Wszystkie Artykuły Publicystyka Kurioza Zdjęcia i filmy W trasie

Cuda nad rosyjską urną. Zobacz

5 grudnia 2011, | Kategorie: Fotofelietony i filmy | 23 komentarze

Cuda nad urną nadal się zdarzają. Całe szczęście, że w obecnych czasach, w dobie serwisów społecznościowych, kontrola społeczna jest o wiele większa, niż dawniej. I widać, jaka też to siła wyższa za tymi cudami stoi. Pamiętacie kawał, którego puenta brzmiała „po palach, idioto”?


jak informuje IAR, fałszerstwa na własne oczy widział niezależny obserwator wyborów w Rosji Tiny Knox, reprezentujący Radę Europy. Doniesienia o fałszerstwach doprowadziły do tysięcznych protestów w Moskwie.


Pan z komisji wypełnia karty do głosowania. Złapany na gorącym uczynku.


Dziewczyna z komisji opowiada: Przyjechali, urnę zabrali, dorzucili, pojechali.


Dziennikarz Gazeta.ru złapał kobietę wrzucającą do urny wcześniej wypełnione karty do głosowania.


23 komentarze do “Cuda nad rosyjską urną. Zobacz”

 1. 1 obet, 5 grudnia:

  tam to się dopiero dzieje ludzie machaja ręką bo co im da ich zdanie jak i tak będzie jak ma być

 2. 2 Dodaj komentarz, 5 grudnia:

  A co mnie to obchodzić ma ?

 3. 3 xxx, 5 grudnia:

  No pewnie, bo sprawy międzynarodowe nie powinny nas obchodzić. Co za ludzie…

 4. 4 Janusz, 5 grudnia:

  A u nasz co?
  Ostatnie wybory samorządowe sfałszowane w Mazowieckiem i co?
  Ciiiiisza!
  A w Rosji to głosy dorzucają! Aj waj!
  Niech się uczą demokracji od nas ;).
  Jesteśmy takimi samymi baranami jak Rosjanie, „wybieramy” takich samych „demokratów”.

 5. 5 lolek bolek, 5 grudnia:

  A co z kartami wyborczymi znalezionymi w naszym Kraju, u byłego policjanta w bagażniku(o innych przypadkach tez cicho sza) zwolennika PO

 6. 6 krakus, 5 grudnia:

  tak jak i w polszy

 7. 7 max, 5 grudnia:

  I takim ludziom Tuska oddał śledztwo w sprawie katastrofy :-)) Rączka rączkę myje. :-)) A ten co napisał … a co mnie to obchodzić ma to kompletny kretyn który nie wiąże tego co robi jego rząd w porozumieniu z tamtym rządem. 10 04 2010 Rosjanie prowadzili śledztwo na co zgodził się premier Tusk dodając że całkowicie ufa przyjaciołom z Moskwy.
  To wystarczy za cały komentarz.

 8. 8 ZNAWCA, 5 grudnia:

  TO TAK SAMO JAK U NAS TYLKO MNIEJ SIE AFISZUJA

 9. 9 moher65, 5 grudnia:

  Podoba mi się aktywność ludzi czuwających nad uczciwymi wyborami.

 10. 10 Alex, 5 grudnia:

  Józef Stalin nauczał: „nie jest istotne kto jak głosuje. Istotne jest, kto liczy głosy”. A jeżeli po byłym oficerze KGB ktoś dzisiaj oczekuje innych standardów to chyba jest naiwny.

 11. 11 marek, 5 grudnia:

  U nas za to jest odpowiednio skonstruowana ordynacja wyborcza aby w polityce siedzieli ciągle Ci sami skompromitowani ludzie. Zwróćcie Państwo uwagę, że od 22 lat powstają i znikają różne partie-twory ale ludzie są ci sami. Taki np. Pan Nałęcz – nic sobą nie prezentuje był w wielu partiach i siedział na wielu stołkach. Normalny, zdrowy organizm już dawno by wydalił taką „kupę”. Zrozumiałem ostatnio, że Kaczyński ma rację, szkoda że tak późno.

 12. 12 staz27, 5 grudnia:

  Matko ten młody chłopak na pierwszym filmiku trzyma chyba w ręku czotki. Niesamowite pragnienie pokazania co się tam dzieje.

 13. 13 01021939, 5 grudnia:

  Nie wstyd przyznać się do pomyłki,,to też jest odwaga chciażby w/g własnego sumienia,gorzej jest gdy się w nim trwa jak to czynią POpaprańcy i im podobni.Przecież wszystkim jest przecież wiadome że przy kontroli samochodu wysokiego funkcjonariusza policji znaleziono karty do głosowania.To pokazano pojedyńczy przypadek,natomiast ile było takich o których nic nie wiemy.Ci którzy to robią nauki pobierali u naszych przyjaciół Rosjan nabrali wprawy ale tylko w takich dziedzinach,natomiast rządzenie im nie wychodzi.Ciągle w mediach słyszymy jak walczyli z komuną by w Polsce ludziom żyło się dostatniej,uczynili zieloną wyspe na skale europejską,a defakto wkraju galopuje zadłużenie w tempie sprinterskim pogłębia się ubóstwo,a komuna jak istniała tak istnieje nawet z tymi samymi funkcjonariuszami,i tych ludzi mamy traktować poważnie jako naszych przywudców,przecież po 20 latach znalezliśmy się w tym samym miejscu,a patrząc na finanse państwa to cofamy się wstecz.Drodzy Państwo do polityki trzeba dorosnąć,wcześniej uzyskać odpowiednie wykształcenie,osobistą kulture wyssać z mlekiem matki by nie mówić do społeczeństwa takich tekstów jak: wyrżniemy te watachy,kały moralne ,wysyłanie posłów na wojne-pytam czy takie postępowanie jednoczy społeczeństwo czy dzieli?Bo wojować w tym kraju można z żydokomuną lub rdzenną polską ludnością.Wspominałem wcześniej że kroczymy wstecz,do łask wraca kurier PZPR .Czy ta osoba znając jej przeszłość mogła być wybrana do parlamentu,zadajcie sobie to pytanie po stokroć i znajdzcie na nie właściwą odpowiedż ja ją Wam pokrótce przedstawiłem,możecie się znią zgodzić lub nie.Osoba o której wspomiałem nie jest jedyną popatrzcie na liste posłów okarze się ze wybory do parlamentu potraktowaliśmy jak wybory sekretarza POP,tam wybierano najgorszych z najgorszych,zadajcie sobie pytanie dlaczego?W tym wypadku stanowicie większość wobec czego bierzecie na swoje barki pełną odpowiedzialność za kraj.Nie jestem wrogiem swojego kraju lecz przy tych układach nie widzę perspektyw.

 14. 14 jarus, 5 grudnia:

  niech żyje jarosław i tadeusz 2 już prawie w Polsce święte imiona i zbawią POLSKĘ

 15. 15 Wolf, 5 grudnia:

  Jak Bush zrobil przekret wyborczy uniewazniajac negatywne glosy w tych stanach gdzie przegrywal i przy pomocy brata i ojca zostal prezydentem bo tak „zadecydowal” sad najwyzszy (kolesie seniora Busha)to agenturalne polskie media milczaly

 16. 16 kangur, 5 grudnia:

  zapomnieli nadmuchac sztucznej mgly i sie nagralo niestety

 17. 17 ToM, 5 grudnia:

  Zagalopować się zawsze łatwo, jest jedno ale… Wciąż to samo grono różnych osób na różnych forach pluje na około, byle trafić w rządzących. Mnie też się działanie TEJ władzy nie podoba, ale jeśli miałem wybór między PO, postkomuną i PiSem, to nie miałem się nad czym zastanawiać. Kolega Marek wypomniał pana Nałęcza, a ja go zapytam o pana Kaczyńskiego – od ilu lat on już „posłuje” i ile tak naprawdę formacji zaliczył? I nigdy z niczego się nie rozliczył. Ale powiedz na niego słowo, to od razu jest to atak polityczny i próba dyskredytacji. A starszy Pan z 1939r. – post powyżej – rozumiem, że w ciężkich czasach Pan dorastał, ale dziś – szczególnie w dobie komputerów, z którymi widać Pan sobie radzi – nie trudno zadbać o własny język i można przestać go kaleczyć. To po pierwsze. Po drugie – czy żaden z członków pańskiego wyznania (oczywiście politycznego) nigdy nie twierdził, że walczył z komuną? Tylko co wtedy robił Wasz guru – obecny Prezes? Dziura w życiorysie… Przykre… A co do ostatnich wyborów – tych posłów, o których raczył Pan wspomnieć, wybrał naród – że są z lewicy? Widać znowu ludzie woleli wybrać mniejsze zło… Jak mawiał pewien Pawlak (nie z tych współczesnych) „Wróg, ale swój! Na własnej krwi wyhodowany!” I coś w tym jest…
  Do wszystkich, którzy twierdzą, że wybory były sfałszowane… Też to słyszałem… I przez to straciliśmy dwa cenne lata 2005-2007. Dobrze, że tylko dwa…

 18. 18 ja, 6 grudnia:

  U Rosjan nic sie nie zmienilo.

 19. 19 aw, 7 grudnia:

  Podobala mi sie ta panienka z duzymi cycunkami w pierwszym wideo.
  Moglaby byc moze moja corka, ale chetnie bym ja przelecial… Ah te Rosjanki, cala slowianskosc.

 20. 20 jurrrek1, 8 grudnia:

  To straszne co ten Miedwiediew z Putinem robią w Rosji.To partia faszystowsko-narodowa ta jedna rosja.Miewiediew to pionek wystawiony przez Putina a wszystko popierane przez spec służby.Na świecie nie będzie lepiej jeżeli oni będą rządzić Rosją.To flip i flap ale w wydaniu horrorowym.

 21. 21 kojot136, 17 grudnia:

  Ciekawe czy operator kamery jeszcze żyje????

 22. 22 Czesio bez mózgu, 17 grudnia:

  Knąbrny Głupi Baran 🙂

 23. 23 01021939, 8 stycznia:

  ToM.Nie wiem czy coś do Ciebie dociera,my jako naród straciliśmy nie dwa lata bo one w historii powojennej były najlepsze,lecz 67-2=65 straconych bezpowrotnie i to jest widoczne na każdym kroku.Skoro tego nie widzisz to mam prawo sądzić że już niczego nie zobaczysz.Jeżeli chodzi o poprawność języka w mej notce,to była nie zamierzona za co przepraszam.