Wszystkie Artykuły Publicystyka Kurioza Zdjęcia i filmy W trasie

Śmierć Kadafiego. Po kolei. Film za filmem. UWAGA: NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

21 października 2011, | Kategorie: Fotofelietony i filmy | 352 komentarze

Bestialski lincz na Kadafim można odtworzyć na podstawie licznych filmów nagranych telefonami komórkowymi. Ku przestrodze wszystkim szafującym wielkimi słowami. Niech wstrząśnie tymi, którzy domagają się radykalnych rozwiązań.

Kadr z jednego z filmów. Kadafi prowadzony w stronę furgonetki.

To, co się wydarzyło pod Syrtą to nie film fabularny. To najprawdopodobniej mord na pokonanym i niegroźnym już wrogu. Na jeńcu. Czyli wulgarne zaprzeczenie wszystkiemu, czego ludzkość – z niemałym trudem – dorobiła się w zakresie humanitaryzmu.

I tak się właśnie zmienia świat. W dobie, w której wszyscy posiadamy narzędzie pozwalające na utrwalenie każdego momentu życia, chwile historyczne – jak śmierć człowieka, który przez 40 lat rządził Libią – nie są już sekretem znanym kilku osobom, który szybko ulega mitologizacji. Jest po prostu brutalnym zapisem śmierci. Która jest przerażająco „zwyczajna”. Taka, jakie w rzeczywistości było każde inne historyczne wydarzenie. Bojownicy szarpią przerażonego człowieka. Zrywają mu buty. W końcu go zabijają.

Pierwszy film zaczyna się chwilę po tym, jak Kadafi wpada w ręce rebeliantów. Jest bity i szarpany przez krzyczący tłum.

Na następnym filmie zakrwawiony Kadafi prowadzony jest w stronę samochodu. Bojownicy kładą go na masce. Kadafi siada. Ociera krew i próbuje coś tłumaczyć. Przez jakiś czas widać kłębiących się bojowników. Później któryś z nich prezentuje but zdarty ze stopy dyktatora.

Tu Kadafi zsunął się już z maski. Oparty o nią, jest maltretowany przez kłębiący się tłum bojowników.

Na kolejnym filmie widać, jak były dyktator upada. Słychać strzały. Zostaje później podniesiony i wrzucony na ciężarówkę. Ciężarówka rusza. Kadafi – najwyraźniej śmiertelnie wystraszony – ociera czoło ręką.

Na kolejnym filmie, opublikowanym przez „Telegraph”, Kadafi już nie żyje.

Na późniejszych zdjęciach z miejsca, w którym ciało Kadafiego wystawione zostało na widok publiczny (i obfotografowane telefonami komórkowymi przez radosny tłum) widać wyraźnie trzy rany postrzałowe: dwie w brzuchu i jedną w skroni.


352 komentarze do “Śmierć Kadafiego. Po kolei. Film za filmem. UWAGA: NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!”

 1. 1 :), 21 października:

  Z ogolnego wrzasku tej dziczy slychać jedynie Allach akbar i nie wroży to niczego dobrego:)

 2. 2 Tom, 21 października:

  Świat się może i zmienia, ale dzicz siedzi w ludziach nieodmiennie. A wy czym się szczycicie? Że pokazaliście, jak stado pojebów linczuje jednego pojeba?

 3. 3 Pablo Krakow, 21 października:

  No coż. Jesli ktoś przez szereg lat znecał się nad ludźmi i był dyktatorem, to tak właśnie kończy. Tak kończy każdy dyktator, niech to będzie przestroga dla innych dyktatorów…

 4. 4 ~andrzej, 21 października:

  wstyd na cały świat,niech wszyscy światli tego świata skończą podobnie,komu gratulować,hańba

 5. 5 Podpis, 21 października:

  reportaż z rzeźni!

 6. 6 hmm, 21 października:

  Ludzi bezwzględnych się nie żałuje. Sprawiedliwości stało się…jeżeli pomyśli się o milionach matek i dzieci ginących z jego ręki, torturowanych ludziach itd to moim zdaniem i tak miał dużo szczęścia.

 7. 7 yo, 21 października:

  qfa jak „obrońcy krzyża” taka sama agresja tylko tu słychać „Allachu Akbar”

 8. 8 Podpis, 21 października:

  bojownicy? heh

 9. 9 Tygrysek46, 21 października:

  Wystarczy poczekać kilka miesięcy może lat i wtedy zobaczymy co z „Wyzwolicieli”
  wyjdzie dla Libii i całego świata…

 10. 10 Podpis, 21 października:

  Ja uważam że te filmy świadczą tylko o słabości większości państw, nie umiemy inaczej poradzić sobie z takimi ludźmi niż zabijając ich, czyli najprostszą drogą, jak zwierzęta, a nie ludzie, zabijając nawet dla dobra innych stajemy się mordercami, zawsze

 11. 11 Marek, 21 października:

  Wstyd i hańba dla człowieka… Jest XXI wiek. Najgorszego drania tak się nie załatwia.

 12. 12 Baber, 21 października:

  te filmy powinny być usuwane, człowiek jest człowiekiem i nawet ten drań zasługuje na godną śmierć

 13. 13 kazimierz - moher 66, 21 października:

  Straszne te filmy lecz nie wolno zapominać ,że władza to służba i trzeba zdać ją wówczas jeśli tego zażąda naród ,który jest suwerenem kraju.

 14. 14 riki, 21 października:

  Widac ze demokracja wkroczyła do libi .Widać ze to 21 wiek ,bez komentarza

 15. 15 mon_star, 21 października:

  Najprawdziwsza egzekucja,zwykły lincz. Każdemu należy się proces,a i tak zostałby pewnie skazany na karę śmierci.

 16. 16 Samarytanin, 21 października:

  Nawet największemu wrogowi nie życzyłbym takiego traktowania i śmierci!
  Kadafi powinien stanąc przed sądem.
  Zabójcy dyktatora powinni stanąć przed sądem!

 17. 17 Mario, 21 października:

  dzicz wstyd mi za ludzi i naszego prezydenta który pogratulował arabą smierci tego czlowieka kim by on nie był powinien miec sad a nie lincz i jeszcze wszyscy ich za to chwala porazka

 18. 18 xcv, 21 października:

  masakra

 19. 19 Anonymus, 21 października:

  Kolejna rewolucja skończona.To nie wróży nic dobrego dla Europy.Masa muzułmanów teraz będzie emigrować do Europy.Dojdzie do kataklizmu społecznego na tle wyznaniowym.Jestem ciekawe jak zareaguję na to wszystko Iran.

 20. 20 Marian, 21 października:

  Niewątpliwie był zbrodniarzem,ale był też człowiekiem.Nie wolno tak postępować z człowiekiem.A ci ,którzy tego nie wiedzieli o tym,zadając mu tortury na miano człowieka nie zasługują,bez względu jaka kierowała nimi ideologia.

 21. 21 rado, 21 października:

  widocznie zaslurzyl na taka smierc,tyle lad rzadzil i terroryzowal ten kraj i ludzi wiec ludzie mu zgotowali pieklo na koniec i straszna smierc

 22. 22 ERH, 21 października:

  BYDŁO A NAWET I GORZEJ!!! jak tak można fakt jaki był to był ale trzabyło go osądzić itd a nie jak Hieny umierającego człowieka linczują… -I JAK ŚWIAT MA BYĆ LEPSZY?-JAK!

 23. 23 PAWEL, 21 października:

  Wstyd , zwierzeta po prostu .

 24. 24 Asia, 21 października:

  Nie dotrwałam do końca filmu. Wstyd i hańba. Ludzie mamy XXI wiek.

 25. 25 Podpis, 21 października:

  A w Korei miliony ludzi mrą z głodu i nikt palcem nie ruszy bo nie mają ropy…

 26. 26 joker, 21 października:

  to jest dzicz poczekajmy za kilka lat nie będą juz krzyczeć alach akbar

 27. 27 siaku, 21 października:

  Czałczesku, Husain a teraz Kadafi – mordy na zamówienie – a ciemny naród każdą wersje kupi powtarzaną wiele razy – to już wyjaśnił Gebels

 28. 28 jajcarz, 21 października:

  To co widziałem to hańba świata „demokratycznego” który wspierał tą dzicz swoją militarną potęgą. Gdyby w POlsce ktoś zamieścił takie zdjęcia z zabijania zwierzęcia nie wyszedł by z „pudła”. „Gratuluje” panstwom NATO, a w szczególności Francji i Anglii, gratuluję trybunałowi w Hadze który ścigał i wydał nakaz aresztowania Kadafiego i w reszcie gratuluję pani Clinton która kilka dni temu podżegała do takiego załatwienia sprawy. Po tym co wiedziałem doszedłem do wniosku, że postanowieniom prawa międzynarodowego w tym prawa co do sposobu traktowania jeńców wojennych można już tylko sobie tyłek podetrzeć. Zdziczałem już nić mnie nie zobowiązuje do przestrzegania prawa międzynarodowego.

 29. 29 andrzej32, 21 października:

  hmmm nie wiem co powiedzieć, zachowują się jak dzikusy, samosąd to trochę niecywilizowany sposób na wymierzanie sprawiedliwości

 30. 30 Podpis, 21 października:

  Ci ludzie – jak zwierzęta. Prawa człowieka są niezbywalne, należał mu się sąd, nawet jeśli zakończony karą śmierci – godnej śmierci – nie linczu i godnego pochówku. Co się dzieje na tym świecie?!

 31. 31 ktoś, 21 października:

  mogli go chociaż zabić tak jak np Sadama Husajna ;/ Kara śmierci za to co zrobił, a nie w taki bestialski sposób. Hołota jakaś…

 32. 32 Hanka, 21 października:

  Najpierw się z nim ściskają, bywają, przyjmują i pokazują najwięksi tego świata. później Ci sami polują jak na kaczkę, wreszcie ginie jak śmieć (abstrahując czy nim był czy nie). Chory świat, chorzy ludzie.

 33. 33 Podpis, 21 października:

  miał na co zasłużył-taki jest litościwy koran,
  Jezus nawet takim daje szansę…//oto stoję u drzwi i kołaczę…//

 34. 34 miś, 21 października:

  Tak kończy każdy kto podnosi rękę na swój naród, był czas kiedy mógł się wszystkiego wyrzec i nie spotkała by go taka śmierć. Kto nie potrafi po takich podłościach wyjść z honorem musi zginąć w haniebny sposób z rąk hańbionych i torturowanych. A Jemu zabrakło rozumu i przewidzenia następstw swojego rządzenia, myślał że jest nie do usunięcia ha.

 35. 35 pio, 21 października:

  Jacy to bojownicy co znęcają się nad jednym rannym i bezbronnym człowiekime????

 36. 36 aaaaaaaaania, 21 października:

  co za ludzie jak tak mozna przeciez to…….. nieludzkie…

 37. 37 Uki, 21 października:

  teraz USA i EUROPA położy rękę na ropie i skończy się to tak jak w Afganistanie.. A ten który zabił Kadafiego powinien być postawiany zarzut morderstwa bo nikt kur… nikt na tym świecie nie ma prawa ZABIĆ drugiego człowieka. AMEN

 38. 38 Aldi, 21 października:

  Ale dzicz xd

 39. 39 Uki, 21 października:

  @miś

  on będzie męczennikiem dla swoich ludzi tego właśnie chciał wiedział że zginie

 40. 40 olsen, 21 października:

  Dzicy ludzie, dopadli dzikiego ludka. Nie wierzę w to, że w Libii sytuacja się poprawi, to są fanatycy i te ciągłe Allach akbar. Swoją drogą człowiek, to dziwna istota. Wytwarza w swojej wyobraźni „Boga” i ślepo w niego wierzy. Szok ile ciemnoty jest na świecie. O obłudzie państw zachodnich: najpierw wszyscy ich szkolą, zbroją i wspierają, a następnie z nimi walczą. Po co dzikim udostępniają jakiekolwiek technologie. Ich szczytem „techniki” jest osioł i wielbłąd, nigdy nie będą w stanie zaakceptować naszego sposobu życia. Niech wypasją owce i kozy, to potrafią, z tym sie dobrze czują i na siłę ich do demokracji nie nakłonicie – przykład Iraku, Afganistanu… . Ciekawe co ten Kadafi opowiedziałby przed międzynarodowym sądem, tego się bali i woleli go wykończyć. OBŁUDA.

 41. 41 Podpis, 21 października:

  ciekawi mnie, na co liczył sam Kadaffi

 42. 42 rokers, 21 października:

  no to teraz ta dzicz będzie się wzajemnie mordowała a następnie nas.
  Na takich jak oni to tylko dyktatura za pysk bo inaczej się nie da

 43. 43 Ex, 21 października:

  To co się dzieje w mediach od wczoraj to jakaś paranoja. Na pierwszych stronach witryn internetowych, dostępnych dla wszystkich użytkowników bez ograniczenia wiekowego, pokazana jest egzekucja i torturowanie człowieka. Nieważne kim był, nieważne jak żył i co robił…
  To obrzydliwe.

 44. 44 Jolka, 21 października:

  Może jest to dzicz, moze wygląda to drastycznie ale gdyby Kadafi wysłał swoje wojska i kazał wystrzelać całą wasza rodzinę mężów, żony, dzieci…. to inaczej byście wtedy mówili i raczej go nie żałowali, wrecz sami pewnie torturowali więc nie dziwcie się tym ludziom że tak go potraktowali….

 45. 45 Justena, 21 października:

  Nie porównujcie tych ludzi do zwierząt. Zwierzęta zabijają tylko gdy są głodne lub gdy się bronią.Ludzie znęcają się – dla przyjemności.

 46. 46 danczo, 21 października:

  barbarzynca zginal z rak barbarzyncow!!! teraz szykuje sie wojan domowa w Libii o to kto bedzie rzadził. broń mają wszyscy więc niech sie powybijaja na wzajem w imie ALLAHA.

 47. 47 Podpis, 21 października:

  ERH- a twoim zdaniem wymordowanie dziesiatek tysiecy swoich ludzi, w tym kobiet, dzieci, osob starszych,…etc. jest czym?!?! Niech to wszedzie pokaza!- i oby wiecej- ktoregos dnia politycy zastanowia sie jak dbac o „swoich” i jakie moga byc tego wszystkiego konsekwencje.

  Polowa z was oburzona jest „filmikami”, ale na widok tego co dzialo sie w Libii pare miesiecy temu 99% wrzeszczalo: „kula w leb takiemu”,…itd. Co, dzisiaj macie go za czlowieka? Zrzekl sie tego wszystkiego juz dawno temu, kiedy po raz pierwszy za jego wstawiennictwem zginela pierwsza osoba- i niewazne kto by to nie byl!

 48. 48 magazynier, 21 października:

  Popełnił błąd, dał się ująć żywy. Miał chyba jeszcze coś do powiedzenia? Iluż wybitnych mężów stanu odetchnęło z ulgą. Teraz mają te sto miliardów na ratowanie euro. Jeszcze tylko drobiazg, kto zapanuje nad tymi uzbrojonymi wspólnotami plemiennymi, żądnymi krwi swych prawdziwych i urojonych wrogów. Została jeszcze Syria i Iran. Panowie Demokraci do dzieła.

 49. 49 dr, 21 października:

  ciekawe czy byscie tak mowili ( ze to nie humanitarne ) jakby ten gosciu wymordowal wam polowe rodziny. becwaly

 50. 50 krzyzak1966, 21 października:

  Czytam wpisy na tym forum, i dziwię się niektórym, że oburzają się na lincz na człowieku, który nie patrzył natych, których torturował zabijał, kaleczył, pozbawiał czci i godności odmawiając im procesu i obrony. Litujecie się nad bandytami i zwyrodnialcami a co z ich ofiarami? Czy one miały szansę?

 51. 51 pl, 21 października:

  okropnie… byle w pl do tego nie doszło nigdy, już rok temu w łodzi prawie tak samo rozpawić się chceili z kaczyńskim ;-/ polityka miłości
  co na to ONZ??

 52. 52 apokalipsus, 21 października:

  Kto czym wojuje od tego ginie,naród po prostu wystawił mu ocene!

 53. 53 reealista, 21 października:

  Tyle ile Kadaffi zrobił dla swojego narodu i z jakiej nędzy go wyciągnął, nie zrobił żaden rząd we współczesnym świecie. Libia była państwem bez żadnego długu narodowego, prąd był tam z a darmo , paliwo kosztowało grosze, w libijskim kongresie ludowym władzę ustawodawczą miało 2500 tys. ludzi. Kadafi pomagał innym państwom afrykańskim, chciał stworzyć unie afrykańską i walutę mającą całkowite pokrycie w złocie. Jeżeli to był zbrodniarz, to ja życzę światu więcej takich zbrodniarzy.
  Libia nie była państwem islamskim, pomimo,że ponad 90 procent mieszkańców była muzułmanami, teraz droga otwarta dla fanatyków i żądnego pieniędzy zachodu.

 54. 54 pawel40, 21 października:

  a co na to nasz minister edukacji i katecheci w szkolach…..czyżby to nie przemoc.

 55. 55 Anonymus, 21 października:

  Ludzie jacy wy jesteście naiwni w propagandę którą sieją…Kadafi nikogo niewinnego nie nigdy nie zabił, trochę sięgnijcie w historie i nie wypowiadajcie się jak się nie znacie…Kadafi był dyktatorem , zwalczał ale ekstremistów islamskich.

 56. 56 Mułła Dyrektor, 21 października:

  Allach Akbar i do przodu!

 57. 57 milujacy Boga Najwyzszego, 21 października:

  Jaki Dyktator przywodca ludu!
  To dzicz na uslugach Szatana jak Sarkozy i Obama zadna wladzy i zlota

 58. 58 darek, 21 października:

  to co widac na zalaczonych powyzej filmach
  swiadczy o tym ze te dzicz nalezy trzymac krotko i czy to byl Kadafii, czy ktp inny to „demokracji” wsrod tej dziczy nigdy nie bedzie.Chodzilo tutaj o to by zastapic dyktatora nie wspolpracujacego z USA ,zastapieniem marionetka
  Nie wiem czy USA zdaja sobie sprawe ze moga ,rozpetac grozna zawieruche wojenna ktorej nie bedzie nikt w stanie kontrolowac-przypadek Afganistanu i Iraku swiadczy o tym dobitnie.Amerykanie zamiast zajac sie swoim ‚podworkiem’ moga sie przyczynic do rozpetanoa czegos czego nie bedzie mogl nikt kontrolowc.
  Ludzom pokroju tych co w bestialski sposob zamordowali Kadafiego i nastepnie zprofanowali jego zwloki demokracja nic nie mowi,dla nich demokracja to jak malpie dac brzytwe i czekac co z nia zrobi.
  Chcialbym rowniez ‚pogratulowac dyplomacji’ Sikorskiemu ,ktory raz sie chwalil zabijaniem Rosjan,a teraz gratuluje Libijczykom zamordowania Kadafiego,Nie ma to jak byc pierwszym ‚duplomata” w panstwie?

 59. 59 areq, 21 października:

  Na określenie Partyzant,rebeliant czy powstaniec trzeba sobie zasłużyć…to tępe bydło z filmu zasługuje na określenie -bandyci.

 60. 60 rerut, 21 października:

  Pani Clinton zamiast np. produkować cagara w zdobytej Hawanie wezwała ludzi do mordu na Kadafim. No to jak ? jej wolno? amerykanom wolno? Sądów nie ma. Moze kiedyś amerykanom i im podobnych zrobią to samo. Teraz mało się dziwie tragedii na WTC. Kto sie je wiatr, ten zbiera….

 61. 61 Obserwator, 21 października:

  Do wszystkich ktorzy twierdza ze Kadafi to barbarzyńca itp. czerpiecie wiedze z tego co wam powiedza w telewizji , poczytajcie trochę o historii Libii i o tym jak zmienił sie kraj za jego panowania . Ten człowiek był nie niewygodny dla wielu ludzi dlatego musial zginać – kilka liczb – „wredny” dyktator Kadafii jest oskarżany, że zabił przez 42 lata rządów około 1800 osób, 1500 w czasie buntu w więzienia i 260 lokerbie. Swoją droga jak było naprawdę się nie dowiemy. Pod pozorem wyzwolenia Libii zgineło 16 000 ludzi w ciągu kilku miesięcy. Teraz przyjdzie czas na wprowadzenie demokracji, zadłużenie kraju i dojenie go z ropy a ludzią bedzie sie żyło gorzej ale w demokratycznym państwie.

 62. 62 gość1000, 21 października:

  nalezało mu się .

 63. 63 Mumin, 21 października:

  Ale bydło. Teraz wybiorą sobie nowego dyktatora, bo bambusy nie wiedzą co to demokracja. Szkoda było na nich bomb – ale wiadomo przehandlowano go za tanią ropę, którą będą sprzedawać nam bardzo drogo. Jak tak dalej sprawy się potoczą, to za 2 – 5 lat to samo czeka bankierów i rządy wielu państw na świecie.

 64. 64 tommi, 21 października:

  Ano mial na sumieniu tysiace ludzi wiec spotkala go kara

 65. 65 Nikt, 21 października:

  Ja mam tylko jedno pytanie

  Czy tego chcecie w Europie ? w UK duzo juz nie brakuje .

 66. 66 toruniak, 21 października:

  Ale dzikusy!

 67. 67 JzK, 21 października:

  ale smierć mioł pikną

 68. 68 kitesurfer, 21 października:

  niestety ,LIBIĄ zaczną rządzić islamiści i teraz będzie dopiero problem….ALLAH AKBAR!!!

 69. 69 bajbus, 21 października:

  Jest tylko jedno słowo- dzicz!

 70. 70 zbyszek, 21 października:

  o rany ale dzicz

 71. 71 kryzas, 21 października:

  To jest właśnie to, na co ten drań zasługiwał. Za ściąganie najemników z zagranicy, aby zabijali jego poddanych, za nakazywanie gwałcenia kobiet w opanowanych miastach w celu obniżenia morale przeciwników. Na proces to zasługuje Mubarak, a nie Kadafi. Z pewnością te filmy będą przestrogą dla innych dyktatorów.

 72. 72 olo, 21 października:

  …Jakie życie, taka śmierć – nie dziwi nic
  Jaka zdrada, taki gniew – nie dziwi nic
  Jaki kamień, taki cios – nie dziwi nic
  Nawet to co jest, co wyrywa z nas
  Cały zapas słów
  Cały spokój serc …

 73. 73 Zygmunt, 21 października:

  Zwyczajne zwierzęta. Często oglądam połowy lwów na antylopy. To samo ale
  zwierzęta polują żeby przeżyć. Zjadają ofiary. Nie polują z nienawiści, tylko
  z głodu. Co będzie gdy ci dzihadziści
  dostaną się do unii i zaczną naszych
  przywódców wyrzynać? jak będą się bronić?
  Dla islamistów śmierć to przejście do lepszego świata. Dlatego chętnie giną.
  Tylko co z nami? Wywołali wiatr, zbiorą
  burzę. Biada niewiernym. Dżihad przywoła
  ich do porządku. Drugi Sobieski się nie
  narodzi. To strasznie smutne, bo zaraza
  czerwona walczy z chrześciaństwem.

 74. 74 ekonom2, 21 października:

  Zycie jest brutalne, a Homo Sapiens to największy drapieżnik, poluje nawet na swoich Stad przewiduję ciąg dalszy : ludzi przybywa , a zasobów planety nie, więc trzeba się będzie samoograniczyć. W krajach północy maja gumki, tabletki dzieciobójcze, wiec nie trzeba będzie ostro regulować populacji, natomiast na południu – inna bajka – Allach Akbar, dziesiątka dzieci , więc chyba coś podobnego jak na filmikach wyżej będzie. Tylko trzeba im dostarczyć cywilizowanych narzędzi regulacji populacji – typu kałach !,.

 75. 75 aśka, 21 października:

  Takiej „dziczy” to tylko dyktator porzebny -micha zupy dziennie i niech siedzą ze swoimi osiołkami w blokach.Zobaczycie, teraz dopiero się zacznie, przeciez oni nie maja pojecia co to demokracja i na czy to polega. Zacznie się, jak trzeba będzie pojsc nierobom do pracy i zarobic na własne rodziny. Wtedy świat sie przekona co znaczą muzułmanie.

 76. 76 xx, 21 października:

  Ameryka to duży bydlęcy kraj ,dla ropy nie cofnie się przed niczym nawet bestialskim mordem! To było ukartowane Ameryka wiedziała co robi ,dała Kadafiego w ręce tych dzikusów ,bo wiedziała jak się to skończy…początek końca świata..ludzie jak zwierzęta..

 77. 77 man, 21 października:

  pewnie jakby go osądzili, dostałby ze 2 lata, potem wyszedł i dalej wszczynał ewolucje.

 78. 78 EVoL, 21 października:

  Wraz ze stopniowym wzrostem cen ropy ewolucja człowieka stopniowo zanika…..

 79. 79 mówią mówią, 21 października:

  Mówią że w Ukrainie Julię Tymoszenkę źle potraktowali …..

 80. 80 Adss, 21 października:

  Cieszą tylko komentarze

 81. 81 negri, 21 października:

  straszne-powinien stanąć przed sądem i być osądzony.

 82. 82 slaw, 21 października:

  czegoście się spodziewali po arabach ?teraz to sie zaczną rżnąć miedzy sobą.to nie koniec całej historii najsilniejsza frakcja zwycięży i będzie to samo dopóki znowu ktoś go nie obali jak było 40 lat temu.

 83. 83 EViL, 21 października:

  Żeby nastało zło wystarczy podnieść ceny ropy

 84. 84 Lwszek.., 21 października:

  Przeciez to nie ludzie, Malpy czlekokrztaltne.nawet nie mowia nornalnie ,to jakis belkot

 85. 85 Andy, 21 października:

  Nie bronię tych ludzi, bo faktycznie samosąd to nie jest sposób rozprawiania się dyktatorem w XXI. Ale trzeba też zrozumieć, że w każdym przypadku, gdyb w ręce zwykłych żołnierzy dostaje się „gruba ryba” to tak się to kończzy. Tam zabrakło wojskowego, albo po prostu myślącego dowódcy. Ich rodziny, bliscy zginęli, albo zaginęli, mieli mnóstwo żalu do człowieka. Nie wiem jakbym się zachował w takiej sytuacji, po kilku miesiącach rzezi na którą musiałem patrzeć. Myslę że po tym co oni przeszli to taki samosąd to pryszcz

 86. 86 mik, 21 października:

  Allach akbar

 87. 87 KrzychNT, 21 października:

  Hitler wiedzial co robi popelniajac samobojstwo. Skonczylby tak samo jak Kadafi.

 88. 88 josef, 21 października:

  Trudno oceniac to sie stalo,ale to ostatnia lekcja do Kadafiego podobnych/np.Lukaszenka/.

 89. 89 Vlat Dracula, 21 października:

  Każda władza demoralizuje a władza absolutna demoralizuje absolutnie…
  Jak człowiek czuje się bezkarny, to popełnia wiele złych rzeczy. Niestety również widzimy to doskonale na przykładzie pseudo „bojowników”.

 90. 90 antykomun, 21 października:

  jak dla mnie to za szybko go załatwili za tyle lat męki narodu byli dla niego bardzo laskawi

 91. 91 res, 21 października:

  co za dzicz i to w imie BOGA

 92. 92 Mahmud, 21 października:

  Wymordował im bliskich, trudno się dziwić takiej reakcji.

 93. 93 P., 21 października:

  i nie zdaja sobie sprawy, że za chwilę z nimi będą robić to samo co oni z nim. Barbaria z tamtych regionów jeszcze długo nie wyjdzie.

 94. 94 M, 21 października:

  DZICZ…!!!

 95. 95 BLACK_WOLFF, 21 października:

  To jest morderstwo!!! Nawet zwierzęta mają „zasady”. Każdy człowiek ma prawo sądu. Druga kwestia to sam film: INTERIA jest jak „prostytutka” dla kasy pokaże i zrobi wszystko. Czy taki film powinny oglądać dzieci? Przecież jest ogólnie dostępny..

 96. 96 aga, 21 października:

  nie obejrzałam do końca, nie mi oceniać jakim był człowiekiem ale ocenić mogę zachowanie wszytkich do okoła… ja osobiście płakałam

 97. 97 Alek, 21 października:

  Dzicz. Skandal. Kto odpowiada za ten mord.

 98. 98 z, 21 października:

  Młodzi obrońcy półksiężyca jesteśmy z wami. Starsi obrońcy krzyża.

 99. 99 luk, 21 października:

  więc to tak buduje się „demokrację”. Zwierzęta nie ludzie.

 100. 100 Anonymus, 21 października:

  No jak można pisać takie bzdury że Kadafi kazał zamordować rodziny tych pseudo bojowników, którzy za amerykańskie dolary zrobią wszystko.Teraz tylko patrzeć jak USA będzie się chełpić libańską ropą.Tak naprawdę nie obchodzi ich sytuacja społeczna.Dla krajów ONZ-tu mogą się wymordować.Niedługo fala uchodźców zasili Europę która w coraz większym stopniu będzie opanowana przez dzikich muzułmanów.

 101. 101 Dera, 21 października:

  Do krzyzak1966, owszem mordował i może nie miał litości ale to nie powód byśmy byli tacy sami jak on, nienawiścią do nieczego się nie dojdzie, uważam że żaden człowiek nie może nikogo zabić, nie ma czegoś takiego jak” szlachetne zabójstwo” dla czyjegoś dobra, nawet dla dobra większości, zabójstwo to zabójstwo i żaden czlowiek tego nie zmieni, bez względu za jaką ideę się zabija

 102. 102 Sebastian, 21 października:

  Zajebiste widział ktoś film jak czeczeni podrzynają gardła rosyjskim żołnierzom to jest rzeź a tu to tylko szybka egzekucja mordercy mi się podoba.

 103. 103 krzys, 21 października:

  Gratuluję dobrego samopoczucia tzw. możnym tego świata – w tym „naszym” władzom poparcia dla tzw. powstańców. Wstyd mi za nich. Poczekajcie, a zobaczycie, co to na prawdę jest dyktatura i mord (podobnie jak w innych krajach, gdzie „zaprowadzaliście demokrację”).

 104. 104 Endriu, 21 października:

  Dzicz i jeszcze raz dzicz. Moim zdaniem każdy powinien być postawiony przed sądem kto go zabił i Ci którzy podnosili rękę. Każdy ma prawo być sądzony przed sądem, prawdopodobnie i tak skazany byłby na śmierć ale humanitarną A Ci co go zabili nie są zabójcami?!!!, nieważne kogo ale zabójcami. Wstyd mi że w XXI w. w dobie wysokiej cywilizacji dokonuje się samosądu i dokonuje zabójstwa bez skrupułów, bez żadnej samoobrony. Wstyd i jeszcze raz wstyd!!!

 105. 105 Podpis, 21 października:

  SZTUCZKI MEDIÓW. PRZEKONANIE ,ŻE O WSZYSTKIM NAM MÓWIĄ. ŻE WSZYSTKO POKAŻĄ. WSZYSTKO WYJAŚNIĄ. MAJĄCE NA CELU WYWOŁAĆ ZAUFANIE. JEDNOCZEŚNIE ZA TYM KRYJE SIĘ STARANNA GRA OKŁAMYWANIA,PÓŁPRAWD,NIEDOMÓWIEŃ,CHŁAMU. ,, MEDIA DOBRE – POMAGAJĄ LECZĄ,OSTRZEGAJĄ,,. JEDNOCZEŚNIE SEKS,BRUTALIZM,BYLEJAKOŚĆ I ZNOWU CHŁAM. NA USŁUGACH SWYCH MOCODAWCÓW PIORĄ NARODOWI MÓZGI A W REZULTACIE KIESZEŃ. BENEFICJENCI : POLITYCY,GWIAZDY,FINANSJERA. BUFOR : PRACOWNICY BUDŻETU.UPRZYWILEJOWANI PRZEDSIĘBIORCY,DZIWNE SPÓŁKI,FUNDACJE WSZYSTKO NA GARNUSZKU PAŃSTWA(czyli naszym) . ALE MA TO DRUGIE DNO. WYPRANIE ZE SFER PRODUKCYJNYCH FINANSÓW(trzeba pamiętać o tym,że ci mocodawcy nie kreują gospodarki dóbr podstawowych,a nawet średnich). A TO ONI WŁAŚNIE MAJĄ WIĘKSZOŚĆ ŚRODKÓW.A MEDIA TYP PIJANEJ BABY U PŁOTU. PIERDOŁY I FERMENT. BYT NARODU – NICZYM. TEMATY GÓWNIANE DO POTĘGI WAŻNE.

 106. 106 kaletea, 21 października:

  A czy tacy dyktatorzy boją się czegoś za wyjątkiem takiej śmierci?
  A czy mają pieniądze na prawników i długotrwałe procesy?
  A czy w toku postępowania sądowego na pewno poniosą zasłużoną karę?
  A czy gdyby ktoś torturował i zabił całą Twoją najbliższą (i nie tylko) rodzinę to czy chciałbyś aby proces toczył się latami, a oskarżony przebywał w „specjalnym” więzieniu?
  Jakiego wyboru byś dokonał gdybyś miał zadecydować: taka śmierć i przestroga dla innych, czy przekaz, że ewentualne konsekwencje są warte dyktatury?

  Świat jest pełen obłudy i hipokryzji. Jak niedawno głowy niektórych państw traktowały Kadafiego? Wyrazy poparcia, czy dezaprobaty?

 107. 107 rym, 21 października:

  U Arabów to „normalka”, tak właśnie wymierzana jest sprawiedliwość.
  Czy pomyślał ktoś, jak czują sią kamionowane kobiety za bardzo często nieudowodniony winy?

 108. 108 Paula 24, 21 października:

  Ja tam się go wcale nie żałuje nie powinni go tak męczyć to fakt , ale dobrze że nie żyje.Na pewno rodziny zmarłych przez niego ludzi bardzo się cieszą …..

 109. 109 Zbyszek, 21 października:

  dzicz, bydło, zwierzęta powiadacie, powinien mieć sprawiedliwy proces, zasłużył na bardziej ludzkie traktowanie a ja Was pytam: czy te setki, tysiące ofiar, l
  które zginęły przez niego miały sprawiedliwe procesy, czy było traktowane po ludzku, humanitarnie??? Wy wszyscy obrońcy praw człowieka – pytam Was: dlaczego nie broniliście praw tamtych ludzi, którzy tam ginęli, Potraficie tylko krzyczeć z daleka o humanutaryźmie, potraficie tylko krytykować innych za ich bestialstwo byleby tylko bronić oprawców i katów. Dla Was „obrońców praw człowieka” nigdy nie liczyła się ofiara lecz tylko pokrzykiwania w obronie praw prześladowcy. Kim jesteście??? Każdy powinien zginąć śmiercią na jaką sobie zasłużył. Powinni go jeszcze spalić…puki jeszcze żył. Porozmawiajcie o humanitarnym traktowaniu z bliskimi jago ofiar. Siedzicie daleko od tego wszystkiego a takiej perspektywy najlepiej się krytykuje

 110. 110 bywszy w Libii, 21 października:

  Widać że :prąd za darmo,paliwa za grosze i inne bytowe sprawy nie są wszystkim co potrzebne jest obywatelowi.Nie możesz będąc syty ciągle oglądać się za siebie czy ktoś nie słyszy twoich słów o wolności a może i twoich myśli.Śmierć okrutna może będzie mniej, jeśli dowiemy się ile istnień on zlikwidował nie uznając prawa łaski ani sądu.A co z Libią po Kadafim?Świat dopiero się dowie.

 111. 111 Anonymus, 21 października:

  Co za bzdury wypisujecie.Kadafi nie zabił żadnych rodzin tych pseudo rebeliantów.Kadafi został zamordowany przez islamskich dzikusów.Tylko teraz patrzeć jak USA będzie się chełpić libańską ropą.USA ma gdzieś ich społeczeństwo i demokracje.Jak dla nich mogą się tam pozabijać.Poczekajmy aż masa emigrantów będzie próbowała dostać się do Europy.REWOLUCJA POŻERA WŁASNE DZIECI.

 112. 112 Anonima, 21 października:

  Co za bzdury gdyby był filmik dodany jak matretuja małe dzieci z jego polecenia to wtedy bylyby same komentarze,zeby i on poniósł taka kare !!! To nie dzicz a nienawisć gdybym tam żyła sama bym go linczowała!!!

 113. 113 Nel, 21 października:

  ONZ to tylko przykrywka żeby dobrać się do ropy w Afryce, tylko nie zdają sobie sprawy z tego, że Ci ludzie kiedyś nam „odpłacą”…

 114. 114 ala, 21 października:

  Przykre. Może nie był on aniołem ale Ci ludzi wokół NIC LEPSZEGO nie prezentują !! A Państwo jakie teraz sobie zbudują będzie żyć ta skazą !

 115. 115 Kasia, 21 października:

  proszę,nie obrażajcie zwierząt pisząc ,że Ci ludzie zachowali się jak one.
  Żadne zwierze w taki sposób by się nie zachowało

 116. 116 Dorota, 21 października:

  Wszyscy wielce piszą że był człowiekiem i należała mu się godna śmierć. Pytanie brzmi czy zasłużył na godną śmierć?? Jak wymordował tylu niewinnych ludzi i mogę się założyć że nie w lepszy sposób to załatwiał. Trzeba zasłużyć na godną śmierć. Inaczej ludzie by mówili gdyby wymordował np waszą rodzinę czyż nie?? Postawcie się w takiej sytuacji. Pozdro.

 117. 117 MaziJaponia, 21 października:

  Idioci pokierowni lekka renka usa banda idiotow nic wiecej tak jak ci co uwierzyki w upadek komunizmu.

 118. 118 Piotrek, 21 października:

  Powiem Wam kochani tyle, że na takich podstawach nic dobrego powstać nie może. Żygać mi się chcę jak słyszę prezydentów i ministrów ,,cywilizowanych” krajów, którzy gratulują sprawcom tego mordu. Gardzę wami.

 119. 119 kill'emall, 21 października:

  I kto teraz to towarzystwo, jakże „humanitarne”, za ryj będzie trzymał?
  Brak mi słów, to się chyba kwalifikuje jako zbrodnia wojenna – mordowanie jeńców…

 120. 120 Obserwator, 21 października:

  … jakie życie, taka śmierć … nie dziwi nic…

 121. 121 ziutewka, 21 października:

  nawet najbardziej okrutny człowiek nie tak powinien być osadzony!to jest dzicz !

 122. 122 Carmel, 21 października:

  Na wszystkich filmach widać,że banda uzbrojonych niebezpiecznych kretynów maltretuje innego sobie podobnego niebezpiecznego idiotę.Kiedyś to ów idiota przejął władzę,teraz lejce chwycą debile,którzy nie wyobrażają sobie rządów bez KBK AK w ręku.Wątpliwe jest też,że dogadają się między sobą.To nie wróży pokoju w tym kraju…

 123. 123 chlebus, 21 października:

  To jednak był człowiek.Nie bardzo wiem czym Ci barbarzyńcy różnią się od swojego dyktatora…

 124. 124 Adrian, 21 października:

  A jak to nie był Kadafi ?? tylko jego soboftór ?? Teoria spisku ?? z tych fimow nic nie wynika

 125. 125 olsenik, 21 października:

  zastanawiam sie o czym to swiadczy,czy przypadkiem ci ktorzy zwalczali kadafiego nie stali sie tym czym on byl.to co z nim zrobili nie wroci juz zycia tym ktorym on je odebral.uwazam ze rebelianci powinni pokazac ze sa ponad tym,a tym co zrobili pokazali ze jest inaczej.juz lepiej postapiono z Husajnem,a moim zdaniem byl gorszy niz Kadafi.co z tego wyniknie-zobaczymy,ale podobno to Alkaida cieszy sie z tego najbardziej,wiec watpie ze to przyniesie cos dobrego dla ludnosci Libijskiej.

 126. 126 zdak, 21 października:

  dzicz!!!! rozumiem ogrom zbrodni które Kadafi popełnił za co można go było postawić jak człowieka przed plutonem egzekuzyjnym i rozstrzelać ale rannego człowieka zamęczyć??? To nie jest sprawiedliwość ale barbażyństwo

 127. 127 obwarzanex, 21 października:

  Dzicz. Absolutna swołocz. Tyczy się to także sporej części komentujących tutaj.
  „A ciekawe co byś zrobił, jakby ci wymordował pół rodziny”… Co za idioci piszą takie komentarze.
  Wiecie tylko tyle co wam załgana propaganda mainstreamowych mediów poda na tacy. Zero myślenia za siebie. I na podstawie takich plotek piszecie, że „dobrze mu”. Wy dzikusy z buszu. Nie daj Bóg, żeby taka tłuszcza kiedyś doszła do głosu w Polsce. Nawet Hitlera by osądzono (czy sprawiedliwie, to inna kwestia, ale jednak), gdyby zdążyli go złapać!!! Tak jak to zrobiono z całą nazistowską wierchuszką.
  Wstyd mi autentycznie, jak was czytam, że reprezentuję ten sam gatunek, co wy…

 128. 128 Marek, 21 października:

  Nosił wilk razy kilka (a raczej nieskończenie wiele) ponieśli i wilka, w końcu sam bez ograniczeń przez 40 lat „wychowywał” swój naród i jak go wychował, taką nagrodę otrzymał. To nie najemnicy za pieniądze, a uczciwa zapłata. A Ci moraliści co nazywają to „dziczą” siedząc wygodnie przed swoimi monitorami, nigdy tego nie zrozumieją i lepiej byłoby jakby zajęli się wychowaniem swoich dzieci, bo jak zwykle pod latarnią … najciemniej.

 129. 129 Polak, 21 października:

  Czym różnią się ci ludzie od mordercy?
  Niczym, zamęczyli człowiek, a później go zabili.
  Nie różnią się od mordercy! W czasie II wojny światowej Naziści też maltretowali ludzi w obozach koncentracyjnych, a później zabijali.

 130. 130 wieko, 21 października:

  niestety, taki jest koniec każdego dyktatora…., żył prawie jak Bóg, a zginął jak biedne i zaszczute zwierzę. \dzika banda dzikusów, gorszych niż zwierzęta. Chociaż przypomnijmy sobie rewolucję francuską, brak podobieństwa, hm?

 131. 131 Krzysiek, 21 października:

  Moja ocena leży po środku. Nie podoba mi się ten lincz. Jednak to emocje wzięły górę. Każdy z tego tłumu prawdopodobnie stracił w okrutny sposób, członka rodziny, przyjaciela, sąsiada. A co by u nas zrobiła niejedna matka z mordercą, który dopiero co zabił jej dziecko, gdyby miała nad nim władzę, miała możliwość? Możliwe że podobnie co tu.

  Tylko u nas, przed linczem chroni policja, wojsko, sądy, świadomość społeczna.
  Powstańcom zabrakło charyzmatycznego dowódcy, który byłby w stanie ich powstrzymać od linczu.

  Nie podobają mi się komentarze typu: „dzicz, powinno się skazać morderców, to nie są ludzie ale zwierzęta”
  Ciekawe co byście powiedzieli, gdyby były dostępne filmy na youtube, z morderstw tortur, gwałtów z rozkazu Kadafiego. A wasza opinia jest spaczona, bo ich nie mogliście zobaczyć, a widzicie sposób w jaki zginął.

  Dajmy libijczykom jednak szansę, dopiero teraz mają możliwość zmienić się na lepsze. Nauczyć się cenić ludzkie życie. Na to trzeba czasu.

 132. 132 Ach., 21 października:

  Upadają dyktatury – osobowe, a zastępują je globalne, ekonomiczne. Został rozbity Związek Radziecki, a wpakowaliśmy się w…
  Na wschodzie śmieją się z nas, że nic nie zyskaliśmy w wolności o jakiej marzyliśmy. Oni będą mieć jeszcze gorzej. Kadafi jeszcze jakoś trzymał się pokojowo z zachodem, a ci co po nim przychodzą chcą zrobić porządek najpierw z „sobotnimi” , a potem z „niedzielnymi”.

 133. 133 Anita, 21 października:

  Dobrze, że dyktatora już nie ma, ale na miłość Boską jak można w taki sposób doprowadzać do śmierci ?! Przecież Ci ludzie zachowywali się gorzej niż zwierzęta. Kadafi zasłużył na śmierć ale nie zapominajmy, że to też człowiek i każdemu godna śmierć się należy ; / Ten materiał nie powinien w ogóle ujrzeć światła dziennego.Nie ma się czym szczycić.

 134. 134 valdi, 21 października:

  …barbarzyństwo…
  valdi

 135. 135 Anonymus, 21 października:

  Kadafi potępiał Al-Kaidę,zwalczał ją.Swój rząd prowadził prawą twardą ręką(Al-Kaida przypominam dostaję broń od amerykanów) także obie strony są usatysfakcjonowane z jego śmierci .To że kogoś zabił to zwykła propaganda siana w mediach.Jak ktoś jest medialną marionetką to w to uwierzy…Miał swoją trochę chorą ideologię ale i tak doprowadził do niskich kosztów za internet , ropę,rachunki.Jego śmierć to przykład złamania praw człowieka i jeńca wojennego.

 136. 136 Hans Kloss, 21 października:

  Tłum i to rozgniewany zawsze jest dziki. Kadafi zasłużył sobie z nawiązką na ciężką śmierć bo taką właśnie zadawał tysiącom !!!! Co nie oznacza, że pochwalam takie postępowanie, a jedynie je wyjaśniam.
  Temu „mądremu inaczej” co porównał modrujących do obrońców krzyża powiem tyle, że tak jak owi „bojownicy” zachowywali się ci co obrońców chcieli usunąć. Filmy z obelgami oraz sikaniem na krzyż dostępne w necie !

 137. 137 karys, 21 października:

  Kazdy nawet morderca zasluguje na godną smierć a jesli my postępujemy inaczej i stosujemy metode oko za oko jestesmy wtedy nawet gorsi od mordercow…

 138. 138 Nie podpisze sie, 21 października:

  Tak, macie rację, zróbmy z niego męczennika…
  Nie macie prawa osądzać ludzi którzy skończyli jego marny żywot, nie straciliście z jego rozkazu bliskich czy znajomych. Nie w was i nie w waszych bliskich były kierowane jego rozkazy … Zapracował sobie na taki los. Łatwo oceniać zachowanie innych siedząc w ciepłym domku w kapciach przy komputerku…
  Czytając wasze komentarze już mi sie prawie faceta szkoda zrobiło…
  Po przemyśleniu szkoda mi sie robi wszystkich „oburzonych” … Ciekaw jestem czy nadal bylibyście tacy prawi i poprawni gdyby przez Kadafiego nie było na świecie kogoś z waszych bliskich.

 139. 139 Krzysiek, 21 października:

  I kto teraz okiełzna ten zdziczały i rozwścieczony tłym. Pozbyli się Kadafiego to teraz za kogo się wezmą?? NATO wepchnęło palce między drzwi bo myślą że teraz Libijczycy dopuszczą ich do ropy i pozwolą kontrolować się jak w Iraku. Obyśmy tego nie żałowali. Oby czas nie pokazał, że NATO stanęło po złej stronie.
  Był dyktatorem? Może. Ja nie wiem. Nic nie widziałem. Ale powiem jedno jako turysta: był tam spokój w miejscach turystycznych. A teraz? Kto tam pojedzie? Ludzkość spada w przepaść. Dzisiaj widzimy jak koniec się zaczyna, nasi potomkowie już z tego nie wyjdą. Oni dokończą co zaczęliśmy.

 140. 140 Lukdrew, 21 października:

  Kazał bombardować tłum protestujących ludzi – to chyba nie dziwota, że tak skończył. Przestroga dla dyktatorów.

 141. 141 sfistack, 21 października:

  Czy widzieliście co Włosi w 1945 zrobili ze swoim „wodzem”? Dzięki; fajnie się ocenia z pozycji fotela natomiast… – ja tam nie chciałbym tak skończyć ale tłumowi nie można się dziwić. Podobnie stałoby się z Husajnem gdyby dorwali go Irakijczycy. I TAK SAMO MOŻE SKOŃCZYĆ KAŻDY DYKTATOR!

 142. 142 Mały, 21 października:

  Oj niech popatrzą politycy Europy na to, bo w Grecji może coś się zacząć !!! a Bośnia była blisko ….

 143. 143 Beata, 21 października:

  To okropne! Pomimo wszystko uważam ,że powinni za to stanąć przed sądem. Nie można dopuścić do tego żeby oszalały tłum sam wymierzał karę.

 144. 144 mrmix, 21 października:

  Oni się bardziej cieszyli z tego że mogli kogoś w taki sposób zabić niż z tego że to był Kadafi, dzicz totalna.

 145. 145 Johny, 21 października:

  Gdyby ktos Tobie zabil dziecko, brata, siostre, ojca itd….to co bys mu zrobil?? I do tego bylbys gnebiony przez dlugi okres czasu – co bys mu zrobil??

  Te filmy pokazuja cala prawde o ludziach (kazdyn czlowieku bez wzgledu na miejsce zamieszkania i urodzenia)….sa takie momenty, ze niestety zaczynaja dzialac instynkty, ktore przez tysiace lat rozwoju ludzkosci tlumilismy w sobie…wychodza zwierzece instynkty i mozg wysyla najprostsze komunikaty wrog=zabij, zniszcz….
  Oby nikt z nas nie musial brac udzialu w wojnie lub podobnym przewrocie jaki ma miejsce w Libii…

  Mieczem wojujesz od miecza giniesz….i cos w tym jest…

  Zastrasz i katuj swojego psa – pewnego dnia ze strachu Cie zagryzie…..straszne ale prawdziwe.

  Poki nie jestesmy w takiej sytuacji to trudno to obiektywnie ocenic. Widok masakryczny i odczucia skrajne.
  That’s all!

 146. 146 Piotr, 21 października:

  A Europa wydała chyba radosny komunikat z powodu linczu nad dyktatorem? Nie ma co, ładnych sobie sojuszników dobraliśmy. Swoją drogą, przecież jeszcze dwa lata temu ci bojownicy o demokrację w Libii całowali buty swemu przywódcy. Co za podłość i tchórzostwo.

 147. 147 Anka_Skakanka, 21 października:

  A teraz w Libii nastanie demokracja……

 148. 148 asia, 21 października:

  pierwsze zdanie tego tekstu mówi wszystko….. nie trzeba nic dodawać

 149. 149 Afus ruda śląska, 21 października:

  dostrzec można było strach w oczach kadafiego ,ale chyba wiedział jak to sie skończy. jednak według mnie zaden człowiek w naszych czasach nie zasługuje na takie traktowanie nawet jesli uczynił komuś wielką krzywdę . niewiem czy sie zemną zgadzacie , ale ja ludzi wykonujących wyrok nazwałbym dzikusami

 150. 150 graszka, 21 października:

  przerażająca jest ich mowa.Dziękuję Bogu że nie muszę tam żyć.42 lat ciemiężenia narodu,co można wymagać w zamian?

 151. 151 Wydzia, 21 października:

  CHCIELI ZABIĆ TYRANA A SAMI STALI SIĘ TYRANAMI!!!!!

 152. 152 mER, 21 października:

  PATRZĄC NA TO MOGE POWIEDZIEĆ ŻE CI ‚NIBY REBELIANCI” TO TACY SAMI MORDERCY JAK KIEDYĆ MUAMAR KADAFI. tYCH BANDYTÓW POWINIEN OSĄDZIC TRYBUNAŁ W HADZE

 153. 153 Arek, 21 października:

  Pracował na taki los wiele lat…

 154. 154 paweł, 21 października:

  Tak kończą Ci co prześladują i zniewalają naród i ludzkość

 155. 155 RAZOR, 21 października:

  Jak czytam wasze komentarze, to aż żal łapie…myślicie tak jak wam podają media…Libijczykom działo się dobrze(paliwo za pół darmo, dla rodzin mieszkania gratis, pieniądze od państwa) większość popierała Kadafiego, który zawinił sprzeciwiając się USA (którzy teraz mają pełny dostęp do libijskiej ropy). Dla przeciętnego libijczyka nie ma znaczenia ustrój polityczny, lecz dobrobyt dla rodzin. Teraz pokazuje się Kadafiego, jako mordercę, który odpierał atak wymierzony przeciw niemu…sprawa niedługo zostanie wyciszona, a mieszkańcy Libii dopiero teraz zobaczą jak im się będzie ciężko żyło..

 156. 156 szatam, 21 października:

  niech te filmy będą przestrogą dla możnych tego świata śmierć zawsze przychodzi, ale niektórzy z was mogą podobnie zakończyć zasrany żywot

 157. 157 ada, 21 października:

  śmiech śmiech na te komentarz „godna śmierc” tacy wyrozumiali jesteście postawcie się na ich miejscu tyle lat zastraszania itp. emocje wzięly gorę to tylko w naszym kraju za pobicie psa idzie się do więzienia a jak sąsiad bije swoje dzieci(byłam takim dzieckiem) to każdy boi się wtrącać bo to nie jego sprawa obłuda obłuda i jeszcze raz obłuda

 158. 158 Piotr, 21 października:

  Niektórzy po takich filmach zaczynają rozczulac sie nad potworem

 159. 159 Christ, 21 października:

  Stacja XII. Kadafi bity i szarpany przez krzyczący tłum.

 160. 160 Poli, 21 października:

  Wstyd i hańba dla cywilizowanego świata,oraz dla tego kraju ,który określa się jako obrońca demokracji .

 161. 161 hz, 21 października:

  on jest winny okrutnych śmierci tysięcy ludzi,dobrze że zrobiono z niego szmatę, niech to będzie przestroga dla innych tyranów

 162. 162 Paulina, 21 października:

  Jakie prawa człowieka?! Czy wyście zwariowali? Polska jednak zawsze będzie durnym narodem. Kadafi nie miał nic wspólnego z byciem człowiekiem i skończył tak jak powinien skończyć. Ciekawe jakbyście komentowali jakby to wasze matki i dzieci zarżnął i pozabijał waszych mężów, synów. U nas też najwidoczniej przydałby się taki Kadafi, może wytłukłby wszechobecną głupotę.

 163. 163 Kowal, 21 października:

  Sąd poco sąd w Polsce z obecnym prawem dostał by 5 lat wiezienia w zawieszeniu na 7.
  Przed powiedzeniem że zasługuje na godną śmierć zastanówcie się Hitler też na nią zasługiwał.

 164. 164 Zofia, 21 października:

  W XXI w.tzw kraje cywilizowane zachodniej Europy i Ameryka dla osiagniecia swoich celow-zawladniecia ropy naftowej wykorzystaly dzicz do dokonania atwistycznej zbrodni na czlowieku.Te same kraje powolujac sie religie,swody obywatelskie,demokracje,prawo osadzaja kazdego czlowieka,ktory naruszy ich prawo,bo ich prawo jest swiete.Minie kilka miesiecy i ta dzicz przez te cywilizowane kraje zostanie pozbawiana czci i wiary jak tylko stanie na przeszkodzie w realizacji ich celow bo dla nich ropa jest cenniejsza niz zycie ludzkie.Ohyda.

 165. 165 zori, 21 października:

  Morderca, bezwzględny i nieugięty, walczący o to by utrzymać władzę, niszczący wszystko co napotka na swojej drodze…. zupełnie tak jak ludzie, którzy go zabili. Tysiące lat humanizmu i uczłowieczania człowieka doprowadziły do tego, że wciąż jedynym prawem jest kodeks Hammurabiego – oko za oko, ząb za ząb. Gratuluje „wyzwolona” Libio!

 166. 166 blackkwazar, 21 października:

  Właściwie Amerykanie ” prawie” tak samo zlikwidowali Binladena a teraz chcą śledztwa w sprawie Kadafiego ?!!!!! ……to kpina ponieważ w niczym w zasadzie nie różnią się od libijskich ” bojowników „.
  A może też Obama powinien trafić do sądu za zlecenie zabójstwa przywódcy Alkaidy ?

 167. 167 fraktal, 21 października:

  W 1:51 słychać strzały!!

 168. 168 neo_30, 21 października:

  Ja też uważam że pomimo tego co robił w przeszłości powinien stanąć przed sądem!

 169. 169 Eric, 21 października:

  ويسرني جدا مع هذا الشيطان يبدو الموت مباشرة في أعين المتمردين السماح لهم العيش

 170. 170 xaM, 21 października:

  40 lat reżimu sprawiło to jakie to pokolenie teraz tam jest,wiekszość młodych ludzi widzacych i żyjacych w tyrani zatraciło swoje człowieczeństwo,pewnie kazdy z nich przez niego stracił kogoś bliskiego!

 171. 171 tomasz62, 21 października:

  i podziwiać starą Europę jak w ludach arabskich chce wprowadzać na siłę wolność i braterstwo i do tego demokrację-to se pane havranek ne da.W Libii za chwilę pojawi się kolejny przywódca tyran który musi wziąść towarzystwo za mordę bo bez tego tych ludzi się w ryzach nie utrzyma.Fakt że muchomor był bydlakiem za życia ale dzięki ropie pół świata mu w żyć wchodziło ,teraz te pół świata będzie wchodziło jego następcy

 172. 172 kochamzycie, 21 października:

  i kim teraz jestescie libijczycy , bo z pewnoscia nie ludzmi , ktorzy walcza o wolnosc , a mordercami.

 173. 173 adam, 21 października:

  hanba jak mozna tak traktowac czlowieka w dwudziestym pierwszym wieku

 174. 174 man, 21 października:

  Dlaczego nie są obalane dyktatury w krajach gdzie nie ma ropy i bogactw naturalnych ??!!

 175. 175 robert, 21 października:

  Nie powinno udostępniać się wszystkiego!Dostęp do takich materiałów mają dzieci!Jeśli internet ma wychowywać młodych to ja „dziękuję”.Co do tematu samosądu.To dobra praktyka.Pokazuje jak kończą ci,którzy nie wierzą w swój naród,którzy ten naród zabijają.

 176. 176 andyf, 21 października:

  DZIKUSY
  DOBIJAJĄ
  DYKTATORA

 177. 177 Jakub, 21 października:

  To wynik współpracy chadeków z Kościołem katolickim i z pseudoekonomistami w garniturkach. Libia za Kaddafiego była krajem bogatszym niż Polska, jeśli chodzi o zarobki w powszechności! Miała upaństwowioną ropę naftową, bezpłatną służbę zdrowia i bezpłatną edukację. A Kaddafi przez 42 lata bronił zdrową część swojego społeczeństwa przed skrajnymi wyznawcami islamu. Ci skrajni wyznawcy islamu to tacy skrajni wyznawcy katolicyzmu, którzy sami nie wiedzą czego chcą i którymi łatwo sterują siły antyspołeczne, takie jak kościoły czy pseudoekonomiści, a w w tym wypadku i służby międzynarodowe pokroju ONZ, będące na usługach religijnych władz (chadeków i kościoła katolickiego). Skrajni wyznawcy religijni są nierozumni, wyjałowieni przez religie, a przez to wściekli i zorientowani na śmierć za życia. Ci ludzie w Libii doprowadzą do ruiny, a chadecy, pseudoekonomiści, kościół katolicki i kilku hierarchów islamskich to wykorzystają. zresztą, już się to zaczęło. W Polsce odbyło się to akurat bezkrwawie, ale i tak zaskutkowało: brak praw, niskie zarobki w powszechności będące wynikiem nierozumności moherów, oddających samych siebie, własne dzieci i innych w ofierze kościołom i władzom im sprzyjającym. Demokracja to tylko zasłona dymna do deregulacji, prywatyzacji, rozpościerania chorych idei religijnych nakazujących pokuty i wyrzekanie się życia. Część to wykorzystuje, ale 99% – żyje w nędzy intelektualnej i materialnej.

 178. 178 mono, 21 października:

  Każdy bandzior, który zechce gnębić biednych ludzi, musi wiedzieć, po obejrzeniu tych filmów, że na końcu jego drogi jest zawsze haniebna śmierć. Tak było, gdy zdychał bandyta stalin, na podłodze we własnych wymiocinach, przez nikogo nie ratowany przez kilka nocy, tak samo hitler chowający sie jak szczur w bunkrze w Berlinie, tak samo bandyta ceausescu, wrzucony po rozstrzelaniu byle jak do trumny i zakopany. I tak będzie już niedługo z następnymi…Nie żal mi tego bandyty kaddafiego. Był winien gwałtownej śmierci nie tylko 20 tysięcy własnych rodaków, ale też innych ofiar na całym świecie. Był winien nędzy i prześladowań swojego narodu. NIECH IMIĘ TYCH BANDYTÓW BĘDZIE NA ZAWSZE POTĘPIONE!

 179. 179 sebastian, 21 października:

  Żaden z nas nie wie jak to jest żyć pod sługami dyktatora… Jak to jest tracić rodzinę, najbliższych. Nie należy oceniać Libijczyków, ponieważ na cale szczęście nie wiemy w jakim strachu żyli… Jedyną wolnością dla nich było od wielu lat likwidacja dyktatora… Teraz już są wolni!

 180. 180 GalAnonim, 21 października:

  No więc pierdolone NATO dobiło swojego… . NWO pokazuje że nie ma miejsca na niezależność. A manipulacja w mediach tylko poklaskuje tej straszliwej zbrodni. Ludzie za naszymi plecami dzieje się gorzej niż za czasów WWII. Kurwa obudźcie się !!!

 181. 181 marecki, 21 października:

  Tylko krzyczą Allach Akbar, ale pamiętajcie że Allach nie lubi zachodu i Ameryki. A ta dzicz tylko chce do koryta a nie jakiejś wolności, moim zdaniem to lepiej żeby był taki Kadafi który ma miliardy i dzieli się z nimi swoimi rodakami niż kilka/kilkanaście tysięcy cwaniaczków, tak jak jest to w Polsce, którzy grabią wszystko i nic nie dają zwykłym obywatelom.

 182. 182 damian, 21 października:

  „to ludzie ludziom zgotowali ten los” sądzę że wszyscy którzy tu wypowiadają sie o linczu w innym kraju zapomnieli jakie czasy były u nas Oświecim, Katyń, stan wojenny co wy na to. Może to nie był 21 wiek ale okrucieństwo jeszcze straszniejsze. Nie popieram takiego zachowania jednak punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Przykład: zabójstwo 1 stopnia 2 ludzi na faktach w polskim filmie „Dług”

 183. 183 mi22mi, 21 października:

  on miliony torturowal przez lata. moim zdaniem dobrze sie stalo.wrescie ktos wziol sprawy w swoje rece..i co z tego ze jest 21 wiek..osadzili by go i zyl by sobie dalej w wiezieniu,a te wszystkie rodziny ktorym wyzadzil tyle krzywdy? pomyslal ktos o nich?

 184. 184 Habibi, 21 października:

  Allah akbar to chyba oznacza Allah jest wielki?
  Przypominają mi się chrześcijańsy krzyżowcy zabijający ze słowami chwąlącymi boga , na ustach.
  Ludzie sa jednak gorsi od zwierząt.Widać że ci „bojownicy” świetnie się bawią.To nie zwykła egzekucja to przykład na kompletny moralny rozpad tego świata.Skoro ja żyję w takim świecie to naprawdę boję się o swoje dzieci.

 185. 185 seba, 21 października:

  Zastanówcie się niby mądrzy i sprawiedliwy tego świata w libii jako jednym z najbardziej cywilizowanych krajów muzułumańskich przynajmniej był jakiś porzadek, (kobiety miały sto razy więcej praw niż w skrajnych islamistycznych państwach) a teraz za przyzwoleniem „ZACHODU” będziemy mieli prawdopodobnie kolejne państwo o skrajnie islamistycznych zasadach. Sami wybraliście. A może w tym całym poparciu chodziło wyłącznie o zemstę (francja) lub profity (USA). Gratuluje NATO kolejnej „udanej” misji.

 186. 186 Paweł, 21 października:

  I pomyśleć, że takie bydło zajmie się teraz Libią…..

 187. 187 Ais, 21 października:

  Bydlok dostal to na co zasluzyl,choc troche za lekko. Powinni go drutem kolczastym do furgonetki przywiazac i przetargac pare kilometrow po kamieniach,oblozyc kaktusem i zywcem spalic. Nie ma czasu, by czekac, az sie sad zbierze i wymierzy kare – on nie prowadzil sadow. Szkoda, ze go postrzelili smiertelnie, ciekawiej by bylo,jakby go dobutowali,zeby czul, ze umiera.
  Teraz jeszcze zostala Korea- tam tez bedzie ciekawie,choc to bardziej ogarnieci ludzie niz ten motloch beduinski.

 188. 188 Paweł, 21 października:

  Chciałem jeszcze powiedzieć, że chyba dobrze, że trzymał wszystkich krótko za „pysk” bo z takim narodem inaczej się nie da, przypomniał mi się film krążący niegdyś na YouTube jak ścinali głowę niejakiemu Bergowi, tak samo darli mordy, tak samo,… istna dzicz.

 189. 189 Zibi, 21 października:

  A może któremuś na wysokim szczeblu świata zachodniego, zależało na tym, by to tak a nie inaczej się skończyło. Nie wierze że NATO, nie mogło go schwytać i postawić przed sądem.

 190. 190 Jakub, 21 października:

  Ot Arabowie – jak tak dalej pójdzie i Europa będzie taka przyjazna i tolerancyjna to tu u nas oni za kilkadziesiąt lat zrobią to samo z nami. Zachód już niedługo to czeka. Dlatego stop tolerancji.

 191. 191 astro, 21 października:

  TO POCZĄTEK KOŃCA LIBII.
  Bojownicy a raczej mordercy pokazali, że NICZYM się nie różnią od byłego dyktatora. Wcześniej rządził dyktator – morderca, a teraz rządy obejmie jeszcze więcej niczym nie kontrolowanych fanatycznych morderców. Nie ma w Libii autorytetu, który okiełzna tą dzicz. To koniec Libii.

 192. 192 drq, 21 października:

  Mówią co niektórzy że nie zasłużył na taką śmierć bo był bezbronny i bez sadu się odbyło.
  Nie godny jest żyć kto wydawał rozkazy na bezbronny naród, to była nauczka dla przyszłych dyktatorów. Z Saddamem, Hitlerem i Stalinem itd. powinni zrobić tak samo. To był sad natychmiastowy by się nie wywinął w jakiś tam sposób

 193. 193 Wojtek, 21 października:

  Nazywacie ich dziczą zupełnie jakby europejskie rewolty odbywały się inaczej i jakoś (haha!) „cywilizowanie”. A Kadafi zarobił na swoją wypłatę i mu ją dali. Autor tekstu powinien się schować pod poduszkę zamiast snuć głupoty o „wulgarnym zaprzeczeniu tego na co w ramach humanitaryzmu ciężko pracowała ludzkość”. Jaka wspólna praca ludzkości? Jaki humanitaryzm? Ha – śmiech na sali. Historia ludzkości to historia układów i mordów w imię władzy (dyktatorskiej czy ludu – obojętne). A bojownicy w pytkę jak się patrzy, plus dla nich.

 194. 194 człowiek, 21 października:

  zwierzęta……

 195. 195 Marian, 21 października:

  Poniósł śmierć, bo na nią zasłużył. Tylko cierpiał za krótko.

 196. 196 Oburzony, 21 października:

  Przypomnę o co się zaczęła wojna oficjalnie – o prawa człowieka. Tak przynajmniej wmawiały media. Ja pytam: o prawa jakiego człowieka? Widział ktoś w tym tłumie jednego? Bo ja widziałem tępe małpy, którym daleko do humanitaryzmu. I cieszcie się kretyni! Z taką mentalnością ktoś inny obejmie tam władzę i będzie zarzynał was jako przeciwników politycznych tak, jak wy to zrobiliście z dyktatorem. Rewolucja was pożre, bo własne dzieci są jej ulubioną potrawą.

 197. 197 maro1981, 21 października:

  gorzej niż zwierzęta , kadafi był może złym człowiekiem ale człowiekiem i powinien mieć proces

 198. 198 biel, 21 października:

  drastycznego ,On gorzej traktował rodaków przez 40 lat.

 199. 199 Emil, 21 października:

  i oni niby uważają się za lepszych od niego ? właśnie widać jacy naprawdę są :< podobno walczyli dla swoich rodzin i bliskich żeby w przyszłości było lepiej a sami zachowują się jak tzw. DYKTATOR to co zobaczyłem to po prostu banda nieudaczników z bronią stosująca te same metody co Kadaffi

 200. 200 Piotr, 21 października:

  Prymitywna tłuszcza…dzicz arabska… żadni powstańcy, tylko banda i hołota… Żenujące zachowanie H. Clinton, która ogłosiła, ze USA chcą, żeby Kadafi był „zabity lub złapany”….O czym tu w ogóle pisać ? Cóż komentować ? Obłudę Francji, Włoch, Niemiec i USA ? Przecież te kraje nie miały mandatu ONZ na rzeź którą tam urządzały samolotami ! I cały świat się temu przyglądał ! Przecież to te kraje tyle kasy od Kadafiego miały. Za dużo wiedział ! Bali się że powie prawdę ! A Syria ? Nikt nie pomoże Syrii ? Choć tam o wiele rzeczy gorsze robi obecna władza z ludźmi ! Acha…Izrael blisko….

 201. 201 Dawiddo, 21 października:

  Należało mu się, moim zdaniem nawet nie zasłużył na proces. Tylko pamiętajmy, że to nie tylko on wprowadzał terror. Ilu żołnierzy biło, gwałciło czy mordowało? Ciekawie ile będziemy czekać na amerykańską misję „pokojową”. Ciekawe czemu zawsze robią tam misje gdzie jest ropa albo inne bogactwo mineralne. No ale taka misja jest potrzebna, żeby się ogarnęli jakoś, po takim czasie anarchii przestępczość wzrosła do niewyobrażalnych rozmiarów. Jeśli, do władzy dojdzie dobry rząd, to kraj ten może być bogatym demokratycznym państwem.

 202. 202 jajo, 21 października:

  taką dziczą łatwo sie zarządza niech mi ktos powie czy w tym wszystkim nie maczały słuzby USA

 203. 203 kinga, 21 października:

  dokładnie każdy człowiek zasługuje na normalną śmierć nie wolno zabierać człowiekowi życia bo to nie oni mu go dali , chociaż sam był …. uważam że te filmiki nie powinny być opublikowane , wzbudzają agresje w innych

 204. 204 wrobel, 21 października:

  zabili bezbronnego czlowieka!jakim by nie byl to mala grupa kierowana przez zachod,przedewszystkim zabojadow zabila przywodce libijskiego narodu dla zloz ropy naftowej na ktorym zalerzy sarkosiemu,za pare lat libijczycy zostana bez ropy i bez niczego.bedzie dokladnie to samo co w iraku gdzie amerykanskie koncerny zagrabily zlorza ropy naftowej a irakijczyk ma gowno z tego.zaplacza jeszcze za kadafim

 205. 205 Robert, 21 października:

  Prawdą jest, że zło które się wyrządziło w przeszłości wcześniej czy później do człowieka wróci. Jednak obalenie Kadafiego wcale nie jest dla Libii lepsze. Kraje muzułmańskie mają to do siebie, że jeżeli nie będzie nimi władał ktoś silna ręka to same zaczną się zjadać. Na miejsce Kadafiego szybko wskoczy kolejna tyrania taka jest prawda. Już się to dzieje np. w Egipcie. Ci wojownicy na filmach są zwykłymi marionetkami z których cieszy się Europa i „siła” która posłużyła się nimi do obalenia Kadafiego. Niebawem będą tam mieli większy burdel.

 206. 206 Venderix, 21 października:

  po tym co zobaczylem na tym filmie uwazam ze Libia nigdy nie bedzie wystarczajaco cywilizowana aby byc demokratycznym panstwem takie znecanie sie nad czlowiekiem jest gorsze od jakiegokolwiek morderstwa ci ktorzy to zrobili nie moga byc nazywani juz ludzmi oni sami juz nie dlugo poczuja cos w sercu a jesli nie to nie zasluguja na dalsza egzystencje

 207. 207 Aga, 21 października:

  Samotność potwierdza człowieczeństwo. Bo tylko człowiek jest świadomy swojej samotności.
  — Octavio Paz

  Powinien zostać osądzony, to tylko człowiek!

 208. 208 nikt, 21 października:

  libijczykom żylo sie pewnie dobrze, teraz będzie chaos, drozyzna, korupcja i walka o wladzę, beneficjentami rewolucji beda koncerny paliwowe i inne firmy ‚cywilizowanego swiata’kadafi przeszkadzal, zapadly decyzje, by go odsunac, nie dla demokracji, bo zachod ma w dupie libijczyków, ale juz w dupie nie ma napewno ich ropy, obluda mediow i jescze raz obluda mediow, a nasz gaz lupkowy, jeszcze nie wydobyty a juz sprzedany – targowica i zdrada, nic nowego. a w tv same gownoszol, sprawy 2rzedne, zastepcze, krzyz zostawcie w pokoju, zajmijcie sie gospodarką a nie tym kto kogo w dupe laduje i innymi seksaferami- zdrada i targowica, droga ku rozbiorom.

 209. 209 kkk11, 21 października:

  to biedna głupia dzicz podpuszczona przez francie i Ameryke pod płaszczykiem NATO która będzie gorzko płakała wspominając czasy kadfirgo niczego nie nuczyli się po napaści ameryki na Irak i zamordowaniu Husajna tam teraz to dopiero maja dobrobyt i demokracje zaprowadzona przez amerykanów i ze wstydem naszych przywódców

 210. 210 salamandra, 21 października:

  no to teraz czas na Polske

 211. 211 tommy, 21 października:

  dla mnie wszystkie te kraje muzulamnskie powinni zrownac z ziemia. nie wazne czy dobry czy zly wszystkich wyciac w pien !!!

 212. 212 veros, 21 października:

  Tak się nie traktuje człowieka (nawet takiego który popełnił wiele zbrodni). Powinien stanąć przed sądem wojennym.
  Arabowie to poje…y lud.

 213. 213 K., 21 października:

  „Człowiek człowiekowi wilkiem”.Co się dzieje z tym światem?!Jedno morderstwo pociąga za sobą kolejne i tak ten ‚łańcuch’ wydaje się nie mieć końca… Przykro patrzeć,że ludzie wyzbyci są już wszelkich morale!Nie ma już żadnego dialogu, jak i nie ma już żadnych Autorytetów…

 214. 214 mogoon, 21 października:

  Okrucieństwo to geny, brak okrucieństwa to cywilizacja. Wniosek prosty, swój na swego trafił.

 215. 215 hummus, 21 października:

  cóż chyba nie zasłużył aż na tak bestialską śmierć

 216. 216 bezobaw, 21 października:

  Kto mieczem wojuje od miecza ginie.

 217. 217 KimuTepes, 21 października:

  Zginął tak jak zabijał innych. Nie zmienia to faktu że ludzie zachowali się ,zabijając go, dokładnie jak on, czyli jak bydlęta. Teraz dalej będą żyć jak bydlęta, bo stracili swój cel… Będą wykorzystywani przez cwaniaków, widzących łatwy zarobek…

 218. 218 jurand, 21 października:

  I na chwilkę przejrzał na oczęta. Teraz różni piszą: biedny, to okrutne , niehumanitarne… Tylko że on był okrutnym dyktatorem w kraju arabskim a to wrzaskliwa i mściwa nacja! Miał na tyle szczęścia, że mu łba małym nożykiem nie ucinali ale widać i powstańcy poczuli respekt!

 219. 219 Graś, 21 października:

  Dzicy ludzie w dzikim kraju których należy pacyfikowac i trzymac z dala od Europy(Turcja).Chcecie ich miec u siebie??…wasz wybór wasza wola…głosuj na PO.

 220. 220 alaaaa, 21 października:

  A SKAD MAM WIEDZIEC CZY MAM WIERZYC W TO WSZYSTKO???
  A MOZE TO POLITYKA MOCARSTW????
  MOZE PRZYWODCY WSCHODU SA NIEWYGODNI ZACHODOWI???????
  PRZESZKADZAJA W INERESACH ZACHODU?????
  SPRZATNELI BIN LADENA; SADAMA HUSAJNA; TERAZ KADAFIEGO;
  KTO NASTEPNY??????
  I MOZE WKONCU ZACHOD ZACZNIE RZADZIC ROPA?????

 221. 221 fergulis, 21 października:

  Krótko i na Temat, zabili bydlaka, świat ma o jednego mniej i słusznie!!! A wszyscy którym tak słabo się robi od tej przemocy no bo niby lincz no bo to zwierzęta bo rzeźnia jakaś itp. przestańcie być świętsi od papieża na co dzień każdy z was pewnie podkłada drugiemu świnie, obgaduje, krytykuje, wpieprza się w życie innych bez pytania, myśli tylko jak wyjść na swoje i w dupie ma współczucie dla innych którzy faktycznie potrzebują pomocy, ten okrutny szyderca i morderca własnego narodu i tak miał szczęście że tylko taką mu śmierć zgotowali Ci których kosztem wiódł rajskie życie dyktatora-tyrana!!! Każdego podobnego mu /nawet w kilku procentach/ powinna spotkać co najmniej taka właśnie kara!!!

 222. 222 KimuTepes, 21 października:

  Bydlęta zabiły bydlaka, Stając się jeszcze gorszymi bydlętami. I dalej żyć będą po bydlęcemu…

 223. 223 dorota, 21 października:

  masakra, człowiek jest człowiekiem a nie zwierzeciem, wiec nie ma co sie cieszyc z czyjejs smierci to przeciez XXI wiek teraz to tylko współczuć ludzkosci jak tak rozwiazuje problemy….

 224. 224 China, 21 października:

  to luzik spoko,zasluzyl,ale zobaczcie film z Chin gdzie jezdza sobie samochodami po dziecku i malo kogo to rusza,jakby jezdzili po kocie a nie czlowieku :(((

 225. 225 dorota, 21 października:

  masakra, człowiek jest człowiekiem a nie zwierzeciem, wiec nie ma co sie cieszyc z czyjejs smierci, teraz to tylko współczuć ludzkosci jak tak rozwiazuje problemy….

 226. 226 kolo, 21 października:

  nie powinni go zabijąc,tylko wrzucić do pierdla do końca życia

 227. 227 Maras, 21 października:

  Dyktatora można zlinczować a co można zrobić dyktaturze ogłupiałego motłochu czyli demokracji?

 228. 228 wstrząs, 21 października:

  Błagam. Odparujcie ten obszar głowicami „A”. Do gołej skały. BŁAGAM. Dla dobra ludzkości, cokolwiek to jest (bo ostatecznie zwątpiłem). To się nie dzieje….

 229. 229 Jaro, 21 października:

  Nie miał facet szczęścia w przeciwieństwie do Husajna – jego załapali Amerykanie…

 230. 230 Wojtas, 21 października:

  Putina, Janukowycza i Juszczenke też to czeka. Tylko czekać aż tłum wyciagnie po nich rękę. DYKTATURA W ERZE DEMOKRACJI NIE ZWYCIĘŻY!!!!!!!!!!!!!!!

 231. 231 Wojciech Partyka, 21 października:

  W drodze do demokratycznego NWO koalicja amerykańslo-angielska i wspólnota europejska pozbyły się kolejnego wroga, który był dla nich zagrożeniem w związku z silną pozycją w świecie dzięki złożom ropy. Teraz ta koalicja położy swoje macki NWO na libijskiej ropie.
  Obudźcie się krzykacze patrzący tylko na prowokację ze strony dziczy.
  To wszystko jest ściśle zaprojektowanym fragmentem całej układanki.
  Amerykanie i koalicja europejska dążą do rozpętania WW3 i wszystko jest na dobrej drodze…

 232. 232 ana, 21 października:

  KTO MIECZEM WOJUJE OD MIECZA GINIE !

 233. 233 Legionista, 21 października:

  No cóż. Wpierw Kadafiemu „wielcy”świata ściskali ręce, gratulowali.Potem by dobrać się to tego co nie swoje-skasowali :)A czy to pierwszy taki przypadek?I bynajmniej nie ostatni.Do tego otoczka”walki z terroryzmem”.Nie potępiam,nie pochwalam.Sam nie jestem lepszym człowiekiem.Jestem Polakiem, jestem legionistą.Lecz potrafię patrzeć….lecz nam mówić nie wolno……:(

 234. 234 sancho, 21 października:

  a za 10- 15 lat zrobią z niego męczennika za wiarę i będą się do niego modlić.

 235. 235 Wojtas, 21 października:

  no i oczywiście o naszej kaczce zapomniałem!!!

 236. 236 Legionista, 21 października:

  Czytam Wasze komentarze i oczy przecieram.Ja jestem dumny że jestem Polakiem,choć w Polsce mnie nie chcieli.Jestem Oficerem.Nie będę negował żadnego komentarza-lecz tylko zadam jedno pytanie.Kto z was był chociaż raz w PIEKLE zwanym wojną?Ludzie-nawet Szatan ma obiecany proces od Boga!!!! Nie róbcie się ponad człowieczeństwo.Kadafi był mordercą,lecz ile rządów po cichu go popierało?Ostatni przykład? WYBORY WE FRANCJI!!! Jak wyżej pisałem.Sam nie jestem Dobrym człowiekiem.Lecz każdy powinien mieć proces.Bo to jest Najwyższa Oznaka Człowieczeństwa.A nie zwierzęce zachowanie…:(

 237. 237 Mirela, 21 października:

  nikt nie zasluguje na taka smierc i upokorzenie. Kimkolwiek by nie byl, nie powinni sami wymierzyć tak okrutnej kary.

 238. 238 bolo, 21 października:

  zasłuzył na gorsza smierc,bojownicy byli zbyt łagodni

 239. 239 enriko, 21 października:

  Jacy wszyscy humanitarni. Już nie pamiętają że przez niego zginęło parę a może kilkadziesiąt tysięcy niewinnych ludzi.

 240. 240 Amanda, 21 października:

  TAKA BĘDZIE LIBIA ” demokratyczna ”
  JAK NA TYCH FILMACH.

 241. 241 MaK, 21 października:

  Do czego doszedł świat w XXI wieku?! Do czego jeszcze dojdzie?! A dzień wcześniej „nobliwa” pani Clinton mówiła, że trzeba wreszcie zabić Kadafiego. A gdzie cywilizowane sądy? Po masakrze wszyscy „wielcy” tego świata gratulowali zwycięstwa demokracji. Ludzie! (jeśli jeszcze jacyś się ostali), nic dobrego nas nie czeka. Czy ktoś dziś jeszcze potępi hitlera?

 242. 242 marecki, 21 października:

  ci co go złapali są gorsi niż on sam

 243. 243 gandi, 21 października:

  A ten psychopata Sikorski wysłał depesze gratulacyjną. Nie mogę uwież, że drugiego człowieka można ot tak sobie zabić.

 244. 244 Podpis (wymagany), 21 października:

  zwierzęta!!!

 245. 245 endriu, 21 października:

  dobrze ze go zabili.przynajmniej unikniemy długiego niepotrzebnego procesu.

 246. 246 x, 21 października:

  do tych co go bronia;Escobar tez budowal biednym cale osiedla ,szkoly itp,ale byli przez niego terroryzowani komu niepasilo znikal bez wiesci ,tutaj bylo to samo chcielibyscie miec wszystko i zyc w ciaglym strachu czy jakis pojebany sasiad ktoremu niedaliscie szklanki cukru sprzedal was ze dzialacie w opozycji czy czyms takim,i skonczycie na dolku obici (w najlepszym przypadku )albo wam rodzine ogarna ze bedziecie ja wspominac ze zdjec jak sie wam uda wyjsc,my w podobny sposob ogarnelismy komuchow,tylko bardziej „kulturalnie” Wojtka nikt niezlinczowal a napewno wielu bylo chetnych oj wielu jak by go dopadlo w stanie wojennym na ulicy to by mu w p…e wstawili , mowiono ze POLACY do demokracji sa nieprzygotowani bo ciagle pod pregiezem byli a jednak ogarneli nara

 247. 247 DANIELO, 21 października:

  MOWICIE ILE ON WYMORDOWAL A ZA KOMUNY UNAS ILU POSZLO W NIEZNANE A CI DALEJ WINNI SIEDZOM W DOMU I BIOROM EMERYTURY PO 5000 ZA TO ZEPOZNIKALI NIEWYGODNI DLA NASZYCH RZONDZACYCHZA KOBUCHOW JAK BYLO W KOPALNI WOJEK DOSTAL KTORY WYROK NIE BO DALEJ KOMUNA SIEDZI W RZONDZIE

 248. 248 JK, 21 października:

  Ciężko się ogląda taką śmierć ale był chyba do tego przyzwyczajony bo sam tak robił od lat na innych i powinien przywyknąć do tego co jego spotka.

 249. 249 Dawid, 21 października:

  czytam te wypowiedzi i mdli mnie, zaraz go okrzykniecie męczennikiem , a to zwykły , zbrodniarz którego spotkał los na jaki zasłuzył

 250. 250 hanan, 21 października:

  dlugo moglabym pisac o tych barbarzyncach cala ta ich rewlucje widzioalam na oczy bo zyje w libi juz 15 lat koszmar normalny libia byla normalnym cudownym krajem ale pieniadze przewrocily im w glowach pieniadze ktore obiecal im zachod zrobili z kadafiego tyrana zlodzieja i potwora a takim nie byl uwierzcie tylko bladym twarza nie podobalo sie ze trzyma zelazna reke na ropie zobaczymy teraz jak beda zyc bez niego zostana wyssani z ropy i dostana wielkiego kopa tego im zycze a ci cali rebelianci to przestepczy polswiatek wypuszczony z wiezien mordercy i zlodzieje

 251. 251 Sebastian, 21 października:

  Za pół roku, najdalej rok, świat jeszcze zapłacze za Kadafim.

 252. 252 ptasior58, 21 października:

  ja bym spuscil tam atom

 253. 253 DANIELO, 21 października:

  ciekawi mnie jedno gdzie trafi ten krusiec koloru zultego te tony tam gdzie kryzys chyba nie usa poczebuje bo tam bieda az piszczy

 254. 254 wanna, 21 października:

  i czym oni się od niego różnią…?

 255. 255 adam, 21 października:

  jedno wielkie bydlo bez obrazy dla bydła . linczujac go stali sie tacy sami jak on. czego mozna sie teraz po nich spodziewac?. moim zdaniem nic dobrego z tego nie wyjdzie.

 256. 256 maciej, 21 października:

  Ciekawe, co czują te wszystkie głowy Państw, które przyjmowały go z honorami. Nikt przez 40 lat nie wiedział co się tam dzieje ?
  Dlaczego do tego doszło dopiero po tylu latach ? A może tu chodzi tylko o pieniądze ? Eeeee chyba nie !!! Amerykanie potrafili kilka lat temu zniszczyć Jugosławię a tutaj 40 lat….szkoda gadać. w jakim świecie przyszło nam żyć i w którym kierunku to wszystko zmierza ???

 257. 257 zoo, 21 października:

  A czym Libijczycy różnią się od małp?

 258. 258 Arti, 21 października:

  jak tak patrze na te filmiki to mi go szkoda bo to nie ludzie nawet nie mam na nich określenia

 259. 259 to tylko ja, 21 października:

  ja to bym go powoli ciął i sypał solą żeby bardziej bolało, jakieś słabe te filmiki myślałem że to będzie prawdziwa rzeźnia :-/

 260. 260 DAWID, 21 października:

  ZWIEZETA DZICZ NIC WIECEJ

 261. 261 marcin, 21 października:

  Ja bym ich wszystkich tam ekstremistów libijczyków, palestynczyków , sały ten allachowy świat razem ze stanami zjednoczonymi i watykanem atomówką potraktował! byłby spokój

 262. 262 marta, 21 października:

  Kadafi nie był święty, ale też nie był dyktatorem, czy tyranem jak to wypisują zmanipulowane media. (Popieram więc wcześniejsze wpisy, by zagłębić się w historii Libii i w treści niezależnych artykułów i nie przyjmować bezmyślnie bajek o terrorze Kadafiego). Sto razy gorsi od Kadafiego chodzą po tym świecie i jakoś nikomu to nie przeszkadza. Nikt nie pędzi do walki w obronie praw człowieka w krajach takich jak np. Korea Północna. A co, ludzie tam mniej cierpią??? Nie, tam nie ma po prostu ropy, od której wszystko się zaczyna. Owszem, kwestia ratowania Korei Północnej jest związana z zagrożeniem nuklearnym, ale nawet i bez tego świat nie zainteresowałby się losem ciemiężonych Koreańczyków, bo nie mają tam niczego, czym mocarstwa mogłyby sobie zrekompensować koszty przeprowadzania tam akcji wyzwoleńczych. Cała więc ta gadka o inwazji na Libię z powodu brutalnego łamania praw człowieka w tym kraju to jedna wielka bujda, a Kadafi to nie dyktator, a kozioł ofiarny, którego brutalnie zamordowano, bo stał na drodze USA i im podobnych do libijskiej ropy. Nie czarujmy się, na arenie międzynarodowej nie ma darmowej dobroczynności. O nie. Te czasy się już dawno skończyły. Światem okrutnie rządzi pieniądz no i ropa, tym bardziej teraz, w dobie globalnego kryzysu ekonomicznego.

  Libijczycy jeszcze będą płakać za Kadafim. USA i ich sojusznicy rozgrabią ich z ropy i pozostawią ich samym sobie by się pozabijali, a są do tego zdolni, co widzieliśmy na powyższych filmach. Świat także pożałuje swojego posunięcia (choć zapewne nikt się do tego nie przyzna), bo kraje takie jak Libia nie są gotowe by przyjąć demokrację, która na siłę będzie tam teraz wprowadzana. Tym ludom potrzeba rządów silnej ręki, by utrzymać je w ryzach.

  Nawet najgorszy tyran ma prawo do postawienia go przed sądem i do obrony. Wygląda na to, że prawa człowieka kolejny raz okazały się pustymi hasłami oraz doskonałym pretekstem w realizowaniu polityk mocarstw kosztem jednostce. To wszystko jest chore co się dzieje na tym świecie. Strach pomyśleć gdzie nas to wszystko zaprowadzi…

 263. 263 misiek, 21 października:

  Ludzie piszecie takie k… bzdury, ze czytac sie nie da. Moj komentarz zadedykowany jest do PABLO KRAKOW i tym podobnych. Piszesz o jakich przestrogach dla dyktatorow. Masz Ty pojecie chlopie o czym piszesz? Piszesz o ludziach, przeciez to nie ludzie, to banda. Modla sie do Allaha i zabijaja w imie Allaha. 2 godziny modlow i Allah im przebacza. Fanatyzm polaczony z brakiem mozgu, po praniu mozgu pomnoz razy ilosc osob na filmie i wyjdzie przerazajacy wynik, ktory widziales, rownanie jest bardzo proste. Dla mnie to ani religia, ani Bostwo. To jest jakas k… tragedia, bo paranoja to slowo nie na miejscu. Mieliscie probke swiata arabskiego-dzikusy i tyle – 3 swiat

 264. 264 greta, 21 października:

  To wstyd dla ONZ i dla świata i teraz trzeba postawić przed sądem morderców i to jest kluczowe dla całego człowieczeństwa !!!!!!!!!
  Każdy morderca będzie mordercą !!!!!!!!!

 265. 265 żaba, 21 października:

  Fanatyzm religijny nie ważne w jakim wydaniu jest niebezpieczny, u nas z bluzgami na ustach bronili krzyża tam krzycząc allah jest wielki zabili człowieka.

 266. 266 Niuniek, 21 października:

  Kim są libijczycy teraz można nazwać ich mordercami ????????? nic dziwnego że świat tych dzikusów u siebie !!!!!

 267. 267 misiek, 21 października:

  ERIC IN REPLY TO YOU:
  الدول العربية بالنسبة للعرب، والبقاء هناك ، ويقتلون بعضهم بعضا — الاخوة!

  وكنت أكتب عن الارتياح ، هي نفس إخوانكم

 268. 268 wertek, 21 października:

  Nie dziwcie się scenom z filmików. Przez 40 lat żyć pod dyktando takiego człowieka to nic ciekawago. Niejeden Libijczyk chciałby mu dokopać. Nadażyła się okazja i tak się to zkończyło…………..
  Nie ważne który wiek mamy. Zawsze na tym świecie obok dobra będzie panoszyło się i zło.

 269. 269 olo, 21 października:

  Dzicy ludzie!

 270. 270 exwoy, 21 października:

  Zaślepienie religijne niezalażnie od wyznawanej religii plus ciemnota prostego ludu zawsze dają takie efekty. Wystarczy iskra. Na tym bazował i Napoleon i Hitler tylko oni umieli okiełznać chołotę,

 271. 271 xxx, 21 października:

  To nie dzicz, to ludzie, którzy byli zniewoleni
  40 lat przez tego człowieka. Prędzej czy później musiało do tego dojść.

 272. 272 dawid, 21 października:

  Kurcze. Za każdym razem gdy słyszę te ich skrzeczące Allach akbar mam ochotę ich powybijać. Co do jednego. Coś ze mną jest nie tak ? :oP

 273. 273 arek, 21 października:

  Nasuwa się jedno pytanie po obejrzeniu tych filmików. Wczym ci ludzie (ta dzicz) są lepsi od tego dyktatora??

 274. 274 Rexx, 21 października:

  Człowiek człowiekowi wilkiem … smutne

 275. 275 marek b, 21 października:

  dyktator dyktatorem ale tacy ludzie miusza byc krotko trzymani bo dziczeja

 276. 276 NieArab, 21 października:

  Amerykańce i chytrusy na ropę z NATO dopięli swego 🙁
  Kiedy tak osądzą przywódcę USA??? i innych krajów biorących udział w tym cyrku?

 277. 277 Grzesiek, 21 października:

  Śmierć rodzi śmierć…
  Tak więc strzeżmy się wszyscy…

 278. 278 matisan, 21 października:

  Wyobraźmy sobie inwazję takich ludzi co schwytali Kadafiego na Europę: nic tylko żeźnia,gwałty i mordy i ten diabelsko rozentuzjazmowany tłum przy wykonywaniu wyroku. Może Kadafi w tych ostatnich sekundach życia doznał Łaski Skruchy i nie będzie potępiony w Życiu Wiecznym? Ostatecznie:opasali go na starość i zaprowadzili gdzie nie chciał…

 279. 279 Herod, 21 października:

  Cywilizacja, byt kształtuje świadomość, biale rękawiczki,parzyjaciel w biedzie, Chciałabym usłyszeć co powiedzą zwierzęta o homo sapiens. Ale cisza, cicho, cichutko tak………………………………………………tak

 280. 280 Angel, 21 października:

  Nie zabijajcie a zabijani nie bedziecie ,proste i latwe . On za duzo zla rozsial zeby mugl dalej spokojne zycie prowadzic , nie rozumiem ludzi co pisza ze to hanba ,tyrani i tak dalej nie inaczej byscie zareagowali inaczej oznacza to ze nie macie zadnych uczuc ,po za tym moge powiedziec tak jestem polka ale nie przebywam w polsce i nasluchalam sie ruznych zeczy i zobaczylam je na wlasne oczy wieksza polowa arbuw przezyla tyly ile my polacy nawet nie umiemy sobie wyobrazic oni maja wiecej uczuc niz co drugi polak ,Nie wypisujcie bez powodu sluw kture nie wiecie nawet co znacza ,Allah Akbar (الله أكبر ) Bog jest czyms wielkim !

 281. 281 Zenek, 21 października:

  A to nie wiedzieliscie że w każdym z nas siedzi zwierzę? Czujecie sie lepsi niż ta tłuszcza? Wolne zarty. Przed czym broni nas chrzescijaństwo, religia, przed bydlęciem które mamy pod skóra. A jak zginął Mussolini? Kutschera? Raskolnikow? Cezar? Setki innych łajdaków. Tylko wtedy nie bylo komórek z wideo kamerami. Mnie też mdli i nie obejrzalem do końca ale nie bądźcie dziemi. Mało wyobraźni, nic nowego pod slońcem i XXI wiek nic tu nie zmieni ani XXII.

 282. 282 Albert, 21 października:

  A posłał już ktoś te filmiki panu Łukaszence? Miałby je zobaczyć:).

 283. 283 MichalPol, 21 października:

  Pokazuje to z kim teraz w Libii mamy do czynienia, są to psy a nie ludzie. Zachód powinien ich skazać na śmierć za zabójstwo z premedytacją i przewrót stanu

 284. 284 tomek, 21 października:

  straszne Kara śmierci ok ale nie lincz Zaden z nas nie ma prawa tego robic od tego jest wyższa instancja A w tym kraju beda sie wybijac na wzajem MASAKRA

 285. 285 Gość, 21 października:

  No to, zaczął się dopiero problem libijski.

 286. 286 Wojtek, 21 października:

  groza. Myślę że kultura zachodnioeuropejska chyli się ku upadkowi. Europa odrzuciła tradycję chrześcijańską na rzecz poprawności politycznej, nie bacząc na wartości z jakich wyrasta. Niech ci którzy są orendownikami laicyzacji zobaczą z czym przyjdzie się zmierzyc już jutro w europie

 287. 287 grzegorz, 21 października:

  Ludzie pierwotni lepiej by sie zachowali,to sa dzikusy ,kazdy powinien byc sprawiedliwie osadzony.

 288. 288 FrezerDelLampartos, 21 października:

  W Libii już nigdy nie będzię tak jak dawniej 🙁 Szkoda mi Kadaffiego.

 289. 289 sebastian, 21 października:

  LUDZIE, ZMIEŃCIE SWOJE NEGATYWNE NASTAWIENIE DO tzw. DYKTATORÓW.
  Ci, którzy nie przebywali dłuższy czas w podobnych krajach jak Libia NIE ROZUMIEJA i nie zrozumieją, dopóki sami nie doświadczą, że dyktator JEST TAM NIEZBĘDNY aby panował względny spokój. To są społeczeństwa plemienne . Ani przeciętni Polacy czy Francuzi czy inni Europejczycy nie rozmieją tego gdyż u nas plemienności NIE MA. Owi rebelianci to nikt inny jak ludzie z innego plemienia ( plemion ) niż Kadafi, którzy walczą , bo za pomocą białasów, teraz k… oni bedą mieli władzę.
  Historyjki o mordowaniu rodzin i gwałtach są po to aby „święcie wierzącym w telewizję i gazety ” Polakom ( i innym ) usprawiedliwić popieranie przez Zachód rebelii. Pewnie , że są mordy i gwałty i ostzreliwania, jak na wojnie. Ale to tzw rebelianci wywołali tę wojnę. LUDZIE , NIE KRYTYKUJCIE TYCH, tzn dyktatorów, KTORZY SIĘ NARAŻAJĄ WŁASNĄ GŁOWĄ ABY BYL SPOKÓJ. Komu z Was , Polaków, przeszkadzał Kadafi ? Dbacie o rodziny , które „torturował „? Zawsze jest ktoś niezadowolony. Myślicie, że w takich krajach spokój się da utrzymać przez łagodne tlumaczenie ? Naiwni. WOLICIE, ABY WOKÓŁ NAS BYŁO CORAZ WIECEJ IRAKÓW, AFGANISTANÓW, LIBII ? bo Wam się nie podobają „niedemokratyczne ‚ sposoby rządzenia ? Pomyślcie egoistycznie, co nam się , Polakom , opłaca a nie Amerykanom czy niektórym z zachodniej Europy. I przestańcie pier… , ze zasłużył na taką śmierć. Przez 40 lat był spokój w regionie i dobry rynek dla polskich firm.
  Teraz jest tylko wyżerka dla sadystów.

 290. 290 sekator, 21 października:

  nato;jak wytłumaczyć to morderstwo ?

 291. 291 artur b., 21 października:

  JAK PATRZE NA TE FILMY TO WSTYD MI ZE JESTEM CZLOWIEKIEM!!!

 292. 292 sick, 21 października:

  bardzo bobrze!!! tak powinni ginac wszelkie bandziory na tej ziemi – szybko i zdecydowanie a nie jak w wiekszosci wieloletnie procesy i smieszne wyroki w luksusowych wiezieniach! bardzo dobrze niech to bedzie przestroga dla jego dzieci wnukow i wielu pokolen! AMEN!!!

 293. 293 Czytelnik, 21 października:

  Przeczytałem tylko część tych wpisów i wszystko fajnie „tak giną dyktatorzy” tylko jest jeden aspekt kasa to był jeden najbogadtrzych ludzi na swiecie te powiązana sięgały daleko . Dlatego lepiej żeby on „milczał”To nie tłum wydaje wyroki, on jest tylko ślepym wykonawcą!!!

 294. 294 MAx, 21 października:

  Potworne filmiki.Pokazują bydło w ludzkich skórach.Nic tej zbrodni nie jest w stanie usprawiedliwić.Nawet klepane na zamówienie -on był oprawcą własnego narodu.Najgorsze dla nas to to że minister spraw zagranicznych naszego kraju popiera to bydło.Ale w Afganistanie też na pamiątkę zabierał zabitym żołnierzom radzieckim portfele i zdjęcia ich rodzin.On rozumie te zwierzęta-ma przecież podobną mentalność.No i przypodobanie się amerykańskim bandytom-w jego mniemaniu -bezcenne.

 295. 295 Pilot Pirx, 21 października:

  @hmm
  gdzieś ty widział „miliony matek i dzieci ginących z jego ręki”? Co ty ..ieprzysz?

  Tam nikt z głodu nie umierał za Kadafiego – dochód narodowy brutto na jednego mieszkańca ponad 8 tys. dolarów – jeden z najwyższych w Afryce. Ponadto świadczenia socjalne, ogólny dostęp do ochrony zdrowia jak w rzadko którym kraju tego regionu.
  A satrapą był jak wszyscy w regionie (taka specyfika – włącznie z pseudodemokracją pod nazwą Izrael).
  Zobaczymy co teraz się zacznie patrząc na ten uzbrojony motłoch – czy ktoś będzie pewny swojego jutra?

 296. 296 Hart, 21 października:

  „Coście uczynili jednemu z tych najmniejszych Mnieście uczynili”.Kadafi był bezlitosny,jego oprawcy też.Na tym świecie ,jedynie śmierc jest sprawiedliwością dla wszystkich bez wyjątku.to straszne jednak co prezentują te nagrania.wygląda to wszystko niczym droga krzyżowa.jest to przestroga dla innych” złych”,ale wrażliwych na cierpienie nawet takich ludzi jak Kadafi,jest wielu.ostatecznie i tak dobro kiedyś zwycięży!

 297. 297 monia, 21 października:

  Wcale tak nie uważam,że to jest „dicz „jak to co niektórzy tak to twierdzą.Ja od pięciu lat jeżdżę do krajów arabskich i naprawdę uważam,że to są normalni ludzie którzy poprostu tak jak my europejczycy dbają o swoją kulturę oraz obyczaje oraz swoje prawa.Tylko my tego nie potrafimy tego zrozumieć bo to jest dla nas inny odłam subkultury,ale uwierzcie mi,że to są ludzie którzy mają takie same uczucia jak my i naprawdę są tacy sami ludzimi jak my,którzy walczą o wolność.Tak samo jak my kiedyś ,2 wojna światowa oraz jak komuna nami żądziła,

 298. 298 żbik, 21 października:

  no cóż mógł się nieboszczyk Muammar dzielić pieniędzmi z zasobów kraju z bidokami, to może by tak kiepsko nie skończył – rzuciłby trochę grosza tu, trochę tam, a tak to mu te miliony nic nie pomogły. Dobrze, że cały świat widzi jak się kończą rządy dyktatora i niech będzie to przestrogą dla ludzi sprawujących władzę. Nie ma co załatwiać sprawy cichcem po kryjomu, lincz publiczny w tak jasnej sprawie jest uzasadniony

 299. 299 jagiellończyk, 21 października:

  Kadafi sukinsyn zbrodniarz = Hitler=Stalin=Beria=Pol Pot= Kim Dzonn Il itd. Na co mogły liczyć ofiary jego potwornych tortur, zbrodni:kobiety gwałcone przez dziesiątki oprawców „patriotów”-bandziorów, tzw. żołnierzy, a potem mordowane; mężczyźni w nieludzki sposób torturowani, okaleczani przez Gestapo Kadafiego, a potem mordowani i zakopywani do ziemi jak zdechłe psy, a może …szczury… w nieznanych ich rodzinom miejscach… To jest humanitarne???
  Obrońcy tego bydlaka zapominacie, co on podłego dokonał na swym narodzie!! Może oburzalibyście się, gdyby krasnoarmiejcy , a lepiej swoi Niemcy, dorwali Hitlera!! Może za sam tylko mord na ponad 200tys. warszawiaków w czasie Powstania, a do tego za 500tys. Żydów z Warszawy, obywateli II RP, zagazowanych w Auschiwtz, domagalibyście się …humanitarnego i łagodnego wyroku???? Nie rozśmieszajcie mnie, mięczaki!! To jest wojna, a nie wycieczka …pionierów!! A czemu nie uronicie jednej łzy nad …nie wiadomo gdzie rozsianymi grobami setek, a może tysięcy pomordowanych żołnierzy AK i podziemia niepodległościowego po 1945r.?
  Czemu nie współczujecie ich rodzinom: żonom, dzieciom, siostrom i braciom, którzy nie mogą zapalić znicza i pomodlić się na grobach swoich bliskich, bo ich stalinowscy zbrodniarze z UB i ich „nauczyciele” z NKWD zakopali jak psy lub szczury, podobnie jak „ludzie” Kadafiego swoje ofiary, w nieznanych miejscach… Kto tych zbrodniarzy osądził (choć …JEDNEGO!!!):
  Chruszczow, Breżniew, Andropow, Czernienko, Gorbaczow, a może …Putin???
  Gdyby któryś z Was obłudnych „sprawiedliwych” był Libijczykiem i ten kat narodu libijskiego zamordował mu np. 3-4-5 osób z rodziny, a do tego jego pretorianie zgwałcili mu żonę i trzy córki, a potem je zamordowali i wrzucili gdzieś do dołu za miastem, to co byście żądni sprawiedliwości i humanitaryzmu wtedy zrobili??? Posłali laurkę z podziękowaniem dla „dobrodzieja” Kadafiego?… Sami się głupio uśmiechacie… Żołnierze z Armii Czerwonej takich gnojów dobijali bagnetami, wiem to z opowiadań mego Wuja i nie plujcie mi tu śmierdzącym pacyfizmem… Takich NKWD i SS rozstrzeliwało na polu bitwy, żołnierze…Napoleona też! A podejrzewam, że także, choć pewnie bardzo rzadko, dowódcy w Wojsku Polskim…

 300. 300 Ryszard, 21 października:

  zawsze cenił polskich specjalistów którzy wracając z kontraktów napędzali naszą gospodarkę kupując za dolary w latach 70 – tych i 80 – tych za zarobione w Libii dolary nasze Fiaty i Polonezy.Amerykanie nam sojusznikom nawet nie pozwalają przyjeżdzać bez wiz.Żałosne!!! (i śmiechu warte )

 301. 301 GNIECIU, 21 października:

  Uważam że mamy 21 wiek i jak pisali wyżej osoby i zgadzam się się ze nie zasłużył na taką śmierć. Myśle że osoby które były przy tej egzekucji, będą pamiętać ten dzień że zachowali się jak najgorsze świnie , prostak i co najgorsze udowodnili że każdy muzułmanin to bydle, że nie równa śię z europejczykami i ich miejsce jest tam gdzie ludzie ich nie chcą… Chodzące PASOŻYTY które zatrówają nam powietrze……

 302. 302 sęk, 21 października:

  Jaki tyran, taki naród

 303. 303 Zastanow sie!, 21 października:

  No tuz wiadomo co nalezy robic z tymi ktorzy przez ponad 40 sci lat utrzymuja sie przy wladzy! Za dupy ich brac wszystkich i eliminowac w ten sam sposob! Patrzcie i uccze sie! Tak sie wlasnie robic! Za dlugo na stolku siedzisz i nie chcesz z niego zejsc? To my na ciebie zapolujemy!

 304. 304 stivi, 21 października:

  ribentrof molotow
  nato powstancy
  co dalej
  morze do dupy
  opce panstwa masny many

 305. 305 gnieciu, 21 października:

  oko za oko ząb za ząb

 306. 306 tomek, 21 października:

  To małpy gorsze niz esesmani , dzicz azjatycka torturuje człowieka.

 307. 307 nikt tylko ja, 21 października:

  Na takie zdarzenia składa się wiele , wiele czynników, wydarzeń, zdarzeń, historii, biografii , kultury , symboli , socjalizacji każdego , emocji, myśli , nastawień, osobowości, dużo więcej czynników niż waszych komentarzy.W mojej opinii,żeby tak ująć to w jednym zdaniu i treściwie to- im więcej poznaję świat ,tym bardziej mnie on zaskakuje . Mam nadzieję ,że za dużo nie będę o tym rozmyślać, ale jakoś korciło mnie ,żeby zajrzeć w te komórkowe filmy(i zajrzałam 🙁 ) a teraz muszę poukładać sobie swoje myśli jako same w sobie bez nastawień, dopóki ich nie stworzę(tych nastawień) . Potraktuje moje myśli zatem tylko biologicznie jako rodzaj pamięci w mózgu niestety w tym przypadku.

 308. 308 Nie wnikaj, 22 października:

  Co to za dzicz ? Jak to oglądam to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać że w tych czasach można napotkać taką dzicz. Kadafi może i aniołem nie był ale nawet on powinien zostać osądzony przez sąd i gnić do końca życia w puszcze, nikt nie zasługuje na to by być osądzanym przez taką dzicz. Nie podoba mi się to!

 309. 309 to jeszcze raz nikt tylko ja, 22 października:

  Już same wasze komentarze skonstruowały inny obraz moich nastawień do komentowanego zjawiska, jakby tak jeszcze dodać parę teorii społecznych zachowań ludzkich do sytuacji i za pomocą tej sytuacji jeszcze je potwierdzić to wyszło by sporo jeszcze linijek….
  Za mało mamy wiedzy my Polacy na temat Libii, Kadaffiego, wojny, nawet jakbyśmy wnikali całymi dniami w to co tam się wciąż dzieje.Wprawdzie Internet pozwala na kompresję przestrzeni, ale dzięki Bogu(jako „powiedzenie”)nie musimy tam żyć.Przez pryzmat moich kategorii Kadafii był podejrzany , bo w ogóle dobrał się do władzy, a ja takich już w moich kategoriach myślowych za normalnych nie uznaję. Ja nie zrobiłabym nikomu krzywdy , chyba,że w obronie własnej i mojej rodziny, to by się okazało jak bym się zachowała , ale na szczęście w takiej sytuacji nie było mi dane być.W związku z tym nie rozumiem ani Kadafiego ani jego oprawców, bo niestety za takich ich uważam, bo używali przemocy.Jestem nastawiona raczej badawczo do świata ludzi i każdy dzień jest dla mnie odkrywczy i pozwalam mu na zmiany swojego sposobu myślenia. Podsumowując moje rozmyślania, bo jednak niestety rozmyślam o tym zjawisku przez was komentowanym-wiedza jest lekarstwem na bolączki otaczającego świata i często lekarstwem dla duszy. Niestety w temacie libijskim wszyscy pozostajecie (ja też)na poziomie myślenia potocznego-zdroworozsądkowego i wyrażacie swoje opinie, do których macie prawo, a swoją drogą ciekawe jak to było w Libii?Wszystko gimnastyka słowna, która też doprowadza do takich sytuacji, dodajmy ,że nie wszyscy mają tego świadomość.Patrząc na powyższe wydarzenie to Kadaffi bardziej wydawał się świadomy pewnych mechanizmów niż ci wokół niego wygimnastykowani w sile fizycznej i trudach wojny niż w ich umysłach…książkę można napisać…pozdrawiam wszystkich czytających i spadam z tematu…

 310. 310 J.Dąbrowski, 22 października:

  Tak, to straszne jak skończył ! ! ! Jeśli jednak szukać usprawiedliwienia to:
  1. Kadafi miał możliwość ujścia z życiem, nie skorzystał więc pogrążył siebie i potomnych.
  2. Żyjemy w kraju w miarę rozwiniętej demokracji, więc takie rozwiązania nie mieszczą się nam w głowie, ale…
  3. No właśnie to ale – w gronie jego pogromców byli na pewno krewni pomordowanych. Po II wojnie światowej przypadków samosądów było bardzo wiele. Nikt nie rozstrzygał samosądów na zbrodniarzach nazistowskich, których ujęto bezpośrednio po zakończeniu II wojny światowej. Proces Norymberski był w zasadzie farsą, prowadzony naprędce i nieprofesjonalnie, miał wiele mankamentów prawnych. Wg na dziś obowiązujących norm międzynarodowych skończyłby się uniewinnieniem co najmniej kilku osądzanych wobec braku dowodów (nie brakuje głosów, że niesłusznie ulgowo potraktowano Alberta Speera odpowiedzialnego za śmierć niewolniczo pracujących więźniów III Rzeszy, a np. zamordowano jego podwładnego) .
  Moim zdaniem na Kadafim ewidentnie wykonano wyrok uprzednio się nad nim znęcając.
  Jednak sądzenie wykonawców wyroku na Kadafim równałoby się z sądzeniem Żydów za ewentualne wykonanie wyroku na Hitlerze – obydwaj zasłużyli na taką zapłatę, różni ich tylko skala ilości wymordowanych istnień.
  4. Wpisać swój komentarz jest rzeczą prostą, a postawmy się w sytuacji zwycięzców Kadafiego. Życie – albo śmierć (w przypadku zwycięstwa Kadafiego byłaby to tylko bezimienna informacja – 1 tys., 5 tys. – może 100 tys. wymordowanych za próbę przeciwstawienia się dyktatorowi ,którą byśmy przyjęli i w zasadzie nic nie mogli zrobić, bo najważniejsza jest dyplomacja – ta nie ma nic wspólnego z demokracją).
  5. Zasłona milczenia przysłużyła się w kilku sytuacjach wielu demokracjom (niekoniecznie na dobre), ale na początek demokracji w Libii chyba będzie uzasadniona.
  6. Tak po ludzku – gdyby Ci ktoś wymordował rodzinę i miałbyś chwilę na pomyślenie, czy pociągnąć za spust, albo tego nie zrobić – co byś zrobił?…………..

  Życząc Libijczykom dobrej przeszłości, tylko Wam podpowiadam – OPRAWCY NICOLAE CAUSESCU źle skończyli, choć działali w dobrej wierze. Zarządźcie ofiarą wielu pobratymców lepiej niż Rumunia (przy całym szacunku dla Rumunii i jej osiągnięć). Zróbcie wszystko żeby się Wam żyło lepiej niż dotychczas.

  Ostatni akapit dedykuję Libijczykom żyjącym w Polsce, bo wiem, że w naszym kraju doświadczyli zalet DEMOKRACJI. Pomóżcie rodakom, bo oni teraz najwięcej WAS POTRZEBUJĄ.

 311. 311 jurrrek1, 22 października:

  Spokojnie,spokojnie krzykacze.Czy ktokolwiek z was,pomógł w jakikolwiek konkretny sposób powstańcom(oprócz trzymania kciuków a najczęściej było wam obojętne co się tam dzieje i kto przegra) Czemu sie dziwicie? Czy gdyby on wygrał czy okazałby litośc komukolwiek z nich czy ich rodzinom,kobietom i dzieciom?Żył jak satrapa,pan życia i śmierci a to wszystko zależało od jego kaprysu.Nazywał ich szczurami i ściągnął najemników na własny naród.Gdyby miał broń chemiczną to na pewno by jej użył jak nieboszczyk Husajn przeciw kurdom w Iraku.Miał gdzieś demokrację i wasz europejski humanizm.Jego agenci wysadzili w powietrze samolot Pan Am 103 nad Lockerbie z niewinnymi ludzmi(w sumie 270 osób) Nikt z was nie ucierpiał od niego więc popiskujecie cienko jak prawdziwe szczury.
  Że tak nie można traktowac drugiego człowieka.A gdzie demokracja i sprawiedliwy sąd.
  On to miał wszystko w dupie i bokiem mu to wyszło.Buta i peność siebie,arogancja i nieliczenie się z nikim i niczym.W ostatnich chwilach przerażenie,strach i prośby.A już uciekał by dalej zabijać i niszczyć własny naród.Bo nie chciał się poddać ani negociować .Nie miał nigdy litości nad nikim,więc nikt nie miał jej dla niego gdy przyszedł jago koniec.I tyle.

 312. 312 Kierownisia, 22 października:

  To co wypisują na tym forum ludzie to są kpiny,hipokryzja i masakra.Większość z tych „oburzonych” w swoich domkach oglądając w wiadomościach przekazy z Libii o mordach,gwałtach i torturach,mówiła ”śmierć za śmierć”. Na całym świecie rządzą Kadafiemu podobni,i tamtejsze narody też się w końcu obudzą z letargu.Kadafi był mordercą i złodziejem,i wciagnął w ten proceder całą swoją rodzinę.Pytanie tylko czy na filmie to na pewno ON, a nie jakiś biedny sobowtór,których miał na pęczki???? Facet który nakradł miliardy dolarów,i miał forsy jak lodu,nie dałby się tak łatwo złapać.A do wiadomości użytkownika”blackkwazara”Bin Laden był międzynarodowym terrorystą, a nie ma żadnej konwencji oraz prawa zakazującego,zlikwidowania człowieka który zagrażał całemu światu.Kadafi był gównianą ale głową państwa,i tu jest różnica,

 313. 313 Marcin, 22 października:

  Hej PAJACE. Przeczytałem wszystkie komentarze. Powiem wam że media wygrywają. Pokazują to co chcą po to żeby naród ogłupić otępić i udaje się im to doskonale. Jak by wam dali mapę to nawet palcem nie potraficie wskazać gdzie leży Libia. Jaki tam język narodowy, ile i czy mają długi itp itd. Tym którzy zamordowali Kadafiego wydaje się że dobrze zrobili. No poczekamy zobaczymy. Amerykanie (bankruci ) zabili niewygodnego dla nich przeciwnika, a teraz będą mieli ropę ( tak im się wydaje ). A wam proponuje obserwować ceny paliw a co za tym idzie wszystkiego. Pewnie tego nie zrozumiecie bo jesteście tak tępi jak ta dzicz co Kadafiego zabiła, ale zaczyna sie na świecie niezła rozpierducha. A teraz posiedzę i poczytam resztę waszych wypocin 🙂

 314. 314 Grzegorz Jerzy Gniady, 22 października:

  Pułkownik Muammar Al-Kaddafi niewątpliwie zginął w wyniku egzekucji.Można się oburzać ale to jest rewolucja.Muammar Al-Kaddafi traktował swoich przeciwników równie brutalnie.Można powiedzieć:,,sic transit gloria mundi-tak przemija chwała tego świata.oby teraz Libia stała się lepiej rzadzonym i bardziej sprawiewdliwym krajem.ALLAH AKBAR!!!

 315. 315 Ludzie, 22 października:

  Ludzie to co sie stalo to koniec dla wszystkich ta dzicze wypuszcza i zrobia ta swoja swieta wojne araby ! ludzie nie wiecie ze tylko on trzymal ich za mordy?

 316. 316 Dawid, 22 października:

  hanba jak mozna tak traktowac czlowieka w dwudziestym pierwszym wieku i sie z tego szczycić, robić z tego sensacje telewizyjną, wam sie w łebach poprzewracało tym którzy takie coś publikują

 317. 317 Czarny, 22 października:

  Świetnie uważam, że każdy zbrodniarz powinien trafić w ręce tych dla których był oprawcą i powinien poczuć na własnej skórze te cierpienia, które oni znosili przez niego. W 100% popieram takie zakonczenie,a nie kolejny zbrodniarz siedzący w ciepłej celi i utrzymywany przez społeczeństwo.

 318. 318 szubert, 22 października:

  wiele komentarzy mowiło,że zachowali sie jak zwierzęta.Niewiem czemu tu sie dziwić,przecież zwierze czyt.człowiek,jest zwierzęciem i to najokrutniejszym na globie bo sam zabija swój gatunek,z tą tylko różnicą że ma największy mózg,a co za tym idzie umysł i przez to uzurpuje sobie prawo do nazywania sie,jak to sobie pięknie wymyslił -„człowiekiem”.To tylko jedna z wielu nazw.

 319. 319 szubert, 22 października:

  p.s. druga sprawa,że nacje arabskie to już zdziczałe zwierzęta z epoki mezozoiku,których nieda się już oswoić.Gdyby nie ten gatunek,na swiecie mógłby być względny spokój

 320. 320 Dobovitz, 22 października:

  Śmierć Mussoliniego, jednak podobna, przyniosła światu wiele dobrego. Patrząc z perspektywy „humanitarnego obywatela Zachodu, człowieka XXI wieku” nie wnosicie nic ciekawego do dyskusji, bo już tysiące lat wcześniej pewien staruszek przyniósł kamienne tablice z wypisanymi na nich przykazaniami, z których jedno głosiło „nie zabijaj”. Czym różniłoby się zabicie Kaddafiego w wyniku skazania go na karę śmierci, po odbyciu procesu od szybkiej sprawiedliwości ludu? Zabijanie z samej definicji nie jest humanitarne. Alternatywą jest wielokrotne dożywocie dla tego mordercy, ale powiedzcie mi – czy to sprawiedliwa kara? Każdy z zabitych przez reżim Kaddafiego wolałby pewnie (choć zapewne się mylę) ŻYĆ, choćby w więzieniu, niż zostać zamordowanym. Kolejna szopka w Hadze? Zaraz okazałoby się, że Kaddafi jest na coś chronicznie chory.

  Nie pochwalam, ale też nie neguję. Rozumiem Libijczyków, przede wszystkim w sferze emocji, nadziei, a przede wszystkim gniewu i nienawiści do dyktatora przez którego ginęli i sami musieli zabijać. Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie. Gdyby chodziło o schwytanego Hitlera to nikt – nikt z Was – nie chciałby jego procesu. Wszyscy chcieliby jego cierpienia, upokorzenia i śmierci. A tego z definicji zapewnić nie może proces.

 321. 321 mis, 22 października:

  i bardzo dobrze mu czekajcie jeszcze 5lat i unas to samo bedzie kto nie wiezy niech troche po czyta za piec lat bedzie wojna

 322. 322 K88, 22 października:

  świat nie jest czarno biały! Nie można jednoznacznie powiedzieć czy to było SŁUSZNE CZY NIE. Na pewno nie było dobre. Tam jest inna mentalność, ci ludzie żyja w swiecie gdzie zabijanie jest na porządku dziennym. Kadaffi nie przejmował się jak będa czuli się ludzie i ich rodziny których kazał zabijac- więc dla części Libijczyków ten lincz był sprawiedliwy. jednak był człowiekiem i jak każdy zasługuje na poszanowanie i godną śmierć. Czy śmierć dyktatora, jaka by nie była zmieni libie?- wątpie. po nim przyjdą inni, może lepsi, może gorsi. Wszystkim ludziom i tak nikt nigdy nie dogodzi. Ten świat taki już jest.

 323. 323 EDWARD, 22 października:

  No cóż…. wydaje się to bardzo brutalne i hańbiące mordowanego i mordujących. Gdzie sa dotychczasowi jego „sponsorzy” bo przez 40 lat mordował i prześladował innyci co nikt tego nie widział.
  Brutalny film …… nie mniej brutalny gdyby Kadafiego „osądzono” i publicznie rozstrzelano tak jak na Bałkanach.
  Niech taki działanie przeciwko ludzkości będą przestrogą nie tylko dla miejscowych kacyków ale innych tych większych i zorganizowanych………….

 324. 324 EDWARD, 22 października:

  No cóż…. wydaje się to bardzo brutalne i hańbiące tak dla mordowanego i mordujących. Gdzie sa dotychczasowi jego „sponsorzy” Przez 40 lat mordował i prześladował innych – nikt tego nie widział.
  Brutalny film …… nie mniej brutalny gdyby Kadafiego „osądzono” i publicznie rozstrzelano tak jak na Bałkanach.
  Niech taki działanie przeciwko ludzkości będą przestrogą nie tylko dla miejscowych kacyków ale innych tych większych i zorganizowanych………….

 325. 325 tomi, 22 października:

  jak sobie pościelesz…

 326. 326 Beata, 22 października:

  Nie życzyłabym tego nawet największemu wrogowi… To straszne, że w XXI wieku dzieją się tak brutalne egzekucje. Kadafi niezaprzeczalnie był człowiekiem zasługującym na najgorszą karę, ale nie tak prymitywną i bestialską.

 327. 327 4g63, 22 października:

  ci co tak rozczulają się nad tyranem na tym forum pewnie sami nie jedno mają na sumieniu i jeży im się włos na głowach jak widzą co może się z nimi stać.. i dobrze, mnóstwo jest złych ludzi i należy im wymierzać sprawiedliwość adekwatną do ich zbrodni, tutaj mam wrażenie że byli wyjątkowo łagodni (pod warunkiem że to co się mówi o tym człowieku jest prawdą) może zdenerwowani i dlatego tak szybko skończyli sprawę, tyrani i źli ludzie powinni się bać prawdziwej męki która ich czeka, może zastanowili by się 2 razy zanim sami sprawią komuś cierpienie

 328. 328 7a75, 23 października:

  ludzie ludzią gotują taki los, okropne co się dzieje i jak można?to nie ludzie! prawdziwy człowiek jaki by niebył tak się nie zachowa.Podła hołota pozbawiona mózgu oraz człowieczeństwa śedniowiczna ciemnota w epoce XXI wieku.

 329. 329 PSYHO XXX, 23 października:

  Ci ktorzy na tych filmach wymierzaja mu sprawiedliwosc w niczym nie roznia sie od niego, walczyli o pokoj a zachowali sie jak banda skurwieli w czasach inkwizycji, mogli go jeszcze spalic na stosie dla lepszego zakonczenia, chore palanty! Obojetnie kim by nie byl i czego nie zrobil powinien zostac normalnie osadzony i skazany, nawet i na smierc, ale w cywilizowany sposob! Jedynie wladze tego swiata maga byc teraz spokojne, bo powstancy ich wyreczyli, bo pewne jest ze mial haka na niejednego polityka zadzacego tym swiatem, i pewnie brudy zostaly by powyciagane, i znow afera! Pozdrawiam!

 330. 330 Grzes na gowni.gdzies, 23 października:

  Zobacz film na „YouTube.pl” jak zylo sie Libijczykom za Kadafiego:
  http://www.youtube.com/watch?v=0f_1bFSzSO4&feature= player_detailpage

 331. 331 aro, 23 października:

  szanuj blizniego swego,jak siebie samego nawet jeżeli on tego nie robił tyle mam do powiedzenia

 332. 332 Jakub M, 23 października:

  Z jakiej racji piszą niektórzy, ze Kadafi „niewątpliwie zasługiwał na najgorszą karę” lub że „był tyranem”, skoro tylko powtarzają to, co gdzieś zasłyszeli i o Libii nie mają w istocie pojęcia.

  W takich sytuacjach szlachetnością już jest przyznać się, że czegoś się nie wie lub nie ma się na dany temat wystarczająco dużo wiedzy, aby się wypowiadać.

  Prawdopodobnie było tak, że Libia pod rządami Kadafiego, mająca upaństwowioną ropę, benzynę po 52 grosze za litr, bezpłatną edukacją nawet na poziomie wyższym i bezpłatną służbę zdrowia, nie wymagająca od swych obywateli pokrywania rachunków za prąd, o powszechnych zarobkach rzędu około 1800 zł miesięcznie, już po przeliczeniu na zł, niektórym możnym tego świata przeszkadzała.

 333. 333 Ja-ś, 23 października:

  Mordercy nie zobaczą swego Allaha, lecz Lucyfera. Piekło ich pochłonie na wieczność.
  Boże chroń Polskę przed fanatykami islamskimi.

 334. 334 jaś, 23 października:

  Demokracja w libijskim wydaniu przy wsparciu możnych tego świata.
  Dzicz to mało powiedziane, brak słów.

 335. 335 taki, 24 października:

  Kara dla Kadafiego to kara więzienia czemu?
  ktoś kto żył ponad czterdzieści lat w dobrobycie powinien żyć przez resztę życia o suchym chlebie i wodzie.A ja zobaczyłem tylko po….ch dzikusów podnieconych rzezią.H.I.W.D.

 336. 336 Ja, 24 października:

  Kto mieczem … .
  Oko za oko.
  Dostał co dawał.

  … a widok zabijania zawsze jest nieprzyjemny.
  Czemu to oglądaliście?
  Może oglądając też zabijacie?

 337. 337 remeeq, 24 października:

  Zastanawia mnie tylko ta nienawiść do Kadafiego, na ile była realna, na ile wykreowana i podsycona medialnie. Libia to bardzo bogaty kraj a libijczycy żyli za jego władzy jak pączusie w masełku. Miałem okazję się przekonać wczasach, kiedy my (Polacy) budowaliśmy im autostrady. Luskusowe auta (w porównaniu z naszymi), gdy tylko coś sie wnich popsuło, zostawiane były na poboczu. Libijczyk kupował nowe. Dziś też największą arabską grupę turystów w Tunezji stanwoią libijczycy, którzy uchodzą za majętnych i bardzo rozwydrzonych, libijczykom po prostu -jak mówią tunezyjczycy – się nie podskakuje bo mają kasę.
  Po prostu poprzewracało im się w dupach od dobrobytu, teraz zobaczą tą „demokrację”; bezrobocie, przestępczość jak w latach 90-tych… o tyle sprawę lepiej załatwili niż my, którzy cały czas mamy komunistów przy władzy tyle tylko , że w nowych partiach, więc w budowaniu demokracji powinniśmy czerpać wzór z libijczyków lub rumunów, którzy podobnie rozprawili się z Czauczesku.

 338. 338 ursus, 24 października:

  taki los np. Unii… i tyle

 339. 339 Obiektywny, 25 października:

  Uważam ze to był bestialski mord i lincz, rzeczywiście na zbrodniarzu ale powinien on być sądzony. Po kolorach maskowania na odzieży wojskowej rebeliantów widać kto do tego przykładał rękę. Skoro NATO miało informacje o uciekającym konwoju mogło wysłać siły szybkiego reagowania by Kadafiego odbić i przewieźć do więzienia a potem na oczach świata prowadzić proces. Lecz może poprostu zabić jak zwierze było im na rękę. Przecież Kadafii wielokrotnie bywał goszczony przez Kraje NATO i inne, który wydaje się taka śmierć była najlepszym rozwiązaniem bo gdyby podczas procesu świat dowiedział by się o stosunkach łączących Libię i te kraje, które teraz w białych rekawiczkach składają gratulacje rebeliantom Libijskim.

 340. 340 Max, 25 października:

  4g63 —–> Nikt się nie rozczula. Jeśli jesteś katolikiem to chyba wiesz jak należy traktować drugiego człowieka nawet gdyby dopuścił się największej zbrodni. Karę miał mu wymierzyć sąd w świetle prawa, a karę na tamtym świecie sam Bóg. Jeśli ktoś jest złym człowiekiem to żadne filmiki go niczego nie nauczą. A wręcz odwrotnie. Agresja rodzi agresję.

 341. 341 rizer, 25 października:

  allah akbar

 342. 342 Darek M, 25 października:

  Czym się różnią ci bojownicy od zwierząt ? tym że zwierzęta są bardziej ludzkie.
  Czy to ze Kadafi był tyranem i miał krew na rękach , usprawiedliwia ten lincz ?
  Czy człowieczeństwo już nic nie znaczy?
  Morderstwo w świetle fleszy , pogratulujmy Libijczykom udanego początku w drodze do demokracji.

 343. 343 Tess, 28 października:

  Ci ktorzy tego dokonali nie roznia sie niczym od tyrana.Tak ma wygladac NOWA LIBIA??Nie tak sie powinien odradzac kraj!

 344. 344 Dareczek, 29 października:

  Jeszcze za nim zatęsknią jak lichwa, bankierzy i inni dobiorą im się do dupy i skarbów. On chciał dużo zrobić dla swojego kraju, a wy banda idiotów posiłkujcie się medialną papką z telewizji.
  NATO i inni zabili 25 tysięcy ludzi, 50 tyś jest rannych.

 345. 345 Adrian, 30 października:

  Ludzie … co wy piszecie?? Myślicie w ogóle? co to był za kraj przed Kadafim?? tam nic nie było. Dzięki niemu ten kraj się rozwinął tak że mógł być jednym z najbardziej bogatych krajów i dobrze rozwiniętych. Dla mnie Kadafi był człowiekiem który przez swóją ”tyranie” do ludzi rozwinął tej kraj. Jeszcze ludzie tam zapłaczą po nim wszyscy i to juz nie długo jak zrozumieją co tam teraz się będzie działo . Berlusconi nawet mu ręce całował tak go szanował….

 346. 346 Adrian, 30 października:

  A inne kraje go nienawidziły ponieważ każdy wie jakie tam złoża były… i tego inne kraje się bały… a każdym z was głupich ludzi wierzących w to co pokaże telewizja uświadomili że był tyranem i trzeba go zabić . Ludzie… zastanówcie się troszke. To tak samo jak bym ja powiedział ze Tusk jest zbawicielem Polski … jak bym to opublikowal w telewizji też byście pewnie uwierzyli . Zawsze telewizja mówi to co jej pasuje a nie to co jest naprawde

 347. 347 Pol, 31 października:

  Wszyscy „bohaterowie” linczu powinni gnić w więzieniach. Nie tak sądzi się ludzi we współczesnym świecie.

 348. 348 cahrel, 13 listopada:

  Islam w traktowaniu ludzi jest na poziomie średniowiecznego chrześcijaństwa.

 349. 349 Patryk, 3 stycznia:

  Przykro patrzec na takich głupkow jak wy,przeciez to zachod pozwolil na taka smierc,we wtorek przed smiercia byla tam sekretarz stanu USA i stwierdzila ze najlepiej jakby Kadafi zginoł,nastepnie w czwartek Ginie,Konwoj ktorym jechal zostal tak ostrzelany z samolotow aby Kadafi przezyl a pozniej zeby go dobili rebelianci,co ten czlowiek by nie zrobil zaslugiwal na proces w ktorym i tak otrzymal by kare smierci,kazdy kto uwaza ze dobrze sie stało jest tępym nic nie rozumiejacym wieśniakiem ktorego powinnna spotkac taka sama smierc;)

 350. 350 jerzy gutowski, 13 stycznia:

  przykro mi patrzec na tych imbecyli jakimi sa mlodzi polacy w dzisiejszej dobie informacji .Dzisiaj trzeba selekcjonowac i sledzic historie jesli nic nie wiesz o dyktaturze Kadafiego to zamkni dziob i nic nie mow

 351. 351 nadia27, 13 lipca:

  Czlowiek jest istota stworzona przez Boga i
  Tylko Pan Bog moze nas osadzac…
  Serce sie kraje na widok tak bestialskich poczynan ludzkich…
  Ile dzieci musi umrzec z glodu, ilu ludzi na NIEPOTRZEBNEJ wojnie… Dlaczego czlowiek w drugim widzi wroga,przeciwnika,czy rywala? Dlaczego ten swiat zmierza ku koncowi? Sami sie wymordujemy, poczawszy od wojen a skonczywszy na wyniszczeniu planety.
  Swiat pedzi do przodu,nowe technologie, zagrozenia…A gdzie w tym wszystkim jest milosc,spokoj,empatia? Ludzie sa zagubieni,pozbawieni uczuc, granic moralnych. Jesli brat zabija brata, to oznacza szybki koniec… ludzkosci…. Przykre
  Szanujmy sie wzajemnie i nie pozwolmy,aby po raz kolejny zwyciezylo zlo!

 352. 352 F, 25 grudnia:

  zycie w libi za panowania Kaddafiego wygladalo bardzo dobrze lepsze niz nam serwuje Donald i banda złodzieji . po pierwsze litr benzyny 20 gr darmowa woda , prąd , miszkania , nauka + wysokie stypedia . teraz po obaleniu Kadafiego lud poczuje co stracił gdy zaczna wchodzic podatki ktorych nie bylo i rope zabiorą im amerykanie . Los prezydenta moze byc taki sam jak kadafiego . Bardzo bym chcial aby taka rewolucja byla w polsce poniewaz u nas jest ktos duzo gorszy od dyktatora i nasz kraj jest mniej rozwiniety niz kraj afrykanski a ponadto na pustyni maja za darmo a u nas placic trzeba za wszystko .. zeby wynajac mieszkanie trzeba oddac polowe pensji a gdzie tu jedzenie i paliwo . lud libi nie da sobie w kasze dmuchac nie to co my niestety