Wszystkie Artykuły Publicystyka Kurioza Zdjęcia i filmy W trasie

Przechwycono bondowski sprzęt agenta Kim Dzong Ila

7 października 2011, | Kategorie: Kurioza | 6 komentarzy

W seulskim metrze aresztowano północnokoereańskiego agenta. I odebrano mu szpiegowskie zabawki. Wyglądają, jak sprzęt Jamesa Bonda.

AFP

Agent Kim Dzong Ila, o którego tożsamości wiadomo tylko tyle, że nazywa się „An”, wysłany został do Seulu po to, by zabił znanego działacza nawołującego do podjęcia radykalnych kroków wobec Korei Północnej – Park Sang Haka.

Odebrano mu trzy przedmioty: pióro, długopis i latarkę policyjną. Jak donosi agencja AFP, każdy z tych przedmiotów wystrzeliwał zatrute pociski.

Park Sang Hak był umówiony na spotkanie z agentem „Anem” posługującym się fałszywą tożsamością. „An” zamierzał go podczas tego spotkania zabić.

Południowokoreańskie służby dowiedziały się o akcji agenta i ostrzegły Sang Haka. Na miejsce wysłano funkcjonariuszy w cywilu, którzy aresztowali „Ana”.

Służby specjalne Korei Płn. słyną ze swojej skuteczności. W sieci krąży już od dawna nagranie ich treningu. Bardzo efektowne.


6 komentarzy do “Przechwycono bondowski sprzęt agenta Kim Dzong Ila”

 1. 1 wlad, 7 października:

  to są agenci jednorazowego użytku

 2. 2 mochito, 7 października:

  ale filmy z brucem lee nie są już w modzie i bajki trzeba odłożyć na półkę, hehe ale w korei to jeszcze z tego mangęzrobią 😉

 3. 3 SDM, 7 października:

  Ciekawe jak sie ma taki trening do malek kilki wystrzelonej z pistoletu…

 4. 4 AlphaFox, 8 października:

  @SDM, tak się ma, że nie trzeba mieć przy sobie pistoletu by sobie w większości sytuacji bezpośredniego starcia poradzić

  widziałem trening agentów mossadu w kontakcie bezpośrednim (aż do zwarcia), ni cholery nikt by nie zdążył broni wyciągnąć (znaczy się – większość ludzi by nie zdążyła)

 5. 5 Agent Tomek, 10 października:

  Chciałbym zobaczyć Polskich Agentów… jeśli istnieją.
  Dziękuję Kaczor

 6. 6 Szpieg, 3 lutego:

  Sprzęt może i bondowski ale raczenie nie z tego wieku:)