Wszystkie Artykuły Publicystyka Kurioza Zdjęcia i filmy W trasie

Jak wygląda głosowanie na białoruskiej prownicji

23 września 2012, | Kategorie: Fotofelietony i filmy | 6 komentarzy

To już tradycja: w czasie wyborów na Białorusi reporterzy jeżdżą za urzędnikami „ruchomych” komisji docierających do białoruskich wsi. To piękny, skądinąd, obyczaj, który sprawia, że fasada demokracji jest maźnięta tu i tam farbą, podobnie, jak i fasady potiomkinowsko odnowionych budynków, często wyglądających tak, jakby trzymały się wyłącznie na grubej warstwie farby którą są wymalowane. Przy okazji, w każdym razie, zobaczyć można jak wygląda Białoruś tam, gdzie Potiomkin nie dojechał.

Wieś Swidno, rok 2012/AFP

Wieś Swidno, rok 2012/AFP

Wieś Swidno, rok 2012/AFP

Wieś Swidno, rok 2012/AFP

Wieś Grinkowszczyna, rok 2010/AFP

Wieś Grinkowszczyna, rok 2010/AFP

Wieś Wasylkowo, rok 2010/AFP

Wieś Wasylkowo, rok 2010/AFP

Wieś Wasylkowo, rok 2010/AFP

Wieś Lesnicy, rok 2010/AFP

Wieś Bogdanowszczyna, rok 2010/AFP

Wieś Kosyń, rok 2008/AFP

Wieś Kosyń, rok 2008/AFP

Wieś Mgłe, 2006 rok/AFP

Wieś Mgłe, 2006 rok/AFP

Wieś Mgłe, 2006 rok/AFP

Wieś Mgłe, 2006 rok/AFP

Wieś Mgłe, 2006 rok/AFP


6 komentarzy do “Jak wygląda głosowanie na białoruskiej prownicji”

 1. 1 Maciek, 23 września:

  Bardzo podoba mi się Wasza strona. Można dowiedzieć się z niej wielu ciekawych rzeczy, a to, że o wielu sprawach piszecie z przymrużeniem oka bardzo mi się podoba i jeszcze bardziej przybliża prezentowane miejsca, opisywanych ludzi, obyczaje, sytuacje… Oby tak dalej – ktoś, kto tak jak na przykład ja, nie podróżuje (jeszcze), może przynajmniej zza monitora obejrzeć trochę świata. To dobra strona na zbliżające się jesienne wieczory, a potem także na zimowe, wiosenne, w końcu i letnie. Pozdrowienia dla całej redakcji!

 2. 2 doliwaq, 23 września:

  To już wiadomo, że jeśli frekwencja będzie wynosiła 98% to nie będzie fałszerstwo! Nikogo też nie będzie dziwić, że zwycięzcą opozycja nie zostanie, bo ona na prowincji nie ma żadnych wpływów.

 3. 3 Margherita, 23 września:

  Wieś, jak wieś. Ludzie ubrani raczej ciepło, wyglądają na nieźle odżywionych. Dużo staruszków (także mężczyzn) – czyli ze średnią długością życia powinno być nienajgorzej. Są to też ludzie calkiem jeszcze sprawni fizycznie, a w każdym razie samodzielni. Pooglądajcie sobie nasze wsie.

 4. 4 Jabruczenka, 23 września:

  Tylko stare babcie pokazali jak na polskiej zapyziałej wśi.
  Ale szyneczkę mają i to nie pompowaną i bez chemii!!!

 5. 5 Norman, 23 września:

  Na wsiach jak wszędzie zostają tylko staruszkowie. Czy u nas w Białostockim nie znalazłby identycznych wsi?

 6. 6 dres, 24 września:

  dostanie się w rosyjskie szpony przyniosło Białorusinom tylko zacofanie i biedę.. Kiedy żyliśmy z Białorusinami w jednym państwie Rzeczpospolitej Obojga Narodów pomagaliśmy im nadrobić cywilizacyjne zapóżnienia, budowalismy miasta, wprowadzalismy architekturę i sztukę, Rosja przyniosła im tylko ucisk..