Wszystkie Artykuły Publicystyka Kurioza Zdjęcia i filmy W trasie

Polska ma disco polo, Rumunia – manele, Bułgaria – chalgę, Serbia – turbo-folk, Albania – tallavę

18 czerwca 2013, | Kategorie: Fotofelietony i filmy, Uncategorized | Możliwość komentowania Polska ma disco polo, Rumunia – manele, Bułgaria – chalgę, Serbia – turbo-folk, Albania – tallavę została wyłączona

Wszystkie te gatunki łączy jedno: polewają z nich jajogłowi intelektualiści i snoby. Ale wiadomo, że jajogłowcy po prostu zazdroszczą twórcom folk-popwych pieśni sukcesów, umiejętności pisania poetyckich tekstów i kręcenia efektownych teledysków. Oto przegląd największych pereł spośród tych gatunków.

got mi jeRumen i pautalija, Bułgaria

RUMUNIA

Gatunek: manele. Artysta: Valeriu Cornea. Utwór: „Soferul”. Tak, to po rumuńsku szofer. Dalej pojawia się chwytający za serce zwrot „draga maszina mia”. Dla koneserów – kąsek nie lada.

Gatunek: manele. Artysta: Daniel Dinescu. Utwór: „Sunt Tigan din Tiganie”. Papierowa blacha z napisem „Tarzan” a dalej jest już tylko lepiej.

BUŁGARIA

Gatunek: czalga. Artystka: Cwetelina. Utwór: „100 mercedesa”. Tak, to jest oficjalny teledysk.

Gatunek: czalga. Artyści: Rumen i pautalija. Utwór: Got mi je. Uśmiechniętych Bułgarów (widać im migdałki) nigdy za wiele.

Gatunek: czalga. Artysta: Erik. Tytuł: „Pazete se ot neja”. Piękny Bułgar i piękna Bułgarka, zaczyna się od nagiego instynktu i trzęsienia ziemi, a następnie Bułgar przebiera się za gwiazdę amerykanskiego rapu, ociera się o marmurową ścianę i wygląda na to, że bardzo cierpi na na sercowe problemy.

ALBANIA.

Gatunek: tallava. Artyści: Fiori i Camalam. Utwór: „Tallava”. Dziwne.

gatunek: tallava. Artysta: Cuma. Utwór: „Leci-Nusja e diaspores-Mashtrimi”.

SERBIA

Gatunek: patriotyczny turbo-folk. Utwór: „Ćuti ćuti ujko”

Gatunek: Turbo-folk. Utwór:”Zbog Tebe Jedina Moja”


Comments are closed.