Wszystkie Artykuły Publicystyka Kurioza Zdjęcia i filmy W trasie

Supervaclav broni Czechów

17 października 2011, | Kategorie: Kurioza | 9 komentarzy

Polacy mają Wilq’a, Rosjanie – Superputina, Amerykanie superbohaterów na pęczki – tylko Czechów do tej pory nie miał kto bronić przed złym, złym światem. Ale to się zmieniło. Bo oto pojawił się Supervaclav i nic już nie będzie jak dawniej. Podnieś, Czechu, głowę!

Ma na głowie biały kask, a na kasku – by wszystko było jasne – wypisane wielkimi literami, że jest z niego „Supervaclav”, nikt inny. Pod czarnymi okularami nosi coś, co wygląda jak podkładka pod myszkę, tyle, że jest wykonane z gumy. Strój ma czerwono (góra) – niebieski (dół) z białą wstawką w okolicach krocza. Płaszcz – niebieski. Buty ma ciężkie, glanowate. I lepiej z nim nie zadzierać. Bo zainterweniuje i zwyzywa po czesku. Od „wołów”.

Z kim walczy?

Na przykład z takimi „wołami”, którzy nie sprzątają po swoich psach. Jedna z najbardziej znanych akcji Supervaclava na tym właśnie polegała. Gdy w miejskim parku zobaczył Supervaclav takiego „woła”, od razu do niego podbiegł i kupę „wołowego” psa rozsmarował „wołowi” na plecach. Nic to, że potem trzeba było spieprzać ile sił w superbohaterskich nogach – grunt, że akcja się powiodła, a „wół” już zawsze – podczas defekacji swojego pieska – będzie się nerwowo rozglądał, czy aby nie nadbiega Superwacław, zamiast patrzeć ulubieńcowi w oczy.

Z palaczami. Kiedy Superwacław zobaczy takiego „woła” palącego na przystanku czy w innym miejscu publicznym, może nawet wodą oblać. I znów – co z tego, że potem trzeba schrzaniać aż się dymi, a czasem nawet dostać po kasku. Grunt, że żaden palacz publiczny nie jest teraz pewien dnia ani godziny.

Z parkującymi na miejscach dla inwalidów. Jak taki „wół” zaparkuje na miejscu dla inwalidy, Supervaclav podjedzie wózkiem widłowym i podniesie autko. Cóż, że potem trzeba uciekać…

Supervaclav posiada – oczywiście – supermoce, które rozwinął pod okiem znakomitych i tajemniczych guru. Rozwinął te moce gdy już się zdecydował zostać superbohaterem, jest bowiem człowiekiem rzetelnym i swoje wybory życiowe traktuje poważnie.

Czeska prasa nazywa go „demonem praskich ulic”. Na Facebooku ma dziesiątki tysięcy znajomych.
Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że Supervaclav walczy o jakże niemodną polityczną poprawność i o – było nie było – dobre maniery. Do tej pory o takie rzeczy walczyły głównie starsze panie i emerytowani panowie. Ich postulaty określane były generalnie mianem wapniactwa i czepiania się. „Czynienie dobra” zawsze było mało sexy i mało kręcące. Nudne. Kojarzące się z ględzeniem ciotek, wujków i babć po tramwajach.

Jednak wystarczyło – póki co – ubrać to nudne gadanie w przegięty komiksowy kostium, nadać im „niegrzeczną” formę, by Supervaclav ze swoimi mało przebojowymi postulatami stał się kultowy i „cool”.
Póki co – ciekawe. Ciekawe też jak szybko Supervaclav uznany zostanie za czepliwego mantykę i będzie musiał zwijać interesik.


9 komentarzy do “Supervaclav broni Czechów”

 1. 1 mii, 17 października:

  oby tak dalej!!! Bardzo fajnie trzymam kciuki, dosyc burakow lazi po ulicach.

 2. 2 Gunter71, 17 października:

  Co za pierdoły!!! Jakiś psychiczny maniak!!!

 3. 3 RAFAŁ, 17 października:

  Popieram faceta.Dość z psim gównem na butach,cwaniakach w fajnych furach na miejscach dla inwalidów i bohaterach z fajką w ryju w miejscach publicznych.

 4. 4 proost, 17 października:

  Super ! Przydałoby się kilku takich Wacków w Polsce. Byłby porządek (i byłoby wesoło -) )

 5. 5 Mirek, 17 października:

  Niestety, to jest tzw viral. Na zlecenie T-Mobile Republika Czeska sp. z o.o. agencja kreatywna FTM Communications, sp z o.o. wymyśliła postać SuperVaclava którą gra Karel Mařík. Wszystkie akcje są dokładnie wyreżyserowane. A np ten właściciel psa to jeden z pracowników tej agencji reklamowej co się nazywa Robin Kvapil – wystarczy wygooglować grafikę i ukaże się nam jego zdjęcie z psem.

 6. 6 fan SW, 17 października:

  niech moc bedzie z Toba!!

 7. 7 palacz, 18 października:

  niechby mnie taki pajac oblal woda, koleszka zbieralby swoje zeby z chodnika

 8. 8 Podpis, 18 października:

  Polacy mają Wilq’a, a niby kto jest?

 9. 9 Teoś, 18 października:

  Ja sam nie palę, ale ten antynikotynowy nazizm mnie irytuje. Odpieprzcie się od nikotyny!