Wszystkie Artykuły Publicystyka Kurioza Zdjęcia i filmy W trasie

Jak wygląda życie pod rządami prawa religijnego, czyli o nieprzystojnym rozkraczaniu nóg

2 stycznia 2013, | Kategorie: Artykuły | Jeden komentarz

Tam, gdzie prawo religijne staje się prawem państwowym, zaczyna się robić duszno i nieprzyjemnie. Tak jest na przykład w indonezyjskiej prowincji Aceh, w której wprowadzono szariat – muzułmańskie prawo. Ta 17-latka, na przykład, została publicznie wychłostana za pocałunek z chłopakiem, który nie był jej mężem.

AFP

Ten mężczyzna – za hazard.

AFP

W niektórych miejscowościach prowinicji Aceh zakazano kobietom jeździć na motocyklach. Powód? Kobieta, prowadząc taki pojazd, nieprzystojnie się rozkracza.

AFP

Po całym stanie kręci się „policja szariacka”, która sprawdza, czy panie ubierają się zgodnie z nakazem islamu. Kobiety są zaczepiane przez funkcjonariuszy na ulicach i – jeśli ubierają się nie po ich myśli – karane.

AFP

AFP

Czasem organizowane są niespodziewane policyjne naloty na wsie. Kobiety „łamiące prawo” dostają mandaty.

AFP

Generalnie – przed wjazdem do Aceh warto zaopatrzyć się w taki właśnie urzędowy modowy poradnik. I stosować do jego zaleceń.

AFP

Muzułmanom z Aceh nie podoba się nic, co nie jest zgodne z ich standardami. Na zdjęciu: protest przeciwko dziewczynie z Aceh, która ośmieliła się wziąć udział w wyborach Miss Indonezji i zdjąć z tej okazji zawój z twarzy.

AFP

A tutaj coś znanego i z naszego podwórka – protest przeciwko Walentynkom.

AFP

Szariat obowiązuje w Aceh od 2001 roku. Od tej pory zamykane są innowiercze świątynie. Na przykład buddyjskie

AFP

i chrześcijańskie.

AFP


Jeden komentarz do “Jak wygląda życie pod rządami prawa religijnego, czyli o nieprzystojnym rozkraczaniu nóg”

  1. 1 Pazuzu, 3 stycznia:

    U nas też może być podobnie, np. prawo (wszystko na to wskazuje) będzie karać za wyrażanie negatywnych poglądów o homoseksualizmie („mowa nienawiści”), czy za przypomnienie licznego udziału Żydów w komunistycznym aparacie terroru (antysemityzm).