Wszystkie Artykuły Publicystyka Kurioza Zdjęcia i filmy W trasie

Co ma Julia w celi?

15 grudnia 2011, | Kategorie: Artykuły | 27 komentarzy

W sieci pojawiło się nagranie z celi Julii Tymoszenko. Nie wiadomo, kto i jak je nakręcił.

Na nagraniu widać celę, którą najwyraźniej gruntownie wyremontowano. Wygładzono ściany, położono podłogę, której daleko do więziennych standardów w krajach postkomunistycznych. Na ścianie wisi plazmowy telewizor. Cela wyposażona jest w klimatyzację. Pod ścianą stoi sofa. Była premier ma do dyspozycji łazienkę z kabiną prysznicową.

Pojawiły się informacje, że materiał nakręcony jest telefonem komórkowym: tak nie jest; w chwili, gdy operator wchodzi do łazienki, w lustrze odbija się kamera.

Kto stoi za wyciekiem filmu? Cóż. Zastanówmy się: cui bono?

Być może jest to zagranie obozu rządzącego, któremu zależy na pokazaniu narodowi, jak naprawdę wyglądają ciężkie rzekomo warunki, w jakich przebywa Tymoszenko? Stojące przy łóżku buty, wiszący przy kabinie prysznicowej szlafrok i inne tego typu detale świadczyć by mogły, że była premier nie jest wcale przykuta do łóżka.

Tymczasem nie da się na sto procent stwierdzić, czy to, co widzimy w drugiej części nagrania, to naprawdę cela Tymoszenko. Po ujęciu byłej premier leżącej w łóżku następuje bowiem cięcie, a reszta dograna jest później.


27 komentarzy do “Co ma Julia w celi?”

 1. 1 __, 15 grudnia:

  a ciekawe jak ona dostaje sie do tego okna, z ktorego macha…

 2. 2 fife, 15 grudnia:

  Tylko dziwne, że jak Tymoszenko leży to szafka jest obok jej lewej ręki.. Natomiast po tym cięciu, nagle szafka ląduje po drugiej stronie. Mistyfikacja i robienie ludzi za błaznów.

 3. 3 jaro1, 15 grudnia:

  leży po lewej stronie, a dogranie jest lustrzanym odbiciem

 4. 4 Smok, 15 grudnia:

  Straszna sciema od 1 minuty, ona lezy po lewej strony celi a lazienka jest po prawej, dalej od 1.16 lozko jest po prawej, po tej samej co lazienka. Sciema. Tak prosty blad popenila sluzba wieznienna. Lipa

 5. 5 JKL, 15 grudnia:

  STALINOWSKA PROPOAGANDA

 6. 6 bimber55, 15 grudnia:

  A pomyśleliście, że naprzeciwko łazienki może być lustro? A z okna można spokojnie machać będąc na szafce.

 7. 7 CIA-Agent, 15 grudnia:

  Ukraiński Minister Sprawiedliwości jest wożony skradzionym w Niemczech Mercedesem GL, który jako pojazd poszukiwany przez INTERPOL został przez ukraińskie władze skonfiskowany, ale nigdy nie oddany właścicielom w Niemczech.
  Sprawiedliwość jest w danej chwili zawsze po stronie złodzieja siedzącego na szczycie władzy.
  A durnie dadzą się zawsze nabrać.
  Mały człowiek może wszystko okręcać jak chce, ale to on jest zawsze przegrany i tylko on będzie płacić wszystkie rachunki lobbistów z wyższej półki, zupełnie niezależnie od tego, kto siedzi u steru władzy.

 8. 8 wulkan, 15 grudnia:

  To czemu klamka od szafki jest od strony łóżka a potem jest z drugiej strony?

 9. 9 PP, 15 grudnia:

  @jaro1: tylko rączka drzwi od szafki się lustrzanie nie odbiła – na obydwu ujęciach jest po lewej stronie 😉

 10. 10 Kontestator, 15 grudnia:

  Nasze elyty w stanie wojennym też były internowane w takich warunkach. Tylko plazmy i klimy w celach nie mieli. To było ze 30 lat temu.

 11. 11 maniut38, 15 grudnia:

  sobie i odpoczywa,nie jedna polska rodzina nie ma takich warunków mieszkaniowych.

 12. 12 Michał G., 15 grudnia:

  Co ma Julia w celi?

  -Julia w celi ma sprzątać;p

 13. 13 Jandar, 15 grudnia:

  A co wy się dogrywką jaracie? Już sam fragment jak ona leży jest bulwersujący: wygodne wyrko, dywanik, parkiecik. W sprawie Tymoszenko media kłamią!!!

 14. 14 babcia, 15 grudnia:

  nikt nie zauważył ,że w celi sa dwa miejsca do spania a nie jedno , jedno na jednej ścianie drugie na drugiej ścianie za łaźienką-ot i cały cud !!

 15. 15 Wańka, 15 grudnia:

  (…) ją. Co Wam jej szkoda? Nawet nie wiecie ile ma mln na koncie. Szlak ją trafia jak o tym myśli, a to wszystko za free!!! Jakiś problem macie biedaki? -Taka prawda.

 16. 16 swiadomy, 15 grudnia:

  Więziennych standardów w krajach postkomunistycznych :))) Dobre :)))!
  Szkoda,ze „wolni” polscy dziennikarze nie zainteresuja sie tym jak wygladaja karne obozy i wezienia w USA:) Za oszustwa podatkowe nawet Al Capone dostal w USA dozywocie a jego „humanitarna” cela troszeczke sie od luksusowego apartamentu pani Juli roznila! Polscy dziennikarze dobrze wiedza w jakich warunkach zyje wielu Ukraincow a wlasnego narodu,pani Julio,okradac sie nie godzi !

 17. 17 Wilem od klmapki, 15 grudnia:

  „Co z tą klamką” – tak powinien nazywać być reportaż tego żenującą kompromitującego obecne władze filmu

 18. 18 Bełchatów, 15 grudnia:

  1:09, a 1:17 – porównajcie sobie ustawienie łóżka względem ściany i białej szafeczki obok – któreś z tych dwóch ujęć albo jest odbiciem lustrzanym, albo drugie ujęcie to fake.
  Pozdrawiam spostrzegawczych.

 19. 19 Wańka, 15 grudnia:

  Jak Wam jej szkoda to… -Po za tym nie zapominajcie, że to są milionerzy. -Osobiście za przekręty z Putinem i Rosją to mi nie jest tak żal. -Kto mąci Unią Europejską ?? (żydzi chcą… wiecie co chcą…?) -tak jak u nas. Polak jest tylko stworzony do roboty fizycznej. To wszystko jest pomyślane strategicznie i za nie małą kasę. -Zapamiętaj Robolu!!!

 20. 20 czytelnik, 15 grudnia:

  to jest prywatna cela komendanta tam przyjmuje panienki

 21. 21 Irmina Kozub, 15 grudnia:

  Spece z KGB tracą formę. Numer z szafkę to kompromitacja. I czemu pozorantka cały czas leży? Oj nie udało się, nie udało 🙂

 22. 22 dyzio, 15 grudnia:

  widać na poduszkach Hilton SPA czy coś takiego…

 23. 23 piotrków, 15 grudnia:

  Sądzę że film jest autentyczny.od 1:16 do 1:20 dokładnie widać ze to odbicie lustrzane.A facet kameruje lustro, widać to po tym jak obraz się lekko zlewa.

 24. 24 Z33, 15 grudnia:

  W 1:09 widać iż rączka na szafce zamontowana jest po lewej stronie stronie i jest przy łóżku a w następnych ujęciach jest po prawej stronie. Bynajmniej nie jest to efekt lustrzanego odbicia ale nagranie z innej celi. Niemniej jednak drugi pokój ma ten sam standard wyposażenia i dlatego został nagrany aby pokazać jak jest w celi (była pani premier po prostu prawdopodobnie nie wyraziła zgody na nagranie. Jeśli ktoś powątpiewa niech zwróci uwagę na drzwi wewnętrzne w celi – nie wyglądają na „klasyczne więzienne”.

 25. 25 zibi, 15 grudnia:

  Niestety nie wszyscy są tak mało inteligentni jak nasi sąsiedzi i nie potrafią zrobić nawet zwykłej mistyfikacji tylko szczycą się jakimś 5-cio gwiazdkowym hotelem…. z Tymoszenko w tle.

 26. 26 lc, 15 grudnia:

  Nie wiem o co wam chodzi z tymi lustrami i szafkami? tam są dwa łóżka i dwie szafki a po ustawieniu tv na ścianie widać że jest zwrócony w stronę drugiego łóżka.Proste. Jedynie co to ten skrawek okna co widać różni się od tego co jest na zewnątrz np. tym że tamto jest zasłonięte a to nie.

 27. 27 s u l o, 15 grudnia:

  a w 0.46 słychać strzały