Wszystkie Artykuły Publicystyka Kurioza Zdjęcia i filmy W trasie

Twarde chłopy opuszczają Putina

6 lutego 2012, | Kategorie: Fotofelietony i filmy | 3 komentarze

Od rosyjskiego premiera, który był i będzie prezydentem odwracają się kolejne twarde chłopy, których tak lubi i którym tak próbuje imponować. Kiedyś sam rżnął twardziela opowiadając o tym, jak to terrorystów będzie dorywał nawet „w kiblu”, a siła militarna Rosji była jego oczkiem w głowie. Teraz wygwizdują go fani boksu, a weterani desantu śpiewają o nim niepochlebne piosenki.Najgorsze jednak musi być to, że nikt nie docenia jego twardzielskiego humoru: przaśnego, lecz w typie koszarowym, ergo: tryskającym testosteronem. Kiedyś mógł półoficjalnie podziwiać byłego izraelskiego prezydenta, oskarżonego o gwałt Mosze Kacawa – mówił, że zuch z niego i prawdziwy chłop. Mówił, a rosyjskie „prawdziwe chłopy” cieszyły się, jakiego to swojaka mają na czele państwa. Teraz już koniec, i twardym chłopakom z desantu już nie podobają się „męskie dowcipy” Putina. A ten o białej wstążce, symbolu antyputinowskiego ruchu, który Władimirowi Władimirowiczowi kojarzy się bardzo wesoło, bo z kondomem, w piosence bezlitośnie napiętnowano.

Aż się wierzyć nie chce, że jeszcze stosunkowo niedawno, w czasie, kiedy putinowska Rosja, jak to się w oficjalnej nomenklaturze mawiało, „wstawała z kolan”, chłopcy-desantowcy śpiewali takie oto dziarskie, propagandowe piosenki, idiotyczne, lecz promujące Rosję dziarską, energiczną, gotową do boju i tryskającą zapałem:


3 komentarze do “Twarde chłopy opuszczają Putina”

  1. 1 Dhr., 8 lutego:

    Być może

  2. 2 andrzej, 24 lutego:

    Aż wieżyć mi się nie chce, że tak bardzo chcecie zaszkodzić Putinowi. Czy to jest niezależność, czy też chociaż w taki internetowy sposób zochydzenie Putina I Rosji. Ale ten naród wie co robi i wybieźe bez niczyjej pomocy z zewnątrz po prostu najlepszego Prezydenta Rosji !!!!!!!!!!!!!!!!

  3. 3 andrzej, 24 lutego:

    Od rosyjskiego premiera, który był i będzie prezydentem odwracają się kolejne twarde chłopy, których tak lubi i którym tak próbuje imponować. Kiedyś sam rżnął twardziela opowiadając o tym, jak to terrorystów będzie dorywał nawet „w kiblu”, a siła militarna Rosji była jego oczkiem w głowie. Teraz wygwizdują go fani boksu, a weterani desantu śpiewają o nim niepochlebne piosenki.