Wszystkie Artykuły Publicystyka Kurioza Zdjęcia i filmy W trasie

Jakże musieli się zdziwić piloci antykadafowskiej koalicji…

29 lipca 2011, | Kategorie: Fotofelietony i filmy | 26 komentarzy

…gdy przelatywali 22 lipca nad Trypolisem. W zwolennikach Muammara Kadafiego duch nie ginie. Na głównym placu stolicy rozwinięto gigantyczny portret przywódcy, przeciwko którego władzy toczy się w Libii powstanie.

AFP

„Wybombardowanie Kadafiego z wojny”, które stanowi strategię koalicji – wydaje się rzeczą trudną. Ostatnio potwierdził tę opinię włoski biskup Trypolisu, Giovanni Innocenzo Martinelli. W wywiadzie dla watykańskiej agencji prasowej Fides mówił, że „Kadafi jest silny”, i że „bombardowania nie pomogą w jego złamaniu”.


26 komentarzy do “Jakże musieli się zdziwić piloci antykadafowskiej koalicji…”

 1. 1 wojtek, 29 lipca:

  Metody wprowadzania demokracji przez NATO.
  NATO zbombardowało w piątek (22 lipca) w mieście Brega fabrykę produkującą rury, wykorzystywane do realizacji gigantycznego projektu Wielkiej Sztucznej Rzeki. Skutki bombardowania mogą się okazać katastrofalne dla wszystkich mieszkańców południowej Libii.
  Przypomnijmy, że niedokończony, lecz funkcjonujący już projekt Wielkiej Sztucznej Rzeki, nazwany mianem „ósmego cudu świata” zakłada stworzenie dostępu do słodkiej wody zdatnej do picia oraz systemu irygacyjnego dla ponad 4,5 miliona Libijczyków. Libijski lider Muammar Kaddafi stwierdził, w rozmowie z członkami Rady Bezpieczeństwa, że działania NATO zmierzają do tego by doprowadzić naród libijski do katastrofy humanitarnej. Kaddafi uważa, że projekt Wielkiej Sztucznej Rzeki (w który zainwestowano miliardy) jest dla wielu Libijczyków jedynym źródłem wody pitnej, a zniszczenie go doprowadzi do ?zatrzymania życia w Libii?. Kaddafi zastanawia się również nad charakterem związku fabryki produkującej rury i argumentu o „ochronie ludności cywilnej”, który był i ciągle jest sztandarowym motywem natowskiej operacji.
  Unikatowy libijski projekt „Wielkiej Sztucznej Rzeki” doprowadza wodę spod saharyjskiej pustyni w różne cierpiące z powodu permanentnej suszy obszary Libii, które dzięki projektowi stały się terenami rolniczymi i spichlerzami dla swoich regionów. Analitycy przewidują, że kontrola dostępu do wody pitnej nie tylko na Bliskim Wschodzie czy w Afryce Północnej w ciągu najbliższych dziesięcioleci, może być w sensie geostrategicznym bardziej znacząca niż kontrola nad złożami ropy.

 2. 2 polo, 29 lipca:

  UE też myśli o tym, jak tu zrobić wodę z.. mózgu całemu światu.

 3. 3 adam, 29 lipca:

  1 lipca w Libii miała miejsce w Trypolisie manifestacja poparcia narodu dla Kadafiego.
  Była to największa demonstracja jaka kiedykolwiek odbyła się w Libii. Naród libijski w olbrzymiej większości popiera Kaddafiego, który zrobił dla tego kraju więcej niż jakikolwiek inny człowiek. Libia za Kaddafiego stała się najdogodniejszym do życia krajem, Kaddafi zrealizował największy projekt w historii Afryki – sztuczne nawodnienie północnej części kraju wodą znajdującą się pod Saharą. 2 miliony ton wody dziennie pobrane z 270 potężnych studzien w południowo-wschodniej części kraju jest transportowane przez 4000 km rurociągów na północ kraju. Libia stała się dzięki temu prężnym, szybko rozwijającym krajem. Kaddafi, w trakcie otwierania pierwszej części projektu w 1991 roku już wtedy oświadczył, że globaliści będą robić wszystko by poniżyć znaczenie tego projektu.
  Kryminalne media ukrywają też fakt, że w ONZ opracowano raport na temat poszanowania praw człowieka w Lbii. W raporcie przedstawiono osiągnięcia „reżimu” Kaddafiego w dziedzinach edukacji, opieki nad dziećmi, kultury, wolności słowa, opieki zdrowotnej (darmowa), tolerancji religijnej, warunków ekonomicznych itd.
  Raport, a także inne opinie na temat warunków życia w Libii, czynią z Kaddafiego wielkiego bohatera Afryki, człowieka, który potrafił zmienić spory skrawek lądu, jakim jest w Libia w raj.

 4. 4 Grzegorz Jerzy Gniady, 29 lipca:

  Oczywiście ze bombardowania nie złamią Muammara al-Kaddafiego.Zachód wmanewrował się w wojnę której nie rozumie tak jak nie rozumie Orientu.Interwencja w Libii to zbrodnia przedłużająca wojnę domową.

 5. 5 Gringo, 29 lipca:

  Nasi powstancy maja dosc wody, a zwolennikow Kadafiego trzeba odciac od zrodel zaopatrzenia – takze w wode i zywnosc.
  Poddadza sie lub zgina.

  A Kadafi niema latwo – musi utrzymac pare milionow swocih zwolennikow.

 6. 6 Millon, 29 lipca:

  Dokładnie najpierw ruszyła lawina propagandy, masowej manipulacji aby przekonać zdemokratyzowaną konsumpcyjną tłuszczę że Kadafi jest drugim Osamą.
  Gdy na tle całej tej fikcyjnie demokratycznej rewolty w państwach arabskich Libia się oparła to wysłano wojska NATO co jest pogwałceniem statusu tej organizacji.

  Ludzie nie dajcie sobą manipulować.

 7. 7 Marian, 29 lipca:

  Zostawcie Libię w spokoju.Libijczykom żyło się dobrzeZachód tam jest niepotrzebny.

 8. 8 kasza, 29 lipca:

  chcialbym wsadzic buta do mordy demokratycznemu Sarkozemu, ktory najbardziej pociaga tam za sznurki. A dlaczego? Bo do mordy oszusta, demokraty czy innego pasozyta but pasuje najlepiej. Nie musze do tego byc ani faszysta, lewakiem, arabem czy anarchista, zeby wiedziec ze buty pasuja takim elementom do mordy najlepiej. To sie dotyczy tez tych naszych pasozytow, ktorzy nasz kraj mieszaja do tej przepychanki.

 9. 9 chłopisko, 29 lipca:

  To wszystko pic na wodę i fotomontaż. Jeżeli jakiś kraj dobrze się rządzi i trzyma za mordę rozrabiaków i nierobów a w szczególności pseudopolityków, to zaraz znajdą się „mądrale”, którzy wiedzą lepiej no i w imię jakichś wyimaginowanych wartości – „łubudu”.Tak bylo w Wietnamie, Afganistanie, Iraku a teraz w Libii i w imię czego? Aby gdzieś zużyć nagromadzone arsenały a przy okazji może by ropę lub inne surowce zagarnąć i ratować eurokołchoz a w szczególności „wuja sama”. „Wuj sam” nie długo padnie jak Cesarstwo Rzymskie i przy okazji NATO – bo do czego ono potrzebne i komu, a wiadomo aby głupim sprzedać F16 i inny złom. Obronić nikogo nie obroni, bo to wół na glinianych nogach. Odczepcie się Libii a zajmijcie się swoimi sprawami – Kadafii wie jak rządzić i jak do tej pory dobrze mu to wychodziło.

 10. 10 przechodzien, 29 lipca:

  Machina wojenna pt.NATO nie moze zlamac oporu niewielkiego /liczebnie/narodu libijskiego.Zenada,ale nasz kraj tez w tym uczestniczy.Poeta Julian Tuwim pisal o takich w wierszu”Do prostego czlowieka”

 11. 11 Goral, 29 lipca:

  Nato to jest wrekach mordecow udajacych demokratow . Dzialanie tej grupy to mordowanie niewinych ludzi i okradanie narodow.

 12. 12 JanX, 29 lipca:

  Kadafi trzymaj sie!!!

 13. 13 wam, 29 lipca:

  Widzę wśród komentarzy znaczącą aktywność ambasady Libii.
  No i lokalnych przygłupów.

 14. 14 wam, 29 lipca:

  Widzę wśród komentarzy znaczącą aktywność ambasady Libii.
  No i lokalnych przygłupów…

 15. 15 swojak, 29 lipca:

  no i macie wyzszość swojej wspaniałej demokracji – co 4 lata nowi dochodzą do władzy a włąściwie ci sami co byli 2 kadencje wstecz i guzik się znają. A nie lepiej jak krajem rządzi 1 mądry – w Polsce przydał by sie taki mocny przywódca, kóry potrafiłby patrzeć dalej niż 2 kadencje do przodu ale na 25-30 lat.

 16. 16 gruby, 29 lipca:

  jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o … wiadomo.Pozdrawiam

 17. 17 Kochany Krzysiu, 29 lipca:

  Zdziwienie byloby wieksze gdyby Libijczycy na tym placu polozyli duzy krzyz z jezusem.
  Tylko krzyz moze uratowac Libie, lub wspolna kolacja bogow: jahwe, budda, katolicki, zydowski, allah. rydzyk i kaczynski.
  Ale oni nic sobie z tego nie robia.

 18. 18 Marian z Gdyni, 29 lipca:

  Wojna naloty Sił Poowietrznych NATO na Libię to typowe działanie kapitału Europy i
  USA jak w innych miejscach świata. To nie
  rządzący Francją czy innymi państwami Europy napadli tym razem na Libię a tylko
  jak na wstępie kapitał tych państw w celu
  akumulacji swoich bogactw. Dodać należy że
  w systemie politycznym kapitalizmu danego
  państwa rządzący państwem stanowią tylko
  jego fasadę a politycy być może jego ozdobę.

 19. 19 Lucjan, 29 lipca:

  A ja widzę debila” wam” który musi dwa razy puszczac komentarz bo po pierwszym nie zrozumiał co napisał.

 20. 20 jano, 29 lipca:

  biskup to odpowiednia osoba do komentowania sytuacji na froncie- teraz wiemy czym się zajmują darmozjady.

 21. 21 Iksjusz, 29 lipca:

  Co zrobiono politykom za sprowokowanie Wojny Irackiej ?
  Co zrobiono politykom za napaść Na Libię ?
  Co zrobią politykom, gdy Łiki Lids odtajni wreszcie osoby sterujące niesnaskami politycnymi, niepokojami społecznymi, skokiem walut, wartością złota; usuwaniem Niewygodnych.

 22. 22 Podpis, 29 lipca:

  W tej awanturze wszyscy ciagle sie dziwia… Najpierw zdziwil sie Kadafi, potem zdziwil sie Sarkozy, zdziwili sie powstancy, zdziwili sie liderzy NATO, dziwia sie piloci NATO (ci dziwili sie wczesniej juz kilka razy). Byloby to nawet smieszne, gdyby ta tragedia pomylek i zadziwien nie kosztowala zycia tylu ludzi i zablokowania kraju w dlugiej wojnie domowej wspomaganej przez sily zewnetrzne.

 23. 23 szary człowiek, 29 lipca:

  tak właściwie to ja nie rozumiem: czego chce NATO i UE od Kadafiego i Libii ??? dlaczego nie dadzą temu CZŁOWIEKOWI i NARODOWI LIBIJSKIEMU spokoju ???

 24. 24 stan, 29 lipca:

  Cała ta pomoc NATO dla powstanców to nic innego jak zwykla agresja na suwerenny kraj
  Za takie czyny Sarkozy powinien stanąć przed Trybunałem Haskim Ta cala akcja to zwykłe ludobujstwo pod Flagą ONZ Sarkozy jestes zwyklym zbrodniarzem

 25. 25 karol, 29 lipca:

  cieszę się że coraz więcej ludzi poznało prawdę o tym co naprawdę dzieje się w Libii – bezprawnym ataku Francji i Wielkiej Brytanii, marionetek NATO na jeden z nielicznych niezależnych krajów na świecie, największym dostawcy ropy naftowej.

 26. 26 NormanDago, 4 sierpnia:

  „Niestety, z chwilą nastania tzw. niepodległości Kościół dąży do stworzenia kraju wyznaniowego. Mamy być takim skansenem polskiego fundamentalizmu. To jest zupełna katastrofa. (…) Powinien być przeprowadzony rozdział Kościoła od państwa. Należy ustalić taryfy na usługi kościelne, należy zakazać ściągania z obywateli zamieszkałych w danych parafiach prawdziwych haraczów na budowę kościołów, należy anulować niezrozumiałe przywileje”. Jerzy Giedroyc, wypowiedź z 1993 r. Chcesz wiedzieć więcej wejdź na: http://www.ksiegarniaswit.pl/88173-dokad-kler-prowadzi-polske.html