Wszystkie Artykuły Publicystyka Kurioza Zdjęcia i filmy W trasie

Wpadka republikańskiego Obamy

20 listopada 2011, | Kategorie: Kurioza | Możliwość komentowania Wpadka republikańskiego Obamy została wyłączona

Nie tylko Bronisław Komorowski popełniał gafy podczas kampanii. Herman Cain, jeden z kandydatów Republikanów do nominacji prezydenckiej, wtopił o wiele bardziej, niż Komorowski kiedykolwiek. Bo ten, kiedy czegoś nie wiedział, to przynajmniej znalazł w Wikipedii i wydrukował.

Cainobus/AFP

Czarnoskóry Cain, zwany „republikańskim Obamą”, może zostać potraktowany jako wcielenie stereotypu o Amerykaninie, który nie ma pojęcia o tym, co się dzieje poza własnym podwórkiem. Zapytany o to, czy popiera działania Baracka Obamy w Libii, wpadł w duży smutek i niemoc i zaczął przypominać studenta na egzaminie. „Panie profesorze… eee… uczyłem się, naprawdę się uczyłem, nie wiem, co się stało…”. Słowem – nie był w stanie powiedzieć na ten temat nic.

To znaczy – nic konkretnego. Bo mówić, to Cain mówił.

„OK, Libia. Prezydent Obama poparł powstanie, tak? Prezydent Obama wezwał do usunięcia Kadafiego. Tylko, żeby była pewność, że mówimy o tym samym, zanim powiem „tak, popieram” albo „nie, nie popieram”. Nie zgadzam się ze sposobem, w jaki to przeprowadził z następującego powodu – nie, tu chodzi o co innego. Wróćmy zatem do… zobaczmy… Mam na końcu języka. A właściwie to o co pytaliście, z czym się zgadzam albo nie zgadzam z Obamą?”.

Rzecznik Caina tłumaczył niedyspozycję kandydata na kandydata zmęczeniem, ale internet wie swoje i na swój sposób skomentował wydarzenie.


Comments are closed.