Wszystkie Artykuły Publicystyka Kurioza Zdjęcia i filmy W trasie

Izraelczycy do Irańczyków: Kochamy was. Irańczycy: My was też

20 marca 2012, | Kategorie: Artykuły | 64 komentarze

Nowy profil na „Facebooku” „Israel loves Iran” robi furorę w irańskim i izraelskim internecie. Wiadomość wysłana przez Izraelczyków jest prosta: Irańczycy, kochamy was, nie chcemy wojny. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać.


Przekaz jest taki:

Do Irańczyków. Do wszystkich ojców, matek, dzieci, braci i sióstr.

Jeśli ma być wojna między nami, powinniśmy się siebie wzajemnie bać, musimy się nienawidzić.
Ja się was nie boję. Nie nienawidzę was.
Nawet was nie znam. Żaden Irańczyk nigdy mnie nie skrzywdził. Nigdy nawet nie spotkałem Irańczyka… No, jednego, w Paryżu, w muzem. Fajny koleś.

Czasem widzę Irańczyka tu, w telewizji. Mówi o wojnie.
Jestem pewien, że nie reprezentuje wszystkich Irańczyków.
Jeśli wy widzicie w waszych telewizorach kogoś, kto mówi o tym, że trzeba was zbombardować – bądźcie pewni, że nie reprezentuje nas wszystkich.

Nie jestem oficjalnym przedstawicielem mojego kraju. Ale znam ulice mego miasta, rozmawiam z sąsiadami, z rodziną, z przyjaciółmi i mówię w imieniu ich wszystkich: kochamy was. Nie chcemy waszej krzywdy.

Odwrotnie: chcemy się z wami spotkać. Napić się kawy, pogadać o sporcie.

Niech wszyscy, którzy myślą tak samo, podzielą się tą informacją i sprawią, by dotarła ona do Irańczyków.


Pod wiadomością podpisał się niejaki „Ronny”. Ten Ronny:

Wiadomość dotarła. Wzruszeni Irańczycy dziękują Ronniemu i linkują do profilu.

Alex „Freedom” Afshar: Jestem z wami, izraelscy bracia i siostry. Kocham was, mam nawet dobrego przyjaciela w Izraelu. Pokój i miłość.

Majid Behesht: Like and loveeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Piszą o profilu najważniejsze światowe media. Powstają nowe strony.

Być może ta oczywista oczywistość zadziała.


64 komentarze do “Izraelczycy do Irańczyków: Kochamy was. Irańczycy: My was też”

 1. 1 Stanislaw Rynduch, 20 marca:

  Narody sa zawsze instrumentowane przez rzady, politykow, przez monopolistow lobiistow, bankierow.
  Narody potrzebuja miedzynarodowe neutralne porozumienie i dlatego esperanto nie jest w kapitalistycznym systemie protegowane.
  Wszedzie na swiecie matka kocha swoje dziecko i nie chciala by ginelo dla interesow drugich. Wojna w Iraku pokazala nam ile obludy i zaklaman by jakies koncerny mialy zyski. Tak jak bezsensowna byla wojna i w Wietnamie, tak samo jest w Afganistanie!
  Kto zyskuje na wojnach? Beda nowi milionerzy i nowi zebracy!

 2. 2 Ślązok z Katowic, 20 marca:

  jo, Ślązok z Katowic, tyż kochom wszystkich goroluff. A najbardzi wos kochom jak siedzicie u siebie, w Gorolyji. Jak już przijżdżocie do nos na Górny Ślonzek to uż trocha myni, ale tyż wos kochom.
  Generalnie ludzi trzeba kochać. Nawet goroluff. Bo być gorolem to tak naprawdę jest tylko stanem umysłu. To taki lekki defekt umysłowy, który uniemożliwia normalne, trzeźwe i logiczne myślenie. Taki człowiek wszędzie widzi sPiSek, wszędzie widzi wrogów. Wszyscy go według niego biją i napadają…

 3. 3 Marek S, 20 marca:

  Brawo!!!

 4. 4 obiektywny, 20 marca:

  POLITYKĘ STANOWIA PRZYWÓDCY, A NIE ZWYKLI OBYWATELE-przeczytaj mowę premiera Israela netanjahu w knesecie,może otworzza się wam oczy

 5. 5 as, 20 marca:

  swietna inicjatywa

 6. 6 Zbyszek, 20 marca:

  Spotkałem się na Bliskim Wschodzie tylko z życzliwością i uśmiechem,w Izraelu,Iranie,Syrii,Jordanie. Wszędzie spotykała mnie wasza gościnność i życzliwość. Dlaczego miało by przestać istnieć to wszystko. Nikt nie chce wojny która niszczy i degraduje,tylko więzi i miłości po między tak Wami,jak i Nami wszystkimi.

 7. 7 Marek, 20 marca:

  Super! Wielka sprawa!

 8. 8 El tam cos, 20 marca:

  Wrocilem 2 dni temu z Izraela .4 dni w Autonomii Palestynskiej i 5 dni w izraelu .jestem zszokowany tamtejsza sytuacja!! .Dlaczego nie ma portalu „Kocham Was Palestynczycy
  ???
  Ja wiem dlaczego?? bo sie ICH NIEBOIMY!! nie musimy Ich KOCHAC!!!

 9. 9 saturnin, 20 marca:

  A któż to niby kiedykolwiek konsultował z ludem czy chce wojny czy nie. Może w praczasach plemiennych. Ludem się gra, lud się oszukuje i niestety jak pięknie napisała Konopnicka: lud się kładzie jako snopy, a najdzielniej walczą króle a najgęściej giną chłopy. Tak i teraz te oddolne inicjatywy, zakładając, że nie jest to zmyłka, tyle są warte co nic. Już tam macherzy od robienia ludziom wody z mózgu się zakrzątną aby nienawiść wzniecić i pobłogosławione narody rzucić przeciw sobie. Nawet ten zamach we Francji może być częścią bandyckiego planu.

 10. 10 Anastazja, 20 marca:

  Niech sie dogadywuja moze cos z tego wyr

 11. 11 Oszołom, 20 marca:

  Jeżeli Icek mówi że kocha, to wojna musi bardzo szybko wybuchnąć.

 12. 12 Podpis, 20 marca:

  za ładnie to video nakręcone żeby to była robota jednego człowieka. Przesłanie jest proste: my z Usraela jesteśmy pokojowi i mili wiec przestańcie robić bombe atomową. Usrael kocha wszystkie żyjątka na świecie. Zwykła robota służb specjlanych. Jak to tak? My was kochamy a wy chcecie atomówkę mieć? Oj nieładnie, Irańczycy, nieładnie.

 13. 13 majkus, 20 marca:

  Wiadomo, że nienawiść sieją politycy i finansjera. Nikt normalny na umyśle nie chce wojen i nienawiści.

 14. 14 Krzysztofff, 20 marca:

  To niesamowite! W pełni popieram, oby tylko politycy uszanowali stanowisko miłujących pokój obywateli.

 15. 15 Piotruś Pan, 20 marca:

  Politycy mogą spadać na drzewo, internet ponad podziałami !!! Ludzie chcą żyć w pokoju…

 16. 16 Podpis, 20 marca:

  t87ogy

 17. 17 rob, 20 marca:

  zycie to najcenniejszy dar ktorego tak wielu nie umie uszanowac…

 18. 18 Polak, 20 marca:

  Taka inicjatywa winna być nagłaśniana przez wszystkie międzynarodowe media. Gdyby doszło do porozumienia między oba zwaśnionymi ze sobą narodami byłby to niewątpliwe jeden z największych sukcesów geopolitycznych i mógłby stać się fundamentem budowania prawdziwego porządku światowego. Z wojną można wygrać tylko poprzez dialog w intencji pokoju. Zawieście na kołki broń a wówczas przemysł zbrojeniowy i jego reprezentanci (politycy) będą bezradni. Żyjcie w zgodzie gdyż ona buduje w przeciwieństwie do wojny która wszystko rujnuje. Powodzenia obu narodom życzy naród Polski, który niejednokrotnie cierpiał z powodu wojen.

 19. 19 darek, 20 marca:

  a ja proponuje politykom -zostawcie zwykłych ludzi w /s/pokoju. Macie coś do innego kraju/przywódcy to chwyćcie za kałachy ,dajcie broń swojej rodzinie i idźcie na wojenkę a nie jak zawierucha to dup. pierwszy wsadzi w bunkier.
  ludzie mają gdzieś waszą wojnę!!!

 20. 20 trep, 20 marca:

  Pluton egzekucyjny za sianie defetyzmu!

 21. 21 Benek, 20 marca:

  Pewnie że się kochają to widać , ale posłanie kilka bombek na święto , Ijar , by nie zaszkodziło miłości .

 22. 22 928GTS, 20 marca:

  Disturbed (Genesis) – Land Of Confusion
  Od lat każdy to wie i jednak społecznie nikt nic nie robi, bo jeżeli cokolwiek osiągnął to dobrze mu jak jest, a jeśli zburzy się panujący ład to w najlepszym przypadku trza będzie zacząć od nowa… Dodatkowo strach przed błędnym kołem historii i ciągłym bagnem „tego samego” – tylko się faktycznie nazwy lub nazwiska przy korytach zmieniają… Polityka to wojna.

 23. 23 jątek, 20 marca:

  podpu -szczanie cicho sza przyjdzie jątek i wam da

 24. 24 ArtuRex, 20 marca:

  Wspaniała inicjatywa, właśnie tego nam tak bardzo brakuje w dzisiejszych czasach przesiąkniętych nienawiścią, zakłamaniem, ignorancją, pogonią za zyskiem czyimś kosztem. Brakuje głosu serca i miłości, która w tym konkretnym przypadku wszystkim otworzyła oczy, no za wyjątkiem tych bezdusznych, ateistycznych tępaków POlityków i kapitalistycznych świń.

 25. 25 Podpis Jam Ci On, 20 marca:

  Oj żeby się nie okazało, że ta miłość Ronniego to było kochanie w d….

 26. 26 ero, 20 marca:

  Narody juz nie chcą wojen ludzkosc chce sie zjednoczyc jako rasa ludzkości wojny to sposoby ciemnych elit aby siac strach i czerpac zyski. Dość globalnej finansjery dość koncernów. Im wszystkim chodzi o to abysmy sie nie zjednoczyli ale juz za późno fala zjednoczenia ruszyła i to juz jest ich koniec. My sami zaprowadzimy pokój na ziemi bez rządzących głupków

 27. 27 Magdalena, 20 marca:

  Popieram!
  Nareszcie ktoś nazwała to co czuje wielu ludzi!
  Precz z polityką!
  Precz z ludźmi, którzy podjudzają i dążą do wojny i nienawiści!
  Nie dajmy się zwariować!
  Wszyscy jesteśmy takimi samymi ludźmi, którzy chcą miłości i pokoju!
  Kocham ludzi i wierzę, że inni potrafią też kochać mnie!

 28. 28 kaśka, 20 marca:

  Coś mi tu pachnie akcją propagandową. Już kilka razy dałam się nabrać na takie pojednania. Potem zwykle wychodziło drugie dno.

 29. 29 jo.., 20 marca:

  i widzicie wystarczy być człowiekiem,wierzyć w dobro w BOGA obojętnie z jakiej strony bo w istocie liczy się tylko dobro i zło a zwycięża to co w nas….

 30. 30 Wall__, 20 marca:

  Dlatego INTERNET jest wielki i wspaniały.
  Wielu politykom wolny internet wręcz przeszkadza, dlatego wymyślają różne kruczki, bariery typu ACTA. Cel jest jeden zniewolić internet i podporządkować go w wiadomym celu. W sprawie Izrael-Iran to w rzeczywistości na konflikcie zależy politykom, szczególnie tym z amerykańskiego ADL – organizacji żydowskiej. Ci to mieszają wraz zbankierami na całym świecie.

 31. 31 Człowiek, 20 marca:

  Jakie to wspaniałe kochać i być kochanym,tak dużo a zarazem jak mało by można zmienić coś na lepsze.

 32. 32 KOCHAM WAS., 20 marca:

  BÓG JEST JEDEN I KOCHA NAS WSZYSTKICH.ON NAS STWORZYŁ Z MIÓŚCI DO NAS.CHCE NASZEGO SZCZĘŚCIA. I MY SIĘ KOCHAJMY WSZYSCY,BEZ WZGLĘDU NA WYPACZONE MÓZGI RÓŻNYCH LUDZI RZĄDZĄCYCH.KOCHAM LUDZI WSZYSTKICH NARODOWOŚCI.NIECH NIKT NAM NIE WMAWIA GŁUPOT I PRZEBIEGŁOŚCI SZATANA.

 33. 33 jejku, 20 marca:

  Tusk – i love you. Jarek Kaczyński.

 34. 34 Ewa, 20 marca:

  To bardzo pozytywne….Niech zapanuje zgoda- zwykli ludzie nie chcą żadnych wojen…Są one wymysłem polityków, lobbistów i psychopatów.Daj Boże,żeby panował pokój i to nie tylko w tej części świata.Każdy naród ma prawo do swojej religii, tradycji, obrzędów i trzeba to uszanować.Trzeba uszanować „inność”-wszyscy jednakowi być nie mogą, bo to wbrew naturze.

 35. 35 Ślązak, 20 marca:

  Najbardziej Tusk kocha Merkel. Dla odmiany daje się z tej miłości bzykac. Sam nie bzyka.

 36. 36 Bo, 20 marca:

  Odwiedziłem kilka razy Izrael, Jordanię i Egipt i uważam,że te narody po części dają się manipulować. Oni więcej mają wspólnego, niż rozbieżnego.Ja nie należąc do żadnego z nich ludu, też czuję się tam dobrze.Pamiętam też, że armia Andersa miała gościnę w Iranie i też nie narzekali.Irańczycy byli gościnni.

 37. 37 Mario, 20 marca:

  100% na tak. Trzeba budować równowagę na tej planecie, bo i tak już za dużo tu nieporozumień.

 38. 38 ani, 20 marca:

  żołnierze obu stron muszą nie wykonywać rozkazów i będzie ok

 39. 39 niedowiarek, 20 marca:

  przypomnijcie sobie jak obiecywali gen.Nilowi przed aresztowaniem a potem w procesie kapturowym otrzymał KS. i kulę w potylicę tylko chory może im zaufać

 40. 40 Podpis, 20 marca:

  Popieram!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 41. 41 Józef, 20 marca:

  Popieram całym sercem inicjatywę internetowego porozumienia między narodami które nie chcą wojny tylko pokój ! .Stwórzmy POKÓJ na ŚWIECIE między NARODAMI i raz na zawsze odrzućmy wojny ! niech zapanuje POKÓJ !!! .

 42. 42 Ajek, 20 marca:

  Kochanie kochaniem ale jeśli nie robicie to róbcie tę atomówkę dla pokoju, dla odstraszania wrogich działań wobec sąsiadów Izraela.

 43. 43 Marcin, 20 marca:

  Karabiny, czołgi, rakiety i cały ten śmiercionośny złom powinny iść na śmietnik historii, a wraz z nimi ci ludzie, którzy pragną wojen. Każdego bez wyjątku, kto jej pragnie, powinno się umieszczać w zakładzie zamkniętym.

 44. 44 mocniejszy, 20 marca:

  Normalni ludzie chcą pokoju. Do wojen dążą szaleńcy. Normalni ludzie przyjaźnią się z sąsiadami, szaleńcy wprowadzają w sąsiedztwie zamęt. Jeśli władzę w Twoim kraju trzymają chwalcy napastniczych wojen, sprzeciwiaj się ich szaleństwu, póki można ich powstrzymać. Ich miejsce nie jest w rządowych gabinetach czy w salach parlamentów, ale w pokojach bez klamek.

  „Człowiecza równość dowiedziona z przypadku”:

  https://mocniejszy.wordpress.com/2012/03/20/czlowiecza-rownosc-dowiedziona-z-przypadku/

 45. 45 jajka, 20 marca:

  żyd jak się kogoś boi to go kocha.- stary numer

 46. 46 Mirek210, 20 marca:

  Tylko kretyn moze w to uwierzyc.Zydzi nikogo nie kochaja, oni nienawidza wszystkich, to najbardziej falszywy narod na tej planecie.Predzej bym uwierzyl w milosc Adolfa H albo Stalina do Polakow

 47. 47 dłgipejsior, 20 marca:

  czysta prowokacja służb, wybielanie sie przed atakiem, kto się daje nabierać na takie zagrywki ?

 48. 48 Bolek, 20 marca:

  I love Iran, I love Irak, I love Russia and USA etc. … I love everyone !!! Love, Peace and understending for all people !!!

 49. 49 Podpis, 20 marca:

  I love Iran, I love Irak, I love Russia, I love everyone !!! Love, Peace and understending for all of people of the World !!!

 50. 50 Slunsok, 20 marca:

  to moze podziemy pod wszystkie jednostki wojskowe w Polsce i nasramy im pod bramą, za to ze biorą udział w tych haniebnych czynach. Jak widać historia lui sie powtarzac, kiedys Czechy z ZSRR, teraz Irak i Afganistan z USA. Wstydu nie mają Polacy !!

 51. 51 arschloch, 20 marca:

  Hallo

  To byly kiedys bardzo zaprzyjaznione narody,wiele Zydow zylo w Iranie moze nawet dalej tam mieszka ?
  Problemem nie sa narody ale Regime w Iranie

 52. 52 razy, 20 marca:

  wszystko ladnie wyglada ale nie mozna zapominac o tym czy iran naprawde nie zbroi sie jadrowo

 53. 53 Inspiruj.com » Blog Archive » Izraelczycy do Irańczyków: Kochamy was. Irańczycy: My was też, 20 marca:

  […] Brak mi słów […]

 54. 54 Blassius, 20 marca:

  Powinniśmy wziąść sprawy w swoje ręce.My wszyscy ludzie na świecie!!!

 55. 55 Blassius, 20 marca:

  http://www.youtube.com/playlist?list=PL2B6E9C3B8CB21F97

 56. 56 Izraelczycy nie chcą wojny, Irańczycy też nie … | media:RP Media Rzeczypospolitej Polski, 20 marca:

  […] źródło: facebook.com/israellovesiran tłum. swiatowidz.pl […]

 57. 57 krzyś, 21 marca:

  a Palestyńczyków już nie kochają….. szkoda

 58. 58 Make love, not war. | Mozej.PL, 21 marca:

  […] http://swiatowidz.pl/?p=5245 […]

 59. 59 Izraelczycy do Irańczyków: Kochamy was. Irańczycy: My was też. « Optimisticker – Tylko pozytywne informacje! :-), 21 marca:

  […] >>> Źródło <<< Dodaj do ulubionych:LubięBądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych. Polityka, Społeczeństwo, Świat akcja antywojenna, Iran, Israel, Israel-Loves-Iran, miłość narodów, niepotrzebna wojna, społeczeństwo, stop wojnie, Ten Ronny „Ronny”, We Love You – Iran & Israel ← Topienie kukły NWO w pierwszy dzień wiosny. Happeningi w Polsce. Wezwanie. […]

 60. 60 DanNorth, 22 marca:

  Do Mirek210 (z 20 marca).
  Wiesz czym się różnimy od „żydów”? Inną wersją matrixa. Jedna i druga wersja to produkt propagandy. Ale obie mają wspólną cechę. Swoich wyznawców. A wystarczyłoby porzucić po obu stronach złudzenie odrębności i ujrzeć jak niewiele potrzeba do szczęścia.

 61. 61 Podpis, 23 marca:

  to jo juz powiem ze my slonzoki kochomy gorolow

 62. 62 playr / Izraelczycy do Irańczyków: Kochamy was. Irańczycy: My was też, 23 marca:

  […] mogą chociaż troszkę zadziałać na rzecz pokoju. Więcej informacji pod linkiem. Izraelczycy do Irańczyków: Kochamy was. Irańczycy: My was też – Światowidz © 2009-2012 playr. Traktowanie bloga serio grozi […]

 63. 63 144th, 27 marca:

  Wspaniałe! Aż się wzruszyłem!!! 😀

 64. 64 Igor Farben, 7 kwietnia:

  Brzmi jak „Praca czyni wolnym”, niegdysiejszego, zagranicznego producenta u nas, branża: piece gazowe i chemikalia.