Wszystkie Artykuły Publicystyka Kurioza Zdjęcia i filmy W trasie

Skandal w Czechach: „Islam to antycywilizacja”

8 lipca 2011, | Kategorie: Publicystyka | 73 komentarze

Były czeski premier Miloš Zeman wywołał w Czechach awanturę podobną do tej, jaką w Niemczech wywołał Thilo Sarrazin, a we Francji – Michel Houellebecq.


Socjaldemokrata Zeman, przemawiając na międzynarodowej konferencji na temat zjednoczonej i wolnego Europy, głosił islam „antycywilizacją”. Ze względu na – między innymi – jego stosunek do kobiet.

Jako „wroga” Zeman określił „antycywilizację, rozciągającą się od północnej Afryki po Indonezję”.

„Dwa miliardy ludzi w niej żyje. Jest finansowana głównie ze sprzedaży ropy, a częściowo z handlu narkotykami” – mówił były premier i dodał, że „muzułmanie tak samo wierzą w Koran, jak hitlerowcy wierzyli w wyższość rasową, a komuniści w walkę klas i dyktaturę proletariatu”. „Islam jest” – twierdził – „o wiele bardziej agresywny, niż obecne chrześcijaństwo, buddyzm, konfucjanizm i inne światowe religie”.

Dobrze, że Zeman, odnosząc się do chrześcijaństwa, dodał słowo „obecne”. Większość zarzutów przypisywanych islamowi można było zaobserwować również w chrześcijaństwie. Niektóre można zresztą zaobserwować w nim do dziś. A Zeman dołączył do grona postaci publicznych, na których co radykalniejsi muzułmanie zapewne szykują już ładunki wybuchowe, co, notabene, potwierdziłoby tylko prawdziwość zemanowych tez.

Zlaicyzowane islamskie społeczeństwa jednak, jak kosowskie czy bośniackie, nie różnią się (albo różnią się niewiele) od społeczeństw zachodnich, a ich członkowie reagują tak samo alergicznie na wyczyny wahabitów, jak większość Polaków na wynurzenia księży pokroju Natanka czy Rydzyka.

Dogmaty każdej „religii księgi”, jeśli traktować je w bardzo zasadniczy i bezkompromisowy sposób, przypominać mogą rozwiązania totalitarne. W OBECNYCH społeczeństwach chrześcijańskich rzeczona „księga” uznana jest (najczęściej milcząco) za element tradycji, którego nie traktuje się specjalnie serio, i tylko dlatego możliwy jest rozwój społeczeństwa tolerancyjnego, otwartego i liberalnego.

W katolickich krajach, w których Kościół odgrywał rolę większą, niż w innych (Irlandia, Malta, Hiszpania Franco czy najbardziej tragiczny przykład – wojenna Chorwacja – można było zaobserwować podobne zjawiska, jak w islamie: wpychanie kobiet na „przyrodzone” pozycje, nietolerancja dla odmienności (nie tylko seksualnych), sztywny gorset moralny, potępianie „bluźnierców”, „odstępców”, arbitralne wyznaczanie „zdrajców” narodu, społeczeństwa, religii itd.

Tego typu model społeczeństwa zresztą postulują choćby polscy wojujący katolicy, których tubą jest – na przykład – Radio Maryja.

W Europie dominuje społeczeństwo w zasadzie już postchrześcijańskie (jeśli chodzi o chrześcijańską dogmatykę), traktujące jednak chrześcijaństwo jako swoją tradycję, kulturę i źródło wiary, ale nie sposobu życia. To samo zjawisko, jak już wspomniano, zaobserwować można w europejskich regionach islamskich. I mimo głosów, że „islam jest systemem obejmującym całe życie” i jest niezdolny do liberalizacji swoich sztywnych przepisów, na ulicach Sarajewa czy Prisztiny widać co innego.

Poza tym – co przyjdzie z głośnego krzyku i używania mocnych słów? Antyislamskie filipiki Oriany Fallaci nie przyniosły żadnego rozwiązania, a tylko rozjątrzały stosunki między Zachodem a islamem.

Być może rację ma Slavoj Żiżek, nawołując Europę do promowania oświeceniowych wartości (tolerancji, humanitaryzmu, praw człowieka, demokracji itd.) równie głośno i stanowczo, jak islam promuje swoje wartości.

Ale wydaje się przede wszystkim, że zachodnie rozwiązania muszą być – po prostu – bardziej dla muzułmanów atrakcyjne. I tylko wtedy będą chcieli je przyjąć, jeśli nikt ich w nich nie będzie wmuszał. I jeśli nikt nie będzie upokarzał ich kultury. Która, podobnie jak chrześcijańska, nie składa się przecież wyłącznie z zamordystycznej bigoterii.

Ziemowit Szczerek

Czytaj też:

Dokąd Irańczycy jeżdżą się upijać?

Adżaria: kraj, który porzuca islam i przechodzi na chrześcijaństwo

„Jeśli nie nawrócisz się na islam, to…”

Jak głupi z głupim dyskutował, czyli o debacie radykalnych chrześcijan z radykalnymi muzułmanami

Co Europa może przeciwstawić islamowi?

Muzułmanie nie pochodzą od małpy

Czy Europie grozi Eurabia?


73 komentarze do “Skandal w Czechach: „Islam to antycywilizacja””

 1. 1 Andreas-Franz, 8 lipca:

  Swiete slowa i prawdziwe.
  Ale t.z dobrzyludzie i polityka EU zamyka na te prawdy oczy a jak kiedys je otworza moze juz byc za pozno.
  Islam z pokojem i tolerancja niema nic wspolnego..!!

 2. 2 Ice, 8 lipca:

  co za czasy – powiedzenie prawdy w Europie to skandal …

 3. 3 Svenson A, 8 lipca:

  Kolejna osoba z odwagą mówiąca prawdę, bez fałszywej tolerancji.

 4. 4 szczurek, 8 lipca:

  autor artykułu należy chyba tej grupy płatnych publicystów,którzy za judaszowe srebrniki napiszą co kierownictwu naczelnemu miłe,gorzej jeżeli robi to,bo tak myśli.Wykorzystał wystąpienie Czecha Zemana by dokopać polskiemu Radio Maryja. Artykuł pisał chyba pod wpływem narkotyku Tuska ,bo czas u niego nie ma kierunku i historia toczy równolegle z rzeczywistścią-złe zachowania wladz kościoła chrzścijańskiego w przeszlości stawia na równi z wsółczesnym terrorymem islamskim. Jednakże to zwykły tchórz , bo o ile latwiej, zwłaszcza bezpieczniej POstawić
  zarzyty ( jest Potrzeba to się znajdą ) Radio Maryja , niż będąc konsekwentnym swojej logice, ooskarżyć Papieża o terroryzm.Boi się bo ludzie POmyśleliby, że na głowę upadl.A ja widząc śmiesznośc w takim POłączeniu wystąpienia Czech Zemana z Polskim Radio Maryja piszę- auto na głowę upadł. I jaka redakcja mu płaci?

 5. 5 zuzu, 8 lipca:

  Denny artykuł! Islam jest antycywilizacją i porównywanie go do średniowiecznego Chrześcijaństwa jest potwarzą dla Chrześcijan. Wtedy były inne czasy, stąd np. brutalność inkwizycji, która paradoksalnie była łagodniejsza niż ówczesne sądy świeckie. Krucjaty przedstawiane są jako zło, bo taki ich obraz wykreowali ci którzy chcieli zdyskredytować kościół – komuniści i ich sympatycy! Prawda jest taka, że nie były to wyprawy ekspansyjne a jedynie obronne, gdyż muzułmanie w swej „tolerancji” mordowali, gwałcili i rabowali pielgrzymów do Ziemi Świętej. Gdyby nie dzielni krzyżowcy dziś wypinalibyśmy dupy dla allaha i tego pedofila – „proroka”, który prawdopodobnie onanizował się widząc w tej pozycji stado swoich nałożnic. Może jeszcze powiecie, że Sobieski był ksenofobem, bo powstrzymał inwazję islamu pod Wiedniem? Islam to mordowanie, gwałcenie i poniewieranie kobiet, terroryzm i wszelkie zło!

 6. 6 Rycho, 8 lipca:

  nie będę źle wypowiadał się na temat islamu bo obawiam się, że mógłbym paść ofiarą wyznawców tej religii.

 7. 7 andrzejto, 8 lipca:

  Co do wpychania kobiet w pozycje żony i matki, to przypominam, że nawet w okresie największej inkwizycji nie były traktowane tak jak w islamie. Tak się składa, że jeśli łodzie z uchodźcami płynącymi do Europy są zagrożone utonięciem, to za burtę są właśnie wyrzucane kobiety. Dziwny kontrast np z „Titanicem”. Nie wspomnę o „zlaicyzowanych” państwach byłej Jugosławii. To muzułmanie rozpoczęli wojnę i czystki etniczne. Proponuję poczytać historię. To Albańczycy z Kosowa po dziś dzień mordują Serbów. Można by wymieniać…

 8. 8 krtomb, 8 lipca:

  Akurat tak się składa, że Islam jest antycywilizacją – nie tylko jeśli chodzi o traktowanie kobiet, ale i posługiwanie się absolutem i generalnym poziom zacofania cywilizacyjnego… likwidować ośrodki tego zacofania, a nie szukać afer tam gdzie ich nie ma

 9. 9 Boschcailly, 8 lipca:

  Nie wiem co za kretyn pisal artykul uogolniajac swe falszywe wymysly do zachowan calych narodow. To co piszesz reprezentuje zdegenerowanie cywilizacyjne dzisiejszej socjalistycznej kloaki mentalnej i dotyczy marginesu – tzw. mentow spolecznych skupionych po roznych SLD-ach i Krytykach Politycznych. Gdyby nie Chrzescijanstwo DAWNE i OBECNE nie byloby takiego rozkwitu cywilizacyjnego w krajach bialego czlowieka,a to ze teraz odchodzi sie od tych zasad jest bezposrednim zrodlem obecnych kryzysow ekonomicznych i politycznych w Europie i USA. Idz sie doucz ignorancie,zamiast paplac cudze opinie,bo marnujesz czas czytelnikow.

 10. 10 Jurek, 8 lipca:

  czy autor tego „dziela” ma jakies nazwisko?
  Jeszcze jeden dzielny POlak ktory ma „odwage” skrytkowac kogos kto wyrazil swoja opinie o wielkim problemie jakim sa muzulmanie teraz i tu (w Eurpie). POlactwo jeszcze tego nie rozumie, ale Francuzi, Hiszpanie, Holendrzy, Belgowie i inni,juz to zrozumieli , ale juz maja reke w pelnym nocniku! Pod rzadami slonka kaszub (biedne Kaszuby!) dotrze to i do Polski. Ale jezst zakaz mowienia o problemach, bo guru POpapranych stwierdzil ze problemow nie ma , i robactwo ma milczec bo on prezyduje EUropie!!! I znowu sie okaze ze POlak przed i po szkodzie glupi!!!

 11. 11 Ramiro, 8 lipca:

  Godze sie z jednym z komentarzy.Powiedzenie prawdy dzisiaj w Europie uwazane jest za skandal. Rozszezajacy sie Islam nie jest absolutnie kompatybilny z innymi religijnymi naukami.
  Nieomylnosc tej Religi,stale potwierdzana przez ich wyznawcöw.A przez inne ich zgrupowania-radykalne nawoluje do wojny
  z Chrzescijanami. No cöz bogactwo Ropy Naftowej ,daje im sile. Do niczego innego nie sa zdolni.Propagowanie nienawisci do innych Religi i.t.p. Maja tylko zadania zeby sie asymilowac ,ale wieksza czesc korzysta
  z döbr zyciowych wypracowanych przez obecnych Europejczyköw.

 12. 12 brendon, 8 lipca:

  popieram goscia islam to zaraza!!!

 13. 13 normalny, 8 lipca:

  brawo, wreszcie ktos mial odwage powiedziec prawde

 14. 14 krill-grot, 8 lipca:

  Swiatowidz odwraca kota ogonem. Mowa jest o Islami a swiatowidz dorabia teorię „ale chrześcijaństwo jest takie samo!” kontynuując niesławną tradycję o tym jak to „wszystkie kultury są równe”. Bullshit.

 15. 15 donkoles, 8 lipca:

  Dlaczego zawsze nazywaja nawiedzonych katolikow Chrzescijanami?Przeciez oni nie maja nic wspolnego z Chescijanstwem poza tym ze palili Chrzescijan na stosach,torturowali i mordowali w inny sposob za posiadanie Bibli.Papiez byl wazniejszy (jest do dzisiaj)dla katolikow (oszust oczywiscie)niz Bog.

 16. 16 Kronikarz, 8 lipca:

  No polemizowałbym, akurat jeśli idzie o islam to ma się on bardzo dobrze w Europie – przykłady Francja, Anglia, Macedonia – gdzie tak zwany liberalizm doprowadził do powstawania enklaw islamskich (najbardziej widoczne we Francji), prawie jak państwo w państwie i jakoś nie ma się zamiaru utożsamiać z francuzami. Żeby tak było w drugą stronę, to idę o zakład, że tamtejszy (Afrykański) liberalizm bardzo szybko by mnie przekonał do tego, która religia jest jedynie słuszna oraz jak powinienem się znaturalizować (i nie potrzebowaliby nawet żadnego Rydzyka tylko prawdopodobnie sąsiada z pałą). Nie żebym był jakimś islamo- czy innym fobem, znam wielu ludzi różnych wyznań, i choć wszyscy jesteśmy tacy sami, to jednak ze względu na psychologię tłumu (w islamie nie ma papieża, a wiele głów religijnych, które to często się ze sobą nie zgadzają) i przyzwolenie, no może niedosłowne, na pranie „niewiernych” to chyba nadmiar dobroci jest równie szkodliwy co nienawiść.
  Zresztą ze względu na powolną ekspansję islamu, pożyjemy zobaczymy, czy moje słowa się obronią same czy nie.

 17. 17 Podpis, 8 lipca:

  Co do pozycji kobiet, to przypomnę, że w latach 50-60 ubiegłego wieku w Szwecji przymusowej sterylizacji poddano ok. 35,000 kobiet, „żeby się nie rozmnażały bezrozumnie”.
  Tzw. „nasza cywilizacja”.

 18. 18 L-K 47, 8 lipca:

  Prawda w oczy kole ero-hipokrytów ?
  Islam stosuje ludobójstwo w stosunku do chrześcijan w krajach arabskich i jakoś to obłudnikom z Trybunału w Strasburgu nie przeszkadza.
  Jest także zbrodniczy wobec tych co chcą go opuścić

 19. 19 Mich, 8 lipca:

  Nie rozumiem Twego toku rozumowania, bardzo popularnego zresztą…

  Czy to że w większości krajów muzułmańskich traktuje się kobietę jako istotę niższą (mówię o praktyce, a nie o tym co jest napisane w świętych księgach) jest usprawiedliwione, bo 200 lat temu podobnie (choć słowo „podobnie” jest wielkim nadużyciem!) traktowano kobiety w chrześcijańskiej Europie?

  Co do Bośni masz rację, ale wśród Albańczyków, także kosowskich nadal są praktykowane „honorowe zabójstwa”… To jest liberalny islam? Czy to jest usprawiedliwione, bo w 13 wieku chrześcijanie mieli równie barbarzyńskie zwyczaje?

 20. 20 Kroolik, 8 lipca:

  O czy Pan w ogóle pisze w tym artukule? Jak można porównywać poglądy Rydzyka, którego zresztą szczerze nie cierpię i uważam za szkodnika, do poglądów np. szejka Jassina, czy któregoś z ajatollachów w Iranie? Jak można w ogóle szukać wspólnych punktów w propogowaniu tradycyjnych ról w rodzinach, do odbierania kobietom prawa do samodzielnego istnienia jak w Iranie, gdzie kobieta jest własnością męża, a dzieci należą do niego jak meble czy kozy? Z całym szacunkiem, ale ani ks. Natanek, ani Rydzyk nie wydali nigdy nakazu zabijania swoich przeciwników, ani nie wzywali do zamachów bombowych na wrogów Chrześcijaństwa. Odrobina umiaru i zachowania proporcji w tej politycznej poprawności! A co do Albanii, to byłem tam i w tym kraju panuje taki Islam, jak w Czechach Chrześcijaństwo. Kraj jest po prostu całkowicie zlaicyzowany, ateistyczny, a meczety służa za muzea. Tylko dlatego nie jest wylęgarnią totalitarnego terroru, tylko zwykłych gangsterów powoli opanowujących przestępcze podziemie w Kosowie i części Bałkanów

 21. 21 ola, 8 lipca:

  brak słów, mam na myśli ignorancję Polaków!!!

 22. 22 ed, 8 lipca:

  ma facet rację , popieram go w całej rozciągłości

 23. 23 cosmo, 8 lipca:

  Twierdzenie, że dla muzułmanów propozycje Zachodu muszą być atrakcyjne, bo tylko wtedy będą mogli je przyjąć – jest kosmiczną naiwnością! Muzułmanie zawsze i wszędzie dążą do życia na prawach szariatu, co ad hoc wyklucza jakiekolwiek kompromisy.

 24. 24 behemot, 8 lipca:

  To samo można powiedzieć o katolicyżmie-dzięki niemu świat jest conajmniej 400 lat i setki bilionów dolarów do tyłu.Islam swoją wojowniczość i fundamentalizm czerpie również z katolicyzmu-wypraw krzyżowych i innych cywilizowanych zachowań vatykańczyków.

 25. 25 dakat, 8 lipca:

  Racja. Brawo.

 26. 26 gbakus, 8 lipca:

  Kto ich prosił do Europy ?Jeżeli przyjechali do Europy to niech zachowują się jak europejczycy!Jak Europejczyk jedzie do islamskiego kraju( chociaż na krótki pobyt)to musi sie przyporządkować ich zwyczajom a więc krótko -nie podoba sie Europa -WON!!!!!

 27. 27 jaro, 8 lipca:

  prawda jest taka że jak mawiał jacek kurski z pis ciemny lud kupi każdą brednię teologiczną. Niech muzułmanie maja swoje teorie i niech je praktykuja u siebie. Jeżeli sa w europie to albo przyjmują szeroko pojętą wolność i identyfikują się z rdzennymi mieszkańcami europy albo won do swoich kraiów. To jest typowa wolność światopoglądowa. To nie my mamy się martwić o ich integrację, ale oni o swoją z nami. Inaczej droga do egiptu i innych rajów wolna.

 28. 28 Daniel, 8 lipca:

  Cała kultura tak słodko przez niektórych lewackich „liberałów” nazywana multikulti prędzej czy później doprowadzi do kolejnego holokaustu.. Artykuł pisany właśnie przez jednego takiego głupiutkiego zapatrzonego w czubek własnego nosa leminga pominę milczeniem, bo szkoda słów.

 29. 29 A.., 8 lipca:

  Misją fanatycznej swołyczy muzułmańskiej jest walka z zachodnim światem.Kraje europejskie są rozkładane od wewnątrz przez ‚podstepne robactwo’ allahowe.Demokratyczna i otwarta Europa traktujaca swoich mieszkańców jednakowo, jest zagrożona przez pasożyta islamskiego rozwijającego sie spokojnie i podstępnie – oni biora sobie po kilka żon(bezprawnie), robią dzieci przecietnie 15-20 sztuk dostając za to pieniażki od państwa europejskiego w którym zamieszkują. Zapisując dzieci na siebie islamistki dostaja dodatek na dzieci i nie muszą pracować – tak żyją ciagnąc kase i rozmnażajac sie jak prusaki.Kraje europejskie są marzeniem islamistow z despotycznych zabiedzonych krajow.

 30. 30 zbik, 8 lipca:

  Od kiedy mówienie prawdy jest „skandalem” pożyteczni idioci ????

 31. 31 jacek, 8 lipca:

  Kiedy w średniowiecznej Europie palone były kobiety na stosach, islam był w swoim największym rozkwicie intelektualnym. Dziś stoi w tym samym miejscu co wtedy ale w Europie się „trochę” zmieniło. Jeśli autor porównuje terażniejszy islam do średniowiecznej Europy to ok. Ale jeśli popatrzymy na dzisiejsze „oazy” islamu w krajach zachodnich do których nawet policja boi się wjeżdzać to gratuluję autorowi. Bywam regularnie w Niemczech i Danii i proponuję autorowi przejechać się do „zlaicyzowanych” europejskich dzielnic islamskich…
  Poza tym główne hasło Allacha to -śmierć niewiernym!!! Niestety fałszywa moralność wyklucza tego typu opinie jakie napisałem, bo zaraz jest się faszystą albo pieprzonym liberałem. Ja po prostu mam otwarte oczy i myślę. Polecam to autorowi…

 32. 32 Europejczyk, 8 lipca:

  Islam nie jest ani religią, ani kultem – jest pełnym, kompletnym ustrojem.

  Islam ma religijne, polityczne, ekonomiczne oraz militarne komponenty.
  Komponent religijny jest podstawą dla wszystkich innych komponentów.
  Islamizacja następuje, kiedy w danym kraju jest wystarczająco dużo muzułmanów,
  aby zaczęli się domagać swoich tak zwanych „praw religijnych”. Kiedy poprawne
  politycznie i multikulturowe społeczeństwa zgadzają się na „rozsądne”
  muzułmańskie żądania o ich „prawa religijne”, po cichu przechodzą także
  pozostałe komponenty. Tak właśnie to działa: (Źródło danych procentowych –
  CIA: The World Fact Book (2007)).

  Dopóki populacja muzułmanów pozostaje w okolicach 1%, są oni postrzegani jako
  miłująca pokój mniejszość. W artykułach prasowych, filmach podkreślana jest
  ich barwna odmienność:

  USA — muzułmanów 1.0%
  Australia — muzułmanów 1.5%
  Kanada — muzułmanów 1.9%
  Chiny — muzułmanów 1% -2%
  Włochy — muzułmanów 1.5%
  Norwegia — muzułmanów 1.8%

  W zakresie 2% do 3% muzułmanie zaczynają odróżniać się od innych mniejszości.
  Zaczynają być widoczni jako członkowie gangów ulicznych i w więzieniach.
  Pojawiają się pierwsze symptomy nadużywania środków z pomocy społecznej.

  Dania — muzułmanów 2%
  Niemcy — muzułmanów 3.7%
  Wlk. Brytania — muzułmanów 2.7%
  Hiszpania — muzułmanów 4%
  Tajlandia — muzułmanów 4.6%

  Powyżej 5% zaczyna być zauważalny silny (nieproporcjonalny do ich liczebności)
  wpływ na społeczeństwo. Naciskają na wprowadzenie żywności halal (czystego wg.
  islamskich standardów), dzięki czemu wymuszają pojawienie się dużej liczby
  miejsc pracy dla muzułmanów. Pojawia się seria żądań do sieci handlowych o
  wprowadzenie tej żywności na rynek, często wzmocniona groźbami.

  Francja — muzułmanów 8%
  Filipiny — muzułmanów 5%
  Szwecja — muzułmanów 5%
  Szwajcaria — muzułmanów 4.3%
  Holandia — muzułmanów 5.5%
  Trynidad & Tobago — muzułmanów 5.8%

  Powyżej 10% rząd państwa zmuszany jest do uznania ich prawa do sądów Sharii
  czyli wg. prawa islamskiego. Docelowo Islam dąży do tego, aby cały świat był
  sadzony wg. prawa Sharii. Wyraźny wzrost bezprawia, pojawiają się muzułmańskie
  getta, gdzie nawet uzbrojone patrole policji boją się zapuszczać. Rząd zaczyna
  tracić kontrolę nad sytuacja. Jakikolwiek pretekst może doprowadzić do
  rozruchów, palenia samochodów i napaści na nie-muzułmanów.

  Gujana — muzułmanów 10%
  Indie — muzułmanów 13.4%
  Izrael — muzułmanów 16%
  Kenia — muzułmanów 10%
  Rosja — muzułmanów 10-15%

  Powyżej 20% zaczynają się demonstracje siły, podpalenia szkół, szpitali,
  samochodów, synagog i kościołów. Większość osadzonych w więzieniach to
  muzułmanie. Dotychczas sporadyczne grupy para-militarne dżihadystów zaczynają
  działać w świetle dnia, często wypierając na terenach zamieszkania muzułmanów
  lokalne siły porządkowe.

  Etiopia — muzułmanów 32.8%

  Powyżej 40% można się spodziewać regularnych masakr i ataków terrorystycznych.
  Organizacje para-militarne rządzą niektórymi terenami wg. własnego widzimisię.
  Trwają także uprowadzenia niewiernych kobiet, gwałty oraz utajone jeszcze
  niewolnictwo.

  Bośnia — muzułmanów 40%
  Czad — muzułmanów 53.1%
  Liban — muzułmanów 59.7%

  Powyżej 60% następują niczym nie ograniczane prześladowania niewiernych,
  sporadyczne masowe mordy, wprowadza się prawo Sharii w skali całego kraju.
  Niewierni są zmuszani do płacenia podatku „za ochronę” tzw. Jizja, często
  rekwirowany jest ich majątek. Masowy exodus nie-muzułmanów z kraju.

  Albania — muzułmanów 70%
  Malezja — muzułmanów 60.4%
  Katar — muzułmanów 77.5%
  Sudan — muzułmanów 70%

  Powyżej 80% pojawiają się czystki i mordy kierowane z poziomu państwowego.

  Bangladesz — muzułmanów 83%
  Egipt — muzułmanów 90%
  Gaza — muzułmanów 98.7%
  Indonezja — muzułmanów 86.1%
  Iran — muzułmanów 98%
  Irak — muzułmanów 97%
  Jordania — muzułmanów 92%
  Maroko — muzułmanów 98.7%
  Syria — muzułmanów 90%
  Tadżykistan — muzułmanów 90%
  Turcja — muzułmanów 99.8%
  Zjednoczone Emiraty Arabskie — muzułmanów 96%

  W pobliżu 100% następuje tzw. muzułmański Pokój (stad Islam jest znany jako
  „Religia Pokoju”) czyli „Dar-es-Salaam”, co znaczy „Islamski Dom Pokoju”. Wg.
  wojennej doktryny islamu powinien być wtedy pokój, gdyż wszyscy są już
  muzułmanami i nie ma powodów do walki.

  Afganistan — muzułmanów 100%
  Arabia Saudyjska — muzułmanów 100%
  Somalia — muzułmanów 100%
  Jemen — muzułmanów 99.9%”

  Oczywiście tak się nie dzieje. Aby spełnić swoją rządzę krwi, muzułmanie
  zaczynają mordować siebie na wzajem z różnych powodów.

 33. 33 odyseja, 8 lipca:

  Europa udaję że nie zauważa zagrożenia ze strony isalmu, ale to wkrótce się skończy gdy liczba imigrantów osiągnie większy poziom. Anglia padnie pierwsza (pierwsza wróci do średniowiecza), następna będzie Francja. Ciekawe jak wiele krajów europejskich stanie się islamskimi republikami zanim reszta się obudzi?

 34. 34 Adrian, 8 lipca:

  Islam to najwiąksze zacofanie to najgorszy zakłamany fanatyzm Kto tego nie zna ten jada kebab i lata na urlop do mułzumanów to zaraza ideologiczna gorsza od Komuny

 35. 35 Iroqouis Pliskin, 8 lipca:

  Islam jest anycywilizacją. Oczywiście, że jest bezinteresownie okrutny, głupi, barbarzyński, zły, agresywny, obłudny, bezczelny i wrogi wobec wszystkiego co nie islamskie lub nie dość radykalnie islamskie.

  Ale ma nad tą cywilizacją sporą przewagę, bo nie osłabia się od środka „postępowymi”, „laickimi”, „(socjal)demokratycznymi” pseudo-wartościami, tak jak to robi zdemoralizowana, dekadencka i powoli wymierająca UE. Współcześnie, tylko nasza wspaniała cywilizacja jest na tyle zdolna by tworzyć ideologie, które skutecznie niszczą ją od wewnątrz, czego przykładem może być chociażby artykuł tego lewaka powyżej.

  No, ale tak już być musi, że cywilizacje powstają, rozwijają się i trwają a potem ulegają wewnętrznemu rozkładowi i upadają, stając się łatwym łupem barbarzyńców. Którzy kiedyś stworzą nowe cywilizacje. Dlatego my przeminiemy a Islam pozostanie. Nie trzeba być prorokiem żeby to przewidzieć. Wystarczy demografia.

 36. 36 podpisany, 8 lipca:

  To nie jest pierwszy zwiastun nadchodzacej wojny pmiedzy swiatem islamskim a chrzescijanskim. Czy sobie tego zyczymy czy nie, pokoju nie utrzymamy. Wystarczy spojrzec na historie Europy. O tym mowil jakis profesor z ( chyba berlinskiego) Uniwersytetu.Jednym z „atutow” wojny jest konfiskata mienia. Od praczasow ci, ktorzy napadali wzbogacali sie. Obecnie w 3 krajach europy : Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech poziom nienawisci do wyznawcow islamu rosne w coraz wiekszym tepie. Mysle, ze w ciagu najblizszych 20 lat taki konflikt w calej Europie wystapi.

 37. 37 mmaacciieekk, 8 lipca:

  do tej pory lubilem ten portal, ale teraz to pan szczerek sie osmieszyl.
  tak fajnie zawsze pisal, a teraz sie przyczepil do ojca rydzyka.
  ciekawe czy kiedykolweik go sluchal, czy tylko czytal o nim w gazecie aborczej.
  glowe daje, ze tylko to drugie.
  dziekuje i zegnam
  i nie pozdrawiam

 38. 38 Podpis, 8 lipca:

  >Ślub w islamie bliższy jest sprzedawaniu/kupowaniu własności (to czegoś uczy); choć w islamie można znaleźć plusy a tam gdzie nie obowiązuje jego hard wersja często dzieją się okropności >Hinduizm to też system sprowadzający cierpienie

 39. 39 Pliskin, 8 lipca:

  Zdecydowanie islam nie jest tylko religią. To jest kompletny ustrój. Oczywiście, jest to ustrój ekonomicznie niewydajny, bezinteresownie okrutny, głupi, totalitarny, barbarzyński, absurdalny, zły, agresywny, obłudny, bezczelny i wrogi wobec wszystkiego co nie islamskie lub nie dość radykalnie islamskie. I jak na razie, można by go nazwać „antycywilizacją”.

  Ale ma on nad naszą cywilizacją sporą przewagę, bo nie osłabia się od środka „postępowymi”, „laickimi”, „(socjal)demokratycznymi” pseudo-wartościami, tak jak to robi zdemoralizowana, dekadencka i powoli wymierająca UE. Współcześnie, tylko nasza wspaniała cywilizacja jest na tyle „zdolna” by tworzyć ideologie, które skutecznie niszczą ją od wewnątrz, czego przykładem może być chociażby artykuł tego żałosnego lewaka, który komentujemy.

  No, ale tak już być musi, że cywilizacje powstają, rozwijają się i trwają a potem ulegają wewnętrznemu rozkładowi i upadają, stając się łatwym łupem barbarzyńców. Którzy kiedyś stworzą nowe cywilizacje. Dlatego my przeminiemy a Islam pozostanie. Nie trzeba być prorokiem żeby to przewidzieć. Wystarczy demografia.

 40. 40 Zone, 8 lipca:

  Islam czy chrzescijanizm to prawie to samo. Pranie mozgu. Mam znajomych z Afryki ktorzy twierdza ze swiat powstal 4000 lat temu. Noe nie zdolal uratowac dinozaurow, ziemia jest plaska a naukowcy do debile bo skad oni wiedza o tym co niby odkryli. Mamy 21 wiek, a oni nie slyszeli o Darwinie, Newtonie czy nawet Mozarcie. Ja mam brac w tym udzial. Nie dziekuje postoje z boku.

 41. 41 Truth, 8 lipca:

  tu jest CENZURA!
  od poprawnosci politycznej zbiera na rzyganie!
  Dajcie muzulmanom wiecej praw a zrobia krwawa jatke zeby unicestwic Europe do reszty. taka jest PRAWDA!

 42. 42 Krzysztof, 8 lipca:

  Ci którzy krzyczą dzisiaj …SKANDAL… jutro obudzą się z muzułmańskim nożem na gardle . Już Oriana Fallaci ostrzegała i też ja krytykowano. Zdemoralizowana pedalska Europa sama zmierza do własnego końca a tolerancję często myli z głupotą

 43. 43 Pudel, 8 lipca:

  Przepraszam, ale jaki to jest skandal. Ja nazwalbym to odwaga. Wszyscy wiemy, jak wyglada sytuacja w Europie i na swiecie. W kazym dobrze rozwinietym kraju islamisci (arabowie) czasami maja wiecej praw, niz sami obywatele danego kraju. Powinno sie cos z tym zrobic, a nie ogladac sie tylko na rope i inne bzdety. Mieszkam w Hiszpanii. Na codzien mam kontakt z osobami, ktore ze wzgledu na trudna sytuacje na rynku pracy, zmuszone sa niejednokrotnie do podjecia pracy w firmach nalezacych do marokancow, pakistanczykow czy algierczykow (pisownia z malej litery jest celowa). To te osoby musza sie dostosowywac do regol islamu, pomimo tego, ze zyja w kraju katolickim. Gdy pracowalem kilka lat temu w Danii i Szwecji, ogarnialo mnir zdziwienie, ze arabom zyje sie tak dobrze i to bez wiekszego wysilku. Potem wyjasniono mi, ze taki maja system socjalny. Wystarczylo tylko poprosic o azyl. To prawo mialo sie zmienic i z pewnoscia tak sie stalo. Znajomi, ktorzy wyjezdzali na kontrakty do Arabii Saudyjskiej wraz z zonami i dziecmi, wracali po kilku miesiacach, z wyrazem znienawidzenia tej nacji na twarzach.
  Nie jestem rasista, ale trzeba z tym problemem cos zrobic, bo bedzie za pozno. O ile juz nie jest. Pozdrawiam!

 44. 44 Krzysiu, 8 lipca:

  Gosciu ma racje.
  Kazda wira, obojetnie jaka by nie byla- to totalny debilizm.

 45. 45 klapa, 8 lipca:

  co ten Szczurek za bzdury pisze. Co włączę Radio Maryja aby przekonać się jak to jest z tą ksenofobią czy homofobią u nich-nawiasem mówiąc nie znoszę pedałów i pedofilów- to albo się tam modlą albo jest dziennik, który podaje wiadomości inaczej (raczej prawdę) niż tvn, albo jakiś profesor czy docent mówi ciekawe rzeczy. Nic źle o Żydach, murzynach i innych rasach-może nie trafiam.
  Mnie raczej wygląda na to, że Szczurek ma wyprany móżdżek. Jest duża grupa ludzi, która żyje z i dla Radia Maryja. Dlaczego im to zabierać?

 46. 46 Bukowski, 8 lipca:

  Kolejny kłamliwy na zamówienie Tuska artykulik jak z ruskiej prawdy. Islam porównał do Rydzyka. jaką szmatą trzeba być żeby coś takiego spłodzić. Islam nadchodzi dziennikarzyno. Ja jako chrześcijanin będę z nożem na gardle namawiany do zmiany wiary. Ty lewaku i twoje potomstwo tej szansy mieć nie będziecie. Pójdziecie od razu do piachu. I nikt nie stanie w waszej obronie.

 47. 47 Hans Klops, 8 lipca:

  Bo islam(jak zresztą każda zbyt radykalnie postrzegana religia) to jest antycywilizacja … Na prawdę nie da się nic poradzić.

 48. 48 TYSON, 8 lipca:

  JAK NIE MY ICH TO ONI NAS!!!

 49. 49 jurrrek1, 9 lipca:

  Gość ma racje i tyle.

 50. 50 Jerzy23, 9 lipca:

  Wystarczy przeczytać koran by zrozumieć
  że stworzył go naćpany fanatyk.Jest to stek niedorzeczności, który nie mieści się w głowie logicznie myślącego człowieka.A jednak wygodny dla zboczeńców , nierobów i bandytów.

 51. 51 Jacques De Molay, 9 lipca:

  Ten czlowiek powiedzial prawde. Islam to jest zlo, to jest najbardziej nikczemna i nieludzka religia jaka kiedykolwiek byla na swiecie. Tylko naiwni politycznie poprawni populisci wierza, ze jest inaczej. Wystarczy zobaczyc na raporty UN tam widac czarno na bialym, ze islam to jest przemoc, nienawisc i nietolerancja poparta niezliczonymi zbrodniami przeciwko ludziom, ktorzy mysla inaczej czuja inaczej albo poprostu sa nie muzulmanami. Chrzescijanie, Buddysci, Hinduisci, Animisci, nie tylko ludzie innych religii ale takze np. homoseksualisci wszyscy oni padaja ich ofiara i zaden „postepowy krzykacz” nie podnosi glosu w ich obronie….

 52. 52 jan, 9 lipca:

  jak mozna przyrownywac reakcje chrzescijan do islamistow chyba ze autor tekstu jest zydem

 53. 53 dziobas, 9 lipca:

  Cytaty:
  Jak Natanek czy Rydzyk beszta Harego Potera to nikt nie ginie.
  Islam nie jest kompatybilny z demokracją.

 54. 54 iko, 9 lipca:

  A mój koment nie poszedł bo go ocenzurowano

 55. 55 wolne żarty, 9 lipca:

  Ta wypowiedź jest skandaliczna. Nie, nie byłego premiera lecz pana Ziemowita. Jest homogeniczna ideowo, twarda niczym beton z czerskiej i ma rownie przyjazny wydźwięk. Dziwne tylko, że pan nam inputuje jaka to zła jest księga, gdy tymczasem pana mocodawcy korzystają z niej również i to zupełnie, nie tylko panu nie przeszkadza, ale w ogóle umyka pańskiej percepcji. Żałosne. Pozytyw jest taki, że juz wiadomo pod jaki adres nie wchodzić.

 56. 56 Wiliam Matamurus, 9 lipca:

  Miloš Zeman nie wie nic na temat islamu. dlatego glupy gada a madray sluchaja

 57. 57 Pliskin, 9 lipca:

  Najwidoczniej Islam jest zbyt zacofany i barbarzyński by modne europejskie ideologie zaczęły wydawać mu się atrakcyjne.

  Przykra sprawa, ale muzułmanie jakoś nie kupują tych naszych oświeceniowych wartości, takich jak laicyzm, tolerancja, socjalizm, integracja, biurokracja, demokracja czy afirmacja homoseksualizmu, które tak skutecznie erodują struktury państwa, sabotują gospodarkę, rozrywają więzi społeczne, niszczą religie i fundamenty kultury oraz wypierają z Europy staromodne wartości jak Bóg, honor, ojczyzna, odwaga, rodzina, niepodległość, monarchia, odpowiedzialność, prawda, obowiązek czy prawo do obrony.

  Cała ta dywersja szkodzi tylko nam, nikomu innemu. Podobnie jak tego typu artykuły. W efekcie czego nawet nie wiemy, że jesteśmy jesteśmy w stanie wojny, którą żałośnie przegrywamy.

  I tak, statystyczna obywatelka UE ma 1.38 dziecka (w bardziej rozwiniętych demokracjach 0.7 lub mniej). A na muzułmańską imigrantkę przypada 8 lub więcej dzieci. Współczynnik dzietności poniżej 1.5 oznacza, że zmiany demograficzne (starzenie się społeczeństwa i wymieranie) mają charakter nieodwracalny. W praktyce żadna kultura w historii nie pozbierała się po tym, gdy jej współczynnik dzietności spadł poniżej 2.1. W przeciągu dwóch najbliższych pokoleń, Europa wymrze lub stanie się islamska. Tak po prostu. To czy znajdzie się ktoś na tyle dziwny by walczyć i ginąć za te śmieszne oświeceniowe wartości, raczej nie będzie miało większego znaczenia.

  Myślę, że problem integracji sam się rozwiąże kiedy muzułmańska większość zrobi z europejską mniejszością to, czego można spodziewać się po muzułmanach i na co europejczycy sobie zasłużyli.

 58. 58 Euroislam » Skandal w Czechach: „Islam to antycywilizacja”, 10 lipca:

  […] Więcej na: swiatowidz.pl […]

 59. 59 Antyislamista, 10 lipca:

  Cytuję: „zachodnie rozwiązania muszą być – po prostu – bardziej dla muzułmanów atrakcyjne. I tylko wtedy będą chcieli je przyjąć, jeśli nikt ich w nich nie będzie wmuszał.” To niesłychane, że będąc dziennikarzem można mieć tak naiwny pogląd. Muzułmanie nie będą chcieli przyjąć zachodnich rozwiązań NIGDY i w żadnej formie. Zabrania im tego Koran, imamowie na Zachodzie nakazują, żeby się nie integrowali itd.

 60. 60 niebieski700, 10 lipca:

  Znam osobiście muzulmanów. Są to najgorsi z fanatyków , jakich można sobie wyobrazic. Gardzą nami i naszą kulturą. Wykorzystują demokrację do swoich celów. Pozwala na to nasze lewactwo . Do du…….y z nimi. Niedługo wybory.

 61. 61 ridic, 10 lipca:

  Widze ze wiekszosc osub ma pojecie o islamie,jak 2 dniowe dziecko o swiercie..
  MUZELMANIN I ISLAMISTA TO ODREBNE SPRAWY I TO CO WIDZICE NA ZDIECIU TO NIE JEST OBIAW MUZELMANSTWA..
  WIEKSZOSC Z WAS POWINNA SIE ZASTANOWIC CO WIE O KATOLICYZMIE I CO TO JEST PARAFIA I PARAFIANIN…

 62. 62 ridic, 10 lipca:

  zapomnielem dodac ze mioeszkam w jednym z krajow arabskich i jakosz nie czesto widuje takie obrazki..

 63. 63 Zosma, 10 lipca:

  Pozdrowienia z Czech, dwie osoby złożyło karnego skargę. W naszej opinii, nierzetelne osoby. Jest wiele dyskusji na ten temat – http://www.facebook.com/zeman.milos

 64. 64 Gustav, 10 lipca:

  Islam moze nie bylby zly ale ktos tym kreci bardzo niekorzystnie dla ogolu spoleczenstwa globalnego jest zagrozeniem. W kosciele nie ucza nienawisci a w meczecie zle mowia o innowiercach i maja nieciekawe metody nawracania. W mojej dzielnicy jest bardzo duzo muzulmanow i znam ich podejscie z autopsji. Podobnie Zydzi nieciekawie wyrazaja sie o gojach, z taka sama pogarda, dlatego tak jedni jak i drudzy sa wykorzystywania do oslabienia spoleczenstwa na poziomie globalnym aby moc realizowac plan NWO.

 65. 65 tylko pytam, 11 lipca:

  Porównanie Rydzyka z fanatycznym islamem to poziom najbardziej antyklerykalnych, oszczerczych, chamskich i prowokacyjnych komentarzy internautów na różnych portalach. Nikt w ten sposób na poważnie nie pisał. No ale postęp zobowiązuje. Dziadostwo widać weszło „na salony”.

 66. 66 Anglopolak, 11 lipca:

  Tak – kluczowe jest slowo „OBECNE”… OBECNIE bylo 17,000+ atakow terrorystycznych od 11 Wrzesnia 2001, OBECNIE Islamisci daza do wprowadzenia Szariatu w kazdym miejscu gdzie rosna w sile, i OBECNIE Islamisci otwarcie mowia, ze chca zeby caly Swiat byl pod ich wladza… czy Kosciol Katolicki robi podobne rzeczy teraz? Jesli nie – to jakie to ma znaczenie?!

  I nie – nawet wposrod bardzo religijnych spoleczenstw Chrzescijanskich na Zachodzie, brakuje pedu do popelnienia terroryzmu i przemocy. W innym przypadku – kiedy mozna sie spodziewac ataku ze strony „Chrzescijanskich fundamentalistow” – np Amishow czy Quakerow w USA?

  Co do Radia Maryja – jesli byloby one w kraju Islamskim, czy byloby radio od niego bardziej-LIBERALNE? Z tego co wiem to ono nawet nie zakazuje malrzenstw miedzy kobietami Katolickimi i innymi mezczyznami… kiedy w kazdej interpretacji Islamu, malrzenstwo miedzy Muzulmanka a nie-Muzulmaninem jest niedozwolone.

 67. 67 marta, 13 lipca:

  niestety w Berkinie obok meczetu ,wypowadal sie Mulzumanin, ze juz niedlugo , a NIENMCY i EUROPY , beda pasc im owce

 68. 68 anatolis, 14 lipca:

  Tutaj się zgadzam to żaden skandal nazwać np. wyznawców innej religii w rzeczywisty sposób. Islam oraz ludzie nie mówię, że są głupsi etc. ale tam gdzie panuje Islam jest najmniejszy postęp w dziedzinie nauki, technologii

  Chrześcijan nazywam zadufanych w sobie pseudo-nadludzi. Islamistów zacofańców. Żydzi to lud maksymalnych konsupcjonistów którzy chcą aby świat widział ich innymi niż są. Hindusi to ludzie widzi mi się – wierzą w tego który wydaje im się QQQL lub najbliższy ich osobie.

  So what? mam ich zabić bo są inni? nie – teoretycznie są doskonali.. doskonałym obrazem mnie ale w sobie i niestety z masą wad. Trudno niech sobie żyją po swojemu ja im daję żyć a oni muszą zrobić to samo z innymi. Mam znajomego Islamistę – boi się każdej nowinki technologii nowej nauki tj. aktualizowanej opowiada jak strasznie są ograniczani ludzie w jego kraju. Uciekł od swojej rodziny bo go bili za to, że nie chciał zajmować się sprzedażą tkanin. Bili go tak strasznie, że kilka razy był w szpitalu na intensywnej terapii … Rok temu dostał obywatelstwo wyrzekł się swojego kraju ale nie wiary i to jest ok. Jego umysł chociaż nieco uszkodzony pracuje wyśmienicie. Jest w projektach naukowych najlepszych nazwisk. Za nic nie płaci.. bo ma stypendia uczelnie się o niego wręcz biją a on lubi nasz wydział ;).

 69. 69 lukas_NY, 14 lipca:

  3 lata temu byłem podziwiać zachód słońca na dolnym manhattanie wziąłem papu i usiadłem przy molo nad oceanem. Podeszło do mnie 3 czarnoskórych spytali (ENG) czy mam coś przeciwko jeśli będą się obok modlić. Ja? a czemu niby róbcie co chcecie. Rozłożyli swoje dywaniki i jazda głową w ziemię. Jak skończyli znów do mnie podeszli i podziękowali… ??
  Powiedziałem, że nie ma za co jestem liberalny i toleruję każde wyznanie a oni czy chrześcijaństwo też. Ja na to a i owszem jestem przecież chrześcijaninem i wtedy jeden wyjął pistolet i mnie postrzelił w szyję.

  Bolało jak nigdy – zacząłem się dławić krwią i wić na ziemi kaszlałem i rzygałem jednocześnie a potem ciemność, samotność, zimno i strach nie było żadnego tunelu ani znajomych twarzy i błogości. STRACH, CIEMNOŚĆ, ZIMNO SAM.
  Obudziłem się kilka dni później cudem przeżyłem straciłem 2 litry krwi serce zatrzymywało mi się 7 razy . Uratowała mnie grupa Azjatów która tam była.

  A co z tymi typami? mój oprawca przebiegł 1 ulicę i padł martwy bez przyczyny. 2 uciekli do sąsiedniego stanu i znaleziono ich zabitych w motelu który nosi nazwę Angel (Anioł)

  było o tym głośno w NYTimes

 70. 70 marek, 15 lipca:

  Islam jest o 700 lat młodszą religią od Chrześcijaństwa. Gdy odejmiemy tę liczbę od 2000 lat wyjdą nam lata 1300, a więc okres największego terroru koscioła. Problem z islamem polega więc na tym, że jego wyznawcy są mentalnie w średniowieczu i wszystko co ze światem białego człowieka jest związane / postęp techniczny i kulturalny/ nie jest kompatybilne z ich teorią. Niezrozumienie cywilizacji europejskiej powoduje agresję z ich strony / boimy się nieznanego/. Nie przeszkadza im to jednak korzystać pełnymi garściami z postępu technicznego europejczyków. Pan Milosz Zeman w swoim wywodzie, uważam , że i tak był bardzo delikatny. Moim zdaniem, jeśli w najbliższym czasie nie wprowadzimy bardzo restrykcyjnych zasad osiedlania się w Europie islamistów – zasad opartych na tradycjach tejże Europy / w co wpisane jest nieozłącznie wyznanie chrześcijańskie/, już w następnym pokoleniu, aby utrzymać Europę w swoich rękach, zmuszeni będziemy do znacznie brutalniejszych metod

 71. 71 Oli, 15 lipca:

  No i powiedział całą prawdę. A teraz takie czasy że prawdy nie można powiedzieć, to za komuny można było prawdę mówić

 72. 72 Thorian, 18 lipca:

  „Przeszłość została wymazana, wymazanie zostało zapomniane, kłamstwo stało się prawdą. W czasach powszechnego fałszu, głoszenie prawdy jest rewolucyjnym aktem”

  George Orwell

  „Jakże ohydną klątwą jest islam dla swego ludu. Prócz fanatyczności, która w człowieku jest równie groźna jak hydro-fobia w psie, istnieje w niej też ta straszna fatalistyczna apatia. Jej efekt jest widoczny w wielu krajach. Bezład obyczajowy, lenistwo w rolnictwie i handlu, oraz brak ochrony własności prywatnej istnieje wszędzie, gdzie żyją lub rządzą wyznawcy Proroka.

  Zdegradowana zmysłowość pozbawia ziemskiego życia zarazem uroku jak i wyrafinowania, a życia pozaziemskiego godności i spokoju. Fakt iż w prawie islamskim każda kobieta musi być własnością jakiegoś mężczyzny, który ma nad nią władzę absolutną, czy to jako córka, żona czy kochanka, zapewne opóźni ostateczny kres niewolnictwa, póki islam nie przestanie być siłą wśród ludzi.

  Pojedynczy muzułmanie może i wykazują się nadzwyczajnymi umiejętnościami, ale wpływ tej religii paraliżuje rozwój społeczny, tych którzy są jej wyznawcami. Nie ma na świecie bardziej zacofanej i reakcyjnej siły aniżeli islam. Z dala od umiaru religii kontemplacyjnej, islam jest religią bojową, narzucającą się. Już wychowała wielu bojowników w centralnej Afryce, i gdyby nie to że chrześcijaństwa chroni silna zbroja nauki ścisłej, tej samej nauki, przeciwko której kiedyś z takim uporem walczyło, to cywilizacja europejska zapewne by upadła, niczym upadł sam starożytny Rzym.”

  Sir Winston Churchill

  (“The River War”, pierwsze wydanie, tom II, Strona 248-250)

 73. 73 PRUSSAK, 19 czerwca:

  POLACY NIGDZIE WAS NIE CHCĄ,MUZUŁMANIE ŻYLI W EUROPIE OD POKOLEŃ.KIEDY W EUROPIE PALONO ZA CZARY NA STOSACH HIGIENA BYŁA NIEZNANA MOŻNA DŁUGO WYMIENIAĆ TO NA ZIEMIACH ISLAMSKICH ROZKWITAŁA NAUKA NAWET POEZJA.SKOŃCZCIE PIEPRZ..Ć O DOROBKU BIAŁYCH W EUROPIE W HISTORII BYŁO TAK ŻE KAŻDY COŚ TAM ZAPOŻYCZAŁ.PILNUJCIE SWOICH ŻON I CÓREK A BĘDZIE LEPIEJ