Wszystkie Artykuły Publicystyka Kurioza Zdjęcia i filmy W trasie

Kto się nabrał na newsa, że USA chcą spuścić na Czechy bombę atomową?

23 kwietnia 2013, | Kategorie: Artykuły | Możliwość komentowania Kto się nabrał na newsa, że USA chcą spuścić na Czechy bombę atomową? została wyłączona

Satyryczny portal „Daily Currant” zamieścił informację o tym, że Sarah Palin, była republikańska kandydat na wiceprezydenta USA, domaga się inwazji na Czechy w zemście za ataki w Bostonie. Czemu akurat na Czechy (a nie Czeczenię)? A, bo Sarah jest Amerykanką, a zarówno Czeczenia jak Czechy zaczynają się na „Cz” i kto by się tam przejmował drobiazgami…

palin czechy

Tyle, że nie wszyscy pokapowali się w porę, że portal „Daily Currant” jest satyryczny. Na przykład „Wprost” się nie pokapował. Przynajmniej nie od razu. Szybko zaczęło się gorączkowe zacieranie śladów, ale internet, jak widać, pamięta.

A według łże-newsa „Currant” Palin do inwazji na Czechy nawoływała podczas wywiadu dla „Fox News”.

– Nie wiemy jeszcze wszystkiego o podejrzanych – miała mówić Palin – ale wiemy, że to muzułmanie z Republiki Czeskiej. Dużo rozmawiałam z Amerykanami, którzy mówili, że chcą tam natychmiast się wybrać i dać im lekcję. I żeby nie zatrzymywać się tylko na Republice Czeskiej, tylko pogonić wszystkie kraje arabskie. Arabijczycy (w oryg. – „the Arabians”) muszą się nauczyć, że nie mogą tak po prostu tu przyjeżdżać i wysadzać w powietrze co im się podoba. Spuśćmy kilka atomów na Islamabad, spalmy Pragę, zbombardujmy Teheran do spodu. Musimy im pokazać, że działamy serio.

Na te wojownicze tyrady dziennikarze prorepublikańskiego „Fox News” mieli, co prawda, pouczać Palin, że żadna z wymienionych przez nią stolic nie jest stolicą arabską, a Praga – nawet nie jest muzułmańska, a w dodatku należy do NATO i UE, ale generalnie zgadzali się z Palin.
– Co tam – mówili – co może pójść nie tak?

Jak się okazuje – poszło.


Comments are closed.