Wszystkie Artykuły Publicystyka Kurioza Zdjęcia i filmy W trasie

Zdjęcia z celi Tymoszenko. Ukraina się śmieje

6 stycznia 2012, | Kategorie: Kurioza | 3 komentarze

Służba więzienna z zakładu penitencjarnego, w którym siedzi Julia Tymoszenko opublikowała ostatnio zdjęcia jej celi. Wnętrze jest przytulne i miłe, tyle, że za nic nie da się stwierdzić, czy przypadkiem nie znajduje się w zupełnie innym miejscu, niż to, w którym przebywa skazana na 7 lat więzienia była premier. W sieci krążą demotywatory.

Na jednym z nich autor zastanawia się, czy kwiatek na lodówce celi-cud postawiony został przed, czy po sesji fotograficznej.

„Nie masz kwiatka na lodówce? To już do ciebie idziemy. Służba penitencjarna Ukrainy”.

Ciekawe też, dlaczego mało kto się zastanawia, z jakiego też powodu miałoby to tak dobrze świadczyć o ukraińskim więziennictwie, że akurat pani premier ma celę ze wszystkimi luksusami. Co innego, gdyby wszyscy takie mieli…

Bo jeśli chodzi o pytanie, dlaczego akurat Tymoszenko dostała siedem lat podczas gdy w establishmencie znalazłoby się o wiele więcej godnych zaszczytu znalezienia sie w takiej pięknej celi – to zadają je sobie wszyscy.


3 komentarze do “Zdjęcia z celi Tymoszenko. Ukraina się śmieje”

  1. 1 Paweł, 13 stycznia:

    Nawet kwiatek jest

  2. 2 Zbigniew, 17 stycznia:

    Jaka perfidia Janukowycza to świat nie widział . Pracowałem na Ukrainie pięć lat i dość dobrze znam tamte sprawy i byłem akurat w czasie wyborów prezydenckich. Przecież to właśnie Janukowycz zawsze był pro Rosyjski nawet się mówi że z chwilą wygrania wyborów przez niego proces integracji z UE został zahamowany właśnie że Janukowycz spogląda na Rasiję . Pamiętam jak w tamtych czasach była oskarżana o coś zupełnie odwrotnego , ot takie Polskie piekło w wydaniu Ukraińskim. Tamten ustrój i sposób rządzenia i załatwiania spraw to akurat dla niego , czuje się on w tym systemie korupcyjnym jak ryba w wodzie. Zasady UE są mu zupełnie obce on tego nie rozumie, naród też tego nie rozumie, co tu dużo mówić my też zasad demokratycznych nie rozumiemy, a co dopiero oni. Poza tym ,system ten przyniósł mu ogromne pieniądze z których nie zrezygnuje i będzie wsadzał do więzienia kto mu stanie na drodze. Podobno posiada wykupioną całą wioskę pod Kijowem, razem z cerkwią , strzeżoną i nikt tam nie wjedzie i nie dowie się co tam się dzieje. Kiedyś pokazano w internecie ją z lotu ptaka , robi wrażenie. Mieszkańcy są dobrze opłacani i pracują dla niego. Wielką odwagą wykazał się Witali Kliczko i stanął w obronie Juli Tymoszenko. Tam (w ogóle na wschodzie) panuje takie przekonanie ze biznes jest zarezerwowany dla mężczyzn. A kobiety do tracenia pieniędzy. Tam jest patriarchat, kobiety służą do ozdoby mężczyzny i szanowane są tylko 8.III. czyli raz w roku. Julia traktowana była jak natrętna mucha. Zrobiła interes, raczej robiła ,nie tylko na wypożyczaniu kaset ale handlu paliwem, i jest (była) chyba najbiedniejszą osobą w parlamencie i nie tylko, mężczyznom można się bogacić kobietom nie, to taki szowinizm męski. Jeśli by postępować sprawiedliwie to trzeba by było zamknąć wszystkie firmy na Ukrainie. Cały biznes na wschodzie jest oparty na powiązaniach mafijnych (korupcji) . Dodatkowy problem Ukrainy jest w tym że jest podzielona na pół, dokładnie na Dnieprze, to Rosjanie , w pewnym okresie historycznym przydzielono tą część, do Ukrainy i tak już zostało bo myślano naiwnie ze ZSRR się nigdy nie rozpadnie. Oni ciągle spoglądają na Rosję i przeszkadzają w integracji z UE. Nasz podział w Polsce to pikuś co tam się dzieje. Choćby to że większość nie mówi po Ukraińsku, a dopiero pisać a przecież dokumenty urzędowe sądowe (wszystkie), w rożnych sprawach muszą być składane w języku Ukraińskim. No i najważniejsza sprawa i dla niej najgorsza że umieszczono ją w Charkowie czyli w rejonie rdzennej narodowości rosyjskiej gdzie nie ma litości i nigdy nie było dla więźniów politycznych nawet za Stalina, czyli takich jak ona .

  3. 3 pablo, 23 stycznia:

    wracaj Zbysiu do piaskownicy