Wszystkie Artykuły Publicystyka Kurioza Zdjęcia i filmy W trasie

Samochodem do Rosji? No nie wiem. Od kiedy Rosjanie zaczęli instalować na szybach kamery…

30 września 2012, | Kategorie: Fotofelietony i filmy | Możliwość komentowania Samochodem do Rosji? No nie wiem. Od kiedy Rosjanie zaczęli instalować na szybach kamery… została wyłączona

Są kraje, do których niebezpiecznie jest jeździć samochodem. Na przykład taka Austria. Można zasnąć za kierownicą, bo wszyscy ciągną grzecznie tyle, ile każą znaki, a znaki raczej nie skłaniają do życia na krawędzi. Trzeba uważać też na Bałkanach czy w krajach Bliskiego Wschodu, bo od samego patrzenia na tamtejszy ruch drogowy może urwać głowę. Tyle, że dość szybko człowiek się orientuje, że w tym chaosie jest jednak jakaś metoda a wypadki – no cóż, zdarzają się, ale nie tak często jak na oko powinny. No i jest też Rosja. A Rosja to zupełnie inna para kaloszy. Zamiast wymądrzać się na temat specyfiki jazdy samochodem w Rosji – zaproponujemy Państwu, by sami wpadli nad tym w zadumę. Filmy, które zamieszczamy to nie są, oczywiście, rzeczy, które zdarzają się w Rosji nagminnie. Niemniej jednak zdarzyły się właśnie tam.

http://youtu.be/je4V3eysHjw

Jazda po pijanemu kończy się źle. Czasem z innego powodu, niż się wydaje.

Ta historia, co niewiarygodne, skończyła się dobrze. Jeszcze chyba żadnemu kierowcy ciężarówki nie udało się to, co udało się temu:

Są w Rosji takie miejsca, gdzie każdemu wydaje się, że jest na głównej, a wszyscy pozostali na podporządkowanej:

Czasem można się pośmiać z policyjnej niemocy:

A czasem udowodnić sobie po raz kolejny, że to, jak Rosjanin potrafi to jednak inna kategoria, niż kiedy potrafi Polak:

Czasem rosyjska rzeczywistość obala takie mity pokutujące w innych społeczeństwach, że jeśli nie ma powietrza w gumach, to się nie jedzie. Jedzie się.

Zdarza się, że kamera naprawdę się przyda. Przydała się na przykład kierowcy tego samochodu, który już prawie został ofiarą tzw. stłuczki kontrolowanej. Prosimy zwrócić osobliwą uwagę na zdolności aktorskie pani pięknie ubranej:

Zdarza się też, że trzeba wiać co sił:

http://youtu.be/oUGSDfi2XXc

No i trzeba jednak uważać na czołgi. Bo to nie ma co.

A czasem jednak się udaje.

Czasem jednak się nie uda, bo Misza się rozmarzy:


Comments are closed.