Wszystkie Artykuły Publicystyka Kurioza Zdjęcia i filmy W trasie

Rosyjsko-amerykańska wojna na filmy o Gruzji

25 lutego 2012, | Kategorie: Artykuły | Jeden komentarz

Pamiętacie film „5 Days of August”, amerykański film o wojnie w Gruzji, w której to Rosjanie zaczęli wojnę i byli tymi złymi? Pamiętacie. To wiedzcie, że nakręcili teraz kontrfilm.

„5 Days of August” (pięć dni sierpnia) był zwykłym filmem wojennym: w spokojny żywot Gruzinów nagle wdziera się rosyjska armia, która niesie wojnę.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

W filmie „Awgust. Wosmogo” (sierpień. Ósmego) to w spokojny żywot Rosjan wdziera się niosąca zagładę gruzińska armia. A żeby było ciekawiej, dodatkowe efekty przynosi tutaj pomieszanie „Sucker Punch” z „Transformersami”: przed śmiercią z rąk złych, złych Gruzinów umyka tutaj mały chłopiec, Artiom, który ma bardzo bujną wyobraźnię i przenosi całą tą kaukaską awanturę w świat wyobrażeń.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Idźcie, zobaczcie oba filmy. Ale wiecie, drodzy Państwo – jeśli zależy Wam na rzetelnej ocenie konfliktu gruzińskiego, to nie czerpcie jej ani z jednego, ani z drugiego. Poczytajcie prasowe artykuły i rzeczowe, nie histeryczne, książki na ten temat. Trochę się ich już pojawiło.


Jeden komentarz do “Rosyjsko-amerykańska wojna na filmy o Gruzji”

  1. 1 Hubert, 25 lutego:

    Rosjanie jeszcze przed amerykanami nakręcili film o wojnie w Gruzji. Nazywa się „Olimpus Inferno” i czasem leci na kanale Wojna i Pokój. Żeby było ciekawie to ten film jest, jak na rosyjski film, bardzo obiektywny. Pokazuje też wojnę w całkiem ciekawy sposób. Wojnę mediów.