Wszystkie Artykuły Publicystyka Kurioza Zdjęcia i filmy W trasie

Hańba podkomisarza Johna Pike’a, który stał się memem internetowym

24 listopada 2011, | Kategorie: Fotofelietony i filmy | 23 komentarze

Podczas jednego ze studenckich „okupacyjnych posiedzeń” na terenie jednej z uczelni w Los Angeles pewnemu policjantowi, a konkretnie podkomisarzowi Jonowi Pike’owi, puściły nerwy.

Wyciągnął puchę – bo nie puszkę – z gazem pieprzowym i hojnie potraktował jej zawartością siedzących w kucki studentów. W ten sposób wypełnił do końca stereotyp filmowego gliniarza rednecka-sadysty. I ukręcił bat sam na siebie.

W całym kraju podniósł się raban, i to nie tylko w ośrodkach akademickich (przy czym podkomisarza Pike’a zgodnie obsobaczają tak studenci, jak i wykładowcy uniwersyteccy), ale i w mediach, organizacjach ochrony praw człowieka etc.

Zemsta na Pike’u jest straszna. Bo jako bohater memu internetowego stał się pośmiewiskiem całej netosfery.

Innymi słowy: pamiętaj, policjancie, i to nie tylko amerykański, że twoim obowiązkiem jest chronić obywateli i im służyć. I gdy naruszasz godność tych obywateli w KAŻDYM przypadku i ich nietykalność osobistą w przypadku, gdy nie masz do tego prawa – to łamiesz prawo. A nas, obywateli, nic nie obchodzi, że cię dopadła rutyna zawodowa, znieczulica, albo po prostu masz ochotę pokazać, jaki z ciebie kozak.

Bo gdyby porobić memy ze wszystkich rodzimych glin nadużywających władzy, to by internetu nie starczyło.


23 komentarze do “Hańba podkomisarza Johna Pike’a, który stał się memem internetowym”

 1. 1 Tommy, 24 listopada:

  Dobry artykuł i ładna puenta.

 2. 2 Torbacz, 24 listopada:

  Aha, to tak teraz wygląda nauka na studiach… Biedne dzieci z najuboższego stanu USA, Kalifornii, bawią się w minipolitykę.

 3. 3 Sizar, 24 listopada:

  A może to prowokator? Kupili gościa, żeby wizerunek US Policji zepsuć.

 4. 4 darek, 24 listopada:

  Co do poprzednich wypowiedzi Jestem w szoku.Ktoś coś ma do bogatej młodzieży.,,Kupili gościa ”, co to ma być, zmowa.Brednie jakieś.

 5. 5 toomer, 24 listopada:

  Co to jest memy ?

  Bo gdyby porobić memy ze wszystkich rodzimych glin nadużywających władzy, …

 6. 6 jerg, 24 listopada:

  A nasz „kopacz” z manifestacji 11 listopada,to co,gorszy od tego amerykanina?
  My też mamy swojego Pike’a

 7. 7 Podpis (wymagany), 24 listopada:

  chore

 8. 8 Homer, 24 listopada:

  A u nas w Polsce po staremu, gliniarz traktuje gazem, kopie po głowie leżącego nie stawiającego oporu człowieka. A potem człowiek dostaje 3 miesiące odsiadki. A policjant, na zwolnieniu. Bo sąd nie dopuścił filmu jako dowodu. hehe A TVN24, Polsat, Miecugow, Sekielski , Olejnik tacy dociekliwi o nic nie pytają.

 9. 9 FIDEL, 24 listopada:

  i tak powinno sie traktowac nierobow i wywrotowcow

 10. 10 DarekCA, 24 listopada:

  Szkoda „Torbacz”, ze komentujesz zachowanie studentow, skoro nawet nie wiesz dlaczego tam siedzieli – gdybys wiedzial, to na pewno nie podpisal (i popisal) sie pod tak idiotycznym komentarzem…

 11. 11 doktur ciap, 24 listopada:

  Torbacz nie sciemniaj albo sie doucz, w ameryce nie ma darmowej edukacji, na studia nie ida najbiedniejsi….pozdro pocwicz

 12. 12 kusio122, 24 listopada:

  U nas w Polsce policjant został by odznaczony orderem Orła Białego!!

 13. 13 Iq tester, 24 listopada:

  @Torbacz
  Dzieci? Te jak mowisz dzieci(studenci) w kazdym wojsku swiata bronia suwerrennosci kraju i zabijaja na rozkaz dowodstwa. Moga zabijac ale nie uprawiac polityki? Nie dorosli do politykowania ale do zabijania jak najbardziej? Bardzo rozsadne i logiczne myslenie! Oh przepraszam – ty jestes policjantem..

 14. 14 Argus, 24 listopada:

  I tak mają szczęście, polski policjant by im buźki skopał.

 15. 15 Wymagany, 24 listopada:

  a to ten co w Wawie 11 listopada…. widać go na YT: http://www.youtube.com/watch?v=pKC2yQODZU8

  ok 11:30

 16. 16 Adek, 24 listopada:

  Psiknął po oczach, znaczy sie wnerwił. Czyli jest neurotykiem. Coś go boli od środka, to w reakcji psiknął. Wrażliwy jest. Inaczej by nie był w policji.

 17. 17 Lawyer, 24 listopada:

  kopiący demonstranta po twarzy który dostał gazem po oczach biję amerykańskiego upośledzeniem umysłowym o co najmniej 3 poziomy

 18. 18 Mike, 24 listopada:

  A co ma gość z LA wspólnego z redneckami ?? Gdzie LA, gdzie Deep South ??

 19. 19 xxx, 24 listopada:

  smieszny artykul.

 20. 20 tom, 24 listopada:

  tendencyjny film i materiał…zapewne ten glina jest po stokroć zły bo nawet nie wzywał studenciaków do zaprzestania łamania prawa, nie wzywał do rozejścia się i takie tam…zapewne przypadkiem tam przechodził i walnął sobie gazem ot tak dla rozrywki…to co widać to bierny opór i jak najbardziej można użyć gazu czy to w PL czy zapewne gdzie indziej…nikogo z nas tam nie było ale pisać bzdety najłatwiej….

 21. 21 Ewa, 27 listopada:

  Davis to miasteczko polozone 20 minut od Sacramento, dwie godziny od San Francisco. Proponuje zmiane tytulu, bo to smieszne, i swiadczy albo o lenistwie albo o ignorancji reportera. Naprawde, wstyd!

 22. 22 u., 27 listopada:

  Żeby było ciekawiej, ponoć to nie policjant, tylko uniwersytecki ochroniarz.

 23. 23 krill-grot, 8 grudnia:

  Pan gliniarz nie nadużył władzy tylko dobrze wykonał swoje obowiązki. To nie jest ironia. Ktoś już powinien ogarnąć ten motłoch gimbusów w USA. Jak chcą poprawić sytuację swojego kraju to niech idą do pracy.