Wszystkie Artykuły Publicystyka Kurioza Zdjęcia i filmy W trasie

Indonezyjski punk is not dead. Jest tylko ogolony na łyso

15 grudnia 2011, | Kategorie: Fotofelietony i filmy | 25 komentarzy

Islam po raz kolejny pokazał swoje urocze oblicze. Gliniarze z indonezyjskiej prowincji Aceh, zdominowanej przez dobrych i pobożnych muzułmanów, zrobili wjazd na punkowy koncert. I dali dzieciakom lekcję islamskich wartości moralnych.

AFP

Punków wgnieciono do celi

AFP

a następnie, wśród rechotu bogobojnych pałkarzy, przepędzono do radiowozów.

AFP

Powyciągano im kolczyki i ogolono głowy

AFP

Następnie odenbrano im gwałcące islamską moralność ciuchy i kazano dokonać ablucji, która miała symbolizować ich „moralne odrodzenie”.

AFP

Zadowoleni z siebie gliniarze ogłosili, że nie naruszali żadnych praw człowieka, tylko, że sprowadzili zbłąkane owieczki na właściwą drogę. Teraz czeka punków wojskowy dryl i obowiązkowa nauka Koranu.

Gratulujemy tym wszystkim, którzy lubią, jak religia myśli, wybiera i wie za nich. I gdy wciela morały w życie, używając do tego organów państwa.


25 komentarzy do “Indonezyjski punk is not dead. Jest tylko ogolony na łyso”

 1. 1 Premislaus, 15 grudnia:

  Za komuny milicja goliła irokezy punkom w sukach, a potem pałowała. Takie mnie naszło skojarzenie.

 2. 2 Zbig, 16 grudnia:

  W zasadzie tak byc powinno. Kto łamie normy społeczne obowiązujące dane społeczenstwo, to społeczeństwo to, powinno miec prawo reagowania na naruszanie prawa do życia we własnym przekonaniu. Jak się komus nie podobają normy społeczne w których żyje- niech zmieni społeczenstwo.
  I nie ma sprawy. Nawet wiekszość ma prawo domagać sie tolerancji do własnych przekonan i pogladów!

 3. 3 fux777, 16 grudnia:

  a faszystom i skinom to przylepiają pewnie jakieś włosy dla równowagi 🙂

 4. 4 edek, 16 grudnia:

  @Premislaus: i tu masz rację i żadna religia do tego potrzebna nie jest … jak żałośnie twierdzi autorek powyższej publikacyjki. Ślepa wiara w sukcesy swojego rządu, który nic sensownego nie robi, nie różni się niczym od fanatyzmu religijnego, jedno i drugie to fanatyzm, panie Autor!

 5. 5 no to w drugą stronę, 16 grudnia:

  Po ogoleniu głowy indonezyjskie punki zostały indonezyjskimi skinheadami 😉

 6. 6 moi, 16 grudnia:

  hahahaha

 7. 7 Anarchol, 16 grudnia:

  Ta dalej głoście idee wolności równo uprawnienia i tolerancji. A Islam jest tolerancyjny? Zobaczcie ile budują meczetów w Europie a ile kościołów w krajach Islamskich. Pora się obudzić i stawić czoło islamowi , obronić Europe przed tą zarazą.

 8. 8 księciunio, 16 grudnia:

  Gratulujemy tym wszystkim, którzy lubią, jak religia myśli, wybiera i wie za nich.Oby tak w Polsce nie było bo jak na razie wszystko do tego zmierza i wiele z tych elementów jest obecnych w życiu publicznym.Toruń i ojciec dyrektor i jego wyznawcy a i hierarchowie KK czyżby nie próbują w pływać na życie społeczne a i gospodarcze kraju.

 9. 9 kopol, 16 grudnia:

  to taki mały przedsmak co czeka chrześcijan w Unii

 10. 10 nikt, 16 grudnia:

  Tja, we Francji kobietom muzułmankom każe się zdejmować chusty z głowy. Znajomej sąd odebrał dziecko, bo babcia z księdzem donieśli, że matka karmi je dietą bezmięsną (to było w latach 1980).

  Ekstremizm jest chory bez względu na to w imię czego jest praktykowany.

  A i tak dokonanie indonezyjskich pałkarzy to pikuś w porównaniu z tym, co Europejskie szwadrony śmierci wyczyniają w Afganistanie, Iraku, Palestynie i Libii (Syria w kolejce).

 11. 11 auto, 16 grudnia:

  przygotujcie sie wszyscy „tolerancyjni” na to samo w Europie za 50 lat 🙂

 12. 12 AMF, 16 grudnia:

  Jak rozumiem autor będzie równie zaciekle bronił praw tych co sobie chcą ponosić SS-mańskie insygnia i sławic Adolfa?

  PS: Niech zaczną słuchać Awantury:
  „Jestem punkiem z łysą głową lub skinheadem z irokezem;
  Ty i tak nigdy nie pojmiesz co ja czuję i w co wierzę”

 13. 13 zniesmaczony, 16 grudnia:

  @Zbig ogarnij się , jesteś potulną owieczką , grasz tak jak sobie zażyczą i najprawdopodobniej za komuny służyłbyś w UB.Pochyl się, rozbiegnij ,a ściana sama się znajdzie

 14. 14 gie, 16 grudnia:

  Punk and Skins
  Unite and Win!

 15. 15 Rantezus, 16 grudnia:

  Człowiek zawsze dążył do tego, aby podporządkować sobie innych ludzi zniewalając ich . Każdy rodzaj fanatyzmu i anarchii zniewala. Człowiek, który szuka własnej tożsamości z otwartym umysłem zawsze dochodzi w ostateczności do Boga – niezależnie czy urodził się w kraju muzułmańskim, chrześcijańskim, judaistycznym czy innym. Człowiek wykorzystywał od dawna pragnienie ludzi bycia blisko Boga dla własnych potrzeb. Przez pychę i egoizm oddala od Boga tych, którzy szukają Go. Bóg jest miłością. Ale niestety zabłąkany człowiek za swoje błędy i ułomności woli obwiniać Boga niż siebie. Każda myśl, każde słowo, każdy czyn odzwierciedla się zmianą rzeczywistości – w czasie i przestrzeni. kto pojmie tajniki wiedzy pojmie niż judaizm, chrześcijaństwo i islam stanowią jedno – poza ograniczeniami ludzkiego umysłu, poza naleciałościami przywódców religijnych. Powiem tak: trochę wiedzy oddala od Boga, ale ogrom wiedzy (poza możnością pojmowania tzw. wielkich waszego świata ziemskiego)przybliża do Boga. Zanim cokolwiek osądzisz spójrz na swoje serce. Czyś człowiekiem?Czy kukiełkom manipulowaną przez tych, którzy wiedzą i widzą więcej próbując zniewolić, tych którzy uważają, że potrafią myśleć – nie analizując rzeczywistości (poza manipulacją mediów skierowaną do marionetek świata tego). Wolność – słowo iluzja, w świecie rządzonych przez tych, o których nie masz pojęcia, że istnieją. I ty myślisz, iż myśl, która jest w tobie jest twoją?! Zastanów się kimkolwiek jesteś!! Warto!

 16. 16 człowiek, 16 grudnia:

  Podpisywanie słowa „islam” pod tym jest szczytem bezczelności. Akcja była dziełem państwowej policji, która w Indonezji jest oficjalnie świecka (ze względu na liczne mniejszości religijne). Cały wydźwięk produkcji pana Szczerka jest tak idiotyczny, jakby właśnie na karb chrześcijaństwa zrzucać odbieranie dzieci Aborygenom (Australia), polowania na Indian (Brazylia), obozy zagłady (Europa), przymusowe sterylizacje kobiet (Szwecja), itd. itd.

 17. 17 polak2, 16 grudnia:

  GERONIMO EKIA
  5-1-11

 18. 18 Rafał, 16 grudnia:

  Tak dla przypomnienia to hipisi i inne kontrkulturowe ruchy były ścigane przez policje i innych obrońców moralności w Stanach Zjednoczonych, centrum wolność.

 19. 19 Tomik, 16 grudnia:

  a w Polsce różni ludzie domagają się ściągania krzyży – jak ludzie podobni tym, którzy golili głowy tym biedakom dojdą u nas
  w zupełności do władzy to wtedy zobaczycie !!
  wolność dla islamu ale chrześcijanin bee !! no bo jest unia i tym podobne czyli zapomniał skąd nasz ród bo mu się demokracja marzy !!
  a wtedy tamci pokarzą na co ich stać !! no ale internet krzyczy ściągać krzyże *- ciekawe czy za kilkanaście lat jak jakiś muezin będzie mu beczał z wieżyczki meczetu też będzie protestował przeciwko krzyżom – chyba nie bo policja religijna ogoli mu głowę ….. a tu pseudo faceto-kobieta i gej głosi swoje poglądy i domaga się prawa jakie należy się większości, która płodzi dzieci, które będą pracować na nasze pseudo emerytury a oni nie mogąc ze względu na swoje skłonności spłodzić dzieci domagają się praw takich jakie mamy my !! a ludzie ich podziwiają ??? gdzie rozum ???
  gdyby te wydarzenia, które mają miejsce dziś miały miejsce 30 lat temu to ludzie byliby na ulicy – teraz w tym kraju nie mamy nic co byłoby nasze -firmy produkujące cokolwiek co przynosi dochód są własnością globalnych koncernów a kraj nic z tego nie ma my mamy tylko podwyżki i tyle -dlaczego 30 lat emu były protesty ? bo też były podwyżki a dziś cisza.. szkoda słów….

 20. 20 Piotr, 17 grudnia:

  w latach 80 tych odczułem na własnej skórze taką tolerancję a islamu u nas nie było

 21. 21 kornel, 17 grudnia:

  każdy ma prawo domagać się wolności słowa przekonań i etc. być wolnym człowiekiem ! Z racji globalizacji do konfrontacji przekonań musi dochodzić a walka i represja to nie rozwiązanie jest nią wzajemna tolerancja tyle że życie to nie bajka i utopi nigdy nie będzie . jednak zawsze można iśc w tym kierunku .Zamiast ściągać Krzyż i wyzbywać się swoich korzeni ( czysty idiotyzm ) w obawie że urazimy uczucia pozostałych niech islamiści buddyści i cała reszta też se zawieszą swoje symbole będzie happy end

 22. 22 lugi, 17 grudnia:

  i bardzo bobrze, takie odrodzenie przydało by się Palikotowi i jego bandzie. Oni pop prostu wola profilaktykę od leczenia!

 23. 23 Raziel, 17 grudnia:

  Zbig > Bardzo się mylisz. To co zrobili ci gliniarze było złe, to było łamanie praw człowieka i zwykły bandytyzm. Nawet mniejszość ma prawo do tolerancji bycia takimi jakimi chcą być, zachowania swojej tożsamości oraz do wyznawania swoich poglądów i wcale nie musi się podporządkowywać większości. Większość musi uszanować indywidualność tych osób i nie ingerować w nią. Większość nie ma prawa mniejszości odbierać ich własnego ego bo wtedy mamy doczynienie z nie tolerancją, dyskryminacją i zniewoleniem. Normy społeczne zaś są wymysłem tych którzy od zawsze chcieli sprawować kontrole nad społeczeństwem, przez tych którzy chcieli trzymać ich w ryzach i narzucić im własne wartości, własne poglądy i styl życia. Religijni hierarchowie i ich podwładni są jednym z przykładów takich osób Ta sytuacja jeszcze raz pokazuje że religia to zło przeciwne człowiekowi i sprzeczne z jego naturą.

 24. 24 Gre, 17 grudnia:

  A jak zmienić społeczeństwo/emigrowac jak będzie rząd światowy?

 25. 25 hela, 17 grudnia:

  Nie ma jak europejska demokracja w cudzysłowie…zdemolowane stadiony,dragi i wóda….