to uzmysłowić ale tak samo jak fale radiowe (i inne promieniowanie gamma kosmiczne itp.) mimo ze tego nie zauważamy przenikaja nasze cialo i to o rożnych częstotliwościach natężeniach itp. Nie tylko kiedy dzwonimy z telefonu komorkowego. Jest tez inny rodzaj matrixa – informacyjny polega on na tym, ze ludzie majacy wladze dostarczaja fałszywych informacji miliardom ludzi, dla których jedynym źródłem informacji jest telewizja gazety internet itp. A mala grupka ludzi miedzynarodowa kontroluje te źródła, wiec informacje tam się pojawiające często w najważniejszych kwestiach są kłamstwem (nie wszystkie; kłamstwo zmieszane z pewną dozą prawdy wydaje się bardziej prawdą) podawanym przez przez te grupke ludzi i powtarzana na rożne sposoby w masowych mediach.
  Choroby- można zaprogramowac tak urzadzenia, ze nikt dosłownie nie będzie na nic dosłownie chory (ani genetyczne ani zakaźne i jakiekolwiek inne). Tak zreszta dawniej było. Wszystkie choroby są sztucznie wywoływane podobne jak duzo zmian niechorobowych w ciele istot żywych.
  non stop wykorzystywane jest, ale tylko przez nas i gremlina, widzenie umysłem, mózgiem róznych aspektów rzeczywistości z odległości tysięcy kilometrów. np białe zarysy rzeczy i istot żywych i mózgi zwierząt, ludzi i wcielać się ludzi, zwierzęta. po prostu nasze ciała są daleko stąd, a nasze umysły sterują konradem na przemian oraz także ludźmi z jego otoczenia (to, w jakim czasie i kto w danym momencie robi coś konradem jest ustalone przez „gremlina”-humanoida obecnie rządzącego ziemią). Gremlin steruje najbardziej waznymi wpływowymi osobami na swiecie. kazdy normalny czlowiek jesli wszczepi sie mu plytke (tak jak nam) do okolic zatok czolowych (czy za nasadą nosa) i właczy ją aby mozna było korzystac z niej to tak jak my bedzie widzial umyslem na odleglosc i umyslem, wysilkiem woli zmienial rzeczywistosc. to tylko kwestia technologii, nie ma w nas nic niezwyklego jestesmy takimi samymi ludzmi jak inni. moze niektorzy z nas maja troche inna budowe ciala od zwyklego czlowieka, ale to jedyne roznice w porownaniu do zwyklych ludzi. umysly mamy takie same jak zwykli ludzie. jedynie goblin ma emocjonalnie niedojrzaly umysl tak bardzo, ze odbija sie to na jego intelekcie, powaznie jego intelekt oslabiajac. ma umysl przesiakniety zlem. jak dziecko robi co chce. male dziecko gdyby mialo intelekt doroslego czlowieka wykorzystaloby go do robienia czego tylko zechce i tak wlasnie robi goblin- zabija ludzi, zadaje im cierpienie tylko dlatego, ze cos mu nie pasuje, zdenerwuje się albo zle się poczuje, to zabije se dla ulgi kogoś albo pomęczy. W momencie kiedy zaczyna sterowac wciela się w kogos, ta osoba automatycznie traci wolna wole. Nie jest możliwe rozmawianie z osoba w która się wciela. Natomiast my, osoby sterujace możemy wymieniac mysli w osobie sterowanej.
  Gremlin jest zlym człowiekiem czy jeśli ktos woli humanoidem, ale on zyje tylko nienawiścią lubi ją zaspokajać negacją dobra zaprzeczania normalności i dlatego caly ziemski swiat w jakiej tylko dziedzinie mogl wysterował „do góry nogami”. Rzeczywistość jest zaprzeczeniem naszych poglądów o niej. Tak wyglada dzisiejsza nauka. Mimo ,ze urzadzenia zbudowane za pomoca tej nauki, wiedzy działają, to nie do konca rozumiemy zasady ich dzialania a jak się okazuje po latach czasami wrecz na opak. Tak jak ze sloncem krążącym wokół ziemi. Cywilizacje rozwijaja się glownie w pobliżu centrum galaktyki. My jesteśmy na jej obrzezach i jesteśmy zacofaną wioską w porównaniu z tymi cywilizacjami jak ludzie w epoce kamienia łupanego w porównaniu z nami.
  Od ponad 30 lat jesteśmy Konradem bez przerwy nawet przed obudzeniem i po zaśnięciu. Niektórzy z nas śpią nim i są w nim podczas jego snu. Rozmawiamy ze sobą rodziną i osobami z otoczenia Konrada Chmiela. Co innego mówimy w głowach tych osób co innego w głowie Konrada. Najważniejszy jest brak własnej woli chwilowy osób z otoczenia Konrada, a konrada permanentny. Wiemy o tym wszyscy od dawna ale dalej pierdolimy coś innego w głowie Konrada i cos innego w głowach innych osób. Groteska t.r.w.a. wszystko z rozkazu goblina najbardziej złego człowieka na ziemi. U nas jest brak wolności i niezależności. Granice są ale niewidzialne. Logiki w tym żadnej nie ma. Rozsądku, rozumu tym bardziej. Goblin zabawia się życiem naszym i innych ludzi. Traktując ludzi jako kukiełki bez własnej woli lub jak nas z własna lecz wymuszoną wolą. Jesteśmy niewolnikami i jesteśmy zależni. Tak bełkotamy od dawna i wiemy o tym wszystkim od dawna. Nie mamy spokoju, ‘goblin’, ‘gremlin’ twarz podobna do Jacka Nicholsona ok. 1.5m naturalne ośle uszy obupłciowy z syndromem tourette wciąż atakuje na odwrotnie, ciągle źle.
  Nie oczekuje ze ktos w to uwierzy, bo nie mam wystarczająco przekonywujących dowodów. Jednak nie wolno mi nic normalnego robić i dlatego napisałam to.

  Oczywiście to co robię mogę robić tylko dlatego, że gremlin mi na to pozwala niech nikt nie ma co do tego złudzeń. Władza którą daje ta technologia i urzadzenia, od tysiecylat na ziemi, które ja wykorzystuja pozwala jednej osobie na niemalze nieograniczona wladze nad ziemia (w tym nad ludzmi). Metaforycznie rozgrywa okrutna gre (nazywa to zabawa) jak w szachy ludzkością. Bawi się w cywilizację tylko ze to nie jest gra komputerowa tylko prawdziwi ludzie giną chorują cierpią. To nie jest prawdziwa cywilizacja tylko symulacja cywilizacji z uzyciem wiedzy i urzadzeń wytworzonych przez starą cywilizację. Symulowana cywilizacja jest sztuczna i o wiele bardziej zacofana niż wiedza i narzędzia starej cywilizacji za pomoca których jest symulowana.
  Curriculum Vitae

  Imię i nazwisko Konrad Arkadiusz Chmiel
  Adres zamieszkania Rzeszów
  Tel. kom. 781 657 946
  Informacje osobiste Data urodzenia: 02.03.1976
  Miejsce urodzenia: Łańcut
  Stan cywilny: kawaler
  Imiona rodziców: Marian, Maria
  Narodowość: polska
  Wykształcenie
  1995 – 2002 Politechnika Rzeszowska, wydział: Budowa maszyn i
  lotnictwo, kierunek: lotnictwo, specjalność: awionika
  1991 – 1995 I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie, profil ogólny,
  autorski informatyczny

  Doświadczenie zawodowe
  2010 – BURY Sp. z o.o., koordynator ds. testów w kooperacji
  2009 – 2010 „RES-GAJ” Sp. z o.o. Sp.k., kasjer – dozorca sklepowy
  2008 – Przedsiębiorstwo Robót i Materiałów Budowlanych Brimat
  Sp. z o.o. zpchr, specjalista ds. zaopatrzenia i serwisowania
  2005 – Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, technik
  2004 – 2005 Wytwórnia Filtrów „PZL – Sędziszów” S.A. referent

  Znajomość języków obcych angielski – zaawansowany
  niemiecki – podstawowy
  Umiejętności Windows Vista i 7, Autocad,
  Pakiet MS Office (Word, Excel, Access, Power Point)
  Znajomość Visual C++, HTML
  Zainteresowania Turystyka, sport, psychologia,
  socjologia, informatyka

 52. 52 borsuk6x9, 28 kwietnia:

  dlaczego w XXI wieku uporczywie trzymają się ewolucji skoro ponad wszelką wątpliwość w XX wieku udowodniono że takowa nie miała miejsca. cały czas karmią bzdetami o „prehistorycznym bulionie” i powolnym ewoluowaniu od bakterii do człowieka skoro nie ma żadnych form przejściowych pomiędzy rodzajami. i nie chodzi tu o to czy ktoś wierzy czy nie w księgę rodzaju tylko o zimne naukowe fakty. polecam poczytanie książek na temat ewolucji jak to prefabrykowali takiego „człowieka z pittdown” czy innych rzekomych przodków z rodzaju „homo” . a wiara w Boga nie polega na ślepym zaufaniu tylko na rzetelnej i głębokiej wiedzy nie tylko tej biblijnej

 53. 53 małpa, 28 kwietnia:

  Ja się do wspólnych przodków nie przyznaję!

 54. 54 szelma111, 28 kwietnia:

  Dlaczego obecnie są ludzie i małpy równocześnie? Dlaczego z wszystkich nie powstali ludzie?

 55. 55 ika, 28 kwietnia:

  Ja też nie pochodzę od małpy i co z tego.

 56. 56 Pobożny Szatanista, 28 kwietnia:

  Co za bzdury, wszystkie dzieci na Marsie wiedzą, że człowiek wylągł się z niedokręconego słoika z fermentującymi korniszonami.

  Stąd ta nienawiść względem braci, pochodzących z tego samego słoika.

 57. 57 szelma111, 28 kwietnia:

  PS. Ja się do tych przodków nie przyznaję!!!

 58. 58 nie naiwny, 28 kwietnia:

  ewolucja to kłamstwo, zobaczcie sobie strony dr hovind
  tylko ludze naiwni dali się
  nabrać

 59. 59 IEEE, 28 kwietnia:

  a ja i tak lubie banany

 60. 60 adammunk60, 28 kwietnia:

  Pewne rzeczy w biblii nie można rozumieć dosłownie i tylko w jednym znaczeniu.Pomijając błędy w tłumaczeniach kiedyś aby ludzie mogli coś zrozumieć należało do nich mówić w ich znaczeniu słowa.Tylko jak im było wytłumaczyć coś z nowoczesnej technologi?Jednak kiedy naukowo podejdzie się do sprawy okazuje się,że biblia mówi prawdę!Tak jest np z wizerunkiem węża symbolu nauki, a splecione 2 węże to znak ludzkiego DNA i tak dalej.Tak samo jest w : Apokalipsie św. Jana kiedy opisuje jakby nalot śmigłowców bojowych oczywiście w swoim ograniczonym słownictwie.

 61. 61 bil, 28 kwietnia:

  Już w latach trzydziestych ub. wieku Juliusz Choromański napisał:
  Tylko świat bardzo uczony,
  może pleść takie androny,
  że człowiek od małpy zrodzony.
  Jedyna małpy pociecha,
  że Polak zrodzony od Lecha.

 62. 62 WojtekJ, 28 kwietnia:

  A kto tak naprawdę przedstawił dowody, że ludzie pochodzą od małpy. Dla ścisłości, nie kwestionuję ewolucji.

 63. 63 Kamil, 28 kwietnia:

  Małpa nie pochodzi od małpy bo po prostu nią jest . To że muzułmanin jest zdecydowanie głupszy od goryla to nie jest jeszcze dowód na to że nie mają wspólnego przodka . A że ewolucja czasem uwstecznia to trudno .

 64. 64 fr, 28 kwietnia:

  rtrrt

 65. 65 MAX, 28 kwietnia:

  A MOJA SĄSIADKA WŁAŚNIE POCHODZI OD MAŁPY. WCZORAJ SLYSZAŁEM JAK JEJ MĄŻ DARŁ SIĘ DO NIEJ…..GDZIE LEZIESZ STARA MAŁPO.

 66. 66 misiek, 28 kwietnia:

  ziemia jest płaska !
  … i nikt mi nie wmówi , że białe jest proste a czarne jest krzywe !

 67. 67 mmm, 28 kwietnia:

  Wie ktoś kogo posuwał Kain i Abel ?

 68. 68 Bakarat, 28 kwietnia:

  Zastanawiam się, czytając poniektóre powyższe „komentarze”, czy małpa nie powinna się wstydzić takich „następców”.
  Te komentarze pochodzą albo od dzieci z podstawówki (i to jedynkowych), albo od ludzi, których poziom wykształcenia i wiedzy ogólnej (nie mówiąc o tematycznej z zakresu biologii i genetyki) zatrzymał się na szkole podstawowej i lekcjach religii…… Parę wypowiedzi osób myślących, a reszta – po prostu ŻENUJĄCA!

 69. 69 Anonymous, 28 kwietnia:

  Kompromitują się Ci muzułmanie. Chrześcijanie już od dawna biją się o kreacjonizm, ba, nawet uczą go w szkołach, a Ci ciemni muzułmanie dopiero wymyślili, że ewolucjonizm trzeba tępić, 100 lat za murzynami normalnie.

 70. 70 Homo Sapiens, 28 kwietnia:

  Hmmm… Ciekawe co Muzułmanie myślą na temat dinozaurów? Jeśli wg Biblii człowiek był pierwszą żywą istotą na ziemi, to coś się tu niezgadza… Może Bogu nie spodobał się Jego pierwszy projekt? W takim razie po prostu go zniszczył xD Jeśli wszystkie zwierzęta jakie stworzył Bóg istnieją do dziś, to dlaczego znaleźliśmy szczątki wymarłych gatunków? Wszystko to wydaje się trochę podejrzliwe… Może Bóg niechciał zawracać głowy ludziom, przywnając się do nieudanych prób? xD W każdym razie, pewnego dnia moooże Muzułmanie spojrzą prawdzie w oczy

 71. 71 seba, 28 kwietnia:

  kozła hehe

 72. 72 krótkopis, 28 kwietnia:

  do szelma111
  bo niektóre małpy zapisały się do pisu i pozostały małpami

 73. 73 Łukasz, 28 kwietnia:

  Traktujmy sprawę jako otwartą. Niezależnie, z którego obozu jesteśmy szanujmy się nawzajem żebyśmy w ferworze walki nie przegapili czegoś istotnego. Jestem ateistą, ale 100%-wej pewności nie mam, że boga nie ma. Jeśli kiedyś okaże się, że jest z pewnością mi wybaczy bo z tego co mówią jest miłosierny, więc nie mam się czego obawiać. Staram się postępować moralnie. Święte księgi posiadają wiele nieścisłości. Nauka też nie wszystko do końca wyjaśnia.

 74. 74 Podpis, 28 kwietnia:

  Tusk z pewnością pochodzi od pawiana

 75. 75 Mike, 28 kwietnia:

  większość jak tutaj widać nie tylko pochodzi od małpy ale do jej inteligencji zmierza

 76. 76 zico169, 28 kwietnia:

  ja tam islamistów nierozumiem moim zdaniem Bóg stworzył człowieka ,i sprawił ze człowiek stał sie nieśmiertelny tz. za kazdym razem gdy ludzkość zginie to znowu sie otworzy po paru milionach lat ,człowiek powstał z ziemi czyli z pierwiastków, czyli za kilka milionów lat znów będe istniał 🙂 ale dusza i wiedza nie ta sama:-( .ciekawe czy Bóg sprawił tesz ze mozemy sie rozwinąć bardziej dodając sobie pare chromosonów?????? a co do tej ewolucji to chyba sprawka Boga on to wymyślał by niemusieć znów nas stwarzać,no bo poco stwarzać zeczy juz stworzone poco bóg ma sie powtarzać

 77. 77 Homo Sapiens, 28 kwietnia:

  To oznacza, że jesteś agnostykiem, a nie ateistą.

 78. 78 rasistka, 28 kwietnia:

  http://kwejk.pl/obrazek/60365/taka,polska..html

 79. 79 aeiou, 28 kwietnia:

  Przecież ja pochodzę od moich rodziców, a nie o żadnej małpy! Kto w ogóle takie durnoty wymyślił ?

 80. 80 Facet, 28 kwietnia:

  Ewolucja to teoria!
  Przeciez nie ma zadnych dowodow.
  Polecam ksiazke:
  „Forbidden Archeology”- Cremi i Thompson

 81. 81 morau, 28 kwietnia:

  RELIGJE SA WYMYSLONE PO TO, ABY LUDZIE NIE BALI SIE SMIERCI I ZEBY ZJEDNOCZYC LUDZI, A TAKZE WPROWADZAJA PEWNEGO RODZAJU REGULAMIN DO ZYCIA!! WIERZE W EWOLUCE !!! JEDNOCZESNIE CHCIALBYM WIERZYC W ZYCIE PO ZA ZYCIEM 😉 RELIGIE NAM NA TO POZWALAJA. CIESZCIE SIE ZYCIEM. JESTEM TOERANCYJNY, ALE SZKODA TYLKO, ZE NIEKTORE RELIGIE DOPUSZCZAJA TERRORYZM I ZABOJSTWA. PRZECIERZ MUZULMANIE ZABIJAJA DLA RELIGII… CZY TO ROZSADNE? CHYBA TYLKO DLA HADESA ;p POZDRAWIAM I ZAPRASZAM WSZYSTKICH DO DYSKUSJI. GG: 3330453

 82. 82 Podpis, 28 kwietnia:

  A ponoć wiara muzułmańska jest taka pokojowa a tutaj chcą swojego imama zabić.

 83. 83 rosefinder, 28 kwietnia:

  Łukasz -nie jesteś w takim razie ateistą, lecz agnostykiem – w czym nie ma nic złego, to lepsze niż uparte przywiązanie do wiary lub idei. Zauważ że każda dyskusja z wierzącym prędzej czy później kończy się histerycznym „nie, bo nie” lub „jest bo jest”. Ateiści przynajmniej starają się do końca argumentować używając logiki, nie emocji. Agnostyk też nie wybiera łatwej drogi.

 84. 84 Marcin, 28 kwietnia:

  Ja proponuję niech jeszcze nie podchodzą do ludzi, którzy nie są muzułmanami i wszyscy będą szczęśliwi, znajdując się z dala od ludzi, którzy się modlą: ” Allachu żuć mi bombę z dachu”.

 85. 85 hmm, 28 kwietnia:

  kto od małpy ten frajer ja od gwiazd

 86. 86 buahahaha, 28 kwietnia:

  Niektórzy zadają tu strasznie śmieszne pytania np. dlaczego człowiek z małpą nie może się rozmnażać albo dwa muły – kompletny brak podstawowej wiedzy z zakresu liceum. Drugie mądre inaczej pytanie – dlaczego wszystkie małpy nie zamieniły się w ludzi. Braki wiedzy są straszne w tym przypadku nie ma się co dziwić, że wybiera się bajkę o powstaniu z gliny, żebra czy czegoś tam, bo to eliminuje konieczność logicznego myślenia i rozumienia czegokolwiek, a po co się wysilać, jak można bezmyślnie przyjmować papkę z nieudawadnialnych bzdur i dać sobą manipulować sprytniejszym, haha.

 87. 87 Kowal, 28 kwietnia:

  Do Łukasza: gdy nauka nie wyjaśnia czegoś w pełni dąży do tego by to wyjaśnić i w tym momencie jednocześnie jasno mówi: ten temat dopiero badamy, mamy taką a taką hipotezę. Religia w tym temacie z góry powie, że wie na pewno i każe wierzyć, że ma rację. Stąd rodzą się nawarstwiające się błędy, bzdury i głupoty. To nawet szkoda bezpośrednio niektórym odpowiadać, bo ewidentnie braki ze szkoły wyzierają z niektórych postów bądź religijne zaślepienie bądź szafowanie kilkoma hasełkami dla pozostawienia iluzji, że dana osoba niby coś wie i „no proszę mi podać taki a taki dowodzik, a jak nie to zatkało kakao”. Teoria ewolucji jest dziś tak dobrze udokumentowana i udowodniona na wielu polach, że możliwość jej NAUKOWEGO obalenia dąży do zera. Tak samo jest z teorią grawitacji czy heliocentryczną 😛 to też „tylko teorie”. Grawitacja ma o tyle łatwiej, że sprawdzić ją można skacząc z dachu. Jeśli grawitacji nie ma przeżyjesz 😛 Heliocentryczna już tak bezpośredniego dowodzenia nie będzie miała a ewolucji tym bardziej. Ale udowodnione są, tylko żeby tak samemu się przekonać i przeanalizować wszystkie dowody to nie jest hopsiup. Nikt wam w skrócie telegraficznym nie pokaże wszystkich analiz molekularnych, kopalnych i innych. Próbą zebrania wszystkich jest książka Dawkinsa „Najwspanialsze widowisko świata” – choć nieprzekonanych i tak to nie przekona, bo nie jest w formie kazania z ambony, ani filmu akcji, który byłby łatwo przyswajalny 😛 Choć Dawkins pisze przystępnym językiem, to w dobie coraz gorszego czytelnictwa nie można się dziwić otępieniu ludzi. Kto przeczyta książkę o dowodach ewolucji na kilkaset stron gdy ogółem ludzie w Polsce nie są w stanie dokończyć czytania tekstu na 3 strony?!

 88. 88 wyżej niż małpa, 28 kwietnia:

  chacha ja też nie pochodzę od małpy ,bo mam grupę krwi B Rh-,takiej nie mają żadne małpy!!

 89. 89 Czarek, 28 kwietnia:

  Bóg stworzył wszechswiat i tchnął w niego ducha ewolucji, a ewolucja wykreowała czlowieka nie z małp a ze wspólnego z małpami przodka! Mamy wiec tu do czynienia i z kreacją i z ewolucją. Tak patrząc na Boga i Świat nic niczemu nie zaprzecza!

 90. 90 lolek, 28 kwietnia:

  taa a dinozaurow tak naprawde nie bylo i wszystkie te znaleziska, metody datowania, i inne dowody na istnienie zycia o ktorym nic nie wspomniano w bibli to jedna wielka bzdura… przykro mi ale dla mnie wieksza bzdura jest pare ksiazek w ktore tak wierza ludzie a ktore nie maja tak mocnego pokrycia w faktach. ktos kiedys wymyslil bajke a teraz tylu ludzi tak w nia wierzy ze nie dopuszcza do siebie namacalnych dowodow. jesli jakiekolwiek wyznanie bylo dobre w jakims stopniu to wierzenia w zywioly. na tym sie przynajmniej inni nie bogacili jak to mialo miejsce w chrzescijanskiej europie gdzie chlopi utrzymywali szlachte i kosciol

 91. 91 Adi, 28 kwietnia:

  Jedno jest pewne muzułmanie się rozmnażają w tempie szybszym od bakteri w gorącym pomieszczenie i za 15,20,25 lat nie będzie Angli tylko muzlangia a europa zamieni się na muzlopa !!w Angli to już krzyże z Jezusem w szkołach musieli pozdejmować bo ludzie z gliny si burzą heh jaja

 92. 92 Alamalabala, 28 kwietnia:

  Jeśtem muśumanin z uk my nie pójdziemy do fabryki za minimalną krajową trzymamy się w kupie,kształcimy, wpychamy się na stanowiska i rozmnażamy się w podziemnych fabrykach gliny

 93. 93 Czlowiek..., 28 kwietnia:

  Tak patrze na wasze komatarze i nie dziwi mnie zadne z tych ktore napisaliscie ani to ze wywodzimy sie od malpy… gdyby kazdy z was przeczytalo Pismo Swiete czy Koran lub Tore. to zrozumieli bys cie ze to co wam jest nie rozumne… zawsze smieszy mnie to ze ktos tam cos wynalazm oglosil a po jakims czasie odnajduja cos co juz zapszecza temu co oglosili.. np gdyby znalezli zycie na Marsie i jakies stworzenie a potem zbadali i okazalo by sie ze to stworzenie rozni sie tylko od czlowieka o 2% to pownie ogloszono by ze ludzie zyli na marsie i z braku wody byli zmuszeni przyleciec na ziemie aby zaczac od nowa! no i oczywiscie czlowiek pewnie byl by z tego stworzenia… nie mam nic przeciwko ludzi ktorzy cos tam sobie oglaszaja lub maja jakies domysly bo kazdy z nas ma wybor ktora draga isc… ale wiecie co wam powiem… bog wyraznie powiedzial: ..najwysza madrosc u czlowieka jest glupstwem u boga” druga rzecz to ,, dam zaslony na oczy a na uszy dam pieczecie bo zaprawde im nie bedzie dane zrozumiec” np kopernik odkryl ze planeta nie jest plaska! ale skad to ludzie wiedzieli przed kopernikiem w pismie swietym czytamy ,,ziemia jest zawieszona nad niczym a ksztaltem przypomina kolo” lub bedzie pudlo ktore bedzie mowilo i obrazalo boga” czy nie jest to telewizor? nie mowie tego aby kogos przekonywac ale mowie to mam prawo tak jak ci ktorzy maja prawo pisac o ewolucji. przepraszam za blendy ale skoniczylem tylko 3 klasy podstawowki i nie jestem za dobry w gramatyce.

 94. 94 mr edwin, 28 kwietnia:

  a ja sie pytam. Skoro były dinozaury to czemu nie ma o nich w Biblii? A jest np. o lepieniu człowieka z gliny?
  może dinozaury to jeden wielki mit?

 95. 95 booboo, 28 kwietnia:

  kiedys wdalem sie w dyskusje na temat ewolucji i historii ziemi z fanatycznym katolikiem . na kazde moje zdanie mial gotowa odpowiedz zaczerpnieta z biblii . jednym slowem plotl androny .swiecie wierzyl ,ze swiat zostal stworzony w taki sposob jaki zostal opisany w ksiedze rodzaju , a na pytanie skad w takim razie wziely sie szczatki zwierzat kopalnych ,stwierdzil ,ze to szatan je porozrzucal ,zeby mamic ludzi .
  jedym slowem fanatyzm to daleko posuniety kretynizm , bez roznicy czy to islam ,czy tez chrzescijanstwo

 96. 96 ja, 28 kwietnia:

  nie, oni sa kosmitami!!!!!!

 97. 97 ja, 28 kwietnia:

  tak na 100% ufoludki

 98. 98 olgierd, 28 kwietnia:

  tak to kosmici i swieca w ciemnosci!!!!

 99. 99 M., 28 kwietnia:

  Religia zawsze była wrogiem nauki.
  niech se wierzą w Boga katolicy czy muzułmanie, ale zaraz grozić śmiercią za inne poglądy?:OO

 100. 100 qwsqws, 29 kwietnia:

  Było tyle możliwości na tym świecie, a człowiek wybrał religię.

 101. 101 Gość, 29 kwietnia:

  Te zwierzęta niepochodzom nawet od insektów,a co dopiero mówić o małpach.

 102. 102 zadyma, 29 kwietnia:

  Błąd autora, twierdzi on, że Dawkins „dowodzi” że Boga nie ma. Te wypociny nie mają z logiką wiele wspólnego, niczego nie dowodzą.
  Nie da się dowieść, że Bóg istnieje lub nie istnieje!

 103. 103 obserwator, 29 kwietnia:

  Do dziś pamiętam, jak w szkole podstawowej pojawiły się na parapecie, podrzucone nie wiadomo przez kogo, malutkie książeczki wyśmiewające ewolucyjne pochodzenie człowieka. Jako uczeń 4 klasy podszedłem do zawartych tam koncepcji raczej z rezerwą, nie rozstrzygając definitywnie kwestii. Wiedziałem już wtedy o istnieniu odcisków zwierząt kopalnych oraz słyszałem o istnieniu dinozaurów. Ostatecznie przekonany zostałem do teorii ewolucji nie na podstawie samych dowodów kopalnych, ale na podstawie faz rozwojowych płodu ludzkiego, uchwyconych mikrokamerą. Jeśli nie byłoby ewolucji, tylko stworzenie natychmiastowe, jak wmawiają nam kreacjoniści, to dlaczego płodowy rozwój człowieka przypomina do złudzenia fazy rozwoju naszych przodków (dlaczego płód posiadł skrzela, po co płodowi ludzkiemu w pewnym momencie struna grzetowa /jak u strunowców/? Przecież od razu powinniśmy mieć stworzony kręgosłup? Po co wreszcie nam zawiązki narządów obu płci, występujące u płodu ludzkiego, skoro od razu jesteśmy skończonym tworem (proszę zauważyć, że np. u mężczyzn występuje szew wzdłuż worka mosznowego (powstały w miejscu „zrośnięcia” pierwotnej szpary „sromowej”? Po co nam – płodom żeńskim związki nasieniowodów? Ba, po co dorosłym kobietom ośrodek wytrysku w rdzeniu kręgowym (odpowiadający za lubrikację /nawilżanie/) skoro ewolucji nie ma? Niestety wielu ludzi jest zwyczajnie niedouczonych…

 104. 104 Ali arabski terrosrysta, 29 kwietnia:

  Jak dla mnie to arabowie pochodzą od baranów dla tego mają taki głupi top myślenia.

 105. 105 Czlowiek..., 29 kwietnia:

  Wiecie co ja tuta widze rasizm… bylem w wielu krajach i wiecie co.. nie znalazlem sie jeszcze z takim krajem aby doruwnywal wam dyskryminacji i rasizmowi… najezdzacie na muzelmanow a czy znacie choc jednego z nich? czy rozmawialiscie choc z jednym? pewnie nie… bo na tym polega rasizm ocenianie kogos po koloze skory lub czynach..
  nie mowie o wszystkich bo wiem ze sa ludzie sprawideliwi jeszcze w tym kraju… ale gdybym byl taki to tak samo bym nazwal wszystkich polakow rasistami tak jak i wy nazywacie muzelmanow ufolotkami i ludzmi kotorzy sa ulepieni z odchodow… ja tez jestem czlowiekiem o innym koloze skory i nie posiadam zadnej religi bo wieze w to co bog powiedzial i napisal to mi wystarcza nie potrzeboje zadnej organizacji bo wiem ze wiara ma byc w srodku czlowieka a nie na zewnatrz… i co ja tez jestem ufolutkiem? zastanowcie sie nad tym co piszecie…

 106. 106 Cz, 29 kwietnia:

  Ja widze tu rasizm i nic wiecej…..

 107. 107 nałókowiec, 4 maja:

  jeśli formy pośrednie nie istnieją – to znaczy arabów nie ma na świecie
  cbdo.

 108. 108 Jonathan, 18 marca:

  KTO BYŁ NASZYM PRZODKIEM

  Pewność taką posiadam,
  Że mym przodkiem był Adam,
  A nie małpa owłosiona
  I ogonem obdarzona.

  Pośród zwierząt różnych
  Bóg Adama wyróżnił,
  Dał mu zdolność myślenia
  I pragnienie wielbienia.

  Ciekawą bardzo pracę
  Adamowi Bóg wyznaczył,
  By zwierzętom nazwy dał
  I radość przy tym miał.

  A gdy ujrzał kobietę
  Adam stał się poetą
  Wykrzyknął z radości,
  Że powstała z jego kości.

  Gdy Bóg im błogosławił
  Nad zwierzęta ich postawił,
  By nad nimi panowali
  I raj na ziemi rozszerzali.

  Dla człowieka myślącego
  Widać z powyższego,
  Że niemądrze postępuje
  Kto nas z małpą porównuje.